PDA

Επιστροφή στο Forum : 27 'Ωρες χωρίς ADSL!



lampis1685
15-04-07, 02:58
Στον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης διανύουμε την 28η ώρα χωρίς adsl! Από την πρώτη στιγμή στα τηλεφωνήματα μας ο ΟΤΕ απαντάει ότι θα ελέγξει την βλάβη, αλλά μέχρι στιγμής τίποτα! Ποιός θα με αποζημιώσει για τα χαμένα 24ωρα του ADSL που έχω ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ;
Οι ΚΑΦΡΟΙ που διοικούν τον ΟΤΕ έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ τα κονδύλια της Ευρωπαϊκης Ένωσης που προορίζονταν για τον εκσυγχρονισμό του Οργανισμού και των τηλεπικοινωνιακών υποδομών στην Ελλάδα!
Κατά τα άλλα μπορείτε να συνεχίσετε να ψηφίζετε τα κόμματα που μας έφεραν και συνεχίζουν να μας συντηρούν σε αυτήν την τεχνολογική εξαθλίωση. Πόσοι από εσάς που διαβάζετε αυτό το μήνυμα πιστεύετε ότι πρέπει να ψηφίζουμε ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΥΣ για ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ και ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ; Μήπως έχει αρχίσει να σας φαίνεται φυσιολογικό;

Λάμπης

mrsaccess
15-04-07, 03:26
Παραείσαι εριστικός χωρίς λόγο πιστεύω. Έμεινες χωρίς adsl 27 ώρες δεκτό και κατανοητό, έχω πάθει αμόκ και με μια ώρα έλλειψης. Δεν ήρθε όμως και το τέλος του κόσμου.

Τα Σαββατοκύριακα δουλεύουν οι τεχνικοί του ΟΤΕ -δεν ξέρω ποιοι και πόσοι αλλά δουλεύουν. Δεν είναι όμως γαϊδούρια επειδή δεν δουλεύουν πέρα από τις ώρες και μέρες που ορίζει η σύμβασή τους.
Δεν γίνεται να αντιτίθεσαι στους βιομηχάνους και ταυτόχρονα να επιτίθεσαι στους εργαζόμενους. Θα σου άρεσε να σε αποκαλούσαν γαϊδούρι επειδή δεν δουλεύεις στις 3 τη νύχτα για παράδειγμα;

Πάντως μετά την πάροδο 48 ωρών μπορείς να κυνηγήσεις τον ΟΤΕ (ή ένα isp) ώστε να σου επιστρέψει το χρηματικό ποσό που αντιστοιχεί στις χαμένες ώρες της υπηρεσίας. :)

Gordito
15-04-07, 03:49
Στον Λαγκαδά Θεσσαλονίκης διανύουμε την 28η ώρα χωρίς adsl! Από την πρώτη στιγμή στα τηλεφωνήματα μας ο ΟΤΕ απαντάει ότι θα ελέγξει την βλάβη, αλλά είναι φανερό ότι μας δουλεύουν γιατί τα Σαββατοκύριακα δεν δουλεύουν τα ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ του πΟΤΕ! Ποιός θα με αποζημιώσει για τα χαμένα 24ωρα του ADSL που έχω ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΕΙ;
Οι ΚΑΦΡΟΙ που διοικούν τον ΟΤΕ έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά ΚΛΕΒΟΝΤΑΣ τα κονδύλια της Ευρωπαϊκης Ένωσης που προορίζονταν για τον εκσυγχρονισμό του Οργανισμού και των τηλεπικοινωνιακών υποδομών στην Ελλάδα!
Κατά τα άλλα μπορείτε να συνεχίσετε να ψηφίζετε τα κόμματα που μας έφεραν και συνεχίζουν να μας συντηρούν σε αυτήν την τεχνολογική εξαθλίωση. Πόσοι από εσάς που διαβάζετε αυτό το μήνυμα πιστεύετε ότι πρέπει να ψηφίζουμε ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΥΣ για ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ και ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ; Μήπως έχει αρχίσει να σας φαίνεται φυσιολογικό;

Λάμπης

Δε λαμπεις Λαμπη;)
Συμβαινουν αυτα (βλαβες) και απο την αλλη μπορει τωρα ποσοι ανθρωποι να κανουν υπερωριες για να μη μεινεις 10 μερες χωρις ADSL.
Γιατι τοσο μενος και γιατι το πολιτικοποιησες?

no_logo
15-04-07, 03:55
λάμπη :down: :down:

Spanos
15-04-07, 05:10
Eίναι μια μέρα ο Λιβιεράτος στο κέντρο και τραγουδάει. Σε ένα τραπέζι απο κάτω είναι ένας και του φωνάζει κάθε λίγο

-Γειά σου Μπάμπη

αφού λοιπόν αυτό συνεχίζεται ολη νύχτα κατα τη διάρκεια του προγράμματος ο Λιβιεράτος έχει αρχίσει και τα παίρνει.

Σε μια φάση ο τύπος φωνάζει "γειά σου Μπάμπη" ξανά και ο Λιβιεράτος του λέει στραβωμένος

-Λάμπης!

και γυρίζει το τύπος και του λέει:

-Και σύ λάμπεις Μπάμπη μου και εσύ

No-Name
15-04-07, 05:20
Eίναι μια μέρα ο Λιβιεράτος στο κέντρο και τραγουδάει. Σε ένα τραπέζι απο κάτω είναι ένας και του φωνάζει κάθε λίγο

-Γειά σου Μπάμπη

αφού λοιπόν αυτό συνεχίζεται ολη νύχτα κατα τη διάρκεια του προγράμματος ο Λιβιεράτος έχει αρχίσει και τα παίρνει.

Σε μια φάση ο τύπος φωνάζει "γειά σου Μπάμπη" ξανά και ο Λιβιεράτος του λέει στραβωμένος

-Λάμπης!

και γυρίζει το τύπος και του λέει:

-Και σύ λάμπεις Μπάμπη μου και εσύ

Μάλλον έχεις πιει πολύ και πόσταρες σε λάθoς thread:p :p :rofl:

psytransas
15-04-07, 06:39
Τα Σαββατοκύριακα δουλεύουν οι τεχνικοί του ΟΤΕ -δεν ξέρω ποιοι και πόσοι αλλά δουλεύουν.

Ολους εμας :p :lol: :lol:

foyltaka
15-04-07, 10:23
Λάμπη η φρασεολογία σου είναι απαράδεκτη.
Τα ΓΑΙΔΟΥΡΙΑ όπως και όλα τα ιπποειδή φημίζονται για το μέγεθος μιας λεπτομέρειας της ανατομίας τους :p

lampis1685
15-04-07, 10:44
Δεν τα έχω με τους εργαζόμενους αλλά με τα κομματόσκυλα που διοικούν τον ΟΤΕ. Δεν φαίνεται αυτό με την διατύπωση που έκανα και γι'αυτό αποσύρω το σχόλιο.
Το "πολιτοκοποίησα"; Δεν νομίζω ότι χρειαζόταν να πολιτικοποιήσω ένα ΚΑΘΑΡΑ πολιτικό ζήτημα.
Επίσης θα ήθελα να διευκρινήσω και κάτι άλλο που ίσως δεν έγινε σαφές: Εδώ και 35 ώρες, δεν έχει ADSL, κατά πάσα πιθανότητα , ολόκληρος Ο Λαγκαδάς και ένα μέρος (ή και ολόκληρη, δεν έχω πληροφορίες) της επαρχίας Λαγκαδά! Ο πληθυσμός του Λαγκαδά μόνο, είναι πάνω από 10.000 ενώ ολόκληρης της επαρχίας 63.000 και έχει από όσο ξέρω μεγάλο ποσοστό συνδρομητών ADSL.
Αν συνεχίζετε να πιστεύετε ότι είμαι υπερβολικός που βγαίνω από τα ρούχα μου με την κατάσταση, παρακαλώ να μου το πείτε.

lampis1685
15-04-07, 16:48
Από τις 15:30 είμαστε πάλι online κανονικά. Αν και η διακοπή κράτησε 40 ώρες, το ότι φτιάχτηκε μεσημέρι Κυριακής είναι καλό σημάδι για τον ΟΤΕ. Τελικά φαίνεται ότι οι τεχνικοί δουλεύουν και τα σαββατοκύριακα. Νομίζω ότι μόνο με την ενεργοποίηση των πολιτών-καταναλωτών και την δυναμική διεκδίκηση των νόμιμων δικαιωμάτων μας, μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα καλύτερο μέλλον για τις υποδομές και την παροχή υπηρεσιών στην χώρα μας.
Σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια, αρνητικά και θετικά και σας εύχομαι καλές ταχύτητες!

mrsaccess
16-04-07, 14:41
Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν! :oneup:

Δεν ήταν καθόλου υπερβολικό να βγεις από τα ρούχα σου με αυτήν την κατάσταση. Πολλές φορές ωστόσο δεν ευθύνεται ο ίδιος ο ΟΤΕ για αυτές τις καταστάσεις. Μπορεί τη ζημιά να τη προκάλεσε κάποιος τρίτος (πχ εργολάβος που έσκαψε κάπου και έκοψε τηλεφωνικά καλώδια) ή αστοχία του εξοπλισμού (πχ dslam) και να μην ήταν δυνατή η άμεση επιδιόρθωσή του.

Πιστεύω πως ο ΟΤΕ διατηρεί αρκετά καλά το δίκτυό του με λίγες εξαιρέσεις. Σε άλλους τομείς πρέπει να του επιρριφθούν ευθύνες (και σημαντικές ποινές imho) και το φωνάζουμε παντού στο φόρουμ. ;)

garibaldi
16-04-07, 14:49
τι να πούμε εμείς που έχουμε μείνει χωρίς DSL από Tellas (zisto) από 3-4-2007 ??
ένας φίλος μου έχει μείνει από 10-4-07 (tellas adsl) και καμία απάντηση δεν παίρνουμε καν για το πότε θα αποκατασταθεί η βλάβη των servers της ???

l_satsok
16-04-07, 15:00
40 ωρες;;;
ολοι εσεις που αντιδρατε οτι χρησιμοποιει βαριες εκφρασεις ο φιλος να σας δω τι θα λετε
οταν συμβει το ιδιο και σε σας.
ποσοι θα το αντεξετε;;

manoulamou
16-04-07, 15:18
Προσωπικα εχω μεινει 11 μερες, οχι μονο χωρις ADSL αλλα και χωρις (κανενα) pc.
Ομως καθενας εχει διαφορετικη εξαρτιση απο την τεχνολογια
απο ψυχολογικη εως καθαρα επαγγελματικη επι 24/7 βασεως.:whistle:
Η παρανοια αρχιζει οταν θεωρουμε οτι ηρθε το τελος του κοσμου(μας)
για καποιες ωρες που μειναμε off-line
και ειναι θεμα προτεραιοτητων ή αλλιως get out, get a life:p

NUTSIS
16-04-07, 18:53
Τωρα εδω που τα λεμε , μεταξυ μας , αντε να εισαι στο 90% του LOST ,
να εχεις κανει προθερμανση, και να κοβεται το δυκτιο.
Μενεις η δεν μενεις ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ ? :rofl:

Τουλαχιστον ανοιγει ο καιρος και ο κοντογιαλός;)

andreasp
16-04-07, 21:05
40 ωρες;;;
ολοι εσεις που αντιδρατε οτι χρησιμοποιει βαριες εκφρασεις ο φιλος να σας δω τι θα λετε
οταν συμβει το ιδιο και σε σας.
ποσοι θα το αντεξετε;;

Προσωπικα , αν σε κάποια βλάβη 40 ωρών, πάθαινα τέτοια κρίση, θα πήγαινα το συντομότερο δυνατόν στον κοντινότερο ψυχολογό της γειτονιάς μου.
Η κατάσταση ειναι σοβαρότατη! Και ΔΕΝ εννοω το πρόβλημα της adsl...
Φιλικότατη συμβουλή σε όλους όσους βρίσκονται σε τέτοια κατάσταση.
Οι ψυχώσεις δεν έκαναν ποτέ καλό, σε κανένα θέμα.
Και τέλος πάντων... ας σοβαρευτούμε λιγάκι !!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.