PDA

Επιστροφή στο Forum : Απίστευτη πολιτική με διακανονισμούς !



Shuin
15-10-15, 22:36
Καλησπέρα σας , πρώτα από όλα θα θελα να αναγνωρίσω πως προσωπικά με εμένα η 4νετ ήταν σε γενικές γραμμές σωστή και εξυπηρετική !

με παλαιότερες εμπειρίες μου στην αρχή του adsl στην 4νετ , αποφάσισα πριν 1μιση χρόνο να ζητήσω με την αρραβωνιαστηκιά μου σύνδεση VDSL στην Θεσσαλονίκη στο κέντρο ...

πέρα από ένα πρόβλημα με το ρουτερ που έδωσαν στην αρχή , το οποίο και αντικαταστάθηκε άμεσα , δεν είχα κάποιο πρόβλημα με την γραμμή !!!

δυστυχώς όμως , όλες οι καλές εμπειρίες τελειώνουν σε κάποια φάση και αφορμή ήταν το κάταγμα και η επέμβαση στο χερι μου, που με απέκοψε από το εισόδημά μου για 3 μήνες (όλο το καλοκαίρι)

παρόλα αυτά κατάφερα σαν πελάτης να είμαι σωστός και πέρα από 1 - 2 καθυστερήσεις από αμέλεια στους λογαριασμούς μου ήμουν σωστός... εκτός από αυτόν του ιούνιου - αυγούστου !!!


αν υπολογίσουμε 12 μήνες από 50 ευρώ οι κλήσεις κτλ κτλ + το πάγιο μας , η 4νετ πήρε πάνω από 700ευρώ - 800ευρώ σαν εταιρία από εμάς με μηδενική καθυστέρηση και πάντα τυπικότατοι !

λογικό λοιπόν χωρίς δουλειά , και χωρίς κάποιας εναλλακτικής λύσης , να μείνω πίσω για κάποιες ημέρες και να μπει προσωρινή φραγή για έναν λογαριασμό απλήρωτο της τάξεως των 81.70 ευρώ !!!

και τα αστεία ξεκινούν !!!!

πηγαίνω στο κατάστημα Τσιμισκής, πριν καν λήξει ο λογαριασμός , γνωρίζοντας πως δεν θα μπορέσω να αντεπεξέλθω , για να ζητήσω διευκόλυνση στην πληρωμή και να αποφύγω τυχόν φραγή των υπηρεσιών μου , καθώς μία εναλλακτική μορφή εισοδήματος είναι το διαδίκτυο για εμένα ... μόνο και μόνο για να με ενημερώσουν οι υπάλληλοι πως δεν μπορούν να προβούν σε διακανονισμό για τόσο μικρό ποσό και καλό θα ταν να μιλήσω με το 13831. (με λίγα λόγια αρνούνται να πάρουν όποιο ποσό καθώς και δεν σέβονται το γεγονός πως παρόλη την δυσκολία μου , εγώ προσπαθώ να καλύψω την υποχρέωσή μου απέναντί τους ΠΡΙΝ ΚΑΝ λήξει ένας λογαριασμός !)

τηλεφωνώ λοιπόν στο 13831 για να ακούσω ακριβώς την ίδια ατάκα (μάλλον δεν χρειάζονται τα λεφτά μου τόσο πολύ) και μου προτείνει η 4νετ να περιμένω να εκδοθεί και ο επόμενος λογαριασμός μου , για να ξεπεράσω το όριο των 100ευρώ και να προβώ σε διακανονισμό !!!!

Παρόλα αυτά , και ενώ η συνομιλήτρια μου διαβεβαίωσε πως σημείωσε να ενημερωθώ και να προβούμε σε διακανονισμό αμέσως μετά την έκδοση του επόμενου λογαριασμού , η 4νετ αποφασίζει για 15 μέρες καθυστέρησης της οποίας οι ίδιοι προκάλεσαν , καθώς δεν δέχτηκαν την πρότασή μου να τους ξεχρεώσουμε με κάποια διευκόλυνση σε 2-3 δόσεις , να στείλει τον φάκελό μας στην First call η οποία όχι μόνο παίρνει με τσαμπουκά και σε ώρες ακατάλληλες , αλλά έχει γίνει και σοβαρά ενοχλητική για κάτι το οποίο προσωπικά δεν φταίμε...

το πρώτο φάουλ έγινε ... (το να φέρεστε σαν να σας κλέψαμε λεφτά και να χρησιμοποιείτε νταβατζίδικα συστήματα με παρενοχλήσεις και απανωτά τηλέφωνα δεν θα κερδίσετε τίποτα)

εκδίδεται λοιπόν και ο δεύτερος λογαριασμός , ο οποίος αποτελείται από 1 μιση μήνα φραγής , και μισό μήνα υπηρεσιών . και το ύψος αυτού 70,27 ευρ ... σύνολο 151,87 ευρώ ...

ποσό το οποίο σαφώς και αδυνατώ να πληρώσω εφόσον είμαι πλέον με μία Part time δουλειά και αναγκάζομαι να δανείζομαι wifi από γείτονα για να καλύψω τα έξοδά μου μέσω της δεύτερης δουλειάς μου ....

πηγαίνω που λέτε σήμερα χαρούμενος με 50ευρώ στην τσέπη , και ζητάω από τον υπάλληλο να κάνουμε τον διακανονισμό , εφόσον έχουμε περάσει τα 100 ευρώ.... και ενώ ο υπάλληλος δέχεται , και μου δίνει το λογιστήριο να μιλήσω , στο λογιστήριο παίρνω την πιο ΗΛΙΘΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ που έχω πάρει από εταιρία εδώ και χρόνια....

δυστυχώς κύριε χχχχχχ δεν μπορούμε να προβούμε σε διακανονισμό , διότι έχουμε προωθήσει τον φάκελο στην First call και δεν μπορούμε πλέον να κάνουμε διακανονισμό , ο μόνος τρόπος είναι να πληρώσετε εξ'ολοκλήρου το ποσο για να μπορέσουμε να προβούμε σε άρση φραγής των υπηρεσιών σας εκτός και αν περιμένετε να λήξει και αυτός ο λογαριασμός για να τον περάσουμε στον διακανονισμό....

με λίγα λόγια , εγώ πρέπει να περιμένω , να χρεωθώ άλλο ένα 2μηνο χωρίς υπηρεσία πλέον, να πάει το συνολικό χρέος στα 201 ευρώ για να δεχθείτε να πάρετε τα λεφτά μου ... με λίγα λόγια με ωθείτε στο να χρεωθώ παραπάνω προκειμένου να μπορέσω να έχω έναν διακανονισμό ... επίσης τα 80 ευρώ είναι λίγα για να διακανονιστούν αλλά είναι αρκετά για να προωθήσετε φάκελο σε νταβατζίδες !

2 φορές άρνηση να πάρετε τα λεφτά σας , έστω και σε δόσεις !!!! και εγώ νόμιζα έχουμε κρίση !!!

η λύση λοιπόν είναι πολύ απλή ...

αντίο 4νετ , και θα πάρετε τα λεφτά που σας χρωστώ ΟΤΑΝ ΚΑΙ ΆΜΑ ΜΠΟΡΕΣΩ μπορείτε να πείτε στα τσιράκια σας στην first call πως δεν είναι ανάγκη να καλέσουν γιατί το μόνο που θα πάρουν θα ναι ο ήχος που θα τους ενημερώνει για την φραγή στα νούμερά τους...

περίμενα διαφορετική αντιμετώπιση σε έναν πελάτη που ήταν πάντα τυπικός , από αυτή που πήρα , και σε μια εποχή που οι καταστάσεις όλο και δυσκολεύουν , περίμενα να είχατε πιο έξυπνο λογιστήριο !!!

cca
16-10-15, 07:57
Το λογιστήριο δεν ήταν ποτέ το δυνατό τους σημείο, έχω διαβάσει διάφορες ιστορίες για αγρίους με τα χρόνια σ' αυτό το forum για την πάρτη τους. Ο γενικός κανόνας λέει "καλύτερα δανείσου από όπου μπορείς και πλήρωνε στην ώρα σου (κρατώντας όλα τα αντίγραφα) παρά να χρειαστεί να μπλέξεις με το λογιστήριο".

Shuin
16-10-15, 13:01
Το λογιστήριο δεν ήταν ποτέ το δυνατό τους σημείο, έχω διαβάσει διάφορες ιστορίες για αγρίους με τα χρόνια σ' αυτό το forum για την πάρτη τους. Ο γενικός κανόνας λέει "καλύτερα δανείσου από όπου μπορείς και πλήρωνε στην ώρα σου (κρατώντας όλα τα αντίγραφα) παρά να χρειαστεί να μπλέξεις με το λογιστήριο".


Έχουν δίκιο τους χρωστάω λεφτά !!!

είναι όμως αδιανόητο να αρνούνται διακανονισμό σε πελάτη που ΠΡΙΝ λήξει ο λογαριασμός τρέχει να βρει άκρες ...

λυπάμαι αλλά για μία 4νετ δεν θα πάρω τους δρόμους να ζητιανεύω 80 ευρώ από γνωστούς και συγγενείς , πόσο μάλιστα μετά από ένα καλοκαίρι κόλαση μέσα στις επεμβάσεις και τα νοσοκομεία , που άλλα πράγματα πιο σημαντικά όπως ΔΕΗ , ΟΥΘ και φόροι μας πήραν από κάτω και με το ζόρι μπορούμε να πληρώσουμε !!

εμένα τόσα μου περισσεύουν και ζητάω ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ να μου κάνουν μία διευκόλυνση από την οποία χαμένος δεν βγαίνει κανείς !!! αποφάσισαν να έχουν κόντρα τον πελάτη και να τον χάσουν !!

όχι γιατί δεν γίνεται , αλλά για την εισπρακτική που τηλεφωνεί κάθε μέρα από 2-3 φορές , την συμπεριφορά και την κοροϊδία (την μια γίνεται μόνο αν χρεωθεί και άλλο 2μηνο για να περάσουμε τα 100ευρώ και καπάκι δεν γίνεται) !

ΥΓ -> δεν υπάρχει νόμος που κρίνει την άρνηση διακανονισμού (πριν ληξει μάλιστα ο λογαριασμός) παράνομη χωρίς κάποιο βάσιμο λόγο (όπως πχ αθέτηση προηγούμενου διακανονισμού) ;;; εφόσον τους λέω πως θέλω να πληρώσω αλλά δεν μπορώ το συνολικό ποσό , παρά μόνο τα μισά τώρα και τα άλλα μισά σε 20-30 μέρες , δεν θεωρείται η άρνησή τους , άρνηση πληρωμής ;;;

andreasp
18-10-15, 18:52
ΥΓ -> δεν υπάρχει νόμος που κρίνει την άρνηση διακανονισμού (πριν ληξει μάλιστα ο λογαριασμός) παράνομη χωρίς κάποιο βάσιμο λόγο (όπως πχ αθέτηση προηγούμενου διακανονισμού) ;;; εφόσον τους λέω πως θέλω να πληρώσω αλλά δεν μπορώ το συνολικό ποσό , παρά μόνο τα μισά τώρα και τα άλλα μισά σε 20-30 μέρες , δεν θεωρείται η άρνησή τους , άρνηση πληρωμής ;;;

Δεν έχει κανένας, καμία υποχρέωση να σου κάνει διακανονισμό.
Θέλει και στο κάνει. Δεν θέλει και τα κάνει άμεσα απαιτητά. Είτε με το καλό είτε δικαστικά.
Δεν περίμενα κάτι καλύτερο απο το λογιστήριο της Forthnet. Ενας ογκόλιθος είναι που δεν κουνιέται με κανέναν τρόπο και για κανέναν λόγο.

Gianniskriti
18-10-15, 18:58
Ειμαι 4νετ και ημουν παντα πολυ τυπικος γιατι μπορουσα, αν δεν μπορουσα (ανεργια) και μου συμπεριφεροντουσαν ετσι, δεν θα τους τα εδινα ποτε

Shuin
19-10-15, 07:08
Δεν έχει κανένας, καμία υποχρέωση να σου κάνει διακανονισμό.
Θέλει και στο κάνει. Δεν θέλει και τα κάνει άμεσα απαιτητά. Είτε με το καλό είτε δικαστικά.
Δεν περίμενα κάτι καλύτερο απο το λογιστήριο της Forthnet. Ενας ογκόλιθος είναι που δεν κουνιέται με κανέναν τρόπο και για κανέναν λόγο.


Απαιτητά δικαστικώς τα 80 ευρώ διότι δεν έληξε ο άλλος λογαριασμός , σαφώς και δεν τους συμφέρει ! Χαζός δεν είμαι να αφήσω το ποσό να διογκώνεται ...

έκανα απλώς μια διακοπή στην γραμμή μου (μα τα στουρνάρια είδαν πως είμαι αποδεσμευμένος πλέον) για την προσβλητική στάση απέναντί μου σαν πελάτη , (εισπρακτική για 7-10 μέρες καθυστέρηση την οποία και είχα προειδοποιήσει) για 80 ευρώ , όπως και την κοροϊδία τους με το να λένε και να αναιρούν 5 μέρες μετά τα λεγόμενά τους διότι ήξεραν πως αν αρνούνταν διακανονισμό δεν θα έμενα σε αυτούς όπως και έγινε....

θέλω να τους δω να με κυνηγούν δικαστικά για 80 ευρώπουλα και να σκάω μύτη με ιατρικό φάκελο που να αποδεικνύει πως ήταν πέρα από τις δυνάμεις μου η πληρωμή και να τα παίρνουν 10 το μήνα τα λεφτά τους !!!


και ναι δεν ήταν υποχρεωμένοι να δεχτούν , για αυτό και λέω στο προηγούμενο ποστ πως έχουν δίκιο ... αλλά ίσως την έχασαν λίγο την μπάλα εκεί στο λογιστήριο και νομίζουν πως εδρεύουν στο Dubai όπου εκεί οι καταστάσεις διαφέρουν...


συνδέουν τόσο κόσμο μέσω ίντερνετ και οι ίδιοι είναι αποσυνδεδεμένοι από την πραγματικότητα !

τέσπα , απλά το θέμα για μένα έληξε , όσο και να απαιτούν , αν μπορέσω και όταν μπορέσω ΘΑ τους πληρώσω , όπως ΘΑ έκαναν διακανονισμό !

Κρίμα γιατί έτυχε να βρήκα δουλειά και θα μπορούσα τέλος της εβδομάδος να τους ξεχρεώσω ... τι να πω...

nrg_polini
19-10-15, 19:25
Διακοπή και ας έρθουν να τα πάρουν! Ακούς εκεί εισπρακτική για 80Ευρώ!!!

Shuin
20-10-15, 16:18
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο , ήταν το τμήμα αντιπροσφορών !!!

είδαν την αίτηση φορητότητας και ξαφνικά , ΚΑΙ διακανονισμό κάνουν , ΚΑΙ προσφορά VDSL στα 21 ευρώ από τα 25 ευρώ αλλά ΚΑΙ την εισπρακτική θα ενημερώσουν για να μην ενοχλεί ότι ώρα να ναι!!!



το αστείο είναι πως πήγε να με "ψαρώσει" πως στην αίτηση φορητότητας από τον έναν πάροχο στον άλλον , θα φανεί το χρέος και πως το λογιστήριο του επόμενου πάροχου μπορεί να μου αρνηθεί σύνδεση !!! με λίγα λόγια προσπάθησε να με εκφοβίσει πως θα διαρρεύσουν προσωπικά δεδομένα (χρέη και ποσό) από την εταιρεία τους με σκοπό να μην περάσει η αίτηση στον επόμενο πάροχο (πολύ που θα τους νοιάξει , εδώ παίρνουν πελάτη από 4νετ και θα κοιτάξουν τα 80ευρώ που στο κάτω κάτω μπορεί να είναι και κάτι που πληρώνεται σιγά σιγά)

και του απάντησα
δηλαδή με απειλείτε πως θα με εκθέσετε προσωπικά στον επόμενο πάροχο και πως θα προβείτε σε διαρροή προσωπικών μου δεδομένων ,που είναι παράνομο βάση ΕΕ και Ελληνικού δικαίου, αν δεν δεχτώ να παραμείνω σε εσάς ; και με χάσατε από πελάτη , και δεν θα πάρετε τίποτα , και μήνυση θα σας έρθει για την συνεχή παρενόχληση της FIRST CALL και θα επισκεφτώ και το ΙΝΚΑ για την συνεχή παρενόχληση και τις απειλές σας !

DVader
20-10-15, 16:28
Εγώ θα έφευγα για ΟΤΕ με την μία !

Τέτοιες ιστορίες μόνο σε τυχάρπαστους Φορθνετ θα δεις !

Shuin
20-10-15, 17:10
Αν ο πΟΤΕ κάνει καλύτερες τιμές στο VDSL τότε θα το σκεφτώ !!!
50ευρώ το μήνα για vdsl το 2015 είναι πανάκριβο.... αν προσθέσουμε και το γεγονός πως κάθε χρόνο λείπω 8 με 9 μήνες από την Ελλάδα ... το βρίσκω παράλογο να πληρώσω 600ευρ το χρόνο για μια γραμμή που δεν θα χρησιμοποιώ παρα μόνο 4 μήνες ...

χρειάζομαι μεγάλες ταχύτητες λόγω δουλειάς , αλλιώς και μια adsl απλή θα μου έκανε...

πάντως Ελλάδα είμαστε λίγο τσιμπημένοι στις τιμές ....

DVader
20-10-15, 17:33
Αν ο πΟΤΕ κάνει καλύτερες τιμές στο VDSL τότε θα το σκεφτώ !!!
50ευρώ το μήνα για vdsl το 2015 είναι πανάκριβο.... αν προσθέσουμε και το γεγονός πως κάθε χρόνο λείπω 8 με 9 μήνες από την Ελλάδα ... το βρίσκω παράλογο να πληρώσω 600ευρ το χρόνο για μια γραμμή που δεν θα χρησιμοποιώ παρα μόνο 4 μήνες ...

χρειάζομαι μεγάλες ταχύτητες λόγω δουλειάς , αλλιώς και μια adsl απλή θα μου έκανε...

πάντως Ελλάδα είμαστε λίγο τσιμπημένοι στις τιμές ....

Ότι θέλεις κάνε .... Απλά δεν θα τράβαγες ότι τραβάς.....
Οι ιδιωτικοί πάροχοι είναι ότι να ναι σε όλα τους τα κομμάτια... Δεν μπαίνω στην λογική να πω αν είναι σωστό ή όχι ο διακανονισμός ή όχι ....εξετάζω τον τρόπο λειτουργίας ! Επειδή είμαι ΟΤΕ και είμαι πάρα πολλά χρόνια και αντιμετωπίσει διάφορα !
Ειδική με απλήρωτους λογαριασμούς πολλές φόρες το παθαίνω...όχι ένα να ξεχάσω και 2 και 3 ειδικά τώρα με τα pdf... και 400 Ευρώ έχει φτάσει ο λογαριασμός ... Ποτέ δεν είχα πρόβλημα σε κάτι

Πάντως προτιμώ να πληρώνω 5 Ευρώ παραπάνω που λέει ο λόγος και να ξέρω ότι έχω σωστή παροχή σε όλα τα επίπεδα παρά να τρέχω
Την ψυχολογική μου ηρεμία κοστίζει πολύ παραπάνω από την διαφορά του ΟΤΕ στο παραπάνω ! Αλλιώς τι να πώ.... παθαίνεις ότι παθαίνεις !

Και πάντα όλα είναι σεβαστά ! Ο καθένας αποφασίζει τι κάνει για τον εαυτό του....

Εγώ με το VDSL είμαι υπέρ ευχαριστημένος ! Και έχω το 30άρι !

Shuin
20-10-15, 18:02
σαφώς , απλά μου φαίνεται πολύ ακριβό εν έτη 2015 να πληρώνω εξτρά πάγιο για την γραμμή τηλεφώνου από όπου περνάει η VDSL που κοστίζει 50ευρώ !

αν δεν είχε και ο πΟΤΕ καλή εξυπηρέτηση με τέτοιο κόστος , τότε θα μασταν για φούντο !!! εξάλλου θα πρεπε να είχαν εξομαλυνθεί οι καταστάσεις και εφόσον ανοίγει εναλλακτικός πάροχος νετ θα πρεπε να είναι όλοι ισάξιοι σε εξυπηρέτηση ... δεν θα πρεπε να παίζει κανένα ρόλο , το πόσο πληρώνω ... αν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σε βασικά πράγματα τότε ας κλείσουν ... για οποιονδήποτε πάροχο μιλάμε...

και δεν είναι 5 ευρώ παραπάνω , αν κρίνουμε από τα 25-30 ευρώ το μήνα που είναι συνήθως σε εναλλακτικούς παροχους , τα 50vdsl+30γραμμή είναι μία μεγάλη διαφορά !

και εγώ από τεχνικής άποψης ευχαριστημένος είμαι από την 4νετ.... για το λογιστήριο τους , έχω πολλά να σύρω !!

DVader
20-10-15, 19:02
σαφώς , απλά μου φαίνεται πολύ ακριβό εν έτη 2015 να πληρώνω εξτρά πάγιο για την γραμμή τηλεφώνου από όπου περνάει η VDSL που κοστίζει 50ευρώ !

αν δεν είχε και ο πΟΤΕ καλή εξυπηρέτηση με τέτοιο κόστος , τότε θα μασταν για φούντο !!! εξάλλου θα πρεπε να είχαν εξομαλυνθεί οι καταστάσεις και εφόσον ανοίγει εναλλακτικός πάροχος νετ θα πρεπε να είναι όλοι ισάξιοι σε εξυπηρέτηση ... δεν θα πρεπε να παίζει κανένα ρόλο , το πόσο πληρώνω ... αν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σε βασικά πράγματα τότε ας κλείσουν ... για οποιονδήποτε πάροχο μιλάμε...

και δεν είναι 5 ευρώ παραπάνω , αν κρίνουμε από τα 25-30 ευρώ το μήνα που είναι συνήθως σε εναλλακτικούς παροχους , τα 50vdsl+30γραμμή είναι μία μεγάλη διαφορά !

και εγώ από τεχνικής άποψης ευχαριστημένος είμαι από την 4νετ.... για το λογιστήριο τους , έχω πολλά να σύρω !!

Φίλε μου ..εγώ την ψυχική μου ηρεμία δεν την αλλάζω ...με τίποτα ! Και για την έχω προτιμώ να πληρώνω κάτι παραπάνω γιατί στο τέλος η καλή ψυχική μου ηρεμία μου επιτρέπει να δουλεύω ποιο αποδοτικά ώστε να βγάζω ακόμα περισσότερο ...Οπότε έτσι κέρδος έχω ...

Λόγω επαγγέλματος βλέπω όλες τις εταιρείες,τα Τ.Υ και μάλιστα τα προβλήματα τους σε βάθος χρόνου !!!!
Το ότι εσύ δεν είχες πρόβλημα μέχρι τώρα δεν σημαίνει κάτι ! Τυχερός απλά ήσουν !

MIKU
20-10-15, 19:34
Φίλε μου ..εγώ την ψυχική μου ηρεμία δεν την αλλάζω ...με τίποτα ! Και για την έχω προτιμώ να πληρώνω κάτι παραπάνω γιατί στο τέλος η καλή ψυχική μου ηρεμία μου επιτρέπει να δουλεύω ποιο αποδοτικά ώστε να βγάζω ακόμα περισσότερο ...Οπότε έτσι κέρδος έχω ...

Λόγω επαγγέλματος βλέπω όλες τις εταιρείες,τα Τ.Υ και μάλιστα τα προβλήματα τους σε βάθος χρόνου !!!!
Το ότι εσύ δεν είχες πρόβλημα μέχρι τώρα δεν σημαίνει κάτι ! Τυχερός απλά ήσουν !

Έχεις απόλυτο δίκιο!!!Και εγώ τον ΟΤΕ δεν τον αλλάζω!Όταν ήμουν σε χολ είχα τραβήξει τ'οσα που για να τα γράψω θέλω δέκα σελίδες!!Και να πω ότι με ΟΤΕ μια φορά δεν πλήρωσα 1 δίμηνο λογαριασμό των 75 ευρώ και στο επόμενο δίμηνο ,δηλαδή σύνολο 4 μήνες, μου ήρθε 152 και τα πλήρωσα χωρίς να με απειλήσουν ότι θα κόψουν τις υπηρεσίες!!Η χολ μια φορά άργησα μηνιαίο λογαριασμό και στις 2 μέρες με πήρε να μου πεί ότι θα σου κατεβάσουμε το διακόπτη στις 15 μέρες!!!!

DVader
20-10-15, 20:19
Έχεις απόλυτο δίκιο!!!Και εγώ τον ΟΤΕ δεν τον αλλάζω!Όταν ήμουν σε χολ είχα τραβήξει τ'οσα που για να τα γράψω θέλω δέκα σελίδες!!Και να πω ότι με ΟΤΕ μια φορά δεν πλήρωσα 1 δίμηνο λογαριασμό των 75 ευρώ και στο επόμενο δίμηνο ,δηλαδή σύνολο 4 μήνες, μου ήρθε 152 και τα πλήρωσα χωρίς να με απειλήσουν ότι θα κόψουν τις υπηρεσίες!!Η χολ μια φορά άργησα μηνιαίο λογαριασμό και στις 2 μέρες με πήρε να μου πεί ότι θα σου κατεβάσουμε το διακόπτη στις 15 μέρες!!!!

Κοιτάξτε να δείτε...Κανένας πάροχος δεν είναι τέλειος 100%...Ούτε ο ΟΤΕ είναι και εγώ ως πελάτης εδώ μέσα έχω πάμπολλες φορές αναφέρει διάφορα !
Επειδή όμως η υπηρεσίας τους δουλεύει .....έστω και στον αυτόματο όπως λέω εγώ δεν έρχεσαι τόσο συχνά σε επαφή μαζί τους...άρα δεν τους χρειάζεσαι και είναι όλα καλά ! Αλλά ακόμα και τα προβλήματα που βγαίνουν είναι ανεκτά και λύνονται ...με λίγο βρίσιμο ! Δεν είχα ποτέ την αίσθηση του αένανου ...που υπάρχει στους άλλους !

Οπότε όλα καλά ! Δείτε το και αλλιώς όμως ΟΤΕ+Ψυχολογική θεραπεία=λίγο ακριβότερο ! Αξίζει για μένα ...

- - - Updated - - -

:rofl::rofl:

MIKU
20-10-15, 20:43
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο , ήταν το τμήμα αντιπροσφορών !!!

είδαν την αίτηση φορητότητας και ξαφνικά , ΚΑΙ διακανονισμό κάνουν , ΚΑΙ προσφορά VDSL στα 21 ευρώ από τα 25 ευρώ αλλά ΚΑΙ την εισπρακτική θα ενημερώσουν για να μην ενοχλεί ότι ώρα να ναι!!!



το αστείο είναι πως πήγε να με "ψαρώσει" πως στην αίτηση φορητότητας από τον έναν πάροχο στον άλλον , θα φανεί το χρέος και πως το λογιστήριο του επόμενου πάροχου μπορεί να μου αρνηθεί σύνδεση !!! με λίγα λόγια προσπάθησε να με εκφοβίσει πως θα διαρρεύσουν προσωπικά δεδομένα (χρέη και ποσό) από την εταιρεία τους με σκοπό να μην περάσει η αίτηση στον επόμενο πάροχο (πολύ που θα τους νοιάξει , εδώ παίρνουν πελάτη από 4νετ και θα κοιτάξουν τα 80ευρώ που στο κάτω κάτω μπορεί να είναι και κάτι που πληρώνεται σιγά σιγά)

και του απάντησα
δηλαδή με απειλείτε πως θα με εκθέσετε προσωπικά στον επόμενο πάροχο και πως θα προβείτε σε διαρροή προσωπικών μου δεδομένων ,που είναι παράνομο βάση ΕΕ και Ελληνικού δικαίου, αν δεν δεχτώ να παραμείνω σε εσάς ; και με χάσατε από πελάτη , και δεν θα πάρετε τίποτα , και μήνυση θα σας έρθει για την συνεχή παρενόχληση της FIRST CALL και θα επισκεφτώ και το ΙΝΚΑ για την συνεχή παρενόχληση και τις απειλές σας !

Τελικα δεχθηκες ή προχωρας την αιτηση?

DVader
20-10-15, 20:56
Τελικα δεχθηκες ή προχωρας την αιτηση?

Μου αρέσει που ρωτάς...Τρέχοντας δέχτηκε.... :p

Shuin
21-10-15, 11:07
Τελικα δεχθηκες ή προχωρας την αιτηση?

Προχώρησα την αίτηση , εταιρίες που μου φέρονται έτσι , δεν έχουν την παραμικρή πιθανότητα να ξαναδούν τα ευρουλάκια μου , διότι το ψέμα τους δεν πάει άλλο... για 3 ευρώ έκπτωση στο μήνα , δεν ξεχνάω το πως μου φέρονται !! αν το κάνουν τσάμπα ένα χρόνο , κάτι κάνουμε !!! :p

πρώτα γίνεται διακανονισμός
μετά δεν γίνεται
μετά ξαναγίνεται
μετά εισπρακτική
όταν δούμε φορητότητα τότε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ και ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΣΧΟΜΑΣΤΕ
όταν απορριφθεί η προσφορά μας , πιέζουμε την εισπρακτική να πρήξει περισσότερο (8:30 πήρε τηλέφωνο σήμερα χαχαχα)
σαν μικρά παιδάκια που όταν δεν περάσει το δικό τους , κλαίνε και φωνάζουν !!!


μπορεί να πάω σε χειρότερα αλλά η 4νετ πλέον θα βλέπει τον φάκελό μου ΜΟΝΟ στις ακυρωμένες συνδέσεις ! :closed:

DVader
21-10-15, 12:17
Προχώρησα την αίτηση , εταιρίες που μου φέρονται έτσι , δεν έχουν την παραμικρή πιθανότητα να ξαναδούν τα ευρουλάκια μου , διότι το ψέμα τους δεν πάει άλλο... για 3 ευρώ έκπτωση στο μήνα , δεν ξεχνάω το πως μου φέρονται !! αν το κάνουν τσάμπα ένα χρόνο , κάτι κάνουμε !!! :p

πρώτα γίνεται διακανονισμός
μετά δεν γίνεται
μετά ξαναγίνεται
μετά εισπρακτική
όταν δούμε φορητότητα τότε ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ και ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΥΠΟΣΧΟΜΑΣΤΕ
όταν απορριφθεί η προσφορά μας , πιέζουμε την εισπρακτική να πρήξει περισσότερο (8:30 πήρε τηλέφωνο σήμερα χαχαχα)
σαν μικρά παιδάκια που όταν δεν περάσει το δικό τους , κλαίνε και φωνάζουν !!!


μπορεί να πάω σε χειρότερα αλλά η 4νετ πλέον θα βλέπει τον φάκελό μου ΜΟΝΟ στις ακυρωμένες συνδέσεις ! :closed:

Α ! Μπά δεν ψάρωσες :hmm:..... ! Καλά έκανες !
ΟΤΕ πάς..?

Shuin
23-10-15, 16:56
Πήγα Wind μόνο και μόνο για αυτό το χρόνο που θα λείπω εκτός χώρας πάλι για να υπάρχει γραμμή απλώς εδώ για την υπόλοιπη οικογένεια , με την επιστροφή μου ίσως να βάλω κάτι πιο ακριβό .. .αλλά με τα 40αρια και τα ping που έπιασε η wind εδώ , δεν υπάρχει λόγος να φύγω αν δεν μου κάνουν χουνέρια αργότερα !

αν πάλι πέσω σε προβλήματα , σειρά έχει ο πΟΤΕ !!

@ ADSLgr.com All rights reserved.