PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή για 2μιση ωρες στο Πανοραμα



Vassilis1914
07-04-07, 16:27
Παιδια απο τις 13.00 μεχρι και τις 15.30 περιπου υπήρξε διακοπή σε όλες τις συνδεσεις στο Πανόραμα(Θεσσαλλονίκη) χωρισ να υπάρχει κατι προγραμματισμενο η να εχει υπαρξει ειδοποιηση απο πριν..Ενώ η dsl ηταν up δεν μορούσε να κανει σύνδεση...Μήπως ξέρει κανείς τι εγινε?

ownagE_
07-04-07, 16:28
Λογικα εργασιες του ΟΤΕ ;)

Vassilis1914
07-04-07, 16:30
Λογικα εργασιες του ΟΤΕ ;)

Δεν θα πρεπε να βγαλουν μια ανακοίνωση να ξερουμε τουλαχιστον??

WolfRathmA_GR
07-04-07, 16:34
Γινετα αναβαθμηση σε καποιους κομβους της βορειας Ελλαδας και υπαρχη σφαλμα 721 σε οσους πανε να συνδεθουν.
Οι οτετζιδες ειναι τωρα εκει και κανουν τις εργασιες.
Διαλεξανε αυτη την ημερα για τον λογο οτι πολυ εχουν φυγει για χωρια/διακοπες κτλ...

ownagE_
07-04-07, 16:36
Δεν θα πρεπε να βγαλουν μια ανακοίνωση να ξερουμε τουλαχιστον??

Οχι βεβαια :rofl: :p

WolfRathmA_GR
07-04-07, 17:47
Παιδια ολα ενταξη. Εγινε η αναβαθμηση απο πλευρας οτε και ειναι ολα μια χαρα. Οποιος εχει καποιο προβλημα ας αποσυνδεση για λιγο τον εξοπλισμο του και να το ξανασυνδεση σε 15 λεπτα περιπου και να κανει μια επανεκατασταση αν εχει modem...

AddictedToChaos
07-04-07, 17:50
Και εδώ στην Τούμπα είχαμε διακοπή. Εγώ τουλάχιστον.

WolfRathmA_GR
07-04-07, 17:52
Και εδώ στην Τούμπα είχαμε διακοπή. Εγώ τουλάχιστον.

Ολα οκ τωρα ετσι;

Valandil
07-04-07, 18:52
και Κιλκίς ακριβώς τα ίδια..Τις ίδιες ώρες..Από ότι μου είπαν από Forthnet που δεν γνώριζαν τίποτα είδαν κι άλλα disconnections εκείνα τα λεπτά από Θεσ/νίκη άρα είπαν πως γίνεται αναβάθμιση και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα..

AddictedToChaos
07-04-07, 18:52
Ολα οκ τωρα ετσι;

Ναι, μια χαρά :)

Σε κάποια φάση αγχώθηκα μη μείνω χωρίς νετ μέσα στο πάσχα.

Θα έτρωγα χοντρή ξενέρα :mad:

UnderTheInfluence
08-04-07, 12:36
Τι εννοείτε ρε παιδιά έφτιαξε.

Ακριβώς τις ίδιες ώρες είχε διακοπή και στην Περαία και όταν ξαναήρθε (χτες) μέχρι αυτή τη στιγμπή μπαίνω με dialup γιατί είναι πιο γρήγορα τα 4Kb/s από το 1.5Κb/s που πιάνω τώρα με την γραμμή 2MBit. Έχουν άλλοι το ίδιο πρόβλημα γενικά βόρεια Ελλάδα?

Cristina
09-04-07, 01:27
και Κιλκίς ακριβώς τα ίδια..Τις ίδιες ώρες..Από ότι μου είπαν από Forthnet που δεν γνώριζαν τίποτα είδαν κι άλλα disconnections εκείνα τα λεπτά από Θεσ/νίκη άρα είπαν πως γίνεται αναβάθμιση και δεν μπορούν να κάνουν τίποτα..
Δηλαδή στο Κιλκίς τώρα είναι ΟΚ; :sorry:

Από την Παρασκευή δεν μπορώ να συνδεθώ και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει...
Μίλησα το πρωι με το 1242 και μου είπαν πως ακόμα υπάρχει κάποιο πρόβλημα το οποίο ήταν να έχει διορθωθεί το Μ. Σάββατο... :hmm:

Μέχρι και modem αναγκάστηκα να αλλάξω επειδή αυτό που είχα (Xpress Link της Siemens) δεν συγχρόνιζε μετά την αναβάθμιση (να την κάνει ο Ύψιστος...). :whistle:

peramatz
13-04-07, 15:34
Σήμερα τα χαράματα από τις 3 εώς τις 7 το πρωί δεν είχαμε καθόλου ίντερνετ.
Ανήκω στο dslam Βάρνας και δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται αυτό. Τώρα τελευταία το κάνουν πολύ συχνά, από 1 εώς και πολύ περισσότερες ώρες σε τακτά χρονικά διαστήματα (2-3 φορές/βδομάδα).
Γνωρίζει κανείς αν φταίει τίποτα από το κέντρο της Βάρνας γιατί από μένα δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα μιας και το telindus έχει όλα τα λαμπάκια αναμένα εκτός από αυτό του web="PPP". :hmm:

kuti
13-04-07, 15:55
Ανακοίνωση 11/4/2006:
Η FORTHnet επιθυμεί να πληροφορήσει τους συνδρομητές της, ότι σύμφωνα με ενημέρωση από τον ΟΤΕ, θα πραγματοποιηθούν τεχνικές εργασίες στο δίκτυο ADSL την Παρασκευή 13-04-07 κατά το χρονικό διάστημα 00.00'-8.00'π.μ.
Κατά τη διάρκεια των εργασιών θα υπάρξει, ενδεχομένως, δυσλειτουργία στις ADSL συνδέσεις (ολιγόλεπτες διακοπές), σε σημαντικό αριθμό περιοχών της Ελλάδας.


πηγη

http://www.forthnet.gr/templates/support.aspx?c=10003817

:oneup:

μη το δεσετε κορδονι οτι ειναι τυπικος στο χρονοδιαγραμμα λολ

peramatz
13-04-07, 23:28
Ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα στο dslam Βάρνας?
Μετά το χθεσινό 4ωρο-5ωρο disconnect, όλη μέρα από τότε δεν έχω ξεπεράσει τα 40kb/s απ'το ftp της οτενετ μάλιστα! (350-380 στο speedtest της 4νετ!)
Έχουμε υποτίθεται 768 και είμαστε χειρότερα κι από παλιά με 384!!! :evil:
Υπάρχει κανα τηλέφωνο να απευθυνθώ πουθενά? .. και με την ευκαιρία δεν βρίσκω και το thread για το dslam της Βάρνας για να ποστάρω εκεί!


EDIT: OK, το βρήκα! Βλέπω οτι άλλαξε ο τίτλος του thread σε "Ηλιούπολη-Θεσσαλονίκη DSLAM Full"...

@ ADSLgr.com All rights reserved.