PDA

Επιστροφή στο Forum : Φορητοτητα απο Οτε σε Wind



nyo64
20-10-15, 10:50
Καλημερα. Ειμαι στον οτε αρκετα χρονια και εχω double play 2mbps με 200΄σταθερα και 40΄κινητα και πληρωνω το 2μηνο 58ε τελικη τιμη με φπα μαζι με την αναγνωριση. Επειδη ειμαι μακρυα απο το αστικο κεντρο η γραμμη μου δεν μπορει να παη πανω απο 1,5-2mbps μιας και μεσα απο τα στατιστικα του ρουτερ βλεπω line attenation 58db με snr 6,3 αρα ειμαι οριακα. Εμενα αυτο το ιντερνετ μου ειναι αρκετο μιας και με αυτα τα στοιχεια κανω την δουλεια μου και επισης δεν εχω αποσυνδεσης.Παιρνω τον οτε για να μου κανει καμια καλυτερη τιμη μιας και εχει ληξη το συμβολαιο προ πολλου και με παραπεμπη στης πανακριβες τιμες καταλογου. τους παρακαλαω να κρατησω αυτο το συμβολαιο που εχω σε πολλυ καλυτερη τιμη μιας και καλυπτομαι αλλα τπτ αυτοι. Μου τηλεφωνησανε απο wind και μου κανανε προσφορα στα 21ε τελικη τιμη για 2 χρονια για απεριορ σταθερα,300΄σε κινητα και 300΄κινητα wind/q με τελοι φορητοτητας 15ε και με δικο μου μοντεμ,επισης αλλα 120΄σε ενα αριθμο f2g και μια καρτα σιμ για 1g καθε μηνα. τα χαρτια τα εκανα σημερα και τα εστειλα με email στην εταιρεια. Λογικα σε 3-4 μερες θα δουνε το αιτητα φορητοτητας απο τον οτε και θα με παρουνε για καλυτερη προσφορα ωστε να μην φυγω.Λογικα θα παω σε ενα καταστημα wind να ακυρωσω την αιτηση που εκανα και μολης φανη στο συστημα τους θα με παρουν απο την wind για να μου κανουν καλυτερη προσφορα με δωρεαν τα τελοι φορητοτητας και απο 21ε ισως 17 η 18ε το οποιο ειναι παρα πολλυ καλο και θα το κανω. Το ερωτημα μου ειναι το εξης. αφου με παρη ο οτε για αντιπροταση και ακυροσω την πρωτη αιτηση στην wind που εκανα θα εχω δεσμευτη τπτ στον οτε? Μηπως απλως ακουσω την προταση του οτε χωρις να δεχτω τπτ, παω σε ενα καταστημα wind ακυροσω την πρωτη αιτηση και με το που δουνε την ακυροση με καλεσουν δευτερη φορα για καλυτερη προσφορα? Τι μπορω να κανω για να πετυχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα ωστε να εχω φθηνες τιμες και καλυτερες παροχες?


Ευχαριστω και σορυ για το σεντονι.

babis3g
20-10-15, 11:46
Γνωμη (μην την δεσεις κομπο)
Φανταζομαι μια ευκαιρια μπορει να εχεις με τον οτε, οταν θα δουν το αιτημα για αλλαγη, υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να σε παρουν τηλεφωνο σου κανουν καλυτερη προσφορα οπως λες
Αν δεν συμφωνησεις και περιμενεις να δουν στη wind τον επαναπρατισμο ξανα με οτε, μπορει να μην σε ξαναπαρουν τηλεφωνο για ακομα καλυτερη προσφορα (δευτερη φορα)

Περιμενε ομως να δεις αν καποιος το εχει δοκιμασει γιατι δεν νομιζω να δινουν ευκαιριες 2 δυο φορες, εν τω μεταζυ αν δεν εχεις αποσυνδεσεις σε τοσο μακρυνη γραμμη, ισως ειναι καλυτερα να μεινεις με τον ιδιο παροχο εφοσον σου δωσει μια προσφορα εστω και αν ειναι λιγο χειροτερη απο αυτην της wind???

nyo64
20-10-15, 18:07
Προσφορα καλυτερης της wind σε θεμα τιμης αλλα και παροχων δεν πιστευω να δση ο οτε. Το θεμα ειναι να παρω καλυτερη τιμη της ιδιες παροχες και δωρεαν τα τελοι φορητοτητας.Να γλυτωσω δηλαδη και τα 15ε που μου δινουν τωρα και τα 21ε τον μηνα μηπως μου κανουν αλλη καλυτερη τιμη μιας και δεν μου δινουν ουτε μοντεμ και αμα ειναι τους χαριζω και τα 120΄ σε f2g και το 1g σε αλλη σιμ μιας και δεν τα πολυχρειαζομαι. τι μπορω να κανεω?

- - - Updated - - -

Τελικα πηρα πολλυ καλη προσφορα απο οτε που με συμφερη τρομερα και επισης εχει ενα καινουργιο και δινη και δωρα σε υπαρχων whats up και σε γερμανο

@ ADSLgr.com All rights reserved.