PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιό modem/router με το conn-x ?



sansara
12-04-07, 15:18
Σκεφτομαι να βαλω connx σε σπιτι που νοικιασα και προβληματιζομαι για το τι modem/router να επιλεξω απο αυτα που δινει.

Εχω ήδη ενα speedtouch 530 pstn απο παλιοτερη συνδεση με vivodi και ενα crypto f200 απο forthnet. Παλι για pstn θελω. Λογικα θα επελεγα το 536 και θα πληρωνα 17 επιπλεον. Αλλα αφου εχω το 530 αναρωτιεμαι αν στεκει σαν κινηση, εχουν τιποτα διαφορες για τα χρηματα αυτα? Επισης στη σελιδα λεει οτι το 536 ειναι για isdn και για pstn εχει το 530, τι ισχυει? Μηπως να προτιμησω το sagem που ειναι τσαμπα να τελειωνουμε?

http://www.ote-shop.gr/page_content.asp?wid=302&hop=h&scid=19&pr=1

Τελος, συνολικα για να μου ενεργοποιησουν την τηλεφωνικη γραμμη (ειναι κομμενο απο τον ιδιοκτητη) και να ενεργοποιηθει το connx ποσες μερες περιπου λετε θα παρει ??

Thanks!

karamanis
12-04-07, 20:44
Μέχρι πριν κανά μήνα, το 536 δεν υπήρχε. Μόνο το 530...με το οποίο δεν έχω κανένα παράπονο

prodromosfan
13-04-07, 09:36
sagem=no modem για μενα
ειναι ολιγον τι ασταθές
ευκαιρια βρισκω το speedtouch με 16.6ο παραπάνω αλλά ηδη εχεις το 530 οποτε δωρον αδωρον.
μετα απο αυτα μονο τα wifi εχει αλλα ειναι ακριβουτσικα 52.70 και στο κατω κατω modem εχεις
οποτε επελεξε τι θελεις εσυ.
Οι ενεργοποιησεις γινονται γρηγορα πλεον (εφοσον δεν εχεις προβλημα στη γραμμη σου), περιπου οταν σου φερουν το μοντεμ η γραμμη θα εχει ενεργοποιηθει.

deniSun
14-04-07, 12:11
Αν δεν θέλεις να πάρεις κάτι καινούργιο (536) και να πληρώσεις κάτι παραπάνω επέλεξε το f200.
Το 530 που έχεις είναι μια χαρά και δεν έχει μεγάλες διαφορές με το 536.

@ ADSLgr.com All rights reserved.