PDA

Επιστροφή στο Forum : Fast Path



LordRevan
26-06-15, 21:04
Καλησπέρα σας.Θα ήθελα να βάλω το Fast Path γιατί στα online παιχνίδια έχω υψηλό ping με αποτέλεσμα να μην μπορώ να παίξω. Ένας φίλος μου έβαλε Fast Path και είδε αλλαγή.

sweet dreams
26-06-15, 21:55
:welcome:

Η γραμμή σου σε τι κατάσταση είναι;;; είναι σταθερή και χωρίς αποσυνδέσεις;;; ανέβασε τα στοιχεία της σύνδεσης όπως τα βλέπεις μέσα στο

στο μενού του ρούτερ. 157377

LordRevan
26-06-15, 22:35
Γεια σας. Μερικές φορές το router μου μου κάνει απο μόνο του επανεκκίνηση και σε online παιχνίδια για μικρο χρονικό διάστημα μου ανεβάζει το ping απο π.χ. 80 στα 400.Δεν θα έλεγα οτι έχω άριστη σύνδεση. Σας στέλνω τα στοιχειά του router μου.
157378

sweet dreams
26-06-15, 22:45
Kάνε επανεκκίνηση στο ρούτερ από το ρεύμα, βγάλτο, περίμενε 2~3 λεπτά και μετά βάλτο πάλι. Ανέβασε πάλι τα στοιχεία που σου έχω στο screenshot

που περιέχουν και το Line Attenuation.

LordRevan
26-06-15, 23:18
Νομίζω εντάξει βρήκα το σωστό.
157380

sweet dreams
26-06-15, 23:20
Έκανες επανεκκίνηση στο ρούτερ και μετά ανέβασες τα στοιχεία;;;;

LordRevan
26-06-15, 23:26
Ναι. Το άφησα 2~3 λεπτά και το ξανάνοιξα. Να το ξανακάνω?

sweet dreams
26-06-15, 23:32
Δεν χρειάζεται, η γραμμή σου έχει κλειδωμένο προφίλ από τον πάροχο. Ο πάροχος όταν έχει προβλήματα η γραμμή την κλειδώνει για να περιορίσει

την αστάθεια, θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να τον ρωτήσεις. Το ποιο σωστό είναι να κάνεις πρώτα έναν έλεγχο της εσωτερικής σου εγκατάστασης (http://www.adslgr.com/forum/threads/840836-Ανέβασμα-και-πτώση-ταχύτητας-την-τελευταία-βδομάδα?p=5507825#post5507825),

για να αποκλείσεις την πιθανότητα η άσχημη κατάσταση της γραμμής να προέρχεται από σένα.

mike_871
26-06-15, 23:34
απλα τον εχουν βαλει μεγαλο σνρ

sweet dreams
26-06-15, 23:36
Aυτό δεν είναι κλειδωμένο προφίλ;;;; να μην λέμε τα ίδια............

mike_871
26-06-15, 23:41
Aυτό δεν είναι κλειδωμένο προφίλ;;;; να μην λέμε τα ίδια............

δεν παει να πει οτι εχει προβλημα η γραμμη οπως λες πανω.......

- - - Updated - - -

Απλα παρε τηλεφωνο την τεχνικη υπηρεσια του οτε και πεστους να σου βαλουν 9 σνρ και fast path και εισαι μια χαρα

LordRevan
26-06-15, 23:42
Ωραία σας ευχαριστώ πολύ! Θα χρειαστεί να πληρώσω κάτι παραπάνω γιαυτό?

sweet dreams
26-06-15, 23:46
δεν παει να πει οτι εχει προβλημα η γραμμη οπως λες πανω.......

Το προφίλ κλειδώνεται σε προβληματική γραμμή, γι' αυτό ανεβαίνει και το SNR Margin.

- - - Updated - - -


Ωραία σας ευχαριστώ πολύ! Θα χρειαστεί να πληρώσω κάτι παραπάνω γιαυτό?

Σε προβληματική γραμμή, αν σου αλλάξουν την γραμμή σε Fast Path θα πολλαπλασιαστούν τα προβλήματα, γι' αυτό και αποφεύγουν να το κάνουν.

Kάνε τον έλεγχο που σου είπα ποιο πάνω και μίλα με τον πάροχο.

mike_871
26-06-15, 23:46
Ωραία σας ευχαριστώ πολύ! Θα χρειαστεί να πληρώσω κάτι παραπάνω γιαυτό?

οχι δωρεαν ειναι

sweet dreams
26-06-15, 23:55
Απλα παρε τηλεφωνο την τεχνικη υπηρεσια του οτε και πεστους να σου βαλουν 9 σνρ και fast path και εισαι μια χαρα

To Target SNR Margin του ΟΤΕ είναι 9 και εκεί πρέπει να είναι ή να πάει μετά από επανεκκίνηση. Δεν σου το βάζουν αυτοί όπου θέλουν και μετά

τους λές εσύ να σου το αλλάξουν, έχει κλειδωθεί εκεί λόγω προβλήματος γι' αυτό και τα στοιχεία είναι ακριβώς ίδια και μετά από επανεκκίνηση.


10239kbps / 886kbps

Από την στιγμή που η γραμμή είναι καρφωμένη στα ίδια στοιχεία, είναι κλειδωμένη, μην το κουράζουμε άλλο.

LordRevan
27-06-15, 00:01
Παιδιά επειδή εγω δεν γνωρίζω και δεν καταλαβαίνω τι λέτε και που είναι το πρόβλημα, τι να κάνω?

sweet dreams
27-06-15, 00:06
Γεια σας. Μερικές φορές το router μου μου κάνει απο μόνο του επανεκκίνηση και σε online παιχνίδια για μικρο χρονικό διάστημα μου ανεβάζει το ping απο π.χ. 80 στα 400. Δεν θα έλεγα οτι έχω άριστη σύνδεση . Σας στέλνω τα στοιχειά του router μου.
157378


Παιδιά επειδή εγω δεν γνωρίζω και δεν καταλαβαίνω τι λέτε και που είναι το πρόβλημα, τι να κάνω?


Δεν χρειάζεται, η γραμμή σου έχει κλειδωμένο προφίλ από τον πάροχο. Ο πάροχος όταν έχει προβλήματα η γραμμή την κλειδώνει για να περιορίσει

την αστάθεια, θα πρέπει να πάρεις τηλέφωνο και να τον ρωτήσεις. Το ποιο σωστό είναι να κάνεις πρώτα έναν έλεγχο της εσωτερικής σου εγκατάστασης (http://www.adslgr.com/forum/threads/840836-Ανέβασμα-και-πτώση-ταχύτητας-την-τελευταία-βδομάδα?p=5507825#post5507825),

για να αποκλείσεις την πιθανότητα η άσχημη κατάσταση της γραμμής να προέρχεται από σένα.

Τα είχαμε πει μέχρι να μπερδευτείς................

@ ADSLgr.com All rights reserved.