PDA

Επιστροφή στο Forum : Αίτηση νέας γραμμής στον Γέρακα 211χχχχχχ



LEFTKOYL
14-08-15, 11:55
Γνωρίζει κανείς να μου πει εντυπώσεις, χρόνους, ταχύτητες, σταθερότητα;
Απο HOL μου είχαν πει για 2 μήνες και, ο ΟΤΕ μου είπε σύντομα αλλά τίποτα παραπάνω διότι δεν έχει πόρτες το καφάο στην περιοχή και πρέπει να γίνει επέκταση.:hmm:
Wind Triple play 3 =37€ ολα μέσα

OxAp0d0
14-08-15, 13:15
Αν ο ΟΤΕ δεν έχει πόρτες, πως θα έχει η Wind; :hmm:

LEFTKOYL
14-08-15, 14:00
Η Wind ήταν πολύ σίγουρη οτι πολύ σύντομα θα έχει πρόσβαση απο τον ΟΤΕ για την νέα γραμμή, αλλά δεν το διασταύρωσε 100% με το τεχνικό τμήμα. Οπότε δεν γνωρίζω τι και πότε θα γίνει.

manila
18-08-15, 10:10
Η Wind ήταν πολύ σίγουρη οτι πολύ σύντομα θα έχει πρόσβαση απο τον ΟΤΕ για την νέα γραμμή, αλλά δεν το διασταύρωσε 100% με το τεχνικό τμήμα. Οπότε δεν γνωρίζω τι και πότε θα γίνει.

Το πακέτο σου είναι πολύ καλό, ωστόσο η ενεργοποίηση σου θα εξαρτηθεί από τον ΟΤΕ και μπορεί να αργήσει αφού δεν έχει πόρτες.Βέβαια, το ίδιο θα αργούσε σε όποια εταιρία και αν πας, ακόμα και στον ΟΤΕ.

LEFTKOYL
21-08-15, 16:04
Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.

dimangelid
21-08-15, 18:36
Αν μιλάμε για έλλειψη πορτών στα DSLAM του ΟΤΕ, τότε αυτό δεν έχει καμία σχέση με τους άλλους παρόχους καθώς έχουν άλλα DSLAM. Αν μιλάμε όμως για έλλειψη δικτύου στην περιοχή σου, τότε αφορά όλους τους παρόχους.

LEFTKOYL
21-08-15, 19:50
Μα ούτε ο ίδιος ο ΟΤΕ δεν έχει πόρτες στην περιοχή, θα πρέπει να γίνει αναβάθμιση απο τους ίδιους για περισσότερες πόρτες.

dimangelid
22-08-15, 01:48
Μα ούτε ο ίδιος ο ΟΤΕ δεν έχει πόρτες στην περιοχή, θα πρέπει να γίνει αναβάθμιση απο τους ίδιους για περισσότερες πόρτες.

Άρα μιλάμε για έλλειψη δικτύου. Τώρα πρόσεξα το πρώτο σου μήνυμα ότι λες για έλλειψη στο ΚΑΦΑΟ σου. Ξαναρώτησες στον ΟΤΕ μήπως σου πουν κάτι πιο συγκεκριμένο; Αν έχει κατάστημα ΟΤΕ (όχι ΓΕΡΜΑΝΟΣ ή COSMOTE) η περιοχή σου πήγαινε και ρώτα και εκεί. Συνήθως ξέρουν περισσότερα για τις περιοχές τους. Και μπορεί να σε στείλουν και στους τεχνικούς για πιο συγκεκριμένες πληροφορίες καθώς σε πολλές περιπτώσεις συστεγάζονται καταστήματα με τα αστικά κέντρα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.