PDA

Επιστροφή στο Forum : Shareaza και Jetspeed 520



giorgosc61
12-09-04, 10:16
Χρησιμοποιεί κανείς το shareaza με jetspeed 520? Ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω γιατί σε εμενά μπουκώνει τη σύνδεση μόλις κάνω connection?(χρησιμοποίησα την τελευταία έκδοση)

no_logo
18-09-04, 13:57
Χρησιμοποιεί κανείς το shareaza με jetspeed 520? Ποιες ρυθμίσεις πρέπει να κάνω γιατί σε εμενά μπουκώνει τη σύνδεση μόλις κάνω connection?(χρησιμοποίησα την τελευταία έκδοση)

δεν εχω το ιδιο μόντεμ (zyxel prestige 630)
1 καλά θα κάνεις να αφήσεις τις default επιλογές του προγράμματος για την σύνδεση σου. Να εχεις το download και το upload στο 80% της γραμμής σου.
2 κατέβασε από το official shareaza forum την τελευταία έκδοση v. 2.0.6.0 beta οι developers έχουν λύσει ενα βουνό από bugs σε σύγκριση με την official version 2.0.0.0
3 μήπως εχεις εγκαταστήσει το sp2 αν εχεις win xp; σε αυτή την περίπτωση η γραμμή σου θα φαίνεται μπουκωμένη γιατί το sp2 περιορίζει δραματικά τις συνδέσεις του υπολογιστή. Σε αυτή την περίπτωση πρεπει οποσδήποτε να κατεβάσεις την τελευταία beta εκδοση και για ακόμα καλύτερα αποτελέσματα κοίτα σε αλλα threads για ενα patch του sp2 πιυ ρυθμίζει τα tcp connections του υπολογιστή

giorgosc61
18-09-04, 14:27
Δεν έχω sp2. Παλιότερα χρησιμοποιούσα shareaza πριν την 2.0.0.0 και δεν μου μπούκωνε το router. Έβαλα την 2.0.5.0 αλλά πάλι μπουκώνει. Kαι το gnucleus που χρησιμοποίησα πάλι μπουκώνει!!

no_logo
18-09-04, 14:47
δεν ξέρω τότε τι να σου πω. μα τι στο διάολο για πέταμα είναι το jetski. Μινιμάρισε και άλλο τις default settings

no_logo
18-09-04, 15:07
Δεν έχω sp2. Παλιότερα χρησιμοποιούσα shareaza πριν την 2.0.0.0 και δεν μου μπούκωνε το router. Έβαλα την 2.0.5.0 αλλά πάλι μπουκώνει. Kαι το gnucleus που χρησιμοποίησα πάλι μπουκώνει!!


μια τελευταία ερώτηση
μήπως επιλέγεσαι από το G2 σαν hub (server δηλαδή); αυτό μπορείς να το δεις όταν συνδεθείς με το shareaza στα δίκτυα που θέλεις, για σύνδεση σε G1 G2 ed2k θα πρέπει κατω αριστερα στην σελίδα του προγράμματος να σου εμφανίζει "connected to 5 neighbours" αν σου εμφανίζει παραπάνω αριθμό - μέχρι 300 μπορούν να συνδεθούν σε 1 hub- τοτε θα πρέπει να επιλέξεις στα settings allow this node to become a hub ξετσεκαρισμένο

giorgosc61
18-09-04, 20:21
Ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι connected σε δύο neighbours στο g2. Το θέμα είναι ότι έχω εφαρμόσει όλα αυτά που αναφέρουν στο faq του www.shareaza.com και δεν βλέπω αλλαγή. Σημ.: Έχω ανοίξει μόνο τη 6346 για tcp και όχι για udp. Μήπως είναι αυτό?

no_logo
18-09-04, 20:42
Ευχαριστώ για την απάντηση. Είμαι connected σε δύο neighbours στο g2. Το θέμα είναι ότι έχω εφαρμόσει όλα αυτά που αναφέρουν στο faq του www.shareaza.com και δεν βλέπω αλλαγή. Σημ.: Έχω ανοίξει μόνο τη 6346 για tcp και όχι για udp. Μήπως είναι αυτό?

ελα ρε φιλε, ΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ, δεν κολλαει η συνδεση σου το πρόγραμμα δεν μπορεί να ανταποκριθεί :shock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.