PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαθεσιμότητα



SpiritCrusher
15-09-15, 11:51
Καλημέρα,

Γνωρίζει κάποιος ποτε περίπου δινει διαθεσιμοτητα η HOL απο τη στιγμή που δίνει VDSL o OTΕ σε μια περιοχή?

Ευχαριστώ πολυ.

goana12
17-09-15, 14:56
Δεν ειναι απολυτο αυτο. Κανονικα ο ΟΤΕ με το που δινει VDSL σε μια καμπινα, το δινει σαν διαθεσιμοτητα (υποχρεωτικα απο την ΕΕΤΤ) και στους εναλλακτικους. Απο κει και περα και μενα μου κανει εντυπωση οταν βλεπω να δινει Π.Χ μονο η WIND. Παντως αν συμβαινει αυτο, παρε τηλεφωνο και ρωτησε αν υπαρχει διαθεσιμοτητα, γιατι πολλες φορες η σελιδα της HOL μπορει να μην ειναι ενημερωμενη. Εκει θα μαθεις σιγουρα...

SpiritCrusher
17-09-15, 16:10
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!
Εχω επικοινωνήσει τηλεφωνικά με τη HOL και δεν υπάρχει προς το παρών διαθεσιμότητα. Σε ευχαριστω για την πληροφορία περι ΕΕΤΤ και ΟΤΕ, δε το ήξερα πως γίνεται ετσι, επομένως σύντομα θα φανούν οι προθέσεις της HOL εαν θα δώσει VDSL ή οχι.

mike_871
19-09-15, 14:37
Καλημέρα,

Γνωρίζει κάποιος ποτε περίπου δινει διαθεσιμοτητα η HOL απο τη στιγμή που δίνει VDSL o OTΕ σε μια περιοχή?

Ευχαριστώ πολυ.

1 βδομαδα περιπου

SpiritCrusher
19-09-15, 15:22
1 βδομαδα περιπου

Ευχαριστώ Mike, αναμένω λοιπών!

acme_real
27-09-15, 14:14
Καλησπέρα,

Τελικά όντως έδωσε διαθεσιμότητα σε μια εβδομάδα ή περιμένεις ακόμα;

SpiritCrusher
28-09-15, 13:15
Καλησπέρα,

Τελικά όντως έδωσε διαθεσιμότητα σε μια εβδομάδα ή περιμένεις ακόμα;

Περιμένω ακομα φιλε μου, ειμαι στη τριτη βδομαδα!

acme_real
28-09-15, 16:08
Περιμένω ακομα φιλε μου, ειμαι στη τριτη βδομαδα!

Μάλιστα... Μάλλον στον ΟΤΕ θα καταλήξω τελικά...
Μακάρι να σου έρθει σύντομα!

SpiritCrusher
30-09-15, 13:05
Μόλις χθες έδωσε διαθεσιμότητα η Wind στην καμπίνα μου αλλα η HOL ακομα περα βρέχει.

SpiritCrusher
09-10-15, 10:59
Καλημέρα.
Σήμερα επιτέλους 'εδωσε διαθεσιμότητα η HOL στη καμπίνα που εξυπηρετεί τις Οδούς Σεβαστείας, Χρυσουπολεως, Αγνώστων Μαρτύρων και πέριξ. 'Εκανα αίτηση μέσω του my home account. Για να δούμε...

EDIT: Βιάστηκα να μιλήσω, αμέσως μετα τη καταχώρηση του αιτήματος το συστημα το απέρρηψε.

Giorgos_VDSL
09-10-15, 14:08
To ιδιο πρόβλημα παρουσίαζε και σε μένα η ηλεκτρονική αίτηση αλλαγής πακέτου (από ADSL σε VDSL). Σε 5 λεπτά το αίτημα απορρίπτονταν.
Το προσπάθησα 5 φορές, 5 απορρίψεις. Τελικά, πήρα τηλέφωνο και το προχώρησαν "χειροκίνητα", καθώς μου ανέφεραν οτι το σύστημα παρουσίαζε κάποια αστάθεια...
Σου συνιστώ να κάνεις το ίδιο. Καλή επιτυχία!

SpiritCrusher
09-10-15, 15:12
To ιδιο πρόβλημα παρουσίαζε και σε μένα η ηλεκτρονική αίτηση αλλαγής πακέτου (από ADSL σε VDSL). Σε 5 λεπτά το αίτημα απορρίπτονταν.
Το προσπάθησα 5 φορές, 5 απορρίψεις. Τελικά, πήρα τηλέφωνο και το προχώρησαν "χειροκίνητα", καθώς μου ανέφεραν οτι το σύστημα παρουσίαζε κάποια αστάθεια...
Σου συνιστώ να κάνεις το ίδιο. Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολυ φίλε μου για την ενημέρωση! Θα το επιχειρήσω !

EDIT: Πολυ σωστός! Απο τηλεφωνικό κέντρο έγινε δεκτό το αίτημα.

acme_real
27-12-15, 17:51
Ενημερωτικά, εμένα μου έδινε διαθεσιμότητα βάζοντας το νούμερο της HOL αλλά όχι βάζοντας τη διεύθυνση. Έκανα αίτηση για μετάβαση σε vdsl κανονικά και ενώ ξαφνικά ακυρώθηκε.
Τηλεφωνικά βγήκε άκρη και τελικά πραγματοποιήθηκε.

@ ADSLgr.com All rights reserved.