PDA

Επιστροφή στο Forum : Αφαίρεση ελεύθερων ιταλικών καναλιών και παραπληροφόρηση



akis1009
24-09-15, 22:50
Καλησπέρα ,
εδώ και 1 μήνα έχουν εξαφανιστεί από τα ελεύθερα κανάλια σας όλα τα πανιταλικά ιδιωτικά κανάλια (πχ canale 5 , la 7 , cielo , rete 4 , italia 1 κ.α.) και από τα rai δεν υπάρχουν πλέον το 4 και 5 .
Μετά από τηλ. επικοινωνία με την εταιρεία σας 2 φορές (τεχνικό τμήμα ) επέμεναν ότι έχει μετακινηθεί η κεραία και με προέτρεψαν να καλέσω ιδιώτη τεχνικό για να έρθει να διορθώσει το πρόβλημα. Φυσικά με δική μου επιβάρυνση .
Σε προχθεσινή επικοινωνία που είχα με την εταιρεία ένας άλλος τεχνικός μου είπε ότι αυτό έχει συμβεί γιατί υπάρχουν πολλοί αραβόφωνοι (η ακριβής φράση του υπαλλήλου ήταν Πακιστανοί) συνδρομητές στην εταιρεία και επειδή το κεντρικό σύστημα δεν έχει μεγάλη χωρητικότητα μνήμης (?) θα έπρεπε να αφαιρεθούν κάποια και να προστεθούν αυτά που έχουν ζήτηση . Επομένως αφαίρεσαν τα Ευρωπαικά κανάλια (μεταξύ αυτών και των καναλιών για τα οποία ήσαστε και η τελική μου επιλογή συνδρομητικού ) για να τα αντικαταστήσουν με Αραβόφωνα .
Παρακαλώ ενημερώστε με αν ισχύει αυτό καθώς και επίσης αν έχετε άμεση προτεραιότητα να τα επαναφέρετε .
Τα στοιχεία μου καθώς και την ώρα της τελευταίας κλήσης με τον αριθμό μου αν χρειάζονται ζητήστε τα με dm .

Ευχαριστώ πολύ

Forthnet.Nova.Rep1
25-09-15, 09:03
Καλημέρα akis1009,

Αντιλαμβανόμαστε την σύγχυση που έχει προκύψει από τα όσα μας αναφέρεις.

Ζητούμε συγνώμη για το συμβάν και σε διαβεβαιώνουμε ότι πρόκειται για μεμονωμένο περιστατικό.

Αν θέλεις, στείλε μας μέσω dm κάποιο από τα στοιχεία της συνδρομής ώστε να προχωρήσουμε στους απαραίτητους ελέγχους και να δούμε πώς θα μπορούσαμε να εξυπηρετήσουμε.

Γιώτα, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.