PDA

Επιστροφή στο Forum : Μηνυμα απο Nova ποσο εκδοσης 13.78 ΓΙΑΤΙ???????????????



Pepina 1975
11-11-15, 03:41
Καλησπερα παιδια. ΕΧθες ελαβα ενα μηνυμα απο την nova στο κινητο μου για καποιο ποσο εκδοσης 13.78 ευρω. Εντωμεταξυ εχω κανει ανανεωση τηλεφωνικου συμβολαιου 20 μερες και κατι νομιζω με το ποσο 45.90 το οποιο μου ειπαν οτι ο λογαριασμος θα μου ερθει στις 30 του αλλου μηνα Ο τελευταιος λογαριασμος των 49.90 του συμβολαιου που ειχε ληξει ( δεν ειχα αννανεωσει αλλα πληρωνα καθε μηνα κανονικα) πληρωρηθηκε στο καταστημα forthnet του Πειραια πριν μια εβδομαδα περιπου αν θυμαμαι καλα. Το συγκεκριμενο ποσο απο που προκυπτει??? γιατι στο τηλεφωνικο συμβολαιο που εκανα επειδη ειμαστε εγω και ο συζυγος χρονια πελατες σας η υπαλληλος μου ειπε οτι καθε 30 του μηνος θα μου στελνουν μηνυμα στο κινητο μου το ποσο του λογαριασμου το οποιο θα το πληρωνουμε σε καταστημα της forthnet η μεσω καρτας. Αν θελετε μπορω να σας στειλω και screen shot με το μηνυμα που μου εστειλαν.Ειλικρινα ειμαι πολυ περιεργη για πιο λογο να πληρωσουμε τα χρηματα αυτα και απο που προεκυψε η εκδοση? Ελπιζω να μην με κοροιδεψε η υπαλληλος οταν εκανα το τηλεφωνικο συμβολαιο οπως π.χ με τα 3D καναλια και το λεω αυτο γιατι με την προηγουμενη υπαλληλο που ειχα μιλησει μου ειχε πει οτι θα μας βαλουν και τα 3D και οχι μονο τα αθλητικα,και με ειχε ρωτησει αν εχουμε tv που να υποστηριζει 3D και αν εχουμε και τα γυαλια αλλα και για ταινιες και το λεω αυτο γιατι συζηταγαμε οτι καποτε εβαζαν καθε Κυριακη συνεχεια τις ιδιες ταινιες και μου ειπε η κοπελα οτι τωρα τις αλλαζουν καθε εβδομαδα. Αλλωστε καποτε ειχαμε βαλει το 3D με 5 ευρω παραπανω αλλα δεν βλεπαμε μονο οταν εδειχνε αθλητικα. Αφου η κοπελα που μου εκανε το συμβολαιο και ειχε παρει την θεση της προηγουμενης κοπελας (ξεχναω ονοματα συγνωμη) και εβλεπε τι ειχαμε κανονισει για το συμβολαιο που ανανεωσα γιατι δεν εχουμε 3D και εχουμε μονο τα HD? Γιατι και στo καταστημα που ρωτησα οταν ειχα παει να πληρωσω μου ειπαν οτι το 3D ειναι ενα. Αλλωστε οταν παιξει ενας αγωνας 3D οποιος εχει τα sports τον βλεπει ετσι και αλλιως... Συγνωμη για το μακροσκελες κειμενο αλλα ειμαι περιεργη και για τα 2 θεματα και σας παρακαλω πολυ θα ηθελα να μου απαντησετε αμεσα. Ευχαριστω!!!:rtfm:

















το βαζουν ετσι και αλλιως σε οσους εχουν τα sport οταν

- - - Updated - - -

καλησπερα και παλι,γραψτε λαθος οσον αφορα τα 3D καναλια γιατι δυστηχως οπως ειπα αλλα συζητουσα με την Χρυσανθη Βλαχου που ειχα κανονισει να κανω το τηλεφωνικο συμβολαιο.Δυστηχως ακουσα την ηχογραφηση γιατι οπως ειχα πει στην αλλη κοπελα που πηρε την θεση της Κα Βλαχου οτι εχω εφαρμογη call recorder στο κινητο μου και sta 3D εννοουσε τα αθλητικα αλλα αυτο δεν ειναι δωρο ετσι και αλλιως οπως προανεφερα το ειχαμε λογω sports. Εγω νομιζα οτι τα 3D ειναι ενα σαν αυτο που ειχαμε βαλει καποτε και εμεις.Στην ουσια η προσφορα μας ειναι 5 ευρω κατω +12 ωρες κινητα και +τα HD...Απλα οταν ειπε για τα καναλια cinema υπεθεσα οτι και οι 3D ταινιες πανε πακετο.Το ολο μπερδεμα εγινε επειδη αλλιως τα ειχα κανονισει με την Κα Βλαχου.Αυτο δεν νομιζω πλεον να μπορει μπορει να διορθωθει ετσι??? Τελος παντων αν γινεται σας παρακαλω να μου απαντησετε για το πρωτο θεμα μου γιατι δεν θελω να περιμενω καλωντας στην forthnet Ευχαριστω και παλι!! :(

Forthnet.Nova.Rep1
11-11-15, 12:08
Καλημέρα Pepina 1975,

Σε ευχαριστούμε για την αναλυτική περιγραφή.

Ο τελευταίος λογαριασμός των 49.90 αφορούσε την περίοδο χρέωσης από 10/10/2015 έως 09/11/2015.
Η προσφορά που έλαβες ενεργοποιήθηκε στις 21/10 και το ο νέος λογαριασμός είναι για περίοδο χρέωσης από 21/10/2015 έως 20/11/2015.

Βάσει των παραπάνω η διαφορά που προκύπτει (13.78€), αφορά το διάστημα 09/11/2015 έως 20/11/2015.

Το παραπάνω συμβαίνει για να μπορέσουμε να έχουμε τον σωστό κύκλο τιμολόγησης της υπηρεσίας, καθώς ο λογαριασμός για την υπηρεσία σου θα βγαίνει κάθε 30 του μήνα όπου και θα λαμβάνεις ενημερωτικό sms λίγες μέρες μετά.
Ο επόμενος λογαριασμός θα εκδοθεί στις 30/11 με ολόκληρο το πάγιο της υπηρεσίας σου βάσει τις προσφοράς.

Κώστας, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.