PDA

Επιστροφή στο Forum : Άδικη χρέωση επίσκεψης τεχνικού Wind



vasileios13
03-11-15, 18:26
Έχω Wind 2 χρόνια και πριν 1 μηνα ανανέωσα για 2 χρόνια με προσφορα 25€

τοτε αρχισαν τα προβληματα,χαμηλος συγχρονισμος 3 Μbps και διακοπές τηλεφωνίας
πηρα τηλ για βλάβη,διορθώθηκε για λιγο το ιντερνετ 5Mbps
την Κυριακη δεν ειχα τηλεφωνο
καλεσα πάλι και ειπαν εκαναν ελεγχο της γραμμης
το ιντερνετ χαμηλα παλι με 3Mbps

εχθες με πηραν για αποστολή τεχνικου
ηρθε πριν λιγο,εκανε μετρησεις και βρηκε 915 up - 3562 down

μιλησε με τους τεχνικους και μετα είχαμε 1020 up - 5653 down

ωραια μεχρι εδω
χωρις εξηγηση μου ειπε οτι απο Wind που μιλουσε εκεινη την ωρα μου χρέωσαν 29,90€
επισκεψη διοτι δεν υπηρχε προβλημα

αφου εγινα κατακκόκινος μου ειπε πως αλλαξαν προφιλ και ετσι απλα ειναι οκ η γραμμη

του ειπα γιατι τοτε εστειλαν τεχνικο,αφου μπορουσε να λυθει με μια αλλαγη προφιλ μεσα απο τη εταιρία?

φυσικα εχω εκνευριστει διοτι ειναι πολλα τα 29.90€
τι κανουμε τωρα?

φυσικα υπαρχουν στην καρτελα μου,ολα τα στοιχεία για την βλαβη - που ειχα όντως -
ειναι γνωστα και σε αυτους.


πηρα στο 1212 & 13800 και ο ενας με εστελνε στον αλλο χωρις λύση
αυτα

Chryssostomos
03-11-15, 19:04
Κακώς σε χρέωσαν,αφού δεν υπάρχει πρόβλημα απο σένα.

vasileios13
03-11-15, 19:16
Κακώς σε χρέωσαν,αφού δεν υπάρχει πρόβλημα απο σένα.

Να τους σκάσω καταγγελία ΕΕΤΤ (http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam),ή πρέπει να περιμένω πρώτα έκδοση επόμενου λογαριασμού?
Έχω το χαρτί του τεχνικού,που έχει "Χ" στο τετραγωνάκι "Χρέωση".

Chryssostomos
03-11-15, 19:35
Να τους σκάσω καταγγελία ΕΕΤΤ (http://www.apps.eett.gr/complaints/Complaint.seam),ή πρέπει να περιμένω πρώτα έκδοση επόμενου λογαριασμού?
Έχω το χαρτί του τεχνικού,που έχει "Χ" στο τετραγωνάκι "Χρέωση".

Θα σε γελάσω.
Εμένα που ήρθε 2 φορές ο τεχνικός σπίτι,δεν με χρέωσε καθώς ήταν κομπλέ η γραμμή του σπιτιού.

vasileios13
03-11-15, 20:24
Θα σε γελάσω.
Εμένα που ήρθε 2 φορές ο τεχνικός σπίτι,δεν με χρέωσε καθώς ήταν κομπλέ η γραμμή του σπιτιού.

Αυτό λέω,ότι δεν υπήρχε ζήτημα από μέρους μου.
Thanks.

MIKU
03-11-15, 20:40
Μόλις έρθει ο λογαριασμός πάρε τηλ σε αυτούς και αν δεν δεχτούν να το σβήσουν πάρε εεττ

vasileios13
03-11-15, 21:35
Μόλις έρθει ο λογαριασμός πάρε τηλ σε αυτούς και αν δεν δεχτούν να το σβήσουν πάρε εεττ

Αυτό θα κάνω,ήδη έχω φτιάξει ένα φάκελο με ολα τα στοιχεία έτοιμα να σταλούν.

MIKU
03-11-15, 22:08
Αυτό θα κάνω,ήδη έχω φτιάξει ένα φάκελο με ολα τα στοιχεία έτοιμα να σταλούν.

Να μας ενημερώσεις!!

vasileios13
04-11-15, 02:48
Να μας ενημερώσεις!!

Εννοείται,φίλε.
Μπας και σώσουμε κάνα άνθρωπο...

Dimeos
05-11-15, 00:12
λοιπόν το ίδιο μόλις έπαθα και εγώ.....ήρθε τεχνικός και επειδή δεν βρήκε προβλημα με χρέωσε 30 ευρώ!!!!για να το πω καλύτερα δεν βρήκε τη λύση!!!!!δλδ ήρθε, δεν μπόρεσε να βρει τι φταίει με τις αποσυνδέσεις και με χρέωσε!!!!πλάκα έχουν εκεί στη wind!!
δεν υπέγραψα το χαρτί και μου είπε να τους πάρω τηλ για να το διευθετήσω.....αν και δεν νομίζω ότι θα βγει άκρη. αν δεν βγει άκρη....τον Μάιο χαιρετώ.
Υ.Γ. αν πληρώνω μονο το πάγιο και όχι την επίσκεψη τεχνικού μπορούν να μου κόψουν το τηλ;;

Chryssostomos
05-11-15, 01:10
Μήπως παίζει ρόλο και ο τεχνικός;
Γιατί εμένα αυτός που ήρθε,ένα ψηλός μουσάτος,ήταν παραπάνω από εξυπηρετικός θα έλεγα.

toreador
05-11-15, 13:01
Εμένα όταν ήρθε τεχνικός 2 φορές και τελικά δεν ήταν πρόβλημα της wind αλλά δικό μου, ο τεχνικός είχε βάλει στο χαρτί ότι πρέπει να χρεωθώ αλλά η wind δεν με χρέωσε...ότι να'ναι

vasileios13
06-11-15, 02:12
Όντως είναι,ότι να΄ναι οι τύποι....
8 χρόνια έχω και εγώ ίντερνετ στο δικό μας σπίτι,πρώτη φορά έγινε αυτό.
Περιμένω τον επόμενο λογαριασμό και θα επαναφέρω το παρόν θέμα,ώστε να ενημερώσω.

vasileios13
18-11-15, 22:22
Σήμερα πήρα την παρακάτω απάντηση από τους κυρίους της Wind:

''Κατόπιν ελέγχου από το αρμόδιο τμήμα θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι ορθά χρεώθηκες την επίσκεψη τεχνικού. Οι συνδρομητές ενημερώνονται ότι ενδέχεται να χρεωθούν για την επίσκεψη του τεχνικού. Στη διάθεσή σου''.


Έτσι ξερά,χωρίς την παραμικρή επεξήγηση.... Τι να λέμε άλλο......
Από την σελίδα τους στο Facebook,σε π.μ.....
Απλά για να έχετε τον νου σας,σε παρόμοιες καταστάσεις...πως θα σας αντιμετωπίσουν.

sdikr
18-11-15, 22:24
Σήμερα πήρα την παρακάτω απάντηση από τους κυρίους της Wind:

''Κατόπιν ελέγχου από το αρμόδιο τμήμα θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε ότι ορθά χρεώθηκες την επίσκεψη τεχνικού. Οι συνδρομητές ενημερώνονται ότι ενδέχεται να χρεωθούν για την επίσκεψη του τεχνικού. Στη διάθεσή σου''.


Έτσι ξερά,χωρίς την παραμικρή επεξήγηση.... Τι να λέμε άλλο......
Από την σελίδα τους στο Facebook,σε π.μ.....
Απλά για να έχετε τον νου σας,σε παρόμοιες καταστάσεις...πως θα σας αντιμετωπίσουν.

Μην το ψάχνεις, εδώ χρεώσανε γνωστό μου λέει γιατί είχε πρόβλημα το καλώδιο που σύνδεε το δικό τους Nt με τα τηλέφωνα, κάνανε το λάθος να το αφήσουνε εκεί το προβληματικό, μια χαρά δούλευε.

Ξέρεις πιστεύω πως δεν έχουν δικούς τους τεχνικούς αλλά εξωτερικούς συνεργάτες, αυτοί θα χρεώσουν την wind ότι και αν είναι το πρόβλημα

barca10
19-11-15, 02:20
Μια φορα πριν χρονια ειχε ερθει και σε μενα τεχνικος. Φυσικα η γραμμη μου δεν ειχε προβλημα. Με χρεωσαν, δεν την αναιρουσαν, εκανα καταγγελια στην εετ ή στην προστασια του καταναλωτη (δεν θυμαμαι ακριβως), αμεσως με πηραν τηλεφωνο και μου καναν δωρο 3-4 παγια.
Κυνηγησε το και συ

vasileios13
20-11-15, 16:41
Μην το ψάχνεις, εδώ χρεώσανε γνωστό μου λέει γιατί είχε πρόβλημα το καλώδιο που σύνδεε το δικό τους Nt με τα τηλέφωνα, κάνανε το λάθος να το αφήσουνε εκεί το προβληματικό, μια χαρά δούλευε.

Ξέρεις πιστεύω πως δεν έχουν δικούς τους τεχνικούς αλλά εξωτερικούς συνεργάτες, αυτοί θα χρεώσουν την wind ότι και αν είναι το πρόβλημα

Εννοείται είναι εξωτερικοί οι τεχνικοί.
Αλλά είναι "μπακάληδες"...... Μετά από την δική μου "ξεπέτα" του 10λεπτου είχε ακόμα 3 σπίτια να πάει!
Αυτό είναι δικό του πρόβλημα όμως,έχω αηδιάσει με την WIND και δεν θα αλλάξει αυτό...
Κανονικά έπρεπε να δώσουν την βλάβη στον ΟΤΕ για χαμηλό κλείδωμα της γραμμής μου,είναι απλά τραγικοί.
Το χειρότερο είναι ότι μου απάντησαν στον ενικό στο πμ του Facebook,λες και είμαστε τίποτα φιλαράκια....





Μια φορα πριν χρονια ειχε ερθει και σε μενα τεχνικος. Φυσικα η γραμμη μου δεν ειχε προβλημα. Με χρεωσαν, δεν την αναιρουσαν, εκανα καταγγελια στην εετ ή στην προστασια του καταναλωτη (δεν θυμαμαι ακριβως), αμεσως με πηραν τηλεφωνο και μου καναν δωρο 3-4 παγια.
Κυνηγησε το και συ

Έκανα καταγγελία φίλε,στον ΕΕΤΤ...
Αν δεν με δικαιώσουν θα στραφώ και αλλού...
Δεν είναι μόνο τα 29,90€...αλλά και όλη η κοροϊδία...δεν εξηγούν γιατί χρεώθηκα αφού ούτε δικό μου ήταν το πρόβλημα και μάλιστα ήταν καταγεγραμμένη η βλάβη μου!

@ ADSLgr.com All rights reserved.