PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο TELLAS ADSL / ΟΤΕ σε ZISTO 1ωρα(Μου λένε αλήθεια)?



antonis70
11-04-07, 12:36
Καλημέρα.
Πήρα τηλέφωνο την Tellas για το παρακάτω θέμα και μου φάνηκαν.....πολύ σίγουροι για αυτό...αλλα με τόσα που διαβάζω δε ξέρω τι να πιστέψω.Για αυτό ρωτάω εδώ κάποιον που ίσως έχει ανάλογη πείρα.

Εχω ADSL Tellas μέσω οτε over ISDN.
Τους ρώτησα αν παω στο zisto full llu και κανω την αίτηση για φορητότητα του τηλ.αριθμού, ποσο καιρο θα μείνω χωρις internet,και μου απάντησαν 1-2 ΩΡΕΣ ...μέχρι να "γυρίσουν" τη γραμμή στη Tellas.
Δεδομένου οτι η γραμμή μου ειναι isdn, φαντάζομαι οτι θα χρειαστεί για την "υποβάθμιση" της σε απλή ,αλλα και για τη φορητότητα θα βάλει το χεράκι του και ο οτε.
Μου φάνηκαν λιγο εξωπραγματικά αυτά περί 1-2 ωρών.
Ξέρει κανείς τι να υποθέσω?

Leftos
11-04-07, 12:39
Να υποθέσεις οτί σου λένε χαζομάρες αφού δεν είσαι σε Shared LLU. Θα μείνεις χωρίς ίντερνετ τουλάχιστον 15-20 εργάσιμες.

johnvam
11-04-07, 12:41
Μάλλος μπήκε σε λειτουργία το νεο RUO!!!!!

takisx
11-04-07, 12:51
Μάλλος μπήκε σε λειτουργία το νεο RUO!!!!!

Τι είναι το RUO;

johnvam
11-04-07, 12:54
Τι είναι το RUO;

Check here...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=88690

takisx
11-04-07, 13:05
ευχαριστώ

poromenos
11-04-07, 13:23
Check here...

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=88690

δλδ παίζει να ισχύει αυτό που είπαν στον φίλο πιο πάνω?:hmm:
1ώρα???

ermis333
11-04-07, 13:26
δλδ παίζει να ισχύει αυτό που είπαν στον φίλο πιο πάνω?:hmm:
1ώρα???

Εγώ λέω 1-3 μέρες, άντε το τηλέφωνο να ενεργοποιηθεί σε 2-3 ώρες.

zachos
11-04-07, 13:31
Φιλε μην την κανεις την κινηση ακομα, εχει πολλα προβληματα ακομα η υπηρεσια ζιστο. Περιμενε κανα 6μηνο και βλεπεις μετα.

apostolt
11-04-07, 14:01
Τι 1 -2 ωρες ρε παιδια μη λεμε χαζομαρες και το νεο RUO να μπει σε ενεργεια δεν προκειτε να δειτε ποτε τοσο γρηγορες διαδικασιες.Αυτα εινα για τα ματια του κοσμου... μην ψαρωνετε.
Ηθελα να ηξερα αυτος που το ειπε στο τηλεφωνω εχει τα κοτσια να πει σε εμας που περιμενουμε τοσο καιρο τι στο καλο παιζει και δεν εχουμε ακομα Zisto????

lx911
11-04-07, 17:54
Εγω λεω για 1-2 εβδομαδες...
Μην ξεχνατε οτι ειμαστε στην Ελλαδα!
:cool:

supermario
11-04-07, 22:01
Καλα, ναι!!! Μας επεισαν!!! Και εμενα μου ειχαν πει οταν εκανα την αιτηση, οτι η περιοχη μου δεν καλυπτεται αλλα σε ΕΝΑ μηνα θα καλυπτεται και θα εχω ζιστο.

Διαθεσιμοτητα η περιοχη μου ειχε στις 6 Μαρτιου!!

Ζιστο, ακομα δεν εχω δει. Ειμαι ακομα στο προ-ζιστο.

Οποτε καταλαβαινεις ποσο μπορεις να εμπιστευτεις αυτους τους τυπους......ΚΑΘΟΛΟΥ!

Dimitris
11-04-07, 22:19
Λίγο άσχετο αλλά αφού δεν σε καλύπτει η Tellas ακόμα δεν γίνεται να έχεις Shared LLU :p

pankostas
15-04-07, 01:44
EINAI ΑΧΕΤΟΙ οι ανθρωποι.
Μην τους πιστευεται!!!!!!!!!!!!!!
ΟΤΙ ΤΟΥΣ ερχεται εκεινη την στιγμη λεει ο καθε υπαλληλος που σηκωνει το τηλεφωνο.

tolism30
18-04-07, 12:18
Τί μία ώρα βρε παιδία. Περιμένω για νέα αριθμοδότηση 4 μήνες και 5 μέρες. Περιοχή Φρεαττύδα Πειραιάς

SORRY λάθος post :sorry:

lotusgr
18-04-07, 21:47
παιδιά είναι αλήθεια.Εργάζομαι στο call center της tellas και σήμερα ανακοινώθηκε στο Intranet της εταιρείας.Όσοι έχουν internet απο tellas μπορούν να βάλουν zisto και θα τους κοπεί το Internet κατα τη διάρκεια της μεταφοράς για λίγες ώρες..

my8os
18-04-07, 22:10
παιδιά είναι αλήθεια.Εργάζομαι στο call center της tellas και σήμερα ανακοινώθηκε στο Intranet της εταιρείας.Όσοι έχουν internet απο tellas μπορούν να βάλουν zisto και θα τους κοπεί το Internet κατα τη διάρκεια της μεταφοράς για λίγες ώρες..

Για να έχεις forthnet για το dsl σου κάτι ξέρεις εσύ... :p ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.