PDA

Επιστροφή στο Forum : MLS DESTINATOR T&D 43TS Διευθύνσεις αγαπημένων 0,00000 0,00000



vourosp
19-11-15, 16:19
Γεια σας.
Έχω το MLS DESTINATOR T&D 43TS και ανοίγω τα αγαπημένα μου με "My Poi" και "PoiEdit".
Και με τα δύο προγράμματα δεν μπορώ να τα δω.
Συγκεκριμένα:
Ανοίγω το αρχείο "MY FAVORITES.dat" από την συσκευή ή την επιφάνεια εργασίας, και στο "My Poi" βλέπω τις ονομασίες που έχω βάλει κανονικά, αλλά έχουν όλες διεύθυνση 0,00000 0,00000. Στο "PoiEdit" μου βγάζει "Invalid floating point operation", που η "PoiEdit" λέει "The poi files installed with the Destinator navigation system are encrypted, to prevent people from copying and/or publishing them. You get the error message, because PoiEdit is unable to read encrypted poi files.".

Σε συσκευή MLS DESTINATOR T&D 43A που έχω δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Υπάρχει λύση;
Τι φταίει;
Υπάρχει άλλο πρόγραμμα να μου ανοίγει το "MY FAVORITES.dat";
Ευχαριστώ.

yiapap
19-11-15, 18:16
To 43TS τρέχει Destinator 9 το οποίο έχει άλλο format στο αρχείο αγαπημένων.
Επί του παρόντος δεν υπάρχει κάποια λύση

vourosp
20-11-15, 13:11
Τελικά βρήκα ένα πρόγραμμα που τα ανοίγει. Λέγεται «Garo's Poi Editor», και δεν χρειάζεται εγγατάσταση. http://www.riccardogarofano.com/Staticpage.aspx?Control=PoiEditor

yiapap
20-11-15, 14:10
2005 και διαβάζει Destinator 9; :blink:

vourosp
20-11-15, 18:48
2005 και διαβάζει Destinator 9; :blink:

Ναι ανοίγει το αρχείο "My favorites.dat" και δείχνει τις συντεταγμένες κανονικά όχι 0,00000 0,00000. Κατά τα άλλα δεν κάνει και πολλά πράγματα.
Δεν δοκίμασα ακόμη να το σώσω και να το βάλω στο MLS ακόμη, αλλά νομίζω θα είναι εντάξει.

yiapap
24-11-15, 19:46
Ναι ανοίγει το αρχείο "My favorites.dat" και δείχνει τις συντεταγμένες κανονικά όχι 0,00000 0,00000. Κατά τα άλλα δεν κάνει και πολλά πράγματα.
Δεν δοκίμασα ακόμη να το σώσω και να το βάλω στο MLS ακόμη, αλλά νομίζω θα είναι εντάξει.Εγώ πάντως δεν μπόρεσα να το ανοίξω. Μήπως είχες κάνει save από το My POI; Τέσπα, το θέμα είναι αν μετά διαβάζεται.

vourosp
25-11-15, 22:10
Το αρχείο το είχα στην επιφάνεια εργασίας από drag and drop, μου το ανοίγει, αλλά για να το σώσει αν το αλλάξω, δεν...
Παρόλα αυτά με το tools > batch μπορεί να σου το μετατρέψει μόνο σαν .CSV αρχείο (όλο το φάκελο που το έχεις), και να το ανοίξεις μετά με άλλο πρόγραμμα.
Κατά τ' άλλα δεν κάνει τίποτε άλλο.

@ ADSLgr.com All rights reserved.