PDA

Επιστροφή στο Forum : Τα κατάφερα! Όλα σε ένα με άλλο router



Σελίδες : [1] 2 3

emka
06-04-07, 11:14
Αγαπητοί συνάδελφοι, συνταλαιπωρημενοι,

Κατάφερα να δουλέψουν όλες οι υπηρεσίες του όλα σε ένα. Αγόρασα FBR-1461 level one και το έβαλα πρωτο ώστε να συγχρονίζει αυτό με την on. Με ένα καλώδιο ethernet συνέδεσα τα 2 router μεταξύ τους. Στη συνέχεια έκλεισα το DHCP server του Pirelli από την επιλογή LAN και συνέδεσα το TVBOX επάνω στο pirelli. Το TVBOX πήρε αυτόματα ip από το Level one με ip 192.168.1.5 και όλα δουλεύουν κανονικά! Μην ξεχάσετε να κάνετε Port forward τις 20000 και 20001 στο TVBOX .

Καλή τύχη και Χρόνια Πολλά

alexnir
06-04-07, 11:26
good news!!!! :respekt: για την προσπαθεια σου

sid
06-04-07, 11:29
very good news indeed!!!!!


Bravo!!!

vfragos
06-04-07, 11:35
Δηλαδή εκτός απο τα on-rec και οn cinema δουλεύουν και τα κανάλια ; Εάν είναι έτσι, ζήτωω !!!:oneup:

BlueChris
06-04-07, 11:40
Καλά τόσο απλό ήταν? εντυπωσιακό... bravo emka.
Θεωρητικά αυτό γίνεται και με άλλα router σωστά? το λέω γιατί ψάχνομαι με την ΟΝ και τα φρένα μου ήταν το forward ...... αλλά έχω και άλλη ερώτηση... το τηλέφωνο δουλεύει κανονικά? και αν ναι εφόσον το 1ο router δίνει ουσιαστηκά Internet πως το Pirelli μετά του μένει BandWidth για την τηλεφωνία της ΟΝ? θέλουμε QoS στο 1ο router που συγχρονίζει με την ΟΝ για να δουλεύει το τηλ?

Πολλά ερωτήματα συγνώμη αλλά νομίζω αναγκαία.

haris2121
06-04-07, 11:49
πρεπει οπωσδηποτε τα router να τα συνδεσεις μεταξυ τους με καλωδιο??? ρωταω επειδη εχω το usr 9106. παντως αμα γινεται εν μερει εχουμε βρει τη λυση για τη συνδεση του video box με το router απο το σαλονι σ' αλλο δωματιο.

greekzero
06-04-07, 11:51
τι δουλειά έχει τo bandwith με την τηλεφωνία? η on δε δίνει VO IP κανονική pstn τηλεφωνία είναι.

emka
06-04-07, 12:03
Δεν έχω βάλει το QoS. δυστηχώς η γραμμή μου συγχρονίζει στα 5500 με 6500 και δε θελω να βάλω QoS για να μη μου τρώει το bandwidth. H τηλεφωνία δεν είναι voip και δεν έχει σχέση με το εύρος δικτύου. Και ναί δουλέυουν Όλα (on rec, tv channels, on-sinema) !

sid
06-04-07, 12:16
would the same thing work with a Wireless Bridge?

DWL-G810 for instance?

mpamparos
06-04-07, 13:15
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ!

Παρακαλω μας λες ακριβως το μοντελο κ ποσο κανει;

haris2121
06-04-07, 13:18
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ!

Παρακαλω μας λες ακριβως το μοντελο κ ποσο κανει;
δεν νομιζω οτι ειναι θεμα router, ολα οσα εχουν τις απαραιτητες προδιαγραφες θα μπορουν να το κανουν

acci
06-04-07, 14:03
θα σου ήταν εύκολο να περιγράψεις λίγο τη διαδικασία?
δεν έχω βρει κάποιο τρόπο να μπορέσω να δώ με τί συνθηματικά κάνει Login στην ON το δικό μου. πώς βρήκες τα δικά σου?

ευχαριστώ.

afterglow
06-04-07, 14:17
bravo φιλε καλη φαση!
ειχα την εντυπωση οτι ο dhcp του Pirelli δεν μπορουσες να το κανεις disable.
να υποθεσω οτι το pirelli συνεχιζει να εχει 192.168.1.1 αλλα δε μπορω να καταλαβω πως απο μονο του το usr εδωσε 192.168.1.5 στο sagem.......δεν θα μπορουσε να παρει οποιαδηποτε αλλη IP ??

freeman
06-04-07, 14:43
Επειδή έχω δοκιμάσει παλιότερα αυτό το σενάριο με το speedtouch 585 και δεν έπαιξε,
μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις παραπάνω λεπτομέρειες για το πως το έκανες;
Ο dhcp server του pirelli, εκτός του να δίνει κάθε φορά το 192.168.1.5 στο tvbox δίνει και άλλα πράγματα, όπως ip ενός web server, ntp server, και default gateway
Μου κάνει εντύπωση πως το tvbox δούλεψε με dhcp server αυτόν του linksys, μιας και οι έξτρα πληροφορίες που ανέφερα δεν είναι configured να τις δίνει μέσω dhcp. Και το ποιο σημαντικό, το default gateway είναι το pirelli, και όχι το linksys που βγαίνει στο internet.
Το τvbox ρυθμίζεται με dhcp μόνο όταν μπαίνει στο ρεύμα. Αν απλά το ανοιγοκλείνεις με το τηλεκοντρόλ οι ρυθμίσεις παραμένουν. ΜΟΝΟ αν το βγάλεις από το ρεύμα και το ξαναβάλεις ξαναπαίρνει IP κλπ κλπ.

Craven
06-04-07, 16:08
Επειδή έχω δοκιμάσει παλιότερα αυτό το σενάριο με το speedtouch 585 και δεν έπαιξε,
μπορείς σε παρακαλώ να δώσεις παραπάνω λεπτομέρειες για το πως το έκανες;
Ο dhcp server του pirelli, εκτός του να δίνει κάθε φορά το 192.168.1.5 στο tvbox δίνει και άλλα πράγματα, όπως ip ενός web server, ntp server, και default gateway
Μου κάνει εντύπωση πως το tvbox δούλεψε με dhcp server αυτόν του linksys, μιας και οι έξτρα πληροφορίες που ανέφερα δεν είναι configured να τις δίνει μέσω dhcp. Και το ποιο σημαντικό, το default gateway είναι το pirelli, και όχι το linksys που βγαίνει στο internet.
Το τvbox ρυθμίζεται με dhcp μόνο όταν μπαίνει στο ρεύμα. Αν απλά το ανοιγοκλείνεις με το τηλεκοντρόλ οι ρυθμίσεις παραμένουν. ΜΟΝΟ αν το βγάλεις από το ρεύμα και το ξαναβάλεις ξαναπαίρνει IP κλπ κλπ.

Μα νομίζω είναι ξεκάθαρο αυτό που λέει.. με τον dhcp του pirelli έπαιξε όχι με του level one.. απλά το Pirelli το συνδεσε σαν απλό πλέον switch με το level one που παίζει τον ρόλο του Modem ενώ κάνει απλά forward τις πόρτες που χρειάζοντε προς το sagem (βασικά νομίζω προς το Pirelli αρκούσε).. (κοινός η χρήση του pirelli στο συγκεκριμένο setup είναι μόνο για την tv).. είναι ακριβώς ο τρόπος που είχα φανταστεί ότι θα έπαιζε (βέβαια δεν έχω on :P)
Απλά έτσι δεν θα έχει qos γιατί το μεν Pirelli θα έχει τα qos settings για την tv αλλά το level one που είναι μπροστά όχι.. άρα αν κάτι συνδεδεμένο άμμεσα πάνω στο level one (πχ ένα pc) ρουφάει από ένα p2p με full ταχύτητα τότε θα χει πρόβλημα η tv... είναι όμως μια καλή αρχή ;)

vfragos
06-04-07, 16:35
Πάντως εγώ που δοκίμασα, με μπροστά ένα zyxel, τα κανάλια δεν έπαιξαν, μόνο τα ON REC και ΟΝ Cinema αλλά αυτά έπαιζαν ούτος ή άλλως και με το zyxel μόνο και τον sagem πάνω του.
Δεν ξέρω μήπως δέν έκανα κάτι σωστά αλλά δεν νομίζω.

vfragos
06-04-07, 16:52
Φίλε emka, σε τι ip ακούει το level one 192.168.1.1 ή σε κάποια άλλη ;
Το pirelli το άφησες στην default 192.168.1.1 ;

zatast
06-04-07, 17:49
τα υπολοιπα συστηματα του δικτου φαινεται απο τη δευτερη φωτο με το DHCP range οτι παιρνουν IP μετα την 192.168.1.3.Αρα το pirelli παιρνει την 3 ή την 4.
Καλο θα ειναι να μας πει ο φιλος emka τις ρυθμισεις του levelone (ξερουμε οτι παιζει με PPPoE αλλα το εχει βαλει σε Bridge mode ή οχι; ,xρειαζονται αλλες extra σημαντικες ρυθμισεις: )Γενικα θα βοηθουσαν ορισμενα σημαντικα screenshots απο το interface του LevelOne.
To DHCP στο pirelli oντως απενεργοποιειται,φαινεται και στο βιντεο με το προβλημα ασφαλειας.Ειναι στα Lan settings η επιλογη.
Αναμενουμε τα νεοτερα απο το φιλο emka.Να ειναι καλα παντως που βρηκε μια λυση.

emka
06-04-07, 20:01
Το TVbox παίρnει ip από το level one το οποιο είναι και το modem.To TVBOx είναι συνδεδεμένο επάνω στο Pirelli. Το pirelli το έχω ενώσει με το level one με ενα ethernet καλώδιο. Η Ip του pirelli ειναι 192.168.1.1 την οποία και δεν πείραξα. Του Level one einai 192.168.1.254 me subnet mask 255.255.0.0 και το έχω ορίσει να δίνει Ip στα Pc του δικτύου με addresses που ξεκινάνε από 192.168.1.3 . To tvbox πήρε μόνο του την ip 192.168.1.5 . Θα περίμενα να πάρει την 4 και όχι την 5 . Προφανώς το έχουν προγραμματίσει να λαμβάνει την 192.168.1.5 . Έβαλα και άλλα screen shots. To αγόρασα από τη Microland € 51 .

wraeththu
06-04-07, 20:05
Μα νομίζω είναι ξεκάθαρο αυτό που λέει.. με τον dhcp του pirelli έπαιξε όχι με του level one.. απλά το Pirelli το συνδεσε σαν απλό πλέον switch με το level one που παίζει τον ρόλο του Modem ενώ κάνει απλά forward τις πόρτες που χρειάζοντε προς το sagem (βασικά νομίζω προς το Pirelli αρκούσε).. (κοινός η χρήση του pirelli στο συγκεκριμένο setup είναι μόνο για την tv).. είναι ακριβώς ο τρόπος που είχα φανταστεί ότι θα έπαιζε (βέβαια δεν έχω on :P)
Απλά έτσι δεν θα έχει qos γιατί το μεν Pirelli θα έχει τα qos settings για την tv αλλά το level one που είναι μπροστά όχι.. άρα αν κάτι συνδεδεμένο άμμεσα πάνω στο level one (πχ ένα pc) ρουφάει από ένα p2p με full ταχύτητα τότε θα χει πρόβλημα η tv... είναι όμως μια καλή αρχή ;)



Κατάφερα να δουλέψουν όλες οι υπηρεσίες του όλα σε ένα. Αγόρασα FBR-1461 level one και το έβαλα πρωτο ώστε να συγχρονίζει αυτό με την on. Με ένα καλώδιο ethernet συνέδεσα τα 2 router μεταξύ τους. Στη συνέχεια έκλεισα το DHCP server του Pirelli από την επιλογή LAN και συνέδεσα το TVBOX επάνω στο pirelli. Το TVBOX πήρε αυτόματα ip από το Level one με ip 192.168.1.5 και όλα δουλεύουν κανονικά! Μην ξεχάσετε να κάνετε Port forward τις 20000 και 20001 στο TVBOX .

Καλή τύχη και Χρόνια Πολλά


Είναι ξεκάθαρο πως έκλεισε τον DHCP του Pirelli. Απλώς μάλλον έγινε αυτό που είπε ο freeman, πως το Sagem δεν έκανε release τις ρυθμίσεις που είχε πάρει από το Pirelli. Όπως και να έχει χρειάζονται περισσότερες πληροφορίες για να βγάλουμε άκρη.

Δοκιμές και από μένα μάλλον μετά το Σάββατο του Θωμά.

Μετά την απάντηση του emka...

1) Σβήσε την IP της ON για λόγους privacy
2) Φαίνεται να είναι ανοικτή η παραπάνω IP από το δίκτυο της ON στη θύρα 23 αλλά δεν έκανα port scan, ένα απλό telnet.
3) Άρα μήπως ψάχνει την mac address του Pirelli?

zatast
06-04-07, 20:11
ωραια πολυ καλα και κατανοητα.Σε ευχαριστω για τα screenshots.Θα το δοκιμασω μολις παραλαβω τον εξοπλισμο.Μια διευκρινηση ακομα αν μπορεις: εχεις βαλει στο Level one καποια ρυθμιση για bridged mode ωστε να παιζει μαζι με το pirelli???Exεις κανενα firewall το levelone μην μπουκαρει αγρια κανεις απο την On?

edit : Πηγαινε αν θελεις στο http://security.symantec.com/sscv6/default.asp?langid=ie&venid=sym και σκαναρε τα ports του router σου να δεις τι ειναι οντως ανοιχτο και αν θελεις δοκιμασε το με μονο το Pirelli,χωρις το levelone να δεις τι ports εχει αφησει η On ανοιχτες.

emka
06-04-07, 20:20
τσου. Καμία παραπάνω ρύμιση από αυτές που σας είπα. Θα δοκιμάσω να φτιάξω και το Qos αλλά δε βλέπω φως με την ταχύτητα που συγχρονίζει το modem μου.

zatast
06-04-07, 20:32
ok thanks.νασαι καλα ρε φιλε.ελπιζω μην κανει καμμια μαντζακουνια η On και μας κοψει μονο.Λογικα δεν πρεπει να τους νοιαζει αφου χερι στο δικο της εξοπλισμο δε βαζουμε.Θα δειξει...

acci
07-04-07, 04:55
sorry που θα ξαναρωτήσω αλλά δεν πήρα απάντηση πριν. Σε μια άλλη γραμμή που έχω otenet πρέπει στο modem-router να βάλεις username και password για να κάνεις login αφού συγχρονιστείς (δεν αναφέρομαι στο username-password για να μπεις στο router - αναφέρομαι στο username-password της σύνδεσης). Είναι το ίδιο και για την ON? Και πώς μπορώ να μάθω τα δικά μου για να δοκιμάσω και εγώ άλλο router? sorry για την αφελή ερώτηση.

ευχαριστώ.

NetTraptor
07-04-07, 11:51
Παιδιά θα την βρούμε την άκρη ότι και να κάνουν... πιστέψτε με... είτε με τον όμορφο τρόπo, είτε με τον πλάγιο, είτε με τον άσχημο...

Αν δούλεψε έτσι όπως το περιγράφετε είναι ακόμα ποιο εύκολη η κατάσταση...

Θα το είχαμε σκίσει ήδη αλλά δεν έχουμε άπειρο χρόνο και δεν έχω ακόμα ΟΝ.. την πέμπτη βρήκαν την γραμμή μου με πρόβλημα στα 200μετρα... :rofl:


Οτι και να κάνει κάποιος είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι θέμα port forward (nat γενικά, ίσως και λίγο ποιο σύνθετα από ένα απλό pf), Mac clone (καλά αυτό είναι ουτοπία για την Eλλάδα) ή εν πάση περιπτώση κάτι τέτοιο... όλα αυτά ΟΤΙ και να είναι, είναι detectable.

Ναι η 192.168.1.5 είναι provisioned διεύθυνση για το TVBOX (αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι θα γινόταν αν εγώ ας πούμε έχω 10αρες στο δίκτυο μου... θα το δω όταν έρθει) μιας και router-TVBOX Mac Addresses πάνε σετακι και ξέρουν ποιο box έχει ο κάθε συνδρομητής... Πιθανόν αν αντάλλαζαν 2 πελάτες της ΟΝ τα TVBOXes τους να μην έπαιζαν;)

Το μανίκι είναι αλλού. Με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το setup θα παίξει που να βαράνε τον UU τους κάτω... Το pirelli είναι πολύ κρίμα που το αχρηστεύουν διότι είναι μια πάρα πολύ καλή συσκευή της οποίας την αξία την πληρώνουμε (σε βάθος χρόνου) από τις συνδρομές... Για μένα που έχω access σε τόσα routerakia δεν είναι τίποτα να βρω ένα και να κάνω την δουλειά μου. Ο απλός πελάτης όμως, είναι κρίμα να πληρώνει 2 και 3 router (πάνω στις προσπάθειες) για να κάνει μερικά πολύ απλά πραγματάκια και την δουλίτσα του...

Αν δε, κάτσω και κοστολογήσω και την ώρα που θα μου πάρει εμένα ή κάποιου αλλού (γιατί εγώ θα τους ανεβάσω πολύ τον λογαριασμό:rofl:) το "hacking" θα τους πάρει και θα τους σηκώσει...

Αυτό το πανηγύρι είναι πέρα για πέρα απαράδεκτο...

IrmaRules
07-04-07, 12:38
Παίδες αυτό είναι απαράβατος νόμος. Ότι κλειδώνει, ξεκλειδώνει. Και αν δεν έχεις το κλειδεί πάλι ξεκλειδώνει. Δεν έχει βρεθεί ακόμη κλειδαριά που δεν σπάει.
Και βέβαια να θυμόμαστε ότι δεν πρέπει να παραβαίνουμε το συμβόλαιο που υπογράψαμε. Ας αφήσουμε την ΟΝ να το κάνει αυτό. Αυτό θα τους βάλει σε περισσότερες σκέψεις.

dikos
07-04-07, 13:00
Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα, αλλά έχει δοκιμάσει κανείς με Vood?

WolfRathmA_GR
07-04-07, 16:23
Παιδια εγω εκανα αιτηση στην on αλλα με αυτα που ακουσα δε θελω να βαλω. Εσεις τι μου προτεινεται; Να παραμηνω η να φυγω; Γενικα χρειαζομαι το port forwarding. Με αυτο το τροπο που λετε μπορουμε να κανουμε τιποτα;

Daemon
07-04-07, 16:52
Δεν έχω παρακολουθήσει το θέμα, αλλά έχει δοκιμάσει κανείς με Vood?Φαντάζομαι θα είναι παρόμοια η διαδικασία και για την Vivodi. Όταν μου ενεργοποιηθεί η γραμμή θα το ψάξω...!
...Το pirelli το έχω ενώσει με το level one με ενα ethernet καλώδιο...Το καλώδιο είναι CrossOver?

emka
07-04-07, 19:02
οχι κανονικό είναι.

zatast
07-04-07, 19:29
ναι γιατι και οι δυο εχουν switch ενσωματωμενο.Παιζει φυσικα και με cross over που ισχυε στα παλια μοντελα και στα hub.

vfragos
07-04-07, 19:32
Εγώ πάντως και δεύτερη φορά που δοκίμασα με το zyxel τα κανάλια δεν δούλεψαν, μόνο τα on rec και on cinema δουλεύουν. :hmm:
Τι διαφορετικό μπορεί να έχει το level one ; Εάν έχει και κάποιος άλλος zyxel και μπορεί ας δοκιμάσει και αυτός. Μέ άλλο μόντεμ έχει δοκιμάσει κανείς ;

xaros
07-04-07, 19:37
Με το WAG vfragos και σε μένα μόνο τα onrec και oncinema δουλεύουν :hmm: .

Στο onrec βλέπετε κανονικά; Γιατί εμένα ότι και να επιλέξω μου βγάζει μαύρη οθόνη - με τη μπάρα πληροφοριών και το σηματάκι του play, απλώς δε βρίσκει αυτό που θέλει να κάνει stream μάλλον

zatast
07-04-07, 20:57
Με το WAG vfragos και σε μένα μόνο τα onrec και oncinema δουλεύουν :hmm: .

κακο αυτο γιατι κι εγω το WAG200 εχω αλλα δεν μπορει να μη δουλευει ενω το levelone μπορει.
Θα το δουλεψουμε λιγο παραπανω να βρουμε τον τροπο.Για να ερθει και το cinturato προς τα εδω να δουμε τι παιζει ...

elias26
10-04-07, 01:08
τρέχω για level one.Μπράβο emka, :worthy: :worthy: :clap: :clap: βέβαια εγώ ακόμα περιμένω να αποκατασταθεί και το τηλέφωνο γιατι έχει πρόβλημα στα 20 μέτρα :rofl: είναι απίστευτοι στην ΟΝ αλλά ας δούμε ως νέα εταιρεία τι θα κάνει. Η αλήθεια πάντως είναι οτι απο την μέρα της αίτησης μου μέχρι τώρα η εξυπηρέτηση τους είναι πολύ καλή.

emka
10-04-07, 18:43
Χρόνια πολλα σε όλους. Κατι μαγείρεψαν και δε δουλεύει πλέον (από σήμερα) . Έχει κανείς καμιά ιδέα?

Avesael
10-04-07, 19:07
Χρόνια πολλα σε όλους. Κατι μαγείρεψαν και δε δουλεύει πλέον (από σήμερα) . Έχει κανείς καμιά ιδέα?

ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ! :evil: Τι περιμένατε ρε παιδιά...Μην κάνετε λαλακίες και τους ανοίγετε τα μάτια σε τέτοια θέματα...Υπάρχουν και τα private messages...ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΟ'ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ...

Εντάξει, στους Routers έκαναν τα στραβά μάτια μιας και δεν δημιουργείται ιδιαίτερο πρόβλημα.Αλλά στην IPTV...ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΗ ΝΟΒΑ ΜΑΜΩ ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ! :nono: :evil:

jded
10-04-07, 19:39
Εγώ λέω ότι κάνουν δοκιμές. Ίσως κάτι είχαν αφήσει ανοιχτό δοκιμαστικά και έπαιζες.

Cacofonix
10-04-07, 19:59
Παιδιά όποιος μπορεί να μου στείλει με ένα pm τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω στο Linksys Wag200g.
Ευχαριστώ.

tcw40
10-04-07, 23:37
Έχω ένα Draytek Vigor 2700G και αν και συνδέεται κανονικά δεν πιάνει τις ταχύτητες του Pirelli. Ξέρει κανείς γιατί?

coil
11-04-07, 07:42
Όταν λες δεν πιάνει τις ταχύτητες του Pirelli αναφέρεσαι στην ταχύτητα που συγχρονίζει το modem?
Πόση διαφορά στην ταχύτητα βλέπεις σε σχέση με το Pirelli?

Ρωτάω γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω Draytek modem/router.



Έχω ένα Draytek Vigor 2700G και αν και συνδέεται κανονικά δεν πιάνει τις ταχύτητες του Pirelli. Ξέρει κανείς γιατί?

justice
11-04-07, 11:27
Μα αυτό λέμε ! Ότι με την ON τίποτα δεν είναι σίγουρο !!!

sid
11-04-07, 11:28
εχει κανεις καμια ιδεα πως μπορει να λειτουργειση ασυρματα?
ειτε με bridge or ????

polo_cult
13-04-07, 00:46
Έχω ένα Draytek Vigor 2700G και αν και συνδέεται κανονικά δεν πιάνει τις ταχύτητες του Pirelli. Ξέρει κανείς γιατί?

Έχεις δοκιμάσει firmware upgrade?

john341
13-04-07, 11:21
Κανενα νεο? Προχωρησε κανεις με τον Pirelli σαν δευτερο πισω απο τον δικο σας router?

shatzi
16-04-07, 12:06
Έχει δοκιμάσει κανείς Άλος με άλλο routeraki να μας πει αν δουλεύει? Όπως επίσης να κάνω και εγώ μια ερώτηση αν και την έκανε και ένας φίλος παραπάνω αλλά απάντηση δεν πείρε. Όταν βάζετε άλλον router πάνω στην γραμμή, τη username & password δηλώνετε για να κάνετε connect πάνω στο δίκτυο της On??:hmm:

vfragos
16-04-07, 13:32
user: on
pass: on

shatzi
16-04-07, 13:37
Τα ιδια δηλαδη με τα στοιχεια για να κανεις logon στον Router:hmm: ...... πολυ ωραια

Debaser
17-04-07, 02:29
Παιδιά, καλημέρα.

Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και τώρα που έκανα και εγώ αίτηση στην ΟΝ θα περιγράφω τις εμπειρίες μου. Μέχρι τότε, μπορείτε να μου πείτε (είτε δημόσια ή σε pm) αν τελικά υπάρχει κάποιος τρόπος να έχεις ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ (χωρίς φραγμένες πόρτες) internet ΚΑΙ iptv μαζί, με κάποιον άλλο router ή με κάποιο exploit στον υπάρχον? Επίσης, έχει δοκιμάσει κανένας να δοκιμάσει να χρησιμοποιήσει κάποιον router (π.χ. Linksys WRT54GS μέχρι v.3) που να του έχει εγκαταστήσει το OpenWRT?
(http://www.openwrt.org)
(10/4 Αίτηση για όλα σε ένα
16/4 Αποστολή αίτησης φορητότητας από ΟΝ σε ΟΤΕ)

savvaskal
18-04-07, 09:56
Έχει δοκιμάσει κανείς Άλος με άλλο routeraki να μας πει αν δουλεύει? Όπως επίσης να κάνω και εγώ μια ερώτηση αν και την έκανε και ένας φίλος παραπάνω αλλά απάντηση δεν πείρε. Όταν βάζετε άλλον router πάνω στην γραμμή, τη username & password δηλώνετε για να κάνετε connect πάνω στο δίκτυο της On??:hmm:



για να ξεκαθαρίσω λιγο τα πράγματα οτι username kai password βαλετε το παίρνει!!!!,αρκει να ειναι το ιδιο και πανω και κατω....:whistle:

@ ADSLgr.com All rights reserved.