PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνική προσφορά από ΟΤΕ για dp+tv. Ανάλογη εμπειρία κανείς?



Tylah
31-08-15, 13:54
Καλησπέρα , με πήρανε σήμερα τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και μου έκαναν μια προσφορά για να επιστρέψω λέει στον οτε..
40,8 για dp 24 με απεριοριστα σταθερα και μιση ωρα για κινητα μαζι με το φουλ πακετο του τιβι..με ενα 50αρι την εγκατασταση του τεχνικου.
Απλα επειδη απο οτι ξερω οι τιμες ειναι πολυ πιο πανω...μηπως παιζει κατι που δεν λενε στο τηλεφωνο? Γιατι με ενδιαφερει η προσφορα αλλα δεν θελω και να την πατησω...αν εχει κανεις αναλογη εμπειρια ας με ενημερωσει. Ειναι εμπιστες αυτες οι τηλεφωνικες προσφορες?

nikgl
31-08-15, 14:34
Όντως, παίζει τέτοια προσφορά σαν αντιπρόταση για να μη φύγεις από τον ΟΤΕ. Πιθανότατα τώρα το κάνουν και για να γυρίσεις πίσω. Βεβαιώσου ότι δε θα πληρώσεις το τέλος ενεργοποίησης που είναι περίπου 35 ευρώ. Τώρα όσο για το 50άρι εγκατάσταση, απ'ότι ήξερα την κάνουν δωρεάν. Θα μπορούσες να το παζαρέψεις ίσως.

anthip09
31-08-15, 17:06
Την ίδια πρόταση έκαναν κ σε εμένα. Πληρώνεις το 35αρι για τη μεταφορά της γραμμής και 50 για την εγκατάσταση. Βέβαια στα συμβόλαια που μου έστειλαν μέσω email δεν αναγράφεται πουθενά η διάρκεια των συμβολαίων και η τιμή της προσφοράς. Στην τηλεφωνική μας συνομιλία όμως μου τόνισε οτι αυτή καταγράφεται και μου ανέλυσε το τι θα πληρώνω.

MANTHES
01-09-15, 13:17
Πηραμε το ιδιο πακετο φευγοντας απο την ΓΟΒΑ. Τα λεφτα ειναι αυτα, ενεργοποιηση 35 ευρω αλλα ο τεχνικος ηταν δωρεαν

kounelos
02-09-15, 13:14
Καλησπέρα , με πήρανε σήμερα τηλέφωνο από τον ΟΤΕ και μου έκαναν μια προσφορά για να επιστρέψω λέει στον οτε..
40,8 για dp 24 με απεριοριστα σταθερα και μιση ωρα για κινητα μαζι με το φουλ πακετο του τιβι..με ενα 50αρι την εγκατασταση του τεχνικου.
Απλα επειδη απο οτι ξερω οι τιμες ειναι πολυ πιο πανω...μηπως παιζει κατι που δεν λενε στο τηλεφωνο? Γιατι με ενδιαφερει η προσφορα αλλα δεν θελω και να την πατησω...αν εχει κανεις αναλογη εμπειρια ας με ενημερωσει. Ειναι εμπιστες αυτες οι τηλεφωνικες προσφορες?

Αυτό που δεν σου λένε είναι ότι δεν θα ξέρεις πότε θα σκάσει η επόμενη αυξηση και μετα θα σε βάλουν πάλι στην ίδια διαδικασία. Γενικά η στρατηγική του ΟΤΕ είναι η ίδια. 24μηνο συμβόλαιο για να βεβαιωθούν ότι δεν θα το κουνήσεις αλλα αυξηση τιμοκαταλόγου όταν θέλουν αυτοί, αμα δεν πεις τιποτα, ολα οκ, αν πεις ότι θες να φύγεις, νεα 24μηνη προσφορά για να φανουν καλοί. Είναι η μόνη εταιρία η οποία σταθερά αυξάνει τις τιμές ενώ οι άλλες τις μειώνουν.

@ ADSLgr.com All rights reserved.