PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταινίες τρόμου!



Σελίδες : [1] 2

JohnGR
20-09-04, 15:52
Καλησπέρα,

Ψάχνω για τρομερές ταινίες τρόμου! Θέλω κάτι πολύ τρομακτικό! Να δείχνει τα πάντα, όχι να κόβει τις σκηνές και να βλέπεις μόνο λίγες πιτσιλιές κέτσαπ!

Ακούω τις προτάσεις σας για μια ευχάριστη βραδιά! :twisted:

kadronarxis
20-09-04, 15:57
Μαμάαααααααα!!!Ο μπαμπούλας.

JohnGR
20-09-04, 16:00
Δεν την είχα υπόψιν μου τη συγκεκριμένη! :shock:

Ευχαριστώ και άντε γερά! :wink:

mavlok
20-09-04, 16:00
Μια απο τις πιο καλες ταινιες τρομου ειναι το κλασικο Night of the living dead, ειδικα αν εχεις διαβασει και το βιβλιο. Αν εννοεις splatter, ετσι προχειρα μου ερχονται τα Texas chainsaw massacre 1 & 2.

JohnGR
20-09-04, 16:01
Πολύ καλό το πρώτο αλλά εγώ ψάχνω κάτι σαν το δεύτερο! Ευχαριστώ!

zaranero
20-09-04, 16:16
Κοιτα και στο http://www.horror-movies.gr/index.php στις κριτικες ταινιων μηπως βρεις κατι να σου αρεσει.

JohnGR
20-09-04, 16:19
Πρέπει να κάνω εγγραφή;;; Ευχαριστώ πάντως!

aesir
20-09-04, 16:24
Evil Dead I, II, III (Army of Darkness)
Dawn Of The Living Dead
Texas Chainsaw Massacre (5 ταίνιες)
Resident Evil (αμα σου αρέσει και η Milla Jovovich)
Jeepers Creepers
Candyman I, II

Α και φυσικά τα άπαιχτα Hellraiser (6 ταινίες νομίζω?) !!!

sandman
20-09-04, 16:24
Εγώ πάντως τρομάζω περισσότερο με το σενάριο παρά βλέποντας αίματα, κόμμενα κρέατα και γενικά αυτό που λέμε "σπλατερίες". Αυτά το πολύ-πολύ να με αηδιάσουν, αλλά όχι και να τρομάξω.

Σχετικά τρομαχτικές ήταν οι ταινίες The Ring (οι ιαπωνικές, όχι το αμερικάνικο remake), αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι αυτό που ψάχνεις. Γενικά για κάποιο λόγο νομίζω πως τα ιαπωνικά θρίλερ είναι καλύτερα.

kubiak
20-09-04, 16:35
mavlok, το original του 1968 δε λες; ωραίο...
(έχει βγει και remake του 1990, δεν το έχω δει)

The Haunting - 1963 (δλδ το original, όχι το remake του 1999)
Directed by: Robert Wise
Starring: Julie Harris,Claire Bloom...

The Ring - 2002 (remake του original του Hideo Nakata)
Directed by: Gore Verbinski
Starring: Naomi Watts, Martin Henderson...

The Eye - 2003
Directed by: Danny Pang
Starring: Sin-je Lee, Laurence Chou...

The Shining - 1980
Directed by: Stanley Kubrick
Starring: Jack Nicholson, Shelley Duvall...

Event Horizon -1997
Directed by: Paul Anderson
Starring: Laurence Fishburne, Sam Neill...

Slasher:
Castle Freak - 1995
Directed by: Stuart Gordon
Starring: Jeffrey Combs, Barbara Crampton...

ελπίζω να μην αρχίσουν τα posts του στυλ "άσχετε" κλπ...
αν θέλει κάποιος να πει ότι κάποια πρότασή μου δεν αξίζει μπορεί να το κάνει χωρίς χαρακτηρισμούς...

: ))

φιλικά...

<EDIT:01>
χμμμ, αυτά που πρότεινα δεν είναι ακριβώς splatter/slasher...
</EDIT:01>

elias24
20-09-04, 16:39
Εμένα με ενοχλεί που μπορεί τέτοιες ταινίες να κυκλοφορούν νόμιμα, με τη δήθεν κάλυψη ότι είναι "ακατάλληλες για ανηλίκους". Δυστυχώς, με τις υπάρχον "δημοκρατικές" αρχές, είναι αδύνατο να απαγορευτούν

kubiak
20-09-04, 16:43
γιατί το λες αυτό elias24;
( έχεις την άποψη ότι θα έπρεπε να απαγορευτούν; )

pontifikas
20-09-04, 16:46
Γιατί να απαγορευτούν ρε elias?
Επιλογή σου είναι αν θα τις δείς.
Όπως φαντάζομαι επιλογή είναι να διαβάζεις και φασιστικές εφημερίδες.
Δεν είμαστε Αμερική εδώ elias.Δεν πιστεύω ότι κανένας >18χρονος θα πάρει το πριόνι και θα σφάξει την δασκάλα ή τον γείτονα.

Τώρα δεν μπορώ να πώ ότι οι ταινίες τρόμου που βασίζονται στην Βία είναι και οι αγαπημένες μου.Προτιμώ ψυχολογικά.

Θα σου πρότεινα το Children Of The Corn πάντως. Το είχα δεί κάποτε στο καράβι καθώς πηγαίναμε στην Χίο.Το βάλαν μεσημεριάτικα.Τα πιτσιρίκια είναι αποχαυνωθεί και οι μανάδες είχαν φρικάρει. :mrgreen: :mrgreen: :3d

mavlok
20-09-04, 17:05
mavlok, το original του 1968 δε λες; ωραίο...


Ναι, το ασπρομαυρο. Το remake το ειδα, ψιλομετριο μου φανηκε.

Elias24, θα επρεπε να απαγορευτουν και πολλα video games, βιβλια κλπ κλπ. με αυτη τη λογικη.
Νομιζω οτι ολα αυτα δρουν θετικα στην ψυχοσυνθεση ενος "υγιους" ατομου, μεταξυ αλλων ειναι ενας καλος τροπος εκτονωσης των... "νεαντερταλικων" διαθεσεων που - κακα τα ψεμματα - ολοι λιγο πολυ εχουμε ακομα μεσα μας, καταλοιπο αλλων εποχων. Κανενα "νορμαλ" ατομο, ουτε ενας ανηλικος, θα μπορουσε ποτε να εχει σαν δικαιολογια για τυχον πραξεις του επηρεασμο απο ταινιες, παιχνιδια, βιβλια κλπ. Τουλαχιστον οχι περισσοτερο απο οτι ολα τα υπολοιπα ερεθισματα της καθημερινης ζωης.

ronaldinio
20-09-04, 17:05
"Θα σου πρότεινα το Children Of The Corn πάντως."

Για πες λεπτομέρειες... θα το βρώ σε DVD στο videoclub της γειτονιάς ή είναι πολύ παλιά και δεν υπάρχει;

WAntilles
20-09-04, 17:08
The Shining - 1980
Directed by: Stanley Kubrick
Starring: Jack Nicholson, Shelley Duvall...

Αυτή είναι μία κατηγορία μόνη της.

Δές το περιοχής 1 DVD που έχει το πλήρες cut (+35min).


Slasher:
Castle Freak - 1995
Directed by: Stuart Gordon
Starring: Jeffrey Combs, Barbara Crampton...

Ο Weyoun του DS9;

Πλάκα θά 'χει.

XTCgr
20-09-04, 17:15
evil dead(έχει κ μερικές σκηνές που προκαλούν γέλιο!)

shadowmoon
20-09-04, 17:34
Ρε παιδια , ειδε κανενας σας το Ju-on.The crunch.
Ειναι γιαπωνεζικη τριλογια.Ειδα το Νο2 και κυριολεκτικα μου εφυγε η ψυχη.
Και πληροφοριακα ειμαι μεγαλυτερος στην ηλικια απο τους περισσοτερους απο σας , φανατικος των horror-movies απο τοτε που ημουν εφηβος.
Η ταινια δεν εχει αιματα , και αλλα ζουμια, αλλα εχει μια ατμοσφαιρα τρομου που σου διαπερνα τον εγκεφαλο.

TRUST ME, θα σας φυγει η ψυχη.

kwstas_pap
20-09-04, 17:37
νομίζω έχει ανοίξει ένα video club που νοικιάζει ΜΟΝΟ ταινίες τρόμου στα Εξάρχεια. Κοντά στο Κάβουρα νομίζω...

Δεν έχω πάει ακόμα - ακουστά το έχω...

Ducklord
20-09-04, 17:38
Από Stephen King:
Εξουσία Πυρός - Firestarter
Νεκρή Ζώνη - Dead Zone

Από Clive Barker:
Hellraiser 1, 2 (τα άλλα... άστα...)
Η γενιά της νύχτας - Night Breed
Master of Illusion

Από Carpenter:
Στο στόμα της τρέλας - In the mouth of madness (απο τις καλύτερες "Λαβκραφτικές" ταινίες)
Η απειλή - The Thing
Ζούν ανάμεσά μας (δεν θυμάμαι το αγγλικό του)

Άλλα - Γενικά:
Dagon
Re-Animator 1, 2 και 3 (βασισμένα σε βιβλία του Lovecraft)
Ghost Ship (καλούλι ήταν!)
Virus (μεταφορά απο γνωστό comic)

Επίσης, δύο ταινίες "περίπου" του είδους που πρέπει να δεις οπωσδήποτε είναι:
Braindead (γνωστό και σαν Deadalive)
Evil Dead 3: Army of Darkness (το ζενίθ της σειράς, με τον DeLaurentis στην παραγωγή!!!)

-----------
Εκτός συναγωνισμού, απλώς "ψυχολογικά θρίλερ - περιπέτειες" και χωρίς κρέατα, μα εξαιρετικές ταινίες, είναι τα περισσότερα του Χίτσκοκ (με προσωπικό αγαπημένο το "Αυτόπτης Μάρτυρας" - όχι πως "Η θηλειά" πάει πίσω). Αφού δεις τα δικά του, δες το Blow Up με τον Travolta που είναι επηρεασμένο απο αυτά, και τέλος το "Γιατρός Τρελών" του Mel Brooks που τα... ξεφτιλίζει! Απο αυτόν, επίσης τρο-με-ρό, είναι το Frankenstein Junior (επίτηδες γυρισμένο ασπρόμαυρο) με έναν εκπληκτικό Gene Wilder (θα κατουρηθείς απο τα γέλια). Στο όλο mix βάλε και το "Χορός Βρικολάκων" (ή "πάρτι βρικολάκων", στα αγγλικά ήταν "dance of the vampires" αν δεν απατώμαι) του Ρομάν Πολάνσκι.


Α, και... Ηλία; Ο άνθρωπος νιώθει πολλά και διαφορετικά συναισθήματα. Παλαιότερα, ο τρόμος ήταν πιό συνηθισμένος - θα με φάει / δε θα με φάει ο τυρανόσαυρος. Σήμερα η ανάγκη ύπαρξης του συγκεκριμένου συναισθήματος καλύπτεται με τεχνητά μέσα. Το ίδιο και της εκτόνωσης της βίας, και ειδικά σε αυτό το θέμα είναι και θετικό το να "ξεσπάς" μέσα απο ταινίες και παιχνίδια. Εκτός αν πιστεύεις πως τα χουλιγκάνια των γηπέδων πήγαν να σπάσουν καθίσματα και, στη χειρότερη, κεφάλια, έχοντας επηρεαστεί απο το FIFA.


Φιλικά
Παπιάρχοντας

pontifikas
20-09-04, 17:59
Εκτός αν πιστεύεις πως τα χουλιγκάνια των γηπέδων πήγαν να σπάσουν καθίσματα και, στη χειρότερη, κεφάλια, έχοντας επηρεαστεί απο το FIFA.


Στο Φιφα δεν σπας καθίσματα.Το πληκτρολόγιο σπας(κωλοπαίχνιδο$#@!$#%$#@!@#$321 :evil: :twisted: )

Σχετικά με το Children Of The Corn, είναι κάτι χρόνια που το είδα(8 νομίζω).Θυμάμαι ότι διαδραματίζεται σε κάτι χωράφια σε ένα χωριό όπου τα παιδια επιρρεασμένα από μια δύναμη κακού σκοτώνουν τους γονείς τους.
Επίσης έχω την εντύπωση ότι από αυτήν την ταινία επιρεάστηκαν οι Corn για το όνομά τους.

wintech2003
20-09-04, 18:04
Αν και δεν βλέπω πολλές ταινίες τρόμου και άρα δεν έχω "τεκμηριωμένη" άποψη στο θέμα, πολύ μου άρεσαν (= με τρόμαξαν) τα:

The Ring (το γιαπωνέζικο)
The Eye
χμ αυτα θυμάμαι από πρόσφατα.

Πάντως το μεγαλύτερο χεσ**ο στην ζωή μου το έχω κάνει στην Αυστρια, όταν πήγα να δώ το "The Blair Witch Project". Ημουν ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ μέσα στο Cinema, και οι τοίχοι του Cinema ήταν ΜΑΥΡΟΙ! Άσε που ήμουν και 17 χρονών τότε... για να μην πω και μικρότερος... Εκει παιδια πραγματικά όταν τελείωσε η ταινία έτρεμα να σηκωθώ... :) :) :) :) :) :)

Πάντως όσο αφορά αυτό που ανέφερε παραπάνω ο shadowmoon, το βρήκα και λέγετε Ju-On "The Grudge" Και το official website ειναι: http://www.juonthegrudge.com/

Θα ψάξω να το βρώ σε DVD και θα σας πώ εντυπώσεις :)

wintech2003
20-09-04, 18:06
μπααααααα.. είδα το trailer... :)

να μου λείπει το βύσσινο :)

shadowmoon
20-09-04, 19:54
Αν και δεν βλέπω πολλές ταινίες τρόμου και άρα δεν έχω "τεκμηριωμένη" άποψη στο θέμα, πολύ μου άρεσαν (= με τρόμαξαν) τα:

The Ring (το γιαπωνέζικο)
The Eye
χμ αυτα θυμάμαι από πρόσφατα.

Πάντως το μεγαλύτερο χεσ**ο στην ζωή μου το έχω κάνει στην Αυστρια, όταν πήγα να δώ το "The Blair Witch Project". Ημουν ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ μέσα στο Cinema, και οι τοίχοι του Cinema ήταν ΜΑΥΡΟΙ! Άσε που ήμουν και 17 χρονών τότε... για να μην πω και μικρότερος... Εκει παιδια πραγματικά όταν τελείωσε η ταινία έτρεμα να σηκωθώ... :) :) :) :) :) :)



Πάντως όσο αφορά αυτό που ανέφερε παραπάνω ο shadowmoon, το βρήκα και λέγετε Ju-On "The Grudge" Και το official website ειναι: http://www.juonthegrudge.com/

Θα ψάξω να το βρώ σε DVD και θα σας πώ εντυπώσεις :)

Ναι αυτο ειναι, (Ju-On "The Grudge), αν και το ειχα γραψει λαθος.
Δεν κυκλοφορει ακομα σε dvd στην Ελλαδα.
Εχει παιχτει τον ιουνιο στους κινηματογραφους.
Εμενα μου το στειλανε απο το εξωτερικο σε VCD αλλα με αγγλικους υποτιτλους.
Ειναι οτι καλυτερο εχω δει εδω και 10-15 χρονια, μιας και οι αμερικανικες ταινιες τρομου αναπαραγουν παντα την ιδια προβλεψιμη συνταγη σεναριου η προσπαθουν να "τρομαξουν" τον κοσμο με αιματα και ακρωτηριασμους.
Μομιζω πως η συγχρονη μορφη ταινιων τρομου ερχεται απο την ιαπωνια.
Δειτε την ταινια και μετα αν μπορειτε κοιμηθειτε μονοι σας.

princess
20-09-04, 19:57
suspiria του dario argento επισης....

wintech2003
20-09-04, 20:15
shadowmoon:

Μονο το trailer φτάνει για να καταλάβει κανεις τι πρόκειτε να δει.
Όπως είπες οι σύγχρονες ταινίες τρόμου έρχονται απο την ιαπωνία.
Ταινίες με αίματα κτλ δεν ειναι πια in. Αυτό που μετράει ειναι πως θα
κάνεις -σε συνδυασμό με ήχους και εικόνες- τον θεατη να τρομάξει.
Αυτό που προκαλεί φόβο ειναι το ανεξήγητο, αυτό που φοβίζει την ψυχή του θεατή.

Εγώ πάντως αυτή την ταινία ΜΟΝΟΣ δεν την βλέπω :) :) :)

Και αν την δώ με παρέα, μονο σπίτι μου...

Πού να γυρνάς σπίτι μόνος περπατώντας σε σκοτεινούς δρόμους στις 3-4 το βράδυ..?

kubiak
20-09-04, 20:37
The Shining - 1980
Directed by: Stanley Kubrick
Starring: Jack Nicholson, Shelley Duvall...

Αυτή είναι μία κατηγορία μόνη της.

Δές το περιοχής 1 DVD που έχει το πλήρες cut (+35min).

ούτε εγώ το έχω δει αυτό, μάλλον πρέπει να σπεύσω...



Slasher:
Castle Freak - 1995
Directed by: Stuart Gordon
Starring: Jeffrey Combs, Barbara Crampton...

Ο Weyoun του DS9;

Πλάκα θά 'χει.

μμμ, δεν τον έχω υπόψη μου τον Weyoun (ούτως ή άλλως έχω παρακολουθήσει λίγα επεισόδια του DS9 οπότε ακόμα και να ξέρω το χαρακτήρα δεν τον "φέρνω")...

Cafeeine
20-09-04, 20:48
Ζούν ανάμεσά μας (δεν θυμάμαι το αγγλικό του)

"They Live" (http://www.imdb.com/title/tt0096256/)

osalonikios
20-09-04, 20:58
Παιδια αμα θέλετε αίματα, διαμελισμένα πτώματα, αποκεφαλισμούς...κλπ
7-9 κάθε μέρα σε όλα τα δελτία ειδήσεων... δωρεάν :lol:

sdikr
20-09-04, 21:14
terminator 3 , τρομάζεις απο το πώς το holywood Μπορεί να χαλάσει μια καλή ταινία (t2) :mrgreen:

Πάντως προσωπικά προτιμώ ταινίες με σενάριο παρά με κρέατα απο εδώ και απο εκεί.
Χθές είδα μια, Mindhunters συμπαθητική ταινία μπορώ να πώ.

sdikr
20-09-04, 21:16
Παιδια αμα θέλετε αίματα, διαμελισμένα πτώματα, αποκεφαλισμούς...κλπ
7-9 κάθε μέρα σε όλα τα δελτία ειδήσεων... δωρεάν

LOL!!!! :shock:

JohnGR
20-09-04, 21:16
Κι εμένα μου αρέσουν οι ταινίες με σενάριο (όπως το πολύ καλό Children Of The Corn) αλλά ψάχνω κάτι για μία συγκεκριμένη βραδιά.

Το είδος ταινίας που ζητάω, δεν το βλέπω ούτε καν μπορώ να το δω! (φοβάμαι!!!)

sdikr
20-09-04, 21:19
παρασκευή και 13?
hellriser?

HawkPilot
20-09-04, 21:28
Aliens (το πρώτο και πιο ψυχοβγαλτικό) και Aliens 2 (το δεύτερο με σαφώς καλύτερα... δαγκώματα :mrgreen: !)

Και φυσικά Hellraiser :wink:

ogenikos
20-09-04, 21:32
Μια καινούρια ταινία τρόμου που αναμένεται στους κινηματογράφους :
Ξυπνάς και βλέπεις δίπλα σου ξαπλωμένο τον φίλο/η σου, αγαπημένη/ο σου, και μία συσκευη προσαρμοσμένη στο κεφάλι σου.
Σε ένα βίντεο κάποιος τύπος με μάσκα σου εξηγεί ότι αυτός ο μηχανισμός είναι ορολογιακός και σε λίγα λεπτά θα ανοίξει και θα σου διαλύσει τα σαγόνια, εκτός αν χρησιμοποιήσεις το κλειδί που βρίσκεται στο στομάχι του νεκρού φίλου σου που είναι ξαπλωμένος δίπλα σου.
Ανακαλύπτείς όμως ότι ο φίλος σου δεν είναι νεκρός.
Σκοτώνεις τον φίλο σου και παίρνεις το κλειδί ή περιμένεις να πεθάνεις;
http://www.nostalgia.com/large/71035.JPG

HawkPilot
20-09-04, 21:38
Ξέχασα... Battle Royal για όσους έχουν πολύ εκδικητικές τάσεις για τον συμμαθητή τους :mrgreen:!

euri
20-09-04, 22:08
Χμμμ, ταινία τρόμου, με μπόλικο splatter;

Συνάντηση στη Θεσσαλονίκη
θα έχει μεταξύ άλλων:

διαμελισμένα και πολτοποιημένα πτώματα ( :arrow: κοψίδια, παϊδάκια, κιμάδες )
κανιβαλισμό ( :arrow: να καταβροχθίζουμε τα παραπάνω )
σασπένς ( :arrow: θα καταφέρουμε να τα ξεπαστρέψουμε όλα; )
τρόμο ( :arrow: θα επαρκέσουν οι προμήθειες του εκάστοτε ταβερνείου; )
και φυσικά ούτε λόγος για ύπνο τη νύχτα ( :arrow: από τη βαρυστομαχιά )

JohnGR
20-09-04, 22:12
Να υπήρχε και χρόνος για ένα τέτοιο ταξιδάκι καλά θα ήταν... :(

dantouan
20-09-04, 22:17
Παιδια να δειτε την καινουργια ταινια τρομου "Το σπιτι με τα 1000 πτωματα"....μιλαμε για την χειροτερη ταινια των τελευταιων 5 ετων :lol: :lol: :lol:

princess
20-09-04, 22:45
και το carrie να δειτε.... επισης μπορειτε να δοκιμασετε να δειτε hellraiser και scanners αν διψατε για αιμα!!!

Gothic
21-09-04, 01:34
Hellraiser 1 & 2, Nightbreed, Τριλογία Evil Dead, Bad Taste, Meet The Feebles, BRAINDEAD, Dawn of the Dead (2004), Night of the Living Dead (1968), Alien, Carrie, Christin, Omen 1 & 2, Jacob's Ladder, Silence of the Lambs, In the Mouth of Madness, Event Horizon, From Dusk Till Dawn και άπειρα άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό τώρα...
Horror, Thrillers, Comedy hack'n'slash, ότι πάρεις 100. :mrgreen:
Elias, οι περισσότεροι που βλέπουν horror είναι τα πιο ήρεμα και ισορροπημένα άτομα, δεν καταλαβαίνω την απέχθεια σου για το είδος.

adrianos
21-09-04, 02:12
Απο εναν παλιο του ειδους
Ψαξτε για τα εξης κλασσικα horror splatter

Re-Animator και From Beyond.
παλια εργα υπογραφη H.P. Lovecraft
αυτα τον καθιερωσαν οτι ειναι σημερα
ειναι απτα πρωτα σοβαρα του ειδους, ταινιες του 85
γιαυτο μην περιμενετε εφε Κοπολα

Nick2k2
21-09-04, 02:43
Παιδιά όσοι αναφέρατε για το Ju-Οn the Crudge εγώ πήγα και το είδα στο cinema και ένα θα σας πω.Ήταν η πρώτη φορά που οι ταξιθέτες ρωτούσαν αν έχει κανεις πρόβλημα καρδιάς.Είχαμε πάει με έναν φίλο μου βέβαια στην μεταμεσονύχτια παράσταση,ευτυχώς πάντως που η αίθουσα είχε και 5-10 ακόμα και γινόνταν λίγο ψιλοχαβαλέ γιατι αλλιώς ήταν πολύ δύσκολο να την αντέξεις την ταινία.Ήταν η μόνη ταινία που με τρόμαξε αρκετά μπορώ να πω,μόνο με τους ήχους ανατρίχιαζες και δεν χρειαζόνταν να δείχνει τπτ,η φαντασία έφτανε.Ήταν εξαιρετική ταινία αλλα προσθεού μην την δείτε μόνοι σας,βράδυ και μετά βγείτε έξω μόνοι γιατι επηρεάζει πάρα πολύ.

Βέβαια επειδή με τσιγκλισε μετά έψαξα και είδα οτι έχει βγει και No2 οπότε πήγα και την τσίμπισα απο το νετ και την είδα με αγγλικούς υπότιτλους στο σπίτι.Εντάξει καλή ήταν αλλα όχι τόσο τρομακτική όσο η πρώτη,ίσως να έφταιγε οτι την πρώτη την έιχα δει και στο cinema οπότε ήταν άλλη η αίσθηση.Πάντως και οι 2 αξίζουν και με το παραπάνω.Όσοι είστε fan των horror movies πρέπει να τις οπωσδήποτε.

wintech2003
21-09-04, 02:43
Την τριλογία της ταινίας "Προφητεία" (Omen νομιζω) την είχα δει όλη (είχε βγει πακέτο DVD και με τα 3 μαζι) σε ενα βράδυ, το ενα DVD μετά το άλλο :)

Ducklord
21-09-04, 04:03
Adrianos, ελπίζω να μην εννοείς πως ο Lovecraft... αναδείχθηκε απο αυτές τις ταινίες!!! :shock: :shock: :shock:

Φιλικά
Παπιάρχοντας

Gothic
21-09-04, 07:26
Adrianos, ελπίζω να μην εννοείς πως ο Lovecraft... αναδείχθηκε απο αυτές τις ταινίες!!! :shock: :shock: :shock:

Φιλικά
Παπιάρχοντας
LOL την ίδια αντίδραση είχα... Μου θύμησε λίγο τους Αμερικάνοι που φώναζαν οτι ο Tolkien είναι αναίσθητος που έβγαλε ταινία με τίτλο "Two Towers" μετά το Νάιν-ιλέβεν. :shock: :shock: :shock:
Μάλλον κάτι άλλο εννοούσε (θέλω να πιστεύω) :roll:

no_logo
21-09-04, 10:04
το καλύτερο θρίλερ για μένα ήταν το hellraiser. To ειχα δει μικρός και όταν σηκώθηκα να παω στο κρεβάτι μου άνοιγα ολα τα φωτα για να βλέπω στα σκοτεινά σημεία του σπιτιού. πρόσφατα το κατέβασα από το internet και το απολαμβάνω αρκετά συχνά πυκνά :3d πάντα αναρωτιόμουνα πως ο σκηνοθέτης και ο σεναριογράφος για να σκεφτούνε όλα αυτά πρέπει να ήταν ανωμαλάρες, βεβαια αυτό και εμένα με κατηγοριοποιεί :?

WAntilles
21-09-04, 10:14
Μου θύμησε λίγο τους Αμερικάνοι που φώναζαν οτι ο Tolkien είναι αναίσθητος που έβγαλε ταινία με τίτλο "Two Towers" μετά το Νάιν-ιλέβεν.

Καλά είχαν πει οι Αμερικάνοι τέτοιο πράγμα;

Ήξερα ότι είναι βόδια αλλά όχι ότι είναι τόσο βόδια.

yorgosk
21-09-04, 11:34
... "don't look now" 1973, donald sutherland, julie christie, (σχεδόν) καθόλου αιμα, γυρισμένο στη Βενετία με την ωραιότερη κατά πολλούς ερωτική σκηνή και με μια σκηνή τέλους μπρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!! :D. το έχει υπ'όψην του κανείς;

Gothic
21-09-04, 13:57
το καλύτερο θρίλερ για μένα ήταν το hellraiser. To ειχα δει μικρός και όταν σηκώθηκα να παω στο κρεβάτι μου άνοιγα ολα τα φωτα για να βλέπω στα σκοτεινά σημεία του σπιτιού. πρόσφατα το κατέβασα από το internet και το απολαμβάνω αρκετά συχνά πυκνά :3d πάντα αναρωτιόμουνα πως ο σκηνοθέτης και ο σεναριογράφος για να σκεφτούνε όλα αυτά πρέπει να ήταν ανωμαλάρες, βεβαια αυτό και εμένα με κατηγοριοποιεί :?
O Clive Barker ανωμαλάρα; ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ! :P :P :P
Clive Barker's Undying έχεις παίξει; Αν και παλιό FPS η ατμόσφαιρα του κλείνει σπίτια. :shock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.