PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova Go - Windows 10 προβλημα σε laptop



stathis957
26-09-15, 12:49
Καλημέρα σε όλους, έχω από πέρσι novago σε laptop με windows 7 και έπαιζε μια χαρά.
Με το που έκανα αναβάθμιση σε 10 έχω πρόβλημα και μου βγάζει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζεται.
Χρησιμοποιώ firefox Έχω δοκιμάσει με κλειστο το Avast και το Adblock, έχω επανεγκαταστήσει την πιο καινούργια έκδοση του Web TV plugin αλλά πάντα η εικόνα παίζει για 3 ακριβώς δευτερόλεπτα και μετά κρασάρει το plugin.
Έχει κανείς καμιά ιδέα;

socstamatiou
28-09-15, 08:59
Μπορει να σου φανει γελοιο, ομως σε εμενα εφταιγε η ωρα του ρολογιου! Πρεπει να ειναι συγχρονισμενη με καποιον ntp σερβερ. Σε εμενα λογω τελειωμενης μπαταριας εχανε κανενα 6ωρο και δεν επαιζε. Επρεπε να το συγχρονισω, να κανω επανεκκινηση του υπλογιστη και μετα να ανοιξω firefox για να δω. Αλλη μια αιτια ειναι να βλεπει τον υπολογιστη σου σαν αλλο, λογω αναβαθμισης. Θα πρεπει να πας στο myaccount και να πατησεις επαναφορα συσκευων.

stathis957
28-09-15, 18:16
161486

Βασικά δεν έχω θέμα με την ώρα και μου βγάζει συνεχώς αυτό το μήνυμα μετά από 3-4 δευτερόλεπτα που παίζει κανονικά.
Γιατί να κρασάρει το plugin ψάχνω!

socstamatiou
28-09-15, 19:19
Κανε μια ανανεωση συσκυεων απο το myaccount. Μου ειχε συμβει το ιδιο οταν απο windows 7 εβαλα windows 8. Με αφηνε να δω 3 δευτερολεπτα και μετα με εκοβε.

stathis957
28-09-15, 22:11
Να κάνω ανανέωση και να ξαναδηλώσω την ίδια συσκευή εννοείς;
Δεν δούλευε τον Αυγουστο και τότε άλλαξα στο ταμπλετ και είπα να ξαναπροσπαθησω και πάλι ομως δεν δούλεψε.
Θα δω ανάλογα με τα ματς και μπορεί να το δοκιμάσω :)

socstamatiou
28-09-15, 22:27
Αν τον αυγουστο που σταματησε να σου δουλευει ειχες windows 10 δεν εχει νοημα να κανεις ανανεωση. Αν ειχες τα 7 τοτε κανε. Αλλιως στειλε στο forthnet support. Απαντανε αμεσα.

Antonline
15-07-20, 22:48
Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το nova go στα windows 10 64 και βρήκα μια απλή λύση παρακάπτοντας τα windows. Εγκατέστησα το Blue Stacks (είναι ένα πρόγραμμα που δημιουργεί ένα εικονικό παράθυρο στα windows ώστε να μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος εφαρμογές android μέσα σε αυτά. Μετά την εγκατάσταση τo άνοιξα και κατέβασα από το google play την εφαρμογή Nova go σαν Android πλέον. Έβαλα τους κωδικούς και όλα δούλεψαν τέλεια.
Να σημειώσω και εγώ ότι είχα φάει πολύ χρόνο με την τεχνική υποστήριξη της nova αλλά χωρίς να έχει καταλήξει πουθενά. Μου έλεγαν για το Antivirus ή εάν έχω εγκατεστημένο πρόγραμμα επεξεργασίας video και όλα χωρίς αποτέλεσμα.

rexdimos
19-07-20, 21:49
επιβεβαιωνω και εγω μονο μεσω blue stacks δουλεψε γιατ κοντεψαν να με λαλησουν στην τεχνικη τουσ υποστηριξη

@ ADSLgr.com All rights reserved.