PDA

Επιστροφή στο Forum : δεν μου φερνουν γραμμή σε μονο κατοικια



pd1975
06-09-15, 15:43
Καλησπέρα εχω κανει 2 φορες αίτηση στον οτε για να μου φερει γραμμή σε μονοκατοικία(τηλεφωνία-ιντερνετ) αλλα και τις 2 φορές μου απαντησαν αρνητικά λογω αποστασης οπως εμαθα μετα απο πολυ ψαξιμο απο το καφαο.χρειαζονται μου ειπαν 7 κολωνες για μια αποσταση 150-200 μετρα απο το σημειο που θα συνδεθει με το σπίτι μου τρελα πράγματα εντωμεταξυ ειμαι στην μεση απο μια σειρά σπιτιών που εχουν ολοι παροχή γραμμης.ειναι ακατανοητο για μένα απο την στιγμη που δεν ειμαι σε κανενα βουνο μακρια απο αστικο κεντρο,εχω αποκλείσει το δορυφορικό ιντερνετ λογω κόστους.εχετε κατι να μου προτεινετε ως ενεργεια?εχει περασει περιπου ενας χρονος απο την τελευταια αίτηση να ξαναδοκιμασω μηπως εχει αλλαξει κατι?

sweet dreams
06-09-15, 15:54
Να ξαναδοκιμάσεις. Κανένας κοντινός φίλος/συγγενής να σου δώσει με Link;;;;

pd1975
17-10-15, 12:58
Καλημερα,τελικα μαλλον αυτη την φορα θα εχουμε αισιο τελος ξαναεκανα αιτηση που απο οτι μου ειπαν εχει εγκριθει μαλιστα μου ειπαν απο το 13888 οτι εχει γινει μια κατασκευη και για αυτο αακομα δεν με εχουν ειδοποιησει απο το τεχνικο τμημα,μηπως ξερει καποιος τι προδιαγραφες πρεπει να εχει ο στυλος που θα εχω στην πυλη της μονοκατοικιας ωστε να ερθει εκει τελικως απο την κολωνα του οτε το καλωδιο και να κατεβει για να συνδεθει με το σπιτι?

sweet dreams
17-10-15, 14:12
Άντε με το καλό να αποκτήσεις και Internet. :oneup:
Για τον στύλο θα σου δώσουν οδηγίες μετά την επίσκεψη του τεχνικού που θα κάνει την επισκόπηση. Γενικά αν το καλώδιο περνάει πάνω από δρόμο θα πρέπει να είναι 5.5 μέτρα ύψος, 2.5 ίντζες πάχος και να έχεις ανοίξει τρύπα 22 χιλιοστά στην κορυφή για να βάλουν γάντζο για να το πιάσουν. Αν δεν περνάει από δρόμο μπορεί να είναι και χαμηλότερα και ποιο λεπτός σωλήνας(αν είναι λίγα μέτρα από την κολόνα του ΟΤΕ), γι' αυτό περίμενε να σου δώσουν το σκαρίφημα από την επισκόπηση.

pd1975
17-10-15, 14:55
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση με καλυψες

MIKU
17-10-15, 18:46
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση με καλυψες

Να μας ενημερώσεις!

babis3g
18-10-15, 17:50
Να μας ενημερώσεις!

σε κανα 3-6μηνο περιμενε νεα :p

@ ADSLgr.com All rights reserved.