PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για καινουργια συνδεση ΟΤΕ



thanosk13
01-07-15, 17:25
Καλησπερα,

Στις 15/6 εκανα αιτηση για το Double Play 24 Economy στην περιοχη της Κορινθου για νεα συνδεση.
Αφου δεν ειχα καμια ενημερωση αυτο το διαστημα απο τεχνικο του ΟΤΕ πηρα σημερα στο 13888 και μετα απο 3 τηλεφωνα μου ειπαν οτι
δεν μπορει να προχωρησει η αιτηση γιατι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα στην περιοχη οποτε πρεπει να περιμενω και μολις υπαρξει
διαθεσιμη πορτα τοτε θα με ενημερωσουν και θα προχωρησει η συνδεση.

Οταν τους ρωτησα για χρονο μου ειπαν οτι μπορει να παρει και πανω απο 1 βδομαδα εως 1-2 μηνες......:evil:
Λογω της δουλειας μου δεν γινεται να μεινω τοσο μεγαλο διαστημα χωρις internet...

Θελω να ρωτησω το εξης :
Εαν ακυρωσω την αιτηση στον ΟΤΕ και κανω σε καποιο αλλο παροχο υπαρχει περιπτωση να κολλησει η αιτηση για τον ιδιο λογο???(μη διαθεσιμη πορτα)

Ευχαριστω

sdikr
01-07-15, 17:28
Αν το πρόβλημα είναι σε πόρτα τότε αν πας αλλού λογικά θα σε βολέψουν, αν το πρόβλημα είναι σε καλώδιο τότε όχι

thanosk13
01-07-15, 17:31
Οταν λες καλωδιο τι εννοεις ακριβως?

Απο 13888 στο τελευταιο τηλεφωνημα μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα αυτη την στιγμη στην περιοχη......:hmm:
Δηλαδη λογικα δεν θα εχω προβλημα σε αλλο παροχο...

Ο διπλανος στην πολυκατοικια εχει OTE adsl

sdikr
01-07-15, 17:33
Οταν λες καλωδιο τι εννοεις ακριβως?

Απο 13888 στο τελευταιο τηλεφωνημα μου ειπαν οτι το προβλημα ειναι οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη πορτα αυτη την στιγμη στην περιοχη......:hmm:
Δηλαδη λογικα δεν θα εχω προβλημα σε αλλο παροχο...

Ο διπλανος στην πολυκατοικια εχει OTE adsl

Να τους ξαναρωτήσεις, αν μιλάνε για πόρτα στο dslam του ΟΤΕ ή αν μιλάνε για καλωδίωση, αν είναι πόρτα τότε μπορείς σε άλλον πάροχο (εφόσον και εκείνος έχει ελεύθερη πόρτα)

thanosk13
01-07-15, 17:34
OK σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.