PDA

Επιστροφή στο Forum : Υπογράψτε σ' αυτό το petition κατά του ΟΤΕ αδέλφια!



sigalakos
15-09-04, 17:31
Έκανα ένα petition στο PetitionOnLine.Com στο οποίο διαμαρτύρομαι για τις τραγικές υπηρεσίες του ΟΤΕ στην διαθεσιμότητα του DSL. H υπογραφή σας αδέλφια είναι κάτι παραπάνω από απαραίτητη, γιατί ώς γνωστόν φωνή λαού,οργή θεού:

http://www.petitiononline.com/otedsl/petition.html

Sofa Surfer
15-09-04, 18:28
Ίσως και να μην ήταν αναγκαίο αυτό petition. Ας μην είμαστε μισαλόδοξοι συνεχώς. Απλά αυτή η κίνηση δεν πρόκειται να οδηγήσει πουθενά ούτε να βγάλει κανένα αποτέλεσμα. Αυτό που θα πρέπει να κάνουμε είναι να είμαστε ενημερωμένοι καταναλωτές. Η DSL θα φτηνήνει με τον καιρό. Απλά πρέπει να καταλάβουμε πως οι υψηλές τιμές είναι πολύ λογικές διότι παρόλο που είμαστε στην ΕΕ είμαστε πολύ πιο πίσω απο τις χώρες τις Δ. Ευρώπης που συγκρίνουμε συνεχώς. Η λέξη Internet για τους πιο πολλούς Έλληνες φέρνει πονηρά πράγματα στο μυαλό αποδείξη του πόσο λίγη τεχνολογική παιδεία έχουμε. Φταίει γενικότερα η νοοτροπία του μικροαστού Έλληνα, η λογική του αστο για αυρίο, η λογική της τελευταίας στιγμης, η λογική που για να σου παρέχουν σωστές υπηρεσίες υγείας πρέπει να δώσεις φακελάκια. Λογική που μας κρατάει πάρα πολλά χρόνια πίσω. Η κατάσταση στον ΟΤΕ ευελπιστώ να αλλάξει μέσα στα επόμενα χρόνια. Απλά αυτά είναι μικρότητες

todo
15-09-04, 18:42
Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή την στιγμή δεν είναι ούτε η διαθεσιμότητα,ούτε οι τιμές της ADSL αλλά τα τόσα πρόβληματα που αντιμετωπίζουν οι ήδη έχοντες DSL.Γιατί να υπάρχει διαθεσιμότητα εφόσον έχουν τόσα προβλήματα(ταχύτητες & pings)που αντιμετωπίζουν οι ελάχιστοι κατά τ' άλλα χρήστες της DSL.Οι τιμές απλά ανηκούν στη γενικότερη νοοτροπία της σημερινής ακριβής Ελλάδας...

aguila21
15-09-04, 19:23
Θεωρώ ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα αυτή την στιγμή δεν είναι ούτε η διαθεσιμότητα αλλά τα τόσα πρόβληματα που αντιμετωπίζουν οι ήδη έχοντες DSL.
Το λες επειδή προφανώς έχεις ήδη σύνδεση...Αν δεν είχες ακόμα όπως εγώ τί θα έλεγες;Η διαθεσιμότητα είναι μεγάλο πρόβλημα.

adrianos
15-09-04, 19:35
aguila εσυ αλλαζεις το θεμα του τοπικ, πηγαινε στο διαθεσιμοτητα...
εγω πριν βαλω τσεκαρα αν πηγαινει καλα η dsl στην περιοχη μου, κατι το οποιο δεν ειναι λογικο.
τελικα πηγαινε καλα και μετα απο 1 μηνα χαλασε
τωρα κατεβαζω με 10-25 kb/sec
πινγκς ασε......
οτι κιαν κανουμε καλο κανει παω να γραψω και γω παραπονα στο site που μας εδωσαν.

todo
15-09-04, 19:40

sigalakos
15-09-04, 19:48
Sofa Surfer, το petition το έκανα κατά κύριο λόγο για τον τρόπο αντιμετώπισης και για την κοροϊδια των ιθυνόντων του ΟΤΕ και για την αδυναμία να διαθέσουν DSL στο κοινό, όταν οι ίδιοι βάζουν παντού διαφημίσεις και εγγυούνται σε 12 μέρες DSL σύνδεση (π.χ. Con-X εδώ στη Διεθνή Έκθεση Θεσσαλονίκης). Άλλο πράγμα να διαφημίζεις κάτι, αλλά πρέπει και να το υποστηρίζεις. Όχι τώρα έκανες αίτηση κάτσε στα αβγά σου κοροϊδάρα! Εμένα αυτό μου τη δίνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Μόνο τα σκέλια τους δε μου ανοίξαν για να βάλω DSL και τώρα με έχουν συνεδεμένο με Κάϊρο και όποτε ρωτάω ρε παιδιά πάει ένας μήνας, πότε θα μου βάλετε επιτέλους DSl, μου λένε και διάφορα από πάνω ή λένε αφήστε ένα τηλέφωνο να σας πάρουμε και δεν παίρνουν πΟΤΕ ! ΤΗΝ ΑΝΕΥΘΥΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΤΑΡΧΙΔΙΣΜΟ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ; :evil: :evil:
Εκτός αν Sofa θεωρείς ότι αυτά που κάνουν οι ΔΙΠΛΑΣΙΟΙ από το κανονικό υπάλληλοι του ΟΤΕ δεν είναι μικρότητες και είναι οι δικές μας που προσπαθούμε με λυτούς και δεμένους να αποκτήσουμε αυτό που ζητήσαμε και μας είπαν ότι έχουν ΜΕΧΡΙ να μας το πουλήσουν. Μετά ως δια μαγείας τα ports δεν είναι διαθέσιμα πάλι!
Και λίγα έγραψα στο petition σε πληροφορώ.

aguila21
15-09-04, 19:48
aguila εσυ αλλαζεις το θεμα του τοπικ, πηγαινε στο διαθεσιμοτητα...


Πότε άλλαξα το θέμα και δεντο κατάλαβα;Δες τί γράφει αυτός που άνοιξε το θέμα.Αναφέρει για διαθεσιμότητα...

todo
15-09-04, 19:55
Προφανώς και δεν εννοώ ότι η διαθεσιμότητα δεν είναι πρόβλημα.
Αλλά όταν με τους τωρινούς χρήστες ADSL,το δίκτυο έχει τόσο μεγάλα προβλήματα όταν προστεθούν κι άλλοι χρήστες τι θα γίνει;
Ή μήπως ο ΟΤΕ θα κάνει τόσες πολλές αναβαθμίσεις ταυτόχρονα με την εισαγωγή νέων χρηστών που στο τέλος θα μας χαρίζει δωρεάν bandwidth;

aguila21
15-09-04, 19:57
Άρα πιστεύεις οτι δεν πρεπει να μπούν άλλοι χρήστες για να είναι οι υπάρχοντες σε καλύτερη μοίρα...

kostasx
15-09-04, 20:02
Καλυτερες ταχυτητες ,χαμηλες τιμες ΤΩΡΑ!

Στην Ολλανδια συνδεση cable μονο 19ε !!Αν ειναι δυνατον...

todo
15-09-04, 20:03
Πιστεύω ότι δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα με τη διαθεσιμότητα.
Άντε και μπαίνουν άλλοι 50.000 χρήστες και φτάνει το σημείο,ενώ όλοι πληρώνουν για DSL,π.χ. 256/128,384/128 κλπ. έχουν την πρωτοποριακή Ελληνική DSL 150/100(που κάποιοι ήδη την έχουν) θα είναι όλα καλά.
Απλά πρέπει να συνδυαστούν πολλές ενέργειες για να φτάσει ψηλά το επίπεδο της DSL στην Ελλάδα.Σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι πρέπει να παραμείνουν οι χρήστες ως έχουν...Μακάρι να μπείτε όλοι,απλά να ξέρετε ότι δεν αρκεί μόνο αυτό.

EvilHawk
15-09-04, 21:35
Ναι αλλά εγώ, άν δεν κάνετε edit και να χρησιμοποιήσετε πιο ευπρεπή τρόπο για να πείτε αυτά που θέλετε, θα σβήσω τα μηνύματα όσο δίκιο και να έχετε! :twisted:

tvelocity
15-09-04, 22:02
Ναι αλλά εγώ, άν δεν κάνετε edit και να χρησιμοποιήσετε πιο ευπρεπή τρόπο για να πείτε αυτά που θέλετε, θα σβήσω τα μηνύματα όσο δίκιο και να έχετε! :twisted:

Γιατί, τί είπανε; :?:

xxxxx
15-09-04, 22:08
θέλω DSL σε οπτικές ίνες ΤΩΡΑ.

:lol:

@ ADSLgr.com All rights reserved.