PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλωδίωση από nova σε ote tv



dkarda7
12-09-15, 23:11
Καλησπέρα παιδιά, συγνώμη αν ανοίγω νέο θέμα, αποφάσισα να φύγω από την νοβα και να βάλω οτε τν. Θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος να με ενημερώσει αν χρειάζεται να αλλάξω την καλωδίωση της νοβα ή χρειάζεται μονο να αλλάξω το πιάτο και τον αποκωδικοποιητή γιατί ο ΟΤΕ θέλει 50 ευρώ για εγκατάσταση. ευχαριστώ

dimtz
12-09-15, 23:32
αν δεν γνωριζεις μερικα πραγματα φιλε δε μπορεις να το κανεις μονος σου, με το ιδιο πιατο και το ιδιο καλωδιο πρεπει να κεντραρεις τον δορυφορο οπου εκπέμπει ο ΟΤΕ , οπως ειναι τωρα απλα θα το κανεις λιγο δεξια , επισης θελεις και δεκτη του ΟΤΕ, αυτο το δινουν ετσι και αλλιως δωρο

PAVMK3
13-09-15, 00:26
χρειάζεται πεδιομέτρο για σωστή ρύθμιση.

dimtz
13-09-15, 00:35
και χωρις πεδιομετρο γινετε η ρυθμιση ,απλα οπως ειπα και πιο πανω ειναι να γνωριζεις μερικα πραγματα

kmyst
14-09-15, 11:20
Εγώ με δέκτη nova μια χάρα πιάνω otetv. Ήρθε ο τεχνικός, άλλαξε τη στόχευση και όλα οκ. Δε χρειάζεται να αλλάξεις και το δέκτη.

spyhap
14-09-15, 11:45
Εγώ με δέκτη nova μια χάρα πιάνω otetv. Ήρθε ο τεχνικός, άλλαξε τη στόχευση και όλα οκ. Δε χρειάζεται να αλλάξεις και το δέκτη.

τι ειπατεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;; (Με υφος Ζωης)

manicx
14-09-15, 11:55
Εγώ με δέκτη nova μια χάρα πιάνω otetv. Ήρθε ο τεχνικός, άλλαξε τη στόχευση και όλα οκ. Δε χρειάζεται να αλλάξεις και το δέκτη.

Ο αποκωδικοποιητής είναι παντρεμένος με την κάρτα. Αυτό που λες απλά δεν γίνεται.

kmyst
14-09-15, 12:15
Λάθος το έγραψα σόρυ.Τώρα το είδα. Με πιάτο nova ήθελα να γράψω. Δε χρειάζεται αλλαγή πιάτου, αλλά μόνο αποκωδικοποιητή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.