PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόταση για ασφαλιστικά μέτρα κατά Τellas



ngeo1977
05-04-07, 15:48
Σαν απογοητευμένος και κουρασμένος συνδρομητής θα ήθελα να ρωτήσω κάποιο απο τα μέλη του φορουμ με νομικές γνώσεις εάν έχουμε το δικαίωμα,όσοι δυσαρεστημένοι συνδρομητές της Τελλάς επιθυμούμε, να προσφίγουμε νομικά ενάντια στην εταιρεία ζητώντας και κάποια αποζημίωση?
Εάν υπάρχει κάποιος που έχει τις γνώσεις ας απαντήσει!!

ermis333
05-04-07, 16:33
Σαν απογοητευμένος και κουρασμένος συνδρομητής θα ήθελα να ρωτήσω κάποιο απο τα μέλη του φορουμ με νομικές γνώσεις εάν έχουμε το δικαίωμα,όσοι δυσαρεστημένοι συνδρομητές της Τελλάς επιθυμούμε, να προσφίγουμε νομικά ενάντια στην εταιρεία ζητώντας και κάποια αποζημίωση?
Εάν υπάρχει κάποιος που έχει τις γνώσεις ας απαντήσει!!

Για πιο λόγο;;

Ανέφερε συγκεκριμένους λόγους και περιπτώσεις.

Gordito
05-04-07, 18:09
Αποζημιωση?
Για ποιο πραγμα?
Ασκοπο νημα....

namygd
06-04-07, 00:50
ΕΕΤΤ ΠΡΩΤΑ ΑΥΤΟΙ ΞΕΡΟΥΝ (ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ) http://WWW.EETT.GR

ngeo1977
10-04-07, 08:36
Για πιο λόγο;;

Ανέφερε συγκεκριμένους λόγους και περιπτώσεις.

1)Αδυναμία εκπλήρωσης των συμφωνηθέντων στην αίτηση συνδρομητή(μετά απο 5 μήνες δεν έχω ούτε τηλ ούτε dsl)

2)Μή τήρηση των χρονικών ορίων(20 εργάσιμες δήλωσαν σε μένα)

3)Αποζημίωση για τα κινητά τηλ που έκανα στο 13800 και τις ώρες που περίμενα στην αναμονή το τελευταίο 5μηνο(πάνω απο 200 ευρώ!! υπολογισμένα)

4)Αποζημίωση για την ψυχική οδήνη-σπάσιμο νεύρων απο την γ**ωεταιρεία σήμερα-αύριο-μεθαύριο θα έχετε υπηρεσίες και ακόμα περιμένω!!

5)Ηθική αμοιβή ότι κάποιος έκανε κάτι ενάντια στο δούλεμα και την κοροιδία,την αντιμετώπιση ζώου που είχε απο μια εταιρεία που θα του παρείχε τηλ.υπηρεσίες με πληρωμή(και όχι δωρεάν)

Εκτός βέβαια όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα για τους περισσότερους και απλά γουστάρετε να σται κορόιδα.
Παλιότερα μας έκλεβε ο ΟΤΕ αλλά είχαμε υπηρεσίες τώρα τι?

andreasp
10-04-07, 09:31
1)Αδυναμία εκπλήρωσης των συμφωνηθέντων στην αίτηση συνδρομητή(μετά απο 5 μήνες δεν έχω ούτε τηλ ούτε dsl)

2)Μή τήρηση των χρονικών ορίων(20 εργάσιμες δήλωσαν σε μένα)

3)Αποζημίωση για τα κινητά τηλ που έκανα στο 13800 και τις ώρες που περίμενα στην αναμονή το τελευταίο 5μηνο(πάνω απο 200 ευρώ!! υπολογισμένα)

4)Αποζημίωση για την ψυχική οδήνη-σπάσιμο νεύρων απο την γ**ωεταιρεία σήμερα-αύριο-μεθαύριο θα έχετε υπηρεσίες και ακόμα περιμένω!!

5)Ηθική αμοιβή ότι κάποιος έκανε κάτι ενάντια στο δούλεμα και την κοροιδία,την αντιμετώπιση ζώου που είχε απο μια εταιρεία που θα του παρείχε τηλ.υπηρεσίες με πληρωμή(και όχι δωρεάν)

Εκτός βέβαια όλα αυτά είναι ψιλά γράμματα για τους περισσότερους και απλά γουστάρετε να σται κορόιδα.
Παλιότερα μας έκλεβε ο ΟΤΕ αλλά είχαμε υπηρεσίες τώρα τι?


Για ολα τα παραπανω μπορεις να κανεις αγωγη , ζητωντας αποζημιωση ή μήνυση για τις ποινικες τυχόν ευθύνες τους (οσο αφορα την εννοια της λέξης "δουλεμα" που έγραψες παραπάνω).
Η εννοια της εκφρασης "Ασφαλιστικα Μετρα" δεν έχει σχέση με το συγκεκριμένο.
Αν κρατήσεις τις διεκδικίσης σου , σε κάτω απο 1500ευρω, τοτε ειναι πολυ ευκολο να γραψεις μια αγωγη και να την καταθέσης με ελάχιστότατα έξοδα.

_stargazer
12-04-07, 13:57
Δε κάνουμε καμιά ομαδική διαμαρτυρία... ;)

xhaos
12-04-07, 14:04
Εναλλακτικά μπορείς ακόμα να ζητήσεις και κάποια ημερησία αποζημίωση για τις ημέρες πέρα από το περιθώριο των 20 ημερών οπού δεν είχες internet αρά δεν μπορούσες να κανείς τη δουλειά σου ΚΑΙ για τις μέρες που δεν είχες τηλέφωνο και αρά πάλι δεν μπορείς να κανείς τη δουλειά σου (ως ελεύθερος επαγγελματίας).
Βρες ένα καλό δικηγόρο και συμφώνησε ένα ποσοστό που θα πάρει από την αποζημίωση ώστε να μην πληρώσεις τίποτα και να πάρεις λεφτά.
εγώ τους την έχω στημένη, περιμένω να μου έρθει τρίτος λογαριασμός για zisto (ενώ δεν έχω κάνει αίτηση ποτέ και τους έχω πάρει άπειρα τηλεφωνά και φαξ) για να φύγει η μήνυση.
4 μήνες = 120 ημέρες
ημερησία αποζημίωση 20€ για τηλέφωνο και 15 για adsl = 35€.
35x120 = 4200€

πρόσθεσε χαμένες δούλευες που μπορείς να ισχυριστεις ότι έχασες εξ αιτίας τους (διαφυγόντα κέρδη)
πρόσθεσε ψυχική οδύνη

πρόσθεσε έξοδα δικηγόρου και κανε κάτι.

μπορείς άνετα με 4 μήνες δούλεμα να πας στα 10k. και ξανά λέω, βρες καλό δικηγόρο, συμφώνησε το ποσοστό του (συνήθως στο 10-15% παίζουν) ώστε να μην χρειαστεί να βάλεις το χέρι στην τσέπη σου καθόλου και διεκδίκησε τα δικαιώματα σου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.