PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ: SITE UPDATE



PhoiNiX
19-05-03, 00:19
Στο διάστημα αυτής της εβδομάδας ίσως παρουσιαστούν κάποιες δυσλειτουργίες, λόγο ανακατασκευής του ADSLgr.com . Επίσης θα θέλαμε να ακούσουμε και μερικές κριτικές για το νέο Design.

Ευχαριστούμε για την υπομονή σας.

pcman
19-05-03, 00:32
Ωραίο το design, δεν θά 'πρεπε και να λέει το σήμα του site "Independent xDSL Greek Review Site" όπως πριν;

PhoiNiX
19-05-03, 00:34
No Comments

bond
19-05-03, 00:46
Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.

pcman
19-05-03, 00:47
Και κάτι ακόμα: Που πήγαν τα κουμπιά πάνω όπως το "news" (ή "ειδήσεις" δε θυμάμαι πως τό 'λεγε) κλπ. που μ' έβγαζε κατευθείαν στα νέα;

Να φύγει και το κόκκινο από τη βάση της σελίδας, χτυπάει πολύ στο μάτι (ούτε ταύρος νά 'μουνα...).

:D

PhoiNiX
19-05-03, 01:08
Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.

Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.

Με αυτή τη λογική έγινε το header.

Να υπενθυμίσω ότι το Design δε είναι ακόμα 100% έτοιμο, απλά θα θέλαμε να συμβάλουν και οι χρήστες μας σε αυτό.

pcman
19-05-03, 01:25

pcman
19-05-03, 01:37
Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.

Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.

Με αυτή τη λογική έγινε το header.

Να υπενθυμίσω ότι το Design δε είναι ακόμα 100% έτοιμο, απλά θα θέλαμε να συμβάλουν και οι χρήστες μας σε αυτό.

Πώς μπορεί να ασχολείται με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος ένα site του οποίου ο ίδιος ο τίτλος μιλά για DSL; Μήπως γι' αυτό το λόγο βγήκε και το "Independent xDSL Greek Review Site" στο σήμα του site;

Και κάτι ακόμα: Αυτό το "lala3" ή "kokok" (αλλάζει που και που ή βγαίνει) πάνω αριστερά τι στο καλό είναι;

:)

Papashark
19-05-03, 01:46
Εμένα μου άρεσε η νέα "είσοδος" πολύ πιο ευπαρουσίαστη, πιο "σοβαρή".

Θα μου επιτρέψετε να σας πω όμως ότι (κατά την γνώμη μου) αυτή την στιγμή το adslgr.com είναι ένα επιτυχημένο σιτε το οποίο ασχολείτε αποκλειστικά με τις adsl τεχνολογίες, παρότι λόγο κυρίως της απουσίας αντικειμένου επικρατεί μια ατελείωτη γκρίνια (που δεν μου αρέσει).

Εάν το adslgr.com αποφασίσει να μπλεχτεί μέ ένα σωρό άλλα θέματα, θα αποκτίσει εχθρούς και αντιπάλους, και εκτός αυτού θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να καταλήξει σαν διάφορους μαϊντανούς που προασπαθούν να ασχοληθούν με τα πάντα και στο τέλος αποτυχαίνουν παντού. Το λέει και η λαϊκή ρήση, "πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης".....

Προσωπική μου άποψη είναι να δοθεί μεγαλύτερη βάση στο τεχνικό κομάτι και να αποφευχθεί όλη αυτή η γκρίνια και η κακομοιριά.....

NeK
19-05-03, 01:53
Το καινουριο header δεν μου αρέσει. Που κολλανε το κινητο και το δορυφορικο πιατο; Και οι τυποι στο πλάι δεν νομίζω ότι αισθητικά προσφέρουν κάτι. Το αντίθετο θα ελεγα. :)
Επισης καλό θα ειναι να φύγει το κόκκινο χρώμα από τη βάση της σελίδας και να γεμίσει λιγάκι το αριστερό περιθώριο και να αδειασει λιγο το δεξίο. Μπορείτε να φέρετε τους users παλι από αριστερά.

Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.

Με αυτή τη λογική έγινε το header.

Να υπενθυμίσω ότι το Design δε είναι ακόμα 100% έτοιμο, απλά θα θέλαμε να συμβάλουν και οι χρήστες μας σε αυτό.

Πώς μπορεί να ασχολείται με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος ένα site του οποίου ο ίδιος ο τίτλος μιλά για DSL; Μήπως γι' αυτό το λόγο βγήκε και το "Independent xDSL Greek Review Site" στο σήμα του site;

Και κάτι ακόμα: Αυτό το "lala3" ή "kokok" (αλλάζει που και που ή βγαίνει) πάνω αριστερά τι στο καλό είναι;

:)

Ασχολείτε με όλες τις broadband και μή τεχνολογίες, (άσε που έχει ξεφύγει προ πολλού από το όνομα του, πάρε παράδειγμα όλες τις αναφορές, τα ατελείωτα threads για την σταθερή τηλεφωνία, τις συνδέσεις στην Ελλάδα (εκτός dsl) κλπ. κλπ. κλπ.) οπότε για να σας φύγει η περιέργια σχετικά με τα κινητά, η τρίτη γενιά κινητής τηλεφωνίας υπόσχεται broadband συνδέσεις, τσούπ να μαστε και εμείς.

Και κάτι τελευταίο, το Greek xDSL Review Site αν κοιτάξετε λίγο πιο ψηλά και συγκεκριμένα στο title bar του browser σας, είναι εκεί. Αυτό για όσους φοβούνται αν το site μας είναι πλέον κτήμα του Κόκκαλη.

Θέλω να δω πραγματικά πόσοι έχουν απομείνει στο ελληνικό διαδίκτυο που να ΜΗΝ είναι κτήμα κανενός, σαν αυτό εδώ το ηλεκτρονικό περιβάλλον, που το έχει αποδείξει επανελλημένες φορές.

Ευχαριστώ.

NeK
19-05-03, 02:23
Εμένα μου άρεσε η νέα "είσοδος" πολύ πιο ευπαρουσίαστη, πιο "σοβαρή".

Thanks! :)



Εάν το adslgr.com αποφασίσει να μπλεχτεί μέ ένα σωρό άλλα θέματα, θα αποκτίσει εχθρούς και αντιπάλους, και εκτός αυτού θα υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να καταλήξει σαν διάφορους μαϊντανούς που προασπαθούν να ασχοληθούν με τα πάντα και στο τέλος αποτυχαίνουν παντού. Το λέει και η λαϊκή ρήση, "πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης".....

Ωπ!! Κακώς το είπε έτσι ο Phoinix, μας μπέρδεψε όλους με τα λόγια του, το ADSLgr θα συνεχίσει να έχει ακριβώς την ίδια θεματολογία που είχε απο το ξεκίνημά του!

Δηλαδή κατά κύριο λόγο DSL αλλά και όλους τους πιθανους τρόπους σύνδεσης στο Internet όπως και εναλακτική τηλεφωνία και ό,τι έχει σχέση με αυτά τα δύο, και εξηγούμαι αν π.χ. αύριο η ΟΤΕΝετ βγάλει ένα πακέτο Flat-Rate ISDN να είσαι σίγουρος ότι θα το καλύψουμε εκτενέστατα, όπως και αν υπάρξει τρόπος σύνδεσης με το Internet μέσω FTTH, Satellite, Power Lines, UMTS, GPRS κ.α.

Όπως επίσης θα συνεχίσουμε με νέα από ISPs, τηλεφωνία, θέματα που αφορούν τον Incumbent μας (ΟΤΕ), την ΕΕΤΤ και γενικότερα. Σίγουρα δεν μπορώ να προβλέψω τι ακριβώς θα έχουμε αλλά θα ακολουθήσουμε την θεματολογία που είχαμε και έχουμε εδώ και πάνω από έναν χρόνο.

Έτσι και αλλιώς το όνομά του το ADSLgr το έχει ξεπεράσει προ πολλού με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο, το καλύτερο θα ήταν να άλλαζε όνομα και να γινόταν κάτι σαν broadband.gr αλλά αυτό μας το έχουν πάρει ήδη :lol:

Το ADSLgr δεν χρειάζεται πλέον να αποδείξει με τι ακριβώς ασχολείται αυτό το έχει κάνει πολύ καιρό πριν, όμως σε καμία περίπτωση, τουλάχιστον προσωπικά, δεν πρόκειται να ασχοληθώ με άσχετα θέματα πέραν αυτών που ανάλυσα. Δεν με ενδιαφέρουν καθόλου!



Προσωπική μου άποψη είναι να δοθεί μεγαλύτερη βάση στο τεχνικό κομάτι και να αποφευχθεί όλη αυτή η γκρίνια και η κακομοιριά.....

Γιαυτό γίνεται και αυτή η "αναβάθμιση". :)

pcman
19-05-03, 02:39
Δεν είπα ποτέ (ούτε σκέφτηκα) ότι το site είναι κτήμα του Κόκκαλη και βασικά επικεντρώθηκα στη λέξη "DSL" του "Independent xDSL Greek Review Site" όχι στη λέξη "independent".

To "Independent xDSL Greek Review Site" δεν τό 'χα δει πάνω, όπως και νά 'χει εγώ στο σήμα (logo) αναφέρθηκα. Λες και γι' αυτό (ότι δεν το πρόσεξα) να απάντησε ο Κώστας (Phoinix) "no comments";

:)

wizardsl
19-05-03, 04:22
Εγώ θα ήθελα το site να μην είναι περιορισμένο σε αυτό καθαυτό το dsl. Αυτό είναι απλά το κύριο αντικείμενο στο οποίο πρέπει να επικεντρώνονται οι συζητήσεις.

Ομως, ένα (αναφέρομαι σε υποκατηγορία) φόρουμ με τίτλο general discussion αρμόζει σε κάθε φόρουμ. Κάτι τέτοιο φέρνει και τα μέλη πιο κοντά αλλά και ελαχιστοποιεί το degeneration σε πολλά θέματα.

PALADIN
19-05-03, 07:58
Tο καινούργιο site φορτώνει πολύ πιό γρήγορα από το προηγούμενο.
Αυτό είναι πολύ καλό. Διότι στα fora εκείνο που έχει μεγάλη σημασία είναι να κινήσε γρήγορα μεταξύ των διαφόρων threads.

Πιστεύω ότι τα links όπως "news" στο πάνω μέρος της σελίδας πρέπει να επανέλθουν, ήταν πολύ χρήσιμα.

Οσο γιά τα δίαφορα graphics, τα θεωρώ δευτερεύον θέμα, αλλά πιστεύω ότι το κύριο θέμα σ'αυτό το Forum πρέπει να είναι:

Internet Connectivity

DSL είναι μία από αυτές, αλλά δεν θα πρέπει να αποκλείουμε τις εναλλακτικές τεχνολογίες.

Dimitris
19-05-03, 11:37
Και κάτι ακόμα: Που πήγαν τα κουμπιά πάνω όπως το "news" (ή "ειδήσεις" δε θυμάμαι πως τό 'λεγε) κλπ. που μ' έβγαζε κατευθείαν στα νέα;

Symfono ki ego me auto. Htan pio eukolo na yparxei pano mia mpara me ta News kai me alles syntomeuseis.

chrispen
19-05-03, 12:08
kai kati allo , sto banner pou leei adsl kante to na epistrefei sthn homepage otan to patame. auto ginetai pantou giati oxi kai edw

Striker
19-05-03, 12:51
Ισως να είναι δικιά μου άποψη και μόνο αλλά το μπλε background είναι λίγο έντονο και ίσως μια αλλαγή στα χρώματα να ήταν μια σκέψη - ανοιχτό γκρι ή κάτι πιο ξεκούραστο στο μάτι.

Συμφωνώ με το banner - είναι λίγο bland - Η γραμματοσειρά του logo θα μπορούσε να ήταν λίγο διαφορετικό - Verdana/Sans ή παρόμοιο..

Τελευταίο - τα κουμπιά που υπήρχαν για news/etc θα πρέπει να υπάρχουν - για ευκολία, όχι για τίποτε άλλο...

PhoiNiX
19-05-03, 13:49
Το ADSLgr.com σε μια προσπάθεια του να διευρύνει τη πρόσφορα του προς του χρήστες του, θα ασχολείται πλέον με όλες τις τηλεπικοινωνιακές εξελίξεις της Ελλάδος.


Συγνώμη, σας μπέρδεψα , βλέπετε δουλεύουμε ασταμάτητα. Δε διατύπωσα σωστα.


Ισως να είναι δικιά μου άποψη και μόνο αλλά το μπλε background είναι λίγο έντονο και ίσως μια αλλαγή στα χρώματα να ήταν μια σκέψη - ανοιχτό γκρι ή κάτι πιο ξεκούραστο στο μάτι.

Δουλεύουμε πάνω στο θέμα, μέχρι να πετύχουμε τον ιδανικό συνδυασμό.


kai kati allo , sto banner pou leei adsl kante to na epistrefei sthn homepage otan to patame. auto ginetai pantou giati oxi kai edw

Το γνωρίζουμε, υπομονή.


Πιστεύω ότι τα links όπως "news" στο πάνω μέρος της σελίδας πρέπει να επανέλθουν, ήταν πολύ χρήσιμα.

Στο δεξί μέρος του Header κάτω από το Banner θα τοποθετηθεί ένα ToolBox που θα περιέχει αυτές τις ρυθμίσεις

grrrrr
19-05-03, 14:07
νομίζω οτι το site πρέπει να είναι συμβατό και με την ανάλυση 800x600 γιατι αυτή την στιγμή με 15αρα οθόνη η πρώτη σελίδα δέν βλέπεται.

morfeas-dsl-
19-05-03, 15:01
χαιρετιζω το νεο περιεχομενο
απο διορθωσεις εχω τις εξης: 1)θα ηθελα πλαισια γυρω απο τα αρθρα ωστε να ειναι πιο ομορφα και ισως και περισσοτερες επιλογες στο αριστερο μερος ωστε να μη φαινεται τοσο αδειο
2)να επαναφερετε τις συντομευσεις που ειχατε πανω απο το forum
3)ισως και να μην ηταν τοσο φωτεινο. δεν ειναι οτι καλυτερο να βλεπουμε συνεχεια ασπρο χρωμα
κατα τα αλλα χαιρομαι που θα μιλαμε και για αλλα θεματα και αυτο που μου αρεσει σε αυτο το site ειναι οτι οχι μονο ειμαστε μια παρεα αλλα ολοι μας εχουμε καποια δυναμη ως προς τη διαμορφωση του περιεχομενου και ως προς την ελευθερια εκφρασεως ιδεων(ενταξει δε μπορουμε να βρισουμε moderator αλλα αρκει και αυτη που εχουμε!!!)

DiM
19-05-03, 22:52
Oreotero to website ontos .... kai mena to banneraki den mporw na pw pos mou arese ........ ontos fortoni pio grigora ....... episis Gianni kita na kanis kati me ta messages pou stelnous o enas xristis ston allon ........ den fenonte prepi o xristis o idios na katsi na diabasi ti pezete kai na di enan arithmo pou tha tou lei exis message ...... sto unwired petagete ena mikro parathiro pou sou lei exis message etsi den to xanis ....... kanto kai dw estila ston dimon ena message prin 10 meres kai bale kai simera to ide to pedi kai mou apantise :P tou stila reply (DIMON KITA TO EHEHE) makari na to di kai na exw apantisi entos tou minos :)

PhoiNiX
19-05-03, 23:07
help message

ndan_gr
20-05-03, 14:55
koitakste to site kai ligo mesw mozilla,to apotelesma se oti anafora ton pinaka pou exei thn photo tou adsl...einai apogohteutiko,anaparagetai,enw h photo pou exete balei apo panw(dsl_adsl_broadband_logo.jpg) paei allou-gia allou 8O egw tyxainei na xrhsimopoeiw mozilla,afou o IE, me eftase sta akra polles fores :twisted:

NeK
20-05-03, 15:18
koitakste to site kai ligo mesw mozilla,to apotelesma se oti anafora ton pinaka pou exei thn photo tou adsl...einai apogohteutiko,anaparagetai,enw h photo pou exete balei apo panw(dsl_adsl_broadband_logo.jpg) paei allou-gia allou 8O egw tyxainei na xrhsimopoeiw mozilla,afou o IE, me eftase sta akra polles fores :twisted:

Χμμμ εγώ από Mozilla το βλέπω και αν και χρειάζεται δουλίτσα δεν παρουσιάζει το πρόβλημα που αναφέρεις με το logo.

Ποιά έκδοση του Mozilla χρησιμοποιείς;

grrrrr
20-05-03, 15:21
σε οθόνη με ανάλυση 1152x864 pixel χρειάζεται να κάνω οριζόντιο scroll

μια ερώτηση phoinix τι οθόνη έχεις εσυ? :?

PhoiNiX
20-05-03, 15:55
σε οθόνη με ανάλυση 1152x864 pixel χρειάζεται να κάνω οριζόντιο scroll

μια ερώτηση phoinix τι οθόνη έχεις εσυ? :?


Σε 1024χ768

Εμ.. η οθόνη είναι 17 ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις :?: :lol:

grrrrr
20-05-03, 18:35
φέρε την το καλοκαίρι εδώ και θα στην ξεπληρώσω σε κεράσματα ούζο με μεζέ.
καλος ?

mechdim
20-05-03, 21:07
Σε λίγο θα κάνουμε το μεζεφορουμ.gr όπωσ το πάτε εσείς οι δυο. :lol: :lol: :lol:

ndan_gr
20-05-03, 23:55
thn ekdosh 1.3, 8es na sou steilw 1 photo mesw mail,na deis pws einai...?

thama
21-05-03, 01:09
Όσον αφορά το Mozilla, αυτό συμβαίνει και στην έκδοση 1.4β που χρησιμοποιώ.
Αν θέλετε δίνω κι εγώ screenshot.

Ένα άλλο πρόβλημα που εντόπισα αφορά το φόρουμ.
Το Topic review που εμφανίζεται κατα την σύνταξη μιας απάντησης
έχει default encoding Western, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζει ελληνικά.
(Παντα Mozilla)
Παρακαλώ, να μεριμνήσετε για το θέμα

gk
21-05-03, 03:43
Μια αλλαγή στο encoding θα ήταν πολύ χρήσιμη...

aguila21
21-05-03, 06:30
Προσωπικά δε βρίσκω το νέο σχεδιασμό πρακτικό.Το πλαίσιο που εμφανίζονται τα θέματα είναι πολύ μεγάλο και για να δεί κανεις ποιός έκανε post τελευταία σε ένα θέμα πρέπει να μετακινεί για μεγάλο εύρος την μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης.Επιπλέον σε κάθε topic θα έπρεπε να υπάρχει εμφανές κουμπί για επιστροφή στην πρώτη σελίδα.Χρησιμοποιώ ανάλυση 1024χ768

gcapnias
21-05-03, 08:26
Προσωπικά προτιμάω τα OS-X και Windows XP like themes. Πιστεύω ότι το παρόν site τουλάχιστον στην αρχική του σελίδα είναι σχεδιασμένο για πολύ μεγάλη ανάλυση και η διπλή στήλη για τα νέα δεν βοηθάει και πολύ. Καλύτερα θα ήταν να νέα να είναι μονόστηλο και το πιο καινούργιο επάνω.

Το site βασίζεται στο PHPNuke, αλλά αυτό που χρησιμοποιήται κατά κόρον είναι το forum κομμάτι. To πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ομοιομορφία στην πρώτη σελίδα και στο forum, μιας και είναι πάντρεμα δύο διαφορετικών πραγμάτων, PHPNuke και PhPBB, και δεν βοηθάει.

Αν πρέπει να αλλάξει κάτι, πρέπει να είναι αυτό, η ομοιομορφία. Και όσο για το look πιστεύω ακράδαντα ότι πρέπει να γίνει ένα poll σε themes και οι χρήστες να αποφασίσουν. Ενδιαφέρον μπορεί να είχε να φιάξουν οι χρήστες themes για το site.

PhoiNiX
21-05-03, 13:23
Συγνώμη μπορώ να αναφέρω για μια ακόμη φορά ΟΤΙ το ADSLgr είναι υπό ανακατασκευή δε έχει ολοκληρωθεί ακόμα, οπότε μη προτείνετε αυτονόητα πράματα, όπως το ίδιο Design στο όλο site και το Forum.


Προσωπικά προτιμάω τα OS-X και Windows XP like themes

Δε κατάλαβα, τι εννοείς;

xalaros23
21-05-03, 14:12
Kalo to neo design bre paidia alla me xalane ena dio pragmatakia,
proton to keno pou yparxei stin arxiki selida anamesa sto banner kai sta news, ali8eia giati efige to menoudaki me ta koubia apo ekei? htan xrisimo.
deutero kalo 8a htan stin arxiki selida ta latest topics na kanan refresh apo mona tous eite ka8e fora pou grafete kenouria apantisi h minima eite ka8e 1 2 lepta oste na min xreiazete na kanoume refresh tin arxiki selida ka8e ligo kai ligaki gia na blepoume ta topics.
Trito nomizo oti 8a htan kalo sta topics me megalo onoma pou den fenete olokliro sti selida na anebeni mia lezanta kai na bgazei to full topic name.
Mou aresei idietera to layout tis selidas tou www.neowin.net 8a mporousame na paroume kapoies idees apo ekei.

PhoiNiX
21-05-03, 17:09
Kalo to neo design bre paidia alla me xalane ena dio pragmatakia,
proton to keno pou yparxei stin arxiki selida anamesa sto banner kai sta news, ali8eia giati efige to menoudaki me ta koubia apo ekei? htan xrisimo.
deutero kalo 8a htan stin arxiki selida ta latest topics na kanan refresh apo mona tous eite ka8e fora pou grafete kenouria apantisi h minima eite ka8e 1 2 lepta oste na min xreiazete na kanoume refresh tin arxiki selida ka8e ligo kai ligaki gia na blepoume ta topics.
Trito nomizo oti 8a htan kalo sta topics me megalo onoma pou den fenete olokliro sti selida na anebeni mia lezanta kai na bgazei to full topic name.
Mou aresei idietera to layout tis selidas tou www.neowin.net 8a mporousame na paroume kapoies idees apo ekei.

Μπορώ να μάθω γιατί λέτε 500 ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΜΑΤΑ;

Στο κενό που αναφέρεσαι θα μπει ένα MENU (ToolBoX)

gcapnias
21-05-03, 18:15
gcapnias wrote:
Προσωπικά προτιμάω τα OS-X και Windows XP like themes
Δε κατάλαβα, τι εννοείς;

Αυτο το default theme του forum είναι παραθυρικό και έχει το feel που δίνουν το OS-X και τα Windows XP. Τέτοια theme εννοώ... Με παραθυράκια και blending χρωμάτων, που δίνουν την αίσθηση 3D...

bond
29-05-03, 20:37
Ειναι ευκολο να επανέλθουν τα τελευταία posts του φορουμ στη κορυφή της κεντρικής σελίδας; Το παλιό layout, ήταν πιο βολικό, γιατί φαίνονταν και τα τελευταία posts και τα τελευταία νέα, ενώ τώρα χρειάζεται οπωσδήποτε scroll.

PALADIN
29-05-03, 21:35
συμφωνώ, τα 10-15 τελαυταία posts θα ήταν καλό να εμφανιζοντε στο home page.
Τα links επίσης πρέπει να επανέλθουν, γία easy navigation.
Θα πρέπει από κάθε post να μπορούμε με ενα click να πάμε στην κεντρική σελίδα.
Επισης το Drop down menu δεν δουλεύει, αλλά αυτό πιστεύω το ξέρετε.

morfeas-dsl-
29-05-03, 21:54
με καλυψε ο dsl-ole πληρως δεν τα ξαναγραφω για λογους συντομιας

Πληκτροκράτορας
01-06-03, 13:49
Συγχαρητήρια, είχα πολύ καιρό να επισκεφτώ το site, είναι πραγματικά πολύ πιο σοβαρό τώρα (από άποψη εμφάνισης). Χρειάζεται όμως μερικά πραγματάκια ακόμα για να γίνει τέλειο.

Καταρχάς αυτό το πάλευκο φόντο που έχουν οι σελίδες, και ειδικά το τεράστιο δεξί άσπρο κενό της οθόνης (δουλεύω σε 1152x864) είναι απελπιστικό! Κουράζει αφάνταστα τα μάτια.

Σε Opera είναι πολύ πιο γρήγορο γενικότερα το site, και τώρα δεν "ξεχειλώνουν" οι σελίδες. Πολύ πιο συγκροτημένα όλα. Μπράβο και πάλι.

Πληκτροκράτορας
01-06-03, 13:49
Συγχαρητήρια, είχα πολύ καιρό να επισκεφτώ το site, είναι πραγματικά πολύ πιο σοβαρό τώρα (από άποψη εμφάνισης). Χρειάζεται όμως μερικά πραγματάκια ακόμα για να γίνει τέλειο.

Καταρχάς αυτό το πάλευκο φόντο που έχουν οι σελίδες, και ειδικά το τεράστιο δεξί άσπρο κενό της οθόνης (δουλεύω σε 1152x864) είναι απελπιστικό! Κουράζει αφάνταστα τα μάτια.

Σε Opera είναι πολύ πιο γρήγορο γενικότερα το site, και τώρα δεν "ξεχειλώνουν" οι σελίδες. Πολύ πιο συγκροτημένα όλα. Μπράβο και πάλι.

PALADIN
01-06-03, 17:21
στο home page μπορούμε να έχουμε τα τελευταία posts πάνω από τις ανακοινώσεις/νέα.

τα τελευταία posts καταλαμβάνουν μόνο 15 γραμμές καί υπάρχει αφθονος χώρος καί γιά τα Νέα. Οπως ήτανε παλαιότερα ήταν καλύτερα.

chatasos
03-06-03, 10:50
Εμένα με μπερδεύει το login screen που σου ζητάει και ένα ακόμα συνθηματικό.
Ενώ αν μπεις κατευθείαν στα forums, δεν χρειάζεται αυτό το έξτρα συνθηματικό.

Επίσης πολλές φορές στο Mozilla δεν εμφανίζονται σωστά τα μυνήματα λάθους, και άλλες φόρές δεν μπορώ να κάνω ούτε login.
Με ΙΕ δεν έχω τέτοια προβλήματα.

xtdcxdoom7
03-06-03, 10:54
ONTOS ITHELA NA PO KAI EGO KATI GIA AUTO KALITERA THA EITAN I ANTIKATASTASI PARONIMIOU ME USERNAME KAI TO SINTHIMATIKO ME PASSWORD AFOU TO SINTHIMATIKO ANAFERETAI STO PASSWORD AFOU BLEPONTAS APO KATO TO PEDIO POU LEEI RETYPE PASSWORD. AN EXEI KATI KAPIOS NA PEI AS MOU APANTISEI :roll:







PALI ME XRONIA ME KAIROUS PALI DIKIA MAS THA NAI ( ADSL ) :wink:

troll
03-06-03, 12:49
Συγχαρητήρια είναι ότι καλύτερο έχετε κάνει μέχρι τώρα

xtdcxdoom7
03-06-03, 13:33
Ρε παιδια πωσ μπορουμε να μιλησουμε με τον administrator????












ΠΑΛΙ ΜΕ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΚΑΙΡΟΥΣ ΠΑΛΙ ΔΙΚΙΑ ΜΑΣ ΘΑ ΝΑΙ ( ADSL ) :wink:

Πληκτροκράτορας
03-06-03, 14:12
Ρε παιδια πωσ μπορουμε να μιλησουμε με τον administrator????Υποθέτω με PM ή ακόμα και με e-mail. Δεν το έχουν κρυφό :wink: .

xtdcxdoom7
03-06-03, 16:21
οχι δεν με επιασες! ενοουσα κατι πιο straight ας πουμε live με μικροφωνο και καμεριτσα μπα ασε πολλα ζηταω! lol :lol: :lol: :lol: :lol:










PALI ME XRONIA ME KAIROUS PALI DIKIA MAS THA NAI ( ADSL ) :wink:

@ ADSLgr.com All rights reserved.