PDA

Επιστροφή στο Forum : CHAMPIONS LEAGUE : Η "μαγεία" του ποδοσφαίρου ξεκ



coftaras
11-09-04, 15:41
Την Tριτη επιτέλους ξεκινάει για άλλη μια χρονιά η καλύτερη συλλογική διοργάνωση του κόσμου .Το champions League. Αναμενετε φέτος να δούμε super μπάλα με δεδομένο ότι συμμετέχουν(μετά από πολλά χρόνια)οι κατά τεκμήριο καλύτερες ομάδες της Ευρώπης. Ανάμεσα σε αυτές και δυο Ελληνικές .Ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός.
Α)Τι πιστεύετε ότι μπορούν να κάνουν οι Ελληνικές ομάδες?
Β)Ποια ομάδα πιστεύετε ότι θα το κατακτήσει?

Κατά την γνώμη μου περισσότερες ελπίδες έχει να περάσει ο ΠΑΟ .Έχει την εμπειρία της Ευρώπης ,έχει απαλακτη από το βάρος της κατάκτησης του πρωταθλήματος. Το πρώτο παιχνίδι με την Ρόζενμποργκ είναι καθοριστικό .Αν νικήσει έχει πολλές ελπίδες να περάσει ,αντίθετα με άλλο αποτέλεσμα τα πράγματα γινοται δύσκολα.
Αντίθετα ο Ολυμπιακός αφενός μεν έχει δυσκολότερο όμιλο από τον ΠΑΟ ,αφετέρου δε έχει το πρόβλημα με τα εκτός έδρας παιχνίδια .Το πρώτο παιχνίδι με την Λα Κορουνια θα δήξη αν μπορεί για το κάτι παραπάνω ή όχι.

Η Αρσεναλ αυτή την στιγμή δείχνει να είναι η πιο ολοκληρωμένη ομάδα .Ομάδα με συνοχή που εκτός από τα ατομικά χαρίσματα των παιχτών της (Ανρι ,Πιρες κα) έχει φοβερό συνολο. Βεβαία μέχρι το Μάιο πολλά αλλάζουν αλλά πιστεύω ότι φέτος θα είναι η χρονιά της.

elias24
11-09-04, 15:48
Το Champions League μου άρεσε μόνο όταν το είχε το MEGA, με μια δημοσιογραφική παρέα που είχε συγκεντρώσει

coftaras
11-09-04, 15:53
Το Champions League μου άρεσε μόνο όταν το είχε το MEGA, με μια δημοσιογραφική παρέα που είχε συγκεντρώσει

Συγνώμη αλλά τι σχέση έχει η παρουσίαση του Champions League από ένα κανάλι από το ποδοσφαιρικό θέαμα που βλέπουμε ?

Bla1r
11-09-04, 16:52
Το Champions League μου άρεσε μόνο όταν το είχε το MEGA, με μια δημοσιογραφική παρέα που είχε συγκεντρώσει

Συγνώμη αλλά τι σχέση έχει η παρουσίαση του Champions League από ένα κανάλι από το ποδοσφαιρικό θέαμα που βλέπουμε ?


Το θέαμα ούτως ή άλλως τα τελευταία χρόνια το ίδιο είναι πάνω κάτω, οπότε μεγάλο ρόλο παίζει η παρουσίαση. Θα συμφωνήσω με τον Elias. Αν και δεν ξέρω αν έχει να κάνει απαραίτητα με το ότι μπήκε η κρατική τηλ στο κόλπο. Γιατί πιστεύω έφταιξε και το mega με την κατά τη γνώμη μου λάθος επιλογή του να αλλάξει την εκπομπή και να την κάνει με κοινό κτλ. Άσε που πήρε και τον Μαυρομάτη, ο οποίο μάλλον αστείος είναι :P . Α και φυσικά το χεί παρακάνει πια με κοίνες τις διαφημίσεις. Δεν αντέχεται πια η Super Μπάλα. Ελπίζω να ναι καλύτερα φέτος με τους Αντώνηδες αν και αυτούς τους έχω συνηθίσει στην αθλητική Κυριακή να παρουσιάζουν τους αγώνες του πρωταθλήματος με αστείο τρόπο(αφού από μόνο του το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι αστείο). Τέσπα, γεια :D

Νικαετός
12-09-04, 00:32
To μεγάλο ερώτημα είναι : Θα καταφέρει ο Ολυμπιακός επί τέλους να βάλει τις χειμερινές εμφανίσεις στην Ευρώπη ? :twisted: :twisted:

(Άντε να ανάψει η κουβέντα !)

coftaras
12-09-04, 00:46
Ελα ντε !!!!! :lol: :lol:

Dslmaniac
12-09-04, 01:10
Άντε να δούμε και λίγη μπαλίτσα επιπέδου. Όχι φυσικά από τους δικούς μας. Σοβαρά τώρα με τη μιζέρια που επικρατεί στο ελληνικό πρωτάθλημα (και από ότι φαίνεται θα κυριαρχήσει και φέτος) δεν τη χάρηκα την κλήρωση φέτος και δεν πιστεύω ότι οι ελληνικές ομάδες μπορούν να περάσουν στο δεύτερο γύρο.

elias24
12-09-04, 01:25
Το Champions League μου άρεσε μόνο όταν το είχε το MEGA, με μια δημοσιογραφική παρέα που είχε συγκεντρώσει

Συγνώμη αλλά τι σχέση έχει η παρουσίαση του Champions League από ένα κανάλι από το ποδοσφαιρικό θέαμα που βλέπουμε ?


Το θέαμα ούτως ή άλλως τα τελευταία χρόνια το ίδιο είναι πάνω κάτω, οπότε μεγάλο ρόλο παίζει η παρουσίαση. Θα συμφωνήσω με τον Elias. Αν και δεν ξέρω αν έχει να κάνει απαραίτητα με το ότι μπήκε η κρατική τηλ στο κόλπο. Γιατί πιστεύω έφταιξε και το mega με την κατά τη γνώμη μου λάθος επιλογή του να αλλάξει την εκπομπή και να την κάνει με κοινό κτλ. Άσε που πήρε και τον Μαυρομάτη, ο οποίο μάλλον αστείος είναι :P . Α και φυσικά το χεί παρακάνει πια με κοίνες τις διαφημίσεις. Δεν αντέχεται πια η Super Μπάλα. Ελπίζω να ναι καλύτερα φέτος με τους Αντώνηδες αν και αυτούς τους έχω συνηθίσει στην αθλητική Κυριακή να παρουσιάζουν τους αγώνες του πρωταθλήματος με αστείο τρόπο(αφού από μόνο του το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι αστείο). Τέσπα, γεια :D

Καλώς τον Bla1r :D

Bla1r
12-09-04, 03:40
Το Champions League μου άρεσε μόνο όταν το είχε το MEGA, με μια δημοσιογραφική παρέα που είχε συγκεντρώσει

Συγνώμη αλλά τι σχέση έχει η παρουσίαση του Champions League από ένα κανάλι από το ποδοσφαιρικό θέαμα που βλέπουμε ?


Το θέαμα ούτως ή άλλως τα τελευταία χρόνια το ίδιο είναι πάνω κάτω, οπότε μεγάλο ρόλο παίζει η παρουσίαση. Θα συμφωνήσω με τον Elias. Αν και δεν ξέρω αν έχει να κάνει απαραίτητα με το ότι μπήκε η κρατική τηλ στο κόλπο. Γιατί πιστεύω έφταιξε και το mega με την κατά τη γνώμη μου λάθος επιλογή του να αλλάξει την εκπομπή και να την κάνει με κοινό κτλ. Άσε που πήρε και τον Μαυρομάτη, ο οποίο μάλλον αστείος είναι :P . Α και φυσικά το χεί παρακάνει πια με κοίνες τις διαφημίσεις. Δεν αντέχεται πια η Super Μπάλα. Ελπίζω να ναι καλύτερα φέτος με τους Αντώνηδες αν και αυτούς τους έχω συνηθίσει στην αθλητική Κυριακή να παρουσιάζουν τους αγώνες του πρωταθλήματος με αστείο τρόπο(αφού από μόνο του το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι αστείο). Τέσπα, γεια :D

Καλώς τον Bla1r :D


γεια :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.