PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17: ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ



Σελίδες : [1] 2 3

Ducklord
15-09-04, 13:14
Δίχως να είμαι 200% σίγουρος πως θα έχω τη δυνατότητα να παρευρεθώ, προτείνω "στα γρήγορα" μια συνάντηση για Παρασκευή απόγευμα, γύρω στις 18:00 - 19:00 στα Εξάρχεια. Η περιοχή είναι "hub" συγκοινωνιών - μπορεί να έρθει, με... κάποια ταλαιπωρία, όποιος επιθυμεί - και δεν θα υπάρχει θέμα. Ό,τι θέλουμε, κάνουμε "πηγαδάκια" και το συζητάμε!

Προτεινόμενος χώρος, φυσικά αν έχει καλό καιρό, οι καφετέριες "έξω" στην πλατεία, ώστε όποιος έρθει να μπορεί να... βρει θέση!

Περιμένω απόψεις!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Υ.Γ.: Αν και είναι "ανεπίσημη" πρόταση, αυτό δεν σημαίνει πως αντμίνορες και άλλοι μοντεράτορες δεν θα έρθουν... ΤΟ ΑΚΟΥΣ DANTOUAN? ;-)

Νικαετός
15-09-04, 14:32
Μέσα !

Ducklord
15-09-04, 14:51
Ωραία, είμαστε... οι δυό μας (μέχρι να το δει και ο Wan που είχε δηλώσει ενδιαφέρον). Αν συνεχίσουμε έτσι, καλύτερα να πάμε για καμιά κρέπα ;-)

Φιλικά
Παπιάρχοντας

EvilHawk
15-09-04, 14:57
Θέλετε να κλείσω ένα internet cafe στην Μπόταση για πάρτυ μας?
Μέσα και εγώ!

WAntilles
15-09-04, 15:12
Ο WAn το είδε και είναι μέσα.

However, there seems to be a slight problem.

How will we recognize each other?

dantouan
15-09-04, 15:19
Αν και είναι "ανεπίσημη" πρόταση, αυτό δεν σημαίνει πως αντμίνορες και άλλοι μοντεράτορες δεν θα έρθουν... ΤΟ ΑΚΟΥΣ DANTOUAN?


:?: :?: :?: :?: :?:

dantouan
15-09-04, 15:19
Αν συνεχίσουμε έτσι, καλύτερα να πάμε για καμιά κρέπα


Κανα σουβλακι θα ηταν καλυτερα... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

EvilHawk
15-09-04, 15:26
How will we recognize each other?

Τόν πάπια, τον νικαετό και εμένα απο τα πούπουλα! Ο dantouan θα έρθει ξώβιζος! Και εσένα άν μοιάζεις στο Avatar δεν θα δυσκολευτούμε καθόλου..... :lol: :lol: :lol: :lol:

teacake
15-09-04, 15:30
Εγώ παιδιά θα σας πρότεινα να τυπώσετε μπλουζάκια με τα Άβατάρ σας. Ακόμη φοριέται το κοντομάνικο...

pelasgian
15-09-04, 15:40
Καλά, δεν το πιστεύω! Περιμένατε να φύγω για Αγγλία ώστε να κανονίσετε τη συνάντηση;

teacake το μπλουζάκι με το avatar είναι μία καταπληκτική ιδέα αρχηγέ! Νομίζω ότι ο γερμανός φτιάχνει και ποτήρια.

wintech2003
15-09-04, 15:46
Και εγώ μεσα!

Ducklord
15-09-04, 18:06
Άντε ρε Πελάσγιε που θέλεις και τα ρέστα σου, τσιφούτη!
Παραδέξου το, Αθήνα είσαι, μα δεν θες να τα σκάσεις για ένα κοφέουλα γιατι έπεσε στα €140 το XboX και ετοιμάζεσαι να χτυπήσεις και αυτό!
Σε μυρίστηκα! Και, στο κάτω - κάτω, ΤΙ είναι το Αγγλία - Αθήνα; "Ένα τσιγάρο δρόμος!"

Οι υπόλοιποι, μη μασάτε ρε, εγώ λέω να βάλουμε όλοι μάσκες με το άβατάρ μας. Και καλά εγώ, ο Ήβιλ, άντε και ο Γουάν που θα είμαστε σαν καραγκιόζηδες. Οι άλλοι οι κακόμοιροι που θα είναι με ένα φλυτζάνι και ένα μπισκοτάκι ή με δύο βυζιά στην κούτρα τους, τι να πουν; :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Oav051
15-09-04, 18:15
Όσοι κακόμοιρη δεν έχουν δεν μπορούν να βάλουν DSL λόγω οπτικής μπορούν να έρθουν ? :(

Ducklord
15-09-04, 18:39
Όχι, Oav051, λυπάμαι... Είναι μόνο για προνομιούχους και παράμετρος της συνάντησης είναι το να μεταβούμε στην περιοχή Κολωνακίου για να πιούμε φραπουτσίνο!


Μετάφραση: Έεελα, έεελα! Αν γουστάρει κανείς, φέρνει και φίλους.

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Υ.Γ.: Την Παρασκευή πάλι εδώ, να συμφωνήσουμε "στο περίπου" και την ώρα. Εγώ πάντως πιθανότατα κατά τις 6, 6:30, το αργότερο 7 θα είμαι εκεί, αγκαλιά με μια φράπα..!

wintech2003
15-09-04, 18:53
Παιδια εμενα θα μου δώσει κανεις καμια οδηγία για το πως θα έρθω χρησιμοποιόντας ΜΜΜ?
Έρχομαι από Χαλκίδα, και κατεβαίνω στον Ηλεκτρικό στα Κάτω Πατήσια.
Αν ειναι κανεις εκει γύρω ή τον βολευει να περάσει απο κάποια στάση Μετρό ή Ηλεκτρικού, να βρεθουμε και να πάμε μαζι, ακόμα καλύτερα.

Φιλικά,
Γιώργος

Νικαετός
15-09-04, 19:42
wintech,εγώ μένω κοντά στον σταθμό. Σου στέλνω το τηλ με πμ και κανονίζουμε τηλεφωικά , ώρα κλπ .

Duck 7 νομίζω είναι καλά. Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη καφετέρια ή όλη η πλατεία παίζει :roll: :roll: ?

mindtrapper
15-09-04, 20:25
http://www.adslgr.com/forum/images/avatars/uploads/110643932740dccdb0ecd20.gif

Αναγνωρίσιμος έτσι; Αν και δε θα έρθω γιατι σπουδάζω Γιάννενα.

Νικαετός
15-09-04, 21:00
Όπα mind ! Χαιρετισμούς στην παγουρία !! Σε ποια σχολή ?

Νικαετός
15-09-04, 21:01
Αναγνωρίσιμος έτσι; Αν και δε θα έρθω γιατι σπουδάζω Γιάννενα


Τουλάχιστον θα στείλεις τα κορίτσια της υπογραφής σου ?? :mrgreen: :mrgreen:

aesir
15-09-04, 21:07
Kανένας linuxας για να δούμε και κανένα live flame war δεν θα έρθει; :twisted:

Ducklord
15-09-04, 23:18
Ρε Άεσιρ, μην... τους διώχνεις απο τώρα! (FYI: και εγώ ασχολούμαι, μα ελάχιστα. Φλέημ μη, φλέημ μη!)

Σχετικά με το μέρος:
Όλα τα σημεία παίζουν. Απλώς, προσωπικά προτιμώ έξω διότι είμαι καπνιστής, -ΔΕΝ- μπορώ να το περιορίσω / κόψω, έστω και για λίγη ώρα, και ταυτόχρονα -ΔΕΝ- θέλω να φλωμώνω τους διπλανούς μου. "Έξω" μπορούμε να συνυπάρξουμε αρμονικά. "Μέσα", θα έπρεπε ή να καταπιεστεί η μία εκ των δύο ομάδων, ή να χωριστούμε σε δύο ομάδες και να καθίσουμε σε διαφορετικά σημεία - τίποτε απο τα δύο δεν "λέει".

Είδατε πόσο προνοητικός είμαι βρε;

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Υ.Γ.: Θα τηρηθεί αυστηρός ενδυματικός κώδικας. Όλοι θα πρέπει να φοράτε το εσώρουχο πάνω απο το παντελόνι και, κατά προτίμηση, να είναι γυναικείο για να είναι ολοκληρωτικός ο εξευτελισμός. Πως αλλιώς θα σας αναγνωρίσω;

Υ.Γ.2: Ελπίζω να μην "τσίμπησε" κανένας νιούμπης και δούμε ζαβά με κόκκινες ζαρτιέρες στο περίπτερο της γωνίας να μας ψάχνουν!

Tony_Ts
16-09-04, 11:02
Βρει παιδιά, όχι Παρασκευή... έχουμε την Τελετή έναρξης!!! Κι αφού δεν πήγα στην τελετή έναρξης των Ολυμπιακών θα πάω σε αυτή των παραολυμπιακών... Άλλη μέρα δεν παίζει ;;;;;

NeK
16-09-04, 11:09
Την παρασκευή βρε παιδιά έχω επαίτειο με την κοπελιά μου... Οπότε... :)

Δεν το κανονίζουμε μία άλλη μέρα καλύτερα; :?:

Νικαετός
16-09-04, 11:53
Νεκτάριε , να ζήσετε και να σας ...χαιρόσαστε . (Πάντως αν είναι πάνω από χρόνο καλό είναι να αρχίσεις να τις "ξεχνάς" σιγά -σιγά :mrgreen: :mrgreen: ) Αν είναι λιγότερο , τότε ...δικαιολογημένος. (Την Παρασκευή έχω και εγώ επέτειο γνωριμίας με την ...σύζυγο 17/9/1979 :!: :!: :!: και ενώ εκείνη την έχει προ πολλού ξεχάσει,εγώ χρόνο με τον χρόνο την θυμάμαι όλο και πιο έντονα :evil: )

Προσωπικά, μετά από 2 (δύο) τελετές έναρξης, μπορώ να ζήσω και χωρίς την συγκεκριμένη (άλλωστε η ερτ θα την δείξει άλλες δύο φορές τουλάχιστον), αλλά σαφώς η απόφαση ανήκει στον Πάπια.

(Από την άλλη βέβαια,θέλω να ελπίζω πως δεν θα είναι η τελευταία συνάντηση,οπότε αν γίνει, όσοι δεν έλθουν να προλάβουν την επόμενη !)

Duck : your call !

pelasgian
16-09-04, 12:01
Απλώς, προσωπικά προτιμώ έξω διότι είμαι καπνιστής, -ΔΕΝ- μπορώ να το περιορίσω / κόψω, έστω και για λίγη ώρα, και ταυτόχρονα -ΔΕΝ- θέλω να φλωμώνω τους διπλανούς μου.

Τα τσιρότα τα σκέφτηκες; (Νικοτίνης, όχι δεν θα σε δείρουμε αν καπνίσεις.)

pelasgian
16-09-04, 12:03
Την παρασκευή βρε παιδιά έχω επαίτειο με την κοπελιά μου... Οπότε... :)

Δεν το κανονίζουμε μία άλλη μέρα καλύτερα; :?:

Συμφωνώ! και συγκεκριμένα στις 8 Οκτωβρίου!
(εγώ πάω στη κοπελιά μου στην ... Αγγλία!)

pelasgian
16-09-04, 12:05
Kανένας linuxας για να δούμε και κανένα live flame war δεν θα έρθει; :twisted:

Εγώ!, Θα έρθω με print-out τον kernel (4 εκκ γραμμές) και θα κοπανάω στο κεφάλι όποιον πει καμιά κακία! :mrgreen:

pelasgian
16-09-04, 12:07
Ο WAn το είδε και είναι μέσα.

However, there seems to be a slight problem.

How will we recognize each other?

Ε, έχουμε τη φωτογραφία σου, θα σε καταλάβουμε! (Δεν πρέπει να υπάρχει άλλος με τέτοια αυτιά στα Εξάρχεια -> X-Files :mrgreen:)

Ducklord
16-09-04, 12:28
Παίδες, δεν είναι λίγο... χαζό να το ακυρώσουμε "για να συναντηθούμε την άλλη Παρασκευή", ή κάπως έτσι; Εγώ λέω να συναντηθούμε ΚΑΙ αυτήν ΚΑΙ την άλλη ΚΑΙ την παραάλλη, και όποιος μπορεί έρχεται!
Ο λόγος που πρότεινα αυτήν την Παρασκευή είναι διότι, απλά, και εγώ δεν θα μπορώ σε άλλες μέρες... Πιθανότατα θα φορτωθώ ένα δίμηνο project και δεν θα σηκώσω κεφάλι, οπότε... είπα να σας δω τώρα που μπορώ!

Τώρα, βέβαια, ό,τι θέλετε και εσείς. Εγώ δεν έχω πρόβλημα αν βαριέστε να το ακυρώσουμε - του κερατά, με έπεισε ο ποταπός λινουξάς να πάρω PS2 και έτσι "θα έχω κάτι να κάνω" ;-)

Για να το θέσω και διαφορετικά...

...θα πάω σε ένα βουνό, και θα σας κοιτάζω απο ψηλά, και θα γελάω... ...και δεν θα με νοιάζετε εσείς και η μιζέρια σας... ...γιατι είμαι ο Χούλκ..!

Φιλικά
Παπιάρχοντας
Υ.Γ.1: Φυσικά, απο τους Τσοπάνα-Rave
Υ.Γ.2: Πελάσγιε, ντρόπ μη ε ΠΜ ιφ γιου αρ γκόνα κάμ... Αη μαητ χεβ σάμθινγκ φορ γιου..! ;-)

wintech2003
16-09-04, 12:58
Εγώ πάντως την άλλη Παρασκευη θα ειμαι Ροδο..

Αν τελικά βρεθουμε έστω και μερικοι, εγώ θα έρθω (αυτη την Παρασκευη).

Αλλιώς θα είναι ΑΛΛΟ ΕΝΑ meeting που ακυρώνουμε... :evil:

Νικαετός
16-09-04, 13:00
Όπως προανέφερα , συμφωνώ με τον Duck, είμαι μέσα !

Ducklord
16-09-04, 15:14
Λοιπόν, παίδες, δε με νοιάζει, ακυρώνεται... Θα το θέσω διαφορετικά...

Την Παρασκευή, 17 του μήνα, στις 7 το απόγευμα, -ΔΕΝ- θα γίνει συνάντηση του aDSLgr.com. ΕΓΩ, όμως, θα... "τύχει" να "βρεθώ" στα Εξάρχεια για καφέ. Μόνος ή με φίλους. ΑΝ, τώρα, επίσης... "τύχει" να περνά κανείς απο εκεί την ίδια ώρα, ας έρθει!

;-)

Καλά το έθεσα;

Φιλικά
Παπιάρχοντας
Υ.Γ.: Το καλό που σας θέλω να μείνω μόνος μου αύριο, να μου την πέφτουν τα γυφτάκια με τα χαρτομάντηλα... Θα σας σκίσω!

Oav051
16-09-04, 15:51
Δεν μας είπες σε πιο Café Θα είσαι .

Ducklord
16-09-04, 15:58
Βασικά... όρθιος μπροστά σε όλα!
Θα "τύχει" να περιμένω όποιον "τύχει" να έρθει στο γωνιακό περίπτερο (κάτω πλευρά, κοντά στο σουβλατζίδικο) ή σε όποιο άλλο σημείο επιθυμεί! ;-)

Φιλικά
Παπιάρχοντας

NetTraptor
16-09-04, 16:43
Θα προσπαθήσω να την κάνω από το γραφείο νωρίς και να σκάσω μύτη και εγώ… Σεε γιου δεαρρρρ γκαις!!!!

Ducklord
16-09-04, 16:49
Ε, και εγώ μπορεί να μην είμαι εκεί 7 ακριβώς. ΈΕεεελα μωρέ, δεν χάθηκε ο κόσμος! Θα βρεθούμε!

Φιλικά
Παπιάρχοντας

wintech2003
16-09-04, 16:49
Θα προσπαθήσω να την κάνω από το γραφείο νωρίς και να σκάσω μύτη και εγώ… Σεε γιου δεαρρρρ γκαις!!!!


ΌΛΕΕΕΕΕΕ :)

lewton
16-09-04, 17:35
Δε μπορώ δυστυχώς...
Υποχρεώσεις.

Νικαετός
16-09-04, 19:27
Και εγώ θα είμαι !

r3b
16-09-04, 19:46
[censored]

wintech2003
16-09-04, 19:57
Καμια έκπτωση στους ISP? :)

r3b
16-09-04, 20:08
[censored]

wintech2003
16-09-04, 20:23
Όπα τις! :)

Γουσταρωωωωω :)
Τέτοια θέλω τέτοια θέλω!

r3b
16-09-04, 20:51
[censored]

WAntilles
16-09-04, 20:51
Ξεχνάτε όλοι κάτι.

Ότι η αλληλοταυτοποίηση (πώς το είπα ο φοβερός :mrgreen: ) ατόμων που δεν γνωρίζονται φυσιογνωμικά (θεωρητικά ούτε το φύλο του άλλου δεν γνωρίζουμε), σε πλατεία χωρίς σταθερό σημείο και σταθερό χρόνο συνάντησης, ξέρετε τί θα αποφέρει;

Κάποιοι/οιες τύποι/ισσες να βολτάρουν χωρίς σκοπό (wandering) πέρα-δώθε στην πλατεία επί ώρες και όλη η υπόλοιπη πλατεία να γελά μαζί τους.

wintech2003
16-09-04, 20:53
Γι'αυτο WAntilles έχουμε ανταλλάξει ήδη τα κινητά μας μεσω pm... 8)

r3b
16-09-04, 21:06
[censored]

wintech2003
16-09-04, 21:13
Εσυ να μεινεις σπίτι σου! :)

Ακους εκει.. χωρις κινητο δεν πας πουθενα... :twisted:

Don't worry, εσυ μπορει να μην έχεις κανενος αλλα εχουμε εμεις το δικό σου (νομιζω δλδ......... :oops: )

WAntilles
18-09-04, 00:57
Λοιπόν, η συνάντηση έγινε και όσοι δεν ήρθατε χάσατε.

Και σκεφτόμαστε να καθιερώσουμε μία τέτοια συνάντηση π.χ. ας πούμε κάθε 2-3 Παρασκευές.

aesir
18-09-04, 01:02
Φωτό τράβηξε κανείς να δούμε;

@ ADSLgr.com All rights reserved.