PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπερβολικό κόστος μεταφοράς γραμμής η διακοπης



vagsta
18-08-15, 20:58
Γειά σας ρε παιδιά, τον Μάρτη φέτος μετέφερα τη γραμμή από hol σε WIND με 24μηνο συμβόλαιο 20 το μήνα τον πρώτο χρόνο και 25 τον δεύτερο. Τέλος του μήνα μετακομίζω και μου ζήτησε για μεταφορά 75, οταν του είπα ότι είναι πολλά και προτιμώ να το διακοψω μου είπε ότι θα επιβαρυνθώ με 160 τέλος διακοπής. Τα ποσά αυτά τα αναφέρει στο συμβόλαιο. Είναι δυνατόν να ζητάει τόσα? Να κάνω καταγγελία η θα χάσω τον χρόνο μου? Τι λέτε ρε παιδιά εσείς

anthip09
18-08-15, 22:44
Η wind πράγματι ζητάει αυτά τα ποσά. Απο και και πέρα κ να μην μεταφέρεις τη γραμμή και να κανείς αίτηση για νέα στο καινούριο σπίτι κάπου εκεί θα πληρώσεις, όποτε μια η άλλη σου ρχεται.

goku
18-08-15, 22:53
Από την στιγμή που αναφέρονται στο συμβόλαιο, όπως ο ίδιος διαπίστωσες και όπως έχεις υπογράψει, τότε τι καταγγελία μπορείς να κάνεις;

vagsta
19-08-15, 01:59
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά, πάντως πρέπει να υπάρχει κάποιος έλεγχος δεν μπορεί να χρεώνει ότι θέλει. Εν πάση περιπτώσει βρήκα λύση αλλιώς, θα αναφερθώ σε 20-25 μέρες όταν θα έχω ξεμπερδέψει.

iznodur
19-08-15, 09:47
Κάθε εταιρία μπορεί να χρεώνει μέχρι ένα σημείο, καθώς η αγορά είναι ελεύθερη και εσύ έχεις υπογράψει για αυτό και οι χρεώσεις είναι δημοσιευμένες παντού και στο ίντερνετ κλπ Οπότε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.