PDA

Επιστροφή στο Forum : T/K Παύλου Μελά Θεσ/νίκης



kadronarxis
14-09-04, 00:08
Από το μεσημέρι σήμερα και μετά, μετά από αλλεπάλληλες διακοπές στη σύνδεση, τα pings ανέβηκαν από 25-30 που ήταν σε 55-65.
Και οι ταχύτητες είναι απελπιστικές.
το azureus με δυσκολία περνάει τα 10kbyte/sec, ενώ σε speedtest της forthnet, μου βγάζει 250kbit/sec download.

Στο site του oteshop δείχνει ότι υπάρχει διαθεσιμότητα για pstn μόνο.

ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?
Το φουλάραμε το μαγαζί;
Φαντάζομαι το rack με τις κάρτες να έχει γονατίσει από το βάρος.Συγχαρητήρια και εις ανώτερα.

άντε γερά.

ΥΓ: αν κάνουμε τα αδύνατα δυνατά να πιάσουμε τις 30.000-40.000 συνδρομητές adsl μέχρι τέλος του χρόνου, και γονατίζοντας τις ταχύτητες τότε δεν ξέρω τι να πω.

ΥΓ:έγινε έλεγχος και με forthnet με ακριβώς τα ίδια αποτελέσματα.

sdikr
14-09-04, 00:22
@kadronarxis
΅Καλως ήλθες στο κλάμπ.
Δυστηχώς απο ότι δίχνει η αναβάθμιση μόνο αναβάθμιση δεν ήταν.
Και σε κέντρο Ροσταν και σε κέντρο τούμπας θεσσαλονίκη μάυρα χάλια

kadronarxis
14-09-04, 00:53
Καλώς σε βρήκα sdikr. :o
Έβαλαν πολύ κόσμο πάνω και το σύστημα γονάτισε.
Χρειάζονται καινούργιες ζεύξεις των dslam με τα κεντρικά στην ερμού και περισσότερο bandwidth.
Αλλά αυτό που επείγει είναι να παίρνουμε τα χρήματα του κόσμου και ας κρυβόμαστε πίσω από την ταμπέλα ότι οι ταχύτητες δεν είναι εγγυημένες.

Άντε γερά.

sdikr
14-09-04, 01:28
Το πρόβλημα σε εμένα παρουσιάστηκε μετά την αναβάθμιση, δεν πιστέυω οτι έχει να κάνει με το πόσοι χρήστες είναι (αυτοί μπήκαν πρίν απο την αναβάθμιση και δεν είδα διαφορά στην ταχύτητα) αλλα μάλον με το ότι κάποια βλακεία έγινε και σερνόμαστε.
Πάντως, μπορεί να σου λένε οτι δεν είναι εγγυημένη η ταχύτητα αλλά μπορείς να τους την πείς αν δεν έχεις σταθερή γραμμή.

Πχ σε εμένα μου βγάζει ping με το πρώτο Hop μεταξεύ 130-200 και πολύ συχνά timeout

kadronarxis
14-09-04, 08:57
Αν είναι έτσι όπως τα λες, αδερφέ και συναγωνιστή sdikr, τότε κάποιος πείραξε τον κεντρικό bbras της Θεσσαλονίκης.
Όλη η Θεσσαλονίκη χάλια ταχύτητες και pings, λίγο δύσκολο να προέρχεται από είσοδο νέων users.
Αν δεν βελτιωθεί η κατάσταση θα πέσουν τηλεφωνήματα, μήπως και δεν το έχουνε υπόψην τους.

Άντε γερά.

maddoggr
14-09-04, 09:43
Μήπως φταίει η έκθεση?

@ ADSLgr.com All rights reserved.