PDA

Επιστροφή στο Forum : σπασιμο συμβολαιου hol



rexmania
28-11-15, 00:38
παιδεια γεια σας ανανεωσα στη hol για ακομα 2 χρονια αλλα θελω να το σπασω για ολο κολαει το ιντερνετ.αν το σπασω θα πληρωσο κατι τι παζει!!!!:hmm: ανανεωσα τον μαρτιο που μας περασε για αλλα 2 χρονια αλλα θελω να το σπασω

cranky
28-11-15, 01:28
:welcome:


Πόσο καιρό μετά την ανανέωση του συμβολαίου, άρχισε να κολλάει το Internet ;

MitsosDaBest13
28-11-15, 05:11
παιδεια γεια σας ανανεωσα στη hol για ακομα 2 χρονια αλλα θελω να το σπασω για ολο κολαει το ιντερνετ.αν το σπασω θα πληρωσο κατι τι παζει!!!!:hmm: ανανεωσα τον μαρτιο που μας περασε για αλλα 2 χρονια αλλα θελω να το σπασω

Θα σου έρθει ένα πρόστιμο 120€ (νομίζω), αλλά αν η ανανέωση ήταν τηλεφωνική και δεν έχεις υπογράψει, μπορείς να φύγεις χωρίς να τους πληρώσεις τον τελευταίο λογαριασμό (αφού έχεις φύγει)... Αλλά το χρέος θα παραμείνει και αν θες αργότερα να ξανά πας στη HOL, θα πρέπει να το πληρώσεις...

Αλλά πριν να φτάσεις σε αυτό το σημείο, έχεις ενημερώσει το Τεχνικό Τμήμα για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις? Μήπως το ίντερνετ κολλάει μόνο τις τελευταίες μέρες, από βλάβη λόγω καταιγίδας? Μήπως παρόμοια προβλήματα έχουν και γείτονές σου, ακόμα και σε άλλους παρόχους? Ψάξε το καλά πρώτα και αν το πρόβλημα δε λύνεται με τίποτα, τότε κάνε τις ενέργειες που θες...

rexmania
29-11-15, 14:17
κοιταξτε να δειτε το ρουτερ μου ειναι στο σαλονι απο το δωματιο μου απεχει 17 μετρα περναει τειχους αλλαξα 3 τρια ρουτερ τιποτα αλλα πολλους repeaters αλλα και τα repeaters αποσινδεοντε αποσινδεοντε μερικεσ φορες δεν ξερω πιστευω ειναι προβλημα τισ hol.ηρθαν και 3 τεχνικοι δεν βρηκαν κατι.και ενα φιλαρακι ειχε λεει hol ολο κολουσε.τριγωνακια στο ιντερνετ βγηκε απο εκει πηγε wind και λεει βρηκε την υγεια του.και απεχει απο εμενα 50 μετρα ο φιλος.λοιπον ρωτησα την μανα μου μου λεει οι ανανεωση εγινε τηλεφωνικα μονο οποτε μαλλον μπορω να βγω χωρις να με χρεωσουν με κατι.

netblues
29-11-15, 14:45
Παω ενα στοιχημα οτι και στη wind θα εχεις τα ιδια προβληματα... αμα δεν βαλεις καλωδιο να δεις τι γινεται χωρις repeater η συζητηση ειναι χωρις περαιτερω νοημα.

rexmania
29-11-15, 18:07
καλωδιο ethernet εννοεις.θυμαμαι ειχα και κοντα το λαπτοπ στο ρουτερ στο σαλονι και παλι κολουσε.αναβαθμησα και τα windows απο 8.1 στα 10.οι πολυκατικια ειναι γυρο στα 30 χρονων δεν ειναι τοσο παλια

@ ADSLgr.com All rights reserved.