PDA

Επιστροφή στο Forum : Q εξαφάνισε το υπόλοιπο



trd64
31-10-15, 21:25
Πριν από 1-2 μήνες έβαλα έβαλα 20 ευρώ στο αυτοκινητικό της μητέρας μου. Της χρησιμοποίησα το ιντερνετ και ενώ το υπόλοιπο σήμερα το πρωϊ που το κοίταξα ήταν 9,5€ πριν από λόγο έβγαλε μήνυμα μη επαρκούς υπολοίπου.

Πως θα πρέπει να τους χειριστώ τώρα?

Δεν είναι τα χρήματα, αλλά η "αλητεία" που με ενοχλεί.

kmpatra
31-10-15, 22:34
ποιο ακριβως ειναι το θεμα και που εντοπιζεται η αλητεία? Εβαλες καποιο πακετο ιντερνετ ή πήρες δωρεάν ιντερνετ 1gb λόγω της ανανεωσης πριν 1-2 μηνες? Το μπονους ή το πακέτο που τυχόν ενεργοποιήθηκε,έληξε μετά από 1 μηνα(ή και νωρίτερα,αν χρησιμοποιήθηκε όλο). Αν μετά δεν ενεργοποίησες νέο πακέτο ιντερνετ,η χρέωση είναι 1 ευρω / ημέρα για 20 mb. Αν ξεπεράσεις τα 20 mb ενεργοποιείται και άλλο μονόευρo για τα επόμενα 20 mb. Από το πρωί μέχρι τώρα λοιπόν πρεπει να εχεις ξοδεψει 20*9 = 180 mb γι'αυτο και το υπολοιπο παυει να ειναι επαρκες. Θελει προσοχη παντα γιατι κινηση υπάρχει και στο background (ενημερωσεις εφαρμογων κλπ) ειδικα αν κανεις χρηση σε pc.
Μπορεις να ζητησεις ενημερωση για την χρηση στο 1222 (χρεωση 0,25 ανα κληση από q) ή στο online chat του myq.gr από Δευτέρα.

badweed
31-10-15, 22:37
παρε ενα τηλεφωνο και ρωτα τους η μπες στο site της wind καποια εργασιμη ωρα και μερα με λογαριασμο αν εχεις , και μιλησε μαζι τους .
και εγω ειχα προσφατα την εντυπωση οτι μου φαγαν 1 ευρω ( ! ) και τελικα ηταν καποιο τηλεφωνημα μου που δεν το ειχα υπολογισει .
εχουν την διαθεση να δουνε το ιστορικο σου και να το μοιραστουνε μαζι σου .

trd64
31-10-15, 23:10
ποιο ακριβως ειναι το θεμα και που εντοπιζεται η αλητεία? Εβαλες καποιο πακετο ιντερνετ ή πήρες δωρεάν ιντερνετ 1gb λόγω της ανανεωσης πριν 1-2 μηνες? Το μπονους ή το πακέτο που τυχόν ενεργοποιήθηκε,έληξε μετά από 1 μηνα(ή και νωρίτερα,αν χρησιμοποιήθηκε όλο). Αν μετά δεν ενεργοποίησες νέο πακέτο ιντερνετ,η χρέωση είναι 1 ευρω / ημέρα για 20 mb. Αν ξεπεράσεις τα 20 mb ενεργοποιείται και άλλο μονόευρo για τα επόμενα 20 mb. Από το πρωί μέχρι τώρα λοιπόν πρεπει να εχεις ξοδεψει 20*9 = 180 mb γι'αυτο και το υπολοιπο παυει να ειναι επαρκες. Θελει προσοχη παντα γιατι κινηση υπάρχει και στο background (ενημερωσεις εφαρμογων κλπ) ειδικα αν κανεις χρηση σε pc.
Μπορεις να ζητησεις ενημερωση για την χρηση στο 1222 (χρεωση 0,25 ανα κληση από q) ή στο online chat του myq.gr από Δευτέρα.

Δεν έβαλα πακέτο internet. 'Οταν βάλεις >10€ σου δίνει 1 GB (τουλάχιστον την πρώτη φορά).
Η αλητεία είναι ότι το πρωί το υπόλοιπο ήταν 9,5€ (τυχαία το είδα γιατί κοίταζα τα MB που τελείωσαν (ομολογουμένος γρήγορα και αυτά))
Χωρίς καμία κλήση όλη την ημέρα το απόγευμα που προσπάθησε να μου τηλεφωνήσει η μητέρα μου δεν είχε υπόλοιπο. Δεν το πίστευα και μπήκα και το είδα. Αυτή είναι η αλητεία!!!!

- - - Updated - - -


παρε ενα τηλεφωνο και ρωτα τους η μπες στο site της wind καποια εργασιμη ωρα και μερα με λογαριασμο αν εχεις , και μιλησε μαζι τους .
και εγω ειχα προσφατα την εντυπωση οτι μου φαγαν 1 ευρω ( ! ) και τελικα ηταν καποιο τηλεφωνημα μου που δεν το ειχα υπολογισει .
εχουν την διαθεση να δουνε το ιστορικο σου και να το μοιραστουνε μαζι σου .

Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί δεν έχουν online τις κλήσεις όπως κάνει και η τελευταία εταιρεία voip....

badweed
31-10-15, 23:15
αν εχεις λογαριασμο μπες καποια εργασιμη ωρα και μερα στο site της q να ρωτησεις απευθειας αυτους που υποθετεις οτι στα φαγανε (τους αντιπροσωπους της πολιτικης που στα εφαγε τελος παντων ) , ωστε να μην τους δωσεις δεκαρα παραπανω οσο εχεις την εντυπωση οτι σε εχουν "φαει".
το να ενημερωθεις απο την πλευρα τους τι κανανε και αν το κανανε η πως γινεται , ειναι το ελαχιστο νομιζω που και οφειλεις να πραξεις .

trd64
01-11-15, 15:16
αν εχεις λογαριασμο μπες καποια εργασιμη ωρα και μερα στο site της q να ρωτησεις απευθειας αυτους που υποθετεις οτι στα φαγανε (τους αντιπροσωπους της πολιτικης που στα εφαγε τελος παντων ) , ωστε να μην τους δωσεις δεκαρα παραπανω οσο εχεις την εντυπωση οτι σε εχουν "φαει".
το να ενημερωθεις απο την πλευρα τους τι κανανε και αν το κανανε η πως γινεται , ειναι το ελαχιστο νομιζω που και οφειλεις να πραξεις .

Προφανώς θα το κάνω αυτό. Ο λόγος που ρώτησα εδώ είναι για να διαπιστώσω αν είναι μεμονωμένο περιστατικό ή αν έχει γίνει και σε άλλους.

tphilip
01-11-15, 17:56
το προβλημα αυτο το εχω απο το καλοκαιρι, ενω εχω πακετο ομιλιας η πρωτη κληση της ημερα παει σε χρεωσει και μετα η 2 κληση στο πακετο .
η λυση που εχω βρει ειναι καθε μερα την πρωτη κληση την κανω αναπαντητη και μετα ξαναπερνω :) ωστε να πηγενει στο πακετο .
τους εχω πει το προβλημα αλλα ακομα δεν εχουν απαντησει

@ ADSLgr.com All rights reserved.