PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ποτε



nanas
20-09-04, 00:32
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ,
ΚΙ ΕΓΩ ΟΠΩΣ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΙ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΥΠΟΜΕΝΩ ΤΙΣ ΤΡΑΓΙΚΕΣ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΤΗΣ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗΣ ΤΩΝ SIEMENS DSLAM.
EINAI ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΟ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΓΙΑ 384 58€ ΤΟ ΜΗΝΑ ΕΝΩ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ 50$ ΓΙΑ 4000
ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗ 384 ΚΑΙ 256 ΟΤΑΝ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟ ENTRY LEVEL ΕΙΝΑΙ 512.
ΕΠΙΣΗΣ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΓΕΛΟΙΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΟΤΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΥΞΗΣΕΙ ΤΑ SPEEDS NA TA ΜΕΙΩΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ
ΝΤΡΟΠΗ
ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ. ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟΥ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ
ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ ΨΗΦΟΙ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΡΥΖΩΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΟΠΩΣ Η ΛΟΙΠΗ ΕΥΡΩΠΗ ΚΙ ΟΧΙ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ISDN ΤΗΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑΣ ΤΟΥ 90'
http://www.primeminister.gr/gr/contact_.asp

wintech2003
20-09-04, 01:08
Πάντως αν του το έστειλες με κεφαλαία.. σίγουρα δεν θα κάτσει να το διαβάσει.

Αλήθεια γιατι δεν κάνεις ενα post τι ακριβώς του έστειλες?

tvelocity
20-09-04, 01:08
Μην φωνάζεις

no_logo
20-09-04, 01:08
ναι μόλις τα διαβάσει από την στεναχώρια του δεν θα φαει μεσημεριανό.
θα κλαιει και η νατάσα μετά.....
είδες τι πρόβλημα εκανες με το email σου; :twisted:

wintech2003
20-09-04, 01:11
είδες τι πρόβλημα εκανες με το email σου;


lol :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

del_ahmettt
20-09-04, 01:18
Τώρα που τους εδωσες το e-mail σου, ετοιμάσου για spamming την προεκλογική περίοδο... :mrgreen:

tvelocity
20-09-04, 01:24
Τώρα που τους εδωσες το e-mail σου, ετοιμάσου για spamming την προεκλογική περίοδο... :mrgreen:

Ναι αλλα όταν λάβει email την προεκλογική περίοδο, θα θυμηθεί οτι με το dsl δέν είχαν κάνει τίποτα! :wink:

Back to life: πραγματικά αμφιβάλω αν κοιτάνε ποτέ τα email τους.

nanas
20-09-04, 01:36
ΚΟΙΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΦΙΛΟΤΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,
ΕΙΤΕ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΕΙΤΕ Ο ΔΙΟΙΚΗΤΗΣ ΤΟΥ πΟΤΕ ΕΙΤΕ ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ.
ΠΑΝΤΟΣ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ. ΤΟ ΨΑΡΙ ΑΠ' ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΒΡΩΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΕΚΕΙ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ Η ΒΕΛΤΙΩΣΗ
ΤΟ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΑΜΟΡΦΩΤΗ ΤΗΛΕΦΩΝΗΤΡΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ DSL Ή ΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΔΙΟΡΙΣΕΙ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΘΕΣΟΥΛΑ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟΣ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΑΚΡΗ
ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΧΟΥΜΕ DSL ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΣΤΟ Sub BROADBAND :guitar

Madness
20-09-04, 01:40
Ρε φίλε μην γράφεις κεφαλαία!!!!!

Μακάρι να υπήρχε σε όλους φιλότιμο......ΜΑΚΑΡΙ!!!!

playnet1000
20-09-04, 02:32
και ας μήν ξεχνάμε.εδώ έχουμε να κάνοθμε με οτε ή κανουμε κάτι εμείς η δέν γίνετε τίποτα.προσωπικά δέν έχω κανένα πρόβλημα ουτε με την σύνδεση(384)ούτε με το jetspeed.(ας μην το γρουσουζευω :) )

pelasgian
20-09-04, 02:47
και στην Αγγλία που πληρώνουμε 12+25 λίρες για 512 (δηλαδή κοντά 60 ευρώ), δεν γράψαμε στην Ελισάβετ! Εξάλλου, ήταν ο Γιωργάκης που έταξε το ιντερνετ, ο Κωστάκης έταξε τις μονιμοποιήσεις των συμβασιούχων. Σε λάθος άτομο έγραψες! :mrgreen:

psyxakias
20-09-04, 03:14
ΕΓΩ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣΤο απευθείας με ανησυχεί, καθώς δε νομίζω ότι θα κάθεται να διαβάζει τα e-mails του o πρωθυπουργός αλλά καμμιά γραμματέας.

Τώρα εδώ που τα λέμε, θα ήμουν ευχαριστημένος έαν ο εκάστοτε πρωθυπουργός ασχολιόταν με όλα τα υπόλοιπα προβλήματα του κράτους (μισθοί, συντάξεις, υγεία, παιδία, στρατ. προμήθειες, επιδόματα, ανεργία, δημόσια έργα, φορολογία κλπ) και ας άφηνε τις ADSL υπηρεσίες απ'έξω.

Θα είμασταν όλοι αρκετά εύποροι για να έχουμε μισθωμένες ή έστω ταπεινές ADSL 1024/256 :wink:

kmike
20-09-04, 04:56
Συμφωνώ απολύτως με τον psyxakia...Φταίνε τα προβήματα της φιλοσοφίας στον τρόπο που λειτουργεί σε πολλά θέματα το κράτος. Ο Ο.Τ.Ε. απλά είναι ένας οργανισμός που συναλλάσσονται, άμεσα, σχεδόν οι πάντες μαζί του, με αποτέλεσμα ο καθένας να υφίσταται άμεσα τις συνέπειες της κακής οργάνωσης, το οποίο όμως είναι χαρακτηριστικό πολλών κρατικών φορέων. Ο Ο.Τ.Ε. απλά συμβαδίζει και δυστυχώς εμείς ουσιαστικά δεν έχουμε προς το παρόν άλλη επιλογή πέραν του "πελατοκεντρικού" Ο.Τ.Ε. ... Όταν φτάσει η κατάσταση στο σημείο όπου ο βασικός μισθός δεν θα είναι 580 euro και θα μπορείς να πας στο νοσοκομείο χωρίς γρηγορόσημο για να "βολευτείς" και να ασχοληθούν μαζί σου, τότε μάλλον το ADSL θα είναι μία φθηνή "πολυτέλεια" για όσους το χρειάζονται ή όσους απλά γουστάρουν να το έχουν.

redlemon.gr
20-09-04, 05:11
Κατσε να δούμε.. γιατί μάλλον το κλίμα δείχνει οτι παρ'όλο την διάθεση που δείχνανε να κάνουν κάτι... έχουν ζαλιστεί απο την καθημερινή επίθεση και για ψί(η)λου πήδημα απο τους άλλους... οι οποίοι είναι μανούλες στην καμαρίλα
και το άθλημα του τραβήγματος του χαλιού.. και τέλος πάντων την ίδια πολιτική ακολουθούσαν οι πρίν, την ίδια θα έχουμε και τώρα και σίγουρα δεν θα αλλάξει ακόμα και σε 40 χρόνια..

(μέχρι να γίνει πρωθυπουργός η κορούλα μου.. χεχε, αλλά μεχρι τότε hold on :-) )

aesir
20-09-04, 11:03
nanas, μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

George978
20-09-04, 11:10
Βιβοντι.

kubiak
20-09-04, 11:31
μα καλά, είναι δυνατόν να δοθεί σημάσία σε ένα e-mail από τον Πρωθ/γό;
( !!! )

lazar
20-09-04, 11:40
μα καλά, είναι δυνατόν να δοθεί σημάσία σε ένα e-mail από τον Πρωθ/γό;
( !!! )

Σε 1.000, 10.000, 100.000, όμως; :idea:

stamiak
20-09-04, 11:56
Ναι ρε παιδιά.

Αφού τον άκουσα και γω που ήμουν στο άλλο post... :mrgreen: :mrgreen:

ALiTiS
20-09-04, 11:56
εδω δεν δινουν σημασια σε 10.000.000 ανθρωπους..θα δωσουν σε e-mail?

kubiak
20-09-04, 12:00
ok, δε θα διαφωνήσω...
αλλά, επειδή μάλλον θα εκληφθεί ως μια περιστασιακή και απομονωμένη ενέργεια αντί μιας οργανωμένης και συντονισμένης διαμαρτυρίας, έγραψα το post (παρέλειψα να τονίσω το ένα e-mail)...

δε μας είπε και το κείμενο του e-mail...

και τέλος, IMHO, ίσως περισσότερο αποτελεσματική να ήταν μία παρόμοια -οργανωμένη- ενέργεια προς τα ΜΜΕ ( αρχίζοντας με το Star ; )
: ))

(αν το κάνουμε με 1.000, 10.000 κλπ, λες να μας κατηγορήσουν για spam ; )

pt3
20-09-04, 12:56
Ρε παιδιά έλεος συγκρίνεται πάντα την Ελλάδα με τις 8-10 πλουσιότερες χώρες στον κόσμο (Οι οποίες απέχουν πολυ απο το να είναι όλος ο κόσμος). Στο κάτω - κατω από αυτές απέχουμε σε πάρα πολλούς τομείς, σαφως σημαντικότερους, πολυ περισσότερο από ότι στο ADSL. Αλλωστε από οτι έγραψε και ένας φίλος και στην Αγγλία δεν είναι πολυ καλύτερα τα πράγματα.

Δεν λέω να μην προσπαθούμε να βελτιωθούμε αλλά τόση αγανάκτηση και φωνή;

chrispen
20-09-04, 14:58
το θέμα είναι οτι το dsl δεν έχει να κάνει με το πόσο πλούσια είναι μια χώρα ( ε δεν είναι οι Κύπριοι πιο πλούσιοι απο εμάς αλλα έχουν 512 για 20 λίρες) έχει να κάνει με την ιδιωτική πρωτοβουλιά και κατα πόσο αυτη υπάρχει . Αν πιέσει η κυβέρνηση και η ΕΤΤ τον ΟΤΕ τότε όχι μόνο μπορούν να υπάρξουν μειώσεις αλλα μπορεί και ΚΑΤΗΡΓΗΣΗ δεδομένου οτι μπορού να πληρώνουμε ενα εφάπαξ ποσό για την γραμμή χαλκού που χρησιμοποιούμε

kubiak
20-09-04, 15:16
pt3 νομίζω ότι δε μιλάμε για 8-10 χώρες, αλλά για περισσότερες...

Spyrosss
20-09-04, 15:26
Ρε παιδιά έλεος συγκρίνεται πάντα την Ελλάδα με τις 8-10 πλουσιότερες χώρες στον κόσμο (Οι οποίες απέχουν πολυ απο το να είναι όλος ο κόσμος). Στο κάτω - κατω από αυτές απέχουμε σε πάρα πολλούς τομείς, σαφως σημαντικότερους, πολυ περισσότερο από ότι στο ADSL. Αλλωστε από οτι έγραψε και ένας φίλος και στην Αγγλία δεν είναι πολυ καλύτερα τα πράγματα.

Δεν λέω να μην προσπαθούμε να βελτιωθούμε αλλά τόση αγανάκτηση και φωνή;

Η Ολυμπιακοί Αγώνες απέδειξαν οτι δεν υστερούμε σε τίποτα και οτι αν θέλουμε κάτι μπορρούμε να το κάνουμε.
Η Ψωροκώσταινα έχει πεθάνει εδω και πολλά χρόνια. Η Ελλάδα είναι στις 20 πλουσιότερες χώρες του κόσμου πλέον.

vasper
20-09-04, 16:01
Γιατί δεν ζητάμε ακρόαση από τον Πρωθυπουργό; Οι πολίτες μπορούν να τον δουν για μισή ώρα ο καθένας με προκαθορισμένο ραντεβού.

Όσο για τις τιμές, μέχρι και η Ιταλία έχει 1280/512 (εγγυημένο) με 75Ευρώ το μήνα και όλα τα αστικά τηλεφωνήματα πληρωμένα.

thama
20-09-04, 16:44
Μια οργανωμένη αποστολή emails θα είχε αποτέλεσμα όσον αφορά την αγανάκτησή μας για τις τιμές.
ΑΛΛΑ, επειδή ο πΟΤΕ είναι πλεόν μια εταιρεία που λειτουργεί με ιδιωτικο-οικονομικά κριτήρια (άσχετα αν οι υπάλληλοι του νομίζουν οτι βρίσκονται στο Δημόσιο, είναι πλέον απλώς ιδιωτικοί υπάλληλοι), θα κοιτάξει την τσέπη του.
Και απο τη στιγμή που αυτήν τη στιγμή ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΟΝΟΠΩΛΙΟ στην DSL πρόσβαση, θα κάνει ότι του ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ !
(Kαι μη μου πείτε για Βιβόντι και μ@λ@κιες, γιατί καλύπτει λιγότερο απο το 10% της εκτασης Αθήνας και θεσ/νίκης. Θα θεωρειτε ανταγωνιστής, μόνο όταν καλύψει πλήρως το 50 % πληθυσμού και επιφάνειας)

yiapap
20-09-04, 19:51
Αχχχχ, πόσο γρήγορα ξεχνάμε...
Για τους νεώτερους θα το θυμήσω γιατί η αναζήτηση δεν επέστρεψε θέματα (έχουν χαθεί posts >1 έτους;)

Πριν από περίπου ένα χρόνο είχε γίνει ανάλογη ενέργεια. Οργανωμένη. Είχανε αποσταλλεί εκατοντάδες email μέσα σε 1-2 μέρες.
Είχε μεταδοθεί από τον έντυπο και ηλεκτρονικό τύπο (δε θυμάμαι για TV) και γνωρίζω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ (όχι "μου είπαν ότι τους είπαν") ότι τα email ΜΑΣ:
1. Μπλοκάρανε mailboxes βουλευτών ΚΑΙ μέσων (γιατί ως γνωστόν τα περισσότερα ήταν @otenet, forthnet κτλ. με ανώτερο όρι σε MB)
2. Τουλάχιστον στο Βερελή μεταφέρθηκε το κείμενο ΑΥΤΟΥΣΙΟ. Το αν η μετέπειτα παρέμβαση του πρώην υπουργού προς τον ΟΤΕ για τη διατήρηση της έκπτωσης του 50% οφείλεται αποκλειστικά στην κίνηση αυτή, ή οφείλεται και στην κίνησή, ή δε οφείλεται καθόλου σε αυτή, δεν το γνωρίζω. Αλλά θέλω να πιστεύω ότι ΕΙΧΕ σχέση.

Πάντως, αν η κίνηση είναι οργανωμένη, ενυπόγραφη και μαζίκη ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ!

Τάδε έφη yiapap :wink:

Cafeeine
20-09-04, 19:54
ΚΙ όμως θα σου πούμε και για vivodi και για την Telepassport και για την Τελλας (όταν δεήσουν) Διότι άμα λες οτι ο ΟΤΕ θα αλλάξει πολιτική μόνο με ιδιωτικο-οικονομικά κριτήρια τότε οφείλεις ως καταναλωτής να στηρίξεις τον ανταγωνισμό του. Αμα στο 10% που καλύπτει η vivo έχει ένα 60-70% τότε και θα έχει κίνητρο να εξαπλωθεί, και θα πιέσει τον ΟΤΕ να κάνει κινήσεις ωστε να κρατήσει την κραταία του θέση. Πώς θα καλύψει το 50% του πλυθησμού άμα δεν βγάζει λεφτα; ο ΟΤΕ τα πήρε απο την τσέπη μας, η vivo ή η κάθε vivo απο ποιόν θα τα πάρει;
Καταλαβαίνω οτι αυτά λίγο σε βοηθούν όσο δεν σε καλύπτει προσωπικά η vivodi. Αυτά είναι όμως τα στοιχεία που φοβάται ο ΟΤΕ, ο ανταγωνισμός. Γι'αυτό και πολεμάει με νύχια και με δόντια να διατηρήσει το μονοπώλιο. Γι'αυτό και πρέπει να του το αφαιρούμε όπου μας παίρνει.
(Τα χω ξαναπεί αυτά κάπου εδω μέσα νομίζω)

yiapap
20-09-04, 20:00
@Cafeeine
Μα γι αυτό έχω ξαναπεί (σωστά θυμάσαι :wink: ) ότι μόλις με καλύψει η οποιαδήποτε Vivodi θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια, έστω κι αν είναι πιο ακριβή ή αν έχει χειρότερο επίπεδο εξυπηρέτησης!

Τα ερωτήματα είναι δύο:
1. Μέχρι τότε τι κάνουμε;
2. Το κύκλωμα Αθήνα-Θεσσαλονίκη της Vivodi είναι ή δεν είναι Hellascom; Μήπως θυμάσαι τις συζητήσεις για τα τιμολόγια αυτά; Μήπως Hellascom=OTE;

<edit>Oops μόλις είδα ότι το post σου απευθυνόταν στον thama... Η απάντηση βέβαια ισχύει</edit>

ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ
20-09-04, 20:07
ΠΡΟΣΟΧΗ - ΠΡΟΣΟΧΗ !!!
Σας ομιλεί ο Πορθυπουργός !!! Ναί είναι αλήθεια !!!
Πήρα το e-mail του φίλου μου. Εκείνη τη στιγμή τέλειωνα ένα πιτόγυρο και δεν μπορούσα να απαντήσω αμέσως.
Μετά από έκτακτο υπουργικό συμβούλιο, αποφασίσαμε να σας δώσουμε όλους από ένα χρόνο δωρεάν ADSL/512. Επίσης, θα σας μονιμοποιήσουμε όλους στον ΟΤΕ και επίσης θα θεωρήσουμε πολύτεκνες τις οικογένειες με 1 παιδί, αρκεί να είναι αγόρι :mrgreen:
Κλείνω εδώ γιατί με καλεί το καθήκον ! Πιστεύω να νοιώσατε το άγγιγμα του Πορθυπουργού !
BYEEEEEEE !!! :mrgreen:

sdikr
20-09-04, 20:12
ΚΙ όμως θα σου πούμε και για vivodi και για την Telepassport και για την Τελλας (όταν δεήσουν) Διότι άμα λες οτι ο ΟΤΕ θα αλλάξει πολιτική μόνο με ιδιωτικο-οικονομικά κριτήρια τότε οφείλεις ως καταναλωτής να στηρίξεις τον ανταγωνισμό του. Αμα στο 10% που καλύπτει η vivo έχει ένα 60-70% τότε και θα έχει κίνητρο να εξαπλωθεί, και θα πιέσει τον ΟΤΕ να κάνει κινήσεις ωστε να κρατήσει την κραταία του θέση. Πώς θα καλύψει το 50% του πλυθησμού άμα δεν βγάζει λεφτα; ο ΟΤΕ τα πήρε απο την τσέπη μας, η vivo ή η κάθε vivo απο ποιόν θα τα πάρει;

Εδώ θα συμφωνήσω με το yiapap, ας μου έδινε η vivodi πρόσβαση και μόνο απο αγανάκτηση με τον οτε θα πήγαινα σε αυτή, για tellepassport και η τελευταία δυνατότητα να ήταν για adsl δεν θα πήγαινα (για λόγους που έχουν αναφερθεί στο φόρουμ στα θέματα της telepassport).
Ξέρεις οτι η θεσσαλονίκη έχει λιγότερο απο χρόνο που απέκτησε τουλάχιστον στα κέντρα ερμού και ελευθερίας access by vivodi;

yiapap
20-09-04, 20:23
ΠΡΟΣΟΧΗ - ΠΡΟΣΟΧΗ !!!
Σας ομιλεί ο Πορθυπουργός !!! Ναί είναι αλήθεια !!!
Πήρα το e-mail του φίλου μου. Εκείνη τη στιγμή τέλειωνα ένα πιτόγυρο και δεν μπορούσα να απαντήσω αμέσως.
Μετά από έκτακτο υπουργικό συμβούλιο, αποφασίσαμε να σας δώσουμε όλους από ένα χρόνο δωρεάν ADSL/512. Επίσης, θα σας μονιμοποιήσουμε όλους στον ΟΤΕ και επίσης θα θεωρήσουμε πολύτεκνες τις οικογένειες με 1 παιδί, αρκεί να είναι αγόρι :mrgreen:
Κλείνω εδώ γιατί με καλεί το καθήκον ! Πιστεύω να νοιώσατε το άγγιγμα του Πορθυπουργού !
BYEEEEEEE !!! :mrgreen:

Αξιότιμε κ.Πρωθυπουργέ,
Γιατί έχω την υποψία ότι στην πραγματικότητα δεν είστε ο πρωθυπουργός, αλλά ένας απλός & περιστασιακός χρήστης PSTN που βρίσκει διασκεδαστική οποιαδήποτε προσπάθεια, όσο ταπεινή κι αν είναι, για τη βελτίωση των παρεχόμενων υπηρεσιών και τη μείωση των αντίστοιχων τιμολογίων.

Ένας από τους γνωστούς χρήστες που αρέσκονται στο να μπαίνουν με διαφορετικά nick και "να σπάνε πλάκα".

Γιατί κ.Πορθυπουργέ,
ίσως το νεαρό της ηλικίας σας δε σας επιτρέπει να καταλάβετε ότι οι ευρυζωνικές προσβάσεις δεν αναφέρονται απλά στο κατέβασμα τραγουδιών και ταινιών αλλά στην ανάπτυξη του τομέα της πληροφορικής με τη διεύρυνση της αγοράς μέχρι το site που θα έχει το μπακάλικο του κυρ-Μήτσου.

Φυσικά όλα αυτά είναι λεπτομέρειες και εξίσου βαρυσήμαντα με τους πολύτεκνους του ενός παιδιού και των βολεμένων δημοσίων υπαλλήλων.

Αν έχετε τα cojones, στείλτε PM και αφού μου αποδείξετε την πραγματική και όχι ηλεκτρονική σας ταυτότητα, τότε θα σας πω κι εγώ πως/γιατί τυγχάνει να γνωρίζω αυτά που χλευάζετε.
Αλλά επειδή έχω κάποιες αμφιβολίες ότι θα μου υποδείξετε URL με τα στοιχεία σας, εναποθέτω την αιδιοδοξία μου στον αντιμινιστράτορα του adslgr που στην απέραντη σοφία του, εποίησε και το κουμπάκι Ignore.

Κλικ.

Cafeeine
20-09-04, 20:53
Ha!
Ωραίος yiapap!

sdikr: Απλά προσπαθώ να τονίσω οτι η μόνη ελπίδα να μπεί φρένο στον ΟΤΕ είναι ο ανταγωνισμός. Μπορεί ο ανταγωνισμός αυτός να είναι ακόμα για γέλια, σε σύγκριση, αλλά δεν θεωρώ σωστό να συγκρίνει κάποιος την vivodi με τον OTE μη λαμβάνοντας υπόψη την διαφορά στην τάξη μεγέθους λες και οι δύο είχαν τα ίδια λεφτα και τα δύο , λες και ο οΤΕ δεν έχει την προίκα που πληρώναμε τόσα χρόνια, που τώρα λειτουργει πλήρως αυτόνομα με βάση το κέρδος. Τουλάχιστον ξέρουμε οτι η vivodi κυνηγάει το κέρδος και έτσι μπορούμε να την πιέσουμε. Και άμα φτάσει (λέμε τώρα) στα επίπεδα του ΟΤΕ στο χέρι μας είναι να διατηρήσουμε την ισορροπία, ή τουλάχιστον να έχουμε κάποια επίδραση.

sdikr
20-09-04, 21:00
sdikr: Απλά προσπαθώ να τονίσω οτι η μόνη ελπίδα να μπεί φρένο στον ΟΤΕ είναι ο ανταγωνισμός. Μπορεί ο ανταγωνισμός αυτός να είναι ακόμα για γέλια, σε σύγκριση, αλλά δεν θεωρώ σωστό να συγκρίνει κάποιος την vivodi με τον OTE μη λαμβάνοντας υπόψη την διαφορά στην τάξη μεγέθους λες και οι δύο είχαν τα ίδια λεφτα και τα δύο , λες και ο οΤΕ δεν έχει την προίκα που πληρώναμε τόσα χρόνια, που τώρα λειτουργει πλήρως αυτόνομα με βάση το κέρδος. Τουλάχιστον ξέρουμε οτι η vivodi κυνηγάει το κέρδος και έτσι μπορούμε να την πιέσουμε. Και άμα φτάσει (λέμε τώρα) στα επίπεδα του ΟΤΕ στο χέρι μας είναι να διατηρήσουμε την ισορροπία, ή τουλάχιστον να έχουμε κάποια επίδραση.


Μα το καταλαβαίνω!
Άλλά πχ θυμάμαι έψαχνα στην vivodi για αν δώσω σύνδεση σε πελάτες που είναι στο κέντρο ερμού και ελευθερίας, πήρα την vivodi και ακόμα με πέρνουν (τηλέφωνο βρε!)


Αν το δεί κανένας της vivodi, φιάξτε ρε παιδιά αυτο το call center, εμείς θέλουμε αλλά με αυτά που κάνετε είναι σαν να μην μας θέλετε.

lazar
20-09-04, 21:28
Cafeeine, ο ανταγωνισμός χρειάζεται Κεφάλαιο. Με κεφαλαίο Κ. Εάν η Vivodi κι η οποιαδήποτε Vivodi περιμένει να επενδύσει από τα κέρδη, μην περιμένεις αυτό να γίνει ποτέ. Πιο συμφέρον έχει να διαφυλάξει και να βελτιώσει την ποιότητα της σε αυτό το 10% παρά να επεκταθεί.

GizmO
20-09-04, 21:29
επιτέλους έπρεπε να έχω τροχαίο για να μπορέσω να επανέλθω σε αυτό το forum :)
μετά από 20 μέρες στο κρεβάτι κατάφερα να δώ πάνώ κάτω που είμαστε και τι να πω τα ίδια παντελάκη μου. . . yiapap είδα το post για εκέινο το μαζικό e-mail και θυμήθηκα παλιές καλές εποχές. . . τότε είχε γίνει χαμός με εκείνο το e-mail. ο πΟΤΕ δεν πρόκειτε να κάνει τραγικές αλλαγές όσο και να το θέλουμε, ο μόνος σοβαρόσ αντίπαλος είναι η vivo αυτή την στιγμή και επειδή λόγω εργασίας έχω την ευκαιρία να μιλάω συχνά με αντιπροσώπους της κατάλαβα γιατί αργεί τόσο πολύ η ανάπτυξη του δικτύου της. 1 είναι το κόστος των DSLAM .. όλα είναι CISCO και κοστίζουν λίγο αλμυρά και 2 δεν θέλουν να πιτάρουν τα μηχανηματά τους και να σέρνονται όλοι μαζί. Αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι το γεγονός οτί αφού ήρθε η DSL όλοι επαναπάυθηκαν όσο αλμυρές είναι οι τιμές! .. Δεν θα έπρεπε να κάνουμε μία κίνηση ακόμη?

yiapap
21-09-04, 09:28
Cafeeine, ο ανταγωνισμός χρειάζεται Κεφάλαιο. Με κεφαλαίο Κ. Εάν η Vivodi κι η οποιαδήποτε Vivodi περιμένει να επενδύσει από τα κέρδη, μην περιμένεις αυτό να γίνει ποτέ. Πιο συμφέρον έχει να διαφυλάξει και να βελτιώσει την ποιότητα της σε αυτό το 10% παρά να επεκταθεί.

"ο ανταγωνισμός χρειάζεται Κεφάλαιο"

Famous Last Words
:twisted:
Η παγκόσμια αγορά είναι γεμάτη παραδείγματα (η IBM μου ήρθε στο μυαλό).

ΥΓ. Δε διαφωνώ στην ουσία. Απλά δεν είναι αναγκαία και ικανή συνθήκη.

lazar
21-09-04, 09:53
Αναγκαία είναι. Ικανή όχι. Εάν διαφωνείς περιμένω την εναλλακτική λύση. Με ενδιαφέρει!!! :D :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.