PDA

Επιστροφή στο Forum : Vodafone Home : Αλλαγές Τιμοκαταλόγων-Υπηρεσιών από 1/1/2016



Σελίδες : [1] 2

spyridop
05-12-15, 18:49
Με μια λίγο "κρυμμένη" στο site ανακοίνωση, η Vodafone ανακοινώνει τα εξής:

H hellas online (μέλος του ομίλου Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/1/2016 θα ισχύσουν οι παρακάτω τιμολογιακές μεταβολές:
i. Μειώνεται το τέλος αλλαγής τηλεφωνικού αριθμού σταθερού τηλεφώνου, από 18,90€ εφάπαξ σε 15€ εφάπαξ.
ii. Μεταβάλλονται οι χρεώσεις των εξερχομένων κλήσεων, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα οικιακά προγράμματα, καθώς και στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα, ως εξής:
1. Για κλήσεις προς εθνικά σταθερά, η τιμή διαμορφώνεται σε 0,0780€/λεπτό (από 0,0595€/λεπτό).
2. Για κλήσεις προς εθνικά κινητά, η τιμή διαμορφώνεται σε 0,3400€/λεπτό (από 0,2600 €/λεπτό).
3. Για τους συνδρομητές Vodafone Home double play lite (old), οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:
Ζώνη 1, σε 0,0780 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,3000 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 2, σε 0,4700 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,5500 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 3, σε 2,200 €/λεπτό.
4. Για όλα τα υπόλοιπα προγράμματα, οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής: Σταθερά Ευρωπαϊκής Ένωσης και Αλβανίας, σε 0,4400 €/λεπτό. Κινητά Ευρωπαϊκής Ένωσης σε 0,5800 €/λεπτό. Κινητά Αλβανίας σε 0,6400 €/λεπτό. Ζώνη 1, σε 0,5000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά). Ζώνη 2, σε 0,5900 €/λεπτό ((για σταθερά και κινητά). Ζώνη 3, σε 1,2000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά).
Σημειώσεις:
• Οι παραπάνω χρεώσεις εφαρμόζονται μετά την εξάντληση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας.
• Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%
• H ελάχιστη διάρκεια κλήσης και το βήμα χρέωσης διατηρούνται ένα (1) λεπτό αντίστοιχα.
Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/home
Link:
https://statheri.vodafone.gr/company-news/264271/anakoinosi
Περαστικά μας...

intech
05-12-15, 19:34
Πολυ καλά νέα. Η ευκαιρία που έψαχνα, για να φύγω χωρίς προστιμο!!!!!

jkoukos
05-12-15, 23:07
Επίσης δεν είναι κρυμμένη η ανακοίνωση, αλλά υπάρχει στην 2η σελίδα του τελευταίου μηνιαίου λογαριασμού, στο σημείο που εμφανίζονται πάντα αυτές οι ανακοινώσεις.
Άλλο αν οι περισσότεροι δεν της δίνουν καθόλου σημασία και κοιτούν μόνο την 1η και την 3η σελίδα με την ανάλυση.

spyridop
06-12-15, 09:07
Επίσης δεν είναι κρυμμένη η ανακοίνωση, αλλά υπάρχει στην 2η σελίδα του τελευταίου μηνιαίου λογαριασμού, στο σημείο που εμφανίζονται πάντα αυτές οι ανακοινώσεις.
Άλλο αν οι περισσότεροι δεν της δίνουν καθόλου σημασία και κοιτούν μόνο την 1η και την 3η σελίδα με την ανάλυση.
Κρυμμένη στο site εννοώ.Προσωπικά διαβάζω αναλυτικά κάθε λογαριασμό.
Στην ιστοσελίδα όμως πρέπει κάποιος να ακολουθήσει την διαδρομή αρχική σελίδα-->υποστήριξη-->ανακοινώσεις και συναντά ένα "ξερό" Ανακοίνωση και να πατήσει δίπλα στο λινκ "περισσότερα" για να την διαβάσει...
Όπως και να έχει, οι αυξήσεις δεν είναι κάτι θετικό.

nikosnikolakis
06-12-15, 12:59
Πολυ καλά νέα. Η ευκαιρία που έψαχνα, για να φύγω χωρίς προστιμο!!!!!

Εχουμε τον ίδιο τρόπο σκέψης.

Και τώρα έρχεται το δίλλημμα:
1. ανανεώνω ζητώντας με 20€ απεριόριστα Ελλάδα και εξωτερικό, συν HOL TV
2. πληρώνω 40€ και πάω στον OTE TV
3. βάζω σπασμένο και μενω στα αυγά μου
4. βάζω δευτερη σύνδεση στη γραμμή της μητέρας μου και παίρνω το δέκτη

Να πω την αμαρτία μου, τα λεπτά για εξωτερικό τα θέλω, αλλά άλλη ποιότητα το Skype και άλλη το τηλέφωνο.

dimangelid
07-12-15, 11:48
Με μια λίγο "κρυμμένη" στο site ανακοίνωση, η Vodafone ανακοινώνει τα εξής:

H hellas online (μέλος του ομίλου Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/1/2016 θα ισχύσουν οι παρακάτω τιμολογιακές μεταβολές:
i. Μειώνεται το τέλος αλλαγής τηλεφωνικού αριθμού σταθερού τηλεφώνου, από 18,90€ εφάπαξ σε 15€ εφάπαξ.
ii. Μεταβάλλονται οι χρεώσεις των εξερχομένων κλήσεων, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα οικιακά προγράμματα, καθώς και στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα, ως εξής:
1. Για κλήσεις προς εθνικά σταθερά, η τιμή διαμορφώνεται σε 0,0780€/λεπτό (από 0,0595€/λεπτό).
2. Για κλήσεις προς εθνικά κινητά, η τιμή διαμορφώνεται σε 0,3400€/λεπτό (από 0,2600 €/λεπτό).
3. Για τους συνδρομητές Vodafone Home double play lite (old), οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:
Ζώνη 1, σε 0,0780 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,3000 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 2, σε 0,4700 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,5500 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 3, σε 2,200 €/λεπτό.
4. Για όλα τα υπόλοιπα προγράμματα, οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής: Σταθερά Ευρωπαϊκής Ένωσης και Αλβανίας, σε 0,4400 €/λεπτό. Κινητά Ευρωπαϊκής Ένωσης σε 0,5800 €/λεπτό. Κινητά Αλβανίας σε 0,6400 €/λεπτό. Ζώνη 1, σε 0,5000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά). Ζώνη 2, σε 0,5900 €/λεπτό ((για σταθερά και κινητά). Ζώνη 3, σε 1,2000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά).
Σημειώσεις:
• Οι παραπάνω χρεώσεις εφαρμόζονται μετά την εξάντληση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας.
• Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%
• H ελάχιστη διάρκεια κλήσης και το βήμα χρέωσης διατηρούνται ένα (1) λεπτό αντίστοιχα.
Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/home
Link:
https://statheri.vodafone.gr/company-news/264271/anakoinosi
Περαστικά μας...

0,078 €/λεπτό για κλήσεις σε σταθερά, ακόμα και αστικές;; 0,34 €/λεπτό για κλήσεις σε κινητά, την στιγμή που ο ΟΤΕ αν δεν έχεις πρόγραμμα με χρόνο ομιλίας τις χρεώνει 0,05535 €/λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, ή 0,0984 €/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό αν έχεις οικονομικό πρόγραμμα; Ας μην γράψω και τις τιμές για τις αστικές κλήσεις... Τι ξεφτίλα είναι αυτή...

nikosnikolakis
07-12-15, 13:05
0,078 €/λεπτό για κλήσεις σε σταθερά, ακόμα και αστικές;; 0,34 €/λεπτό για κλήσεις σε κινητά, την στιγμή που ο ΟΤΕ αν δεν έχεις πρόγραμμα με χρόνο ομιλίας τις χρεώνει 0,05535 €/λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, ή 0,0984 €/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό αν έχεις οικονομικό πρόγραμμα; Ας μην γράψω και τις τιμές για τις αστικές κλήσεις... Τι ξεφτίλα είναι αυτή...

Αφού δεν τις διαβάζει κανείς, καλά μας κάνουν.

MIKU
07-12-15, 19:28
0,078 €/λεπτό για κλήσεις σε σταθερά, ακόμα και αστικές;; 0,34 €/λεπτό για κλήσεις σε κινητά, την στιγμή που ο ΟΤΕ αν δεν έχεις πρόγραμμα με χρόνο ομιλίας τις χρεώνει 0,05535 €/λεπτό με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, ή 0,0984 €/λεπτό με χρέωση ανά λεπτό αν έχεις οικονομικό πρόγραμμα; Ας μην γράψω και τις τιμές για τις αστικές κλήσεις... Τι ξεφτίλα είναι αυτή...

Το πιο φθηνό είναι της forthnet.Προς κινητά κοστίζει το λεπτό 0.03 λεπτά!!!!και αυτοί το έχουν 0,34????????Απατεώνες!!

zenith
08-12-15, 10:34
Πολυ καλά νέα. Η ευκαιρία που έψαχνα, για να φύγω χωρίς προστιμο!!!!!


ισχυει το παραπανω?

δεν πρεπει να το γραφει καπου? ...ως υπαναχωρηση κλπ?

εχετε κανενα λινκ που να φαινεται?

με ενδιαφερει

ευχαριστω

nyannaco
08-12-15, 10:41
Φαίνεται μέσα στην ανακοίνωση, προς το τέλος:


Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

akisgr
08-12-15, 13:20
δηλαδή όση έχουμε απεριόριστα σταθερά από τις αρχές του 2016 θα έχουμε χρέωση???

dimangelid
08-12-15, 14:22
δηλαδή όση έχουμε απεριόριστα σταθερά από τις αρχές του 2016 θα έχουμε χρέωση???

Όχι. Η χρέωση αυτή είναι για όσους έχουν πρόγραμμα με συγκεκριμένα λεπτά ομιλίας προς σταθερά ή με χρονοχρέωση. Για τα κινητά σίγουρα θα τους επηρεάσει όλους, καθώς δεν δίνει απεριόριστα λεπτά για κινητά...

bill27
08-12-15, 15:56
Εγω που εχω ευελικτο 300' ,αυτες οι χρεωσεις θα αρχισουν αφου τελειωσουν τα 300 λεπτα???

spyridop
08-12-15, 15:58
- - - Updated - - -


Εγω που εχω ευελικτο 300' ,αυτες οι χρεωσεις θα αρχισουν αφου τελειωσουν τα 300 λεπτα???

Ακριβώς

iznodur
16-12-15, 03:25
Ευχάριστα νέα για να σπάσω την 24 μήνη δέσμευση που είχα κάνει το καλοκαίρι στην HOL. Παιδιά, μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης και να το κόψω μετά από 2 ή 3 μήνες χωρίς πρόστιμο;

dimangelid
16-12-15, 03:49
Ευχάριστα νέα για να σπάσω την 24 μήνη δέσμευση που είχα κάνει το καλοκαίρι στην HOL. Παιδιά, μπορώ να κάνω καταγγελία σύμβασης και να το κόψω μετά από 2 ή 3 μήνες χωρίς πρόστιμο;

Δες εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/909332-Forthnet-%CE%A4%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%B1%CE%B3%CE%AD%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-10-01-2016?p=5839139#post5839139)

zenith
16-12-15, 16:03
εγω εσπασα το συμβολαιο με την HOL με την αφορμη που μου εδωσε.

πρωτα πηρα τηλεφωνο και επιβεβαιωσα οτι οι αυξησεις αφορουν και το προγραμμα μου.

μετα ρωτησα την διαδικασια και μου ειπαν να γραψω σε ενα χαρτι την προθεση μου να φυγω απο την hol υπογεγραμμενο και μια φωτοτυπια ταυτοτητος σε FAX ή email.

Μετα εκανα αιτηση σε νεο παροχο...

και μολις παρουν αιτημα φορητοτητας θα σε παρουν 5-6 φορες τηλεφωνο, γιατι και πως κλπ κλπ

stelakis1914
16-12-15, 16:39
Αύξησαν σήμερα και την τιμή του double play κατά 2€. Δεν βαδίζουμε καλά...

jkoukos
16-12-15, 17:05
Σε ποιο πρόγραμμα αναφέρεσαι; Το 24GR+300 το βλέπω στα ίδια εδώ και 10 μήνες (2ος/2015).

stelakis1914
16-12-15, 20:31
Στο Home double play GR + 300. Από 20,99€ (με δυο χρόνια δέσμευση) που το είχαν μέχρι πρότινος ανέβηκε στα 23€.

jkoukos
16-12-15, 21:14
Μήπως σου το άφησαν προσφορά, διότι 23€ ήταν η κανονική τιμή για νέους πελάτες, από τον Φλεβάρη (http://www.adslgr.com/forum/threads/862656-Hol-double-play-GR-300).

MIKU
16-12-15, 21:23
Μήπως σου το άφησαν προσφορά, διότι 23€ ήταν η κανονική τιμή για νέους πελάτες, από τον Φλεβάρη (http://www.adslgr.com/forum/threads/862656-Hol-double-play-GR-300).

Για ενα διαστημα το ειχε 20,99€.

stelakis1914
16-12-15, 22:06
Μήπως σου το άφησαν προσφορά, διότι 23€ ήταν η κανονική τιμή για νέους πελάτες, από τον Φλεβάρη (http://www.adslgr.com/forum/threads/862656-Hol-double-play-GR-300).

Όχι μόνο την ιστοσελίδα τους παρακολουθώ τον τελευταίο μήνα συστηματικά γιατί είμαι σε αναζήτηση. Δεν κάνω λάθος.

cranky
16-12-15, 23:31
Μήπως σου το άφησαν προσφορά, διότι 23€ ήταν η κανονική τιμή για νέους πελάτες, από τον Φλεβάρη (http://www.adslgr.com/forum/threads/862656-Hol-double-play-GR-300).
Έτσι. :oneup:
Μόνο ο πρώτος λογαριασμός ήρθε με 23 €.
Οι υπόλοιποι, με 21 €.

dreamer25
17-12-15, 21:55
20,99 ηταν η τιμη του Vodafone Home double play GR + 300.Εχει δικιο ο stelakis.Το ξαναπηγανε 23 Ευρω απο χτες η προχτες.Μαλλον δε το χατε προσεξει...

cranky
18-12-15, 01:28
Ολίγον off topic :
Ξέρει / θυμάται, κανένας, το 10ψήφιο σταθερό νούμερο της ΤΥ ; :scratch
Αυτό που τελειώνει σε «13844», και είναι χωρίς χρέωση απο σταθερό Vodahol.

nikosnikolakis
18-12-15, 01:37
Ολίγον off topic :
Ξέρει / θυμάται, κανένας, το 10ψήφιο σταθερό νούμερο της ΤΥ ; :scratch
Αυτό που τελειώνει σε «13844», και είναι χωρίς χρέωση απο σταθερό Vodahol.

2130013844

cranky
18-12-15, 01:40
Φχαριστώ πολύ, νικονικολάκη. http://i566.photobucket.com/albums/ss106/THEODOSISOM/icon/Thankuspin.gif

nyannaco
18-12-15, 10:25
Και το 800 400 13844 για τεχνικό τμήμα.

hotcarver
20-12-15, 11:37
Επειτα απο διαφορα προβληματα που ειχα με hol,αποφασισα να κανω αιτηση φορητοτητας στην wind.
Πηρα τηλεφωνο στην hol και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω πεναλντι 70 ευρω περιπου για την προωρη ληξη του συμβολαιου.
Ενημερωνοντας τους οτι η ανακοινωση στις 2.12.2015 στο σαιτ της vodafone,αναφερει οτι οι συνδρομητες εχουν το δικαιωμα να καταγγειλουν το συμβολαιο,μου ειπανε οτι εχω χασει αυτο το δικαιωμα λογω του οτι ο τελευταιος λογαριασμος στις 16.11.2015 αναφερει την ανακοινωσει στην πισω σελιδα.
Φανταζομαι οτι ειναι τεχνασμα την vodafone να κρατησει πελατες.
Τεσπα τους απαντησα οτι θα προχωρησω σε φορητοτητα και οτι δεν προκειται να πληρωσω το πεναλντι.
Τωρα,την Τριτη μου ειπανε απ την wind οτι θα ερθει ο κουριερ να υπογραψω τα σχετικα.
Θα πρεπει να περιμενω αντιπροσφορα απο την hol?
Αν ναι και μου γινει καποια καλυτερη μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα αφου εχω υπογραψει?
Τοπεναλντι θα πρεπει να το πληρωσω?
Να ειστε καλα!

dimangelid
20-12-15, 15:04
Επειτα απο διαφορα προβληματα που ειχα με hol,αποφασισα να κανω αιτηση φορητοτητας στην wind.
Πηρα τηλεφωνο στην hol και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω πεναλντι 70 ευρω περιπου για την προωρη ληξη του συμβολαιου.
Ενημερωνοντας τους οτι η ανακοινωση στις 2.12.2015 στο σαιτ της vodafone,αναφερει οτι οι συνδρομητες εχουν το δικαιωμα να καταγγειλουν το συμβολαιο,μου ειπανε οτι εχω χασει αυτο το δικαιωμα λογω του οτι ο τελευταιος λογαριασμος στις 16.11.2015 αναφερει την ανακοινωσει στην πισω σελιδα.
Φανταζομαι οτι ειναι τεχνασμα την vodafone να κρατησει πελατες.
Τεσπα τους απαντησα οτι θα προχωρησω σε φορητοτητα και οτι δεν προκειται να πληρωσω το πεναλντι.
Τωρα,την Τριτη μου ειπανε απ την wind οτι θα ερθει ο κουριερ να υπογραψω τα σχετικα.
Θα πρεπει να περιμενω αντιπροσφορα απο την hol?
Αν ναι και μου γινει καποια καλυτερη μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα αφου εχω υπογραψει?
Τοπεναλντι θα πρεπει να το πληρωσω?
Να ειστε καλα!

Έχεις 1 μήνα από την ημέρα που δημοσιεύτηκε η ανακοίνωση από την Vodafone. Άρα αν δημοσιεύτηκε 2/12/2015 στο site της Vodafone, έχεις ως τις 2/1/2015. Οπότε σου λένε βλακείες ;)

hotcarver
20-12-15, 16:50
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Αν τελικά μου δώσει αντιπροσφορα η voda μπορώ να ακυρωσω την φορητότητα αν έχω υπογράψει στην wind την τρίτη που θα έρθει ο κούριερ?

nikosnikolakis
20-12-15, 17:51
Εσυ θα επικαλεστείς το Δελτίο Τύπου, το οποίο ανέβηκε στις 02/12/2015
Το λογαριασμό μπορείς να επικαλεστείς ότι δεν τον έχεις παραλάβει, μιας και αποστέλλεται με απλό ταχυδρομείο και όχι με συστημμένη επιστολή.

hotcarver
20-12-15, 18:06
Οκ κατανοητο.Αν,λεω αν προκυψει καλυτερη προσφορα,μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα?
Επισης αν γινει τελικα η φορητοτητα,θα μου στειλουνε λογαριασμο μαζι με το πεναλντι το οποιο δεν θα πληρωσω επικαλουμενος την ανακοινωση?

bill27
20-12-15, 22:19
Οκ κατανοητο.Αν,λεω αν προκυψει καλυτερη προσφορα,μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα?
Επισης αν γινει τελικα η φορητοτητα,θα μου στειλουνε λογαριασμο μαζι με το πεναλντι το οποιο δεν θα πληρωσω επικαλουμενος την ανακοινωση?

Βεβαιως μπορεις,απλα δεν υπογραφεις τα χαρτια που σου φερνει το κουριερ και ενημερωνεις την wind οτι ακυρωσες την φορητοτητα.

hotcarver
20-12-15, 22:41
Οποτε αν θελω να ακουσω την αντιπροσφορα δεν υπογραφω τα χαρτια.
Δεν με πηρανε τηλεφωνο απο την hol οποτε φανταζομαι οτι θα πρεπει να υπογραψω τα χαρτια για να γινει.
Αλλα αν υπογραψω προφανως δεν θα γινει αντιπροσφορα?Τι δεν καταλαβαινω?

sdikr
20-12-15, 22:54
Για να σου κάνουν πρόσφορα θα πρέπει να δεχτούνε αίτημα μεταφοράς γραμμής, ο νέος παρόχος για να ξεκινήσει θέλει υπογραφη στα χαρτιά αλλιώς δεν κάνει αίτημα για την μεταφορα της γραμμής.

Αν και εφόσον κάνεις την αίτηση, δεν είναι σίγουρο οτι θα σε πάρουν απο τον παλιό σου παρόχο

hotcarver
20-12-15, 23:01
Οκ,σαφεστατος.Να σαι καλα!

sdikr
20-12-15, 23:03
Οκ,σαφεστατος.Να σαι καλα!

Αν σου κάνουν αντιπροσφορά μέσα στις 3 μέρες, τότε μπορείς να ακυρώσεις την φορητότητα, απλά θα πρέπει να το κάνεις άμεσα με φαξ και στους δυο παρόχους, συνήθως πληροφορίες σου δίνει ο παλιός σου πάροχος, απλά έχει σημασία το ότι πρέπει να γίνει γρήγορα

hotcarver
20-12-15, 23:30
Οκ τοπιασα! Και παλι σ ευχαριστω!

dimangelid
21-12-15, 04:54
Και αν προχωρήσει ο καινούργιος πάροχος στην ακύρωση της φορητότητας... Ειδικά η Wind συνηθίζει κάτι τέτοια.

MIKU
23-12-15, 15:53
Μόλις μου απάντησαν από το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης(Ε.Σ.Ρ.) σχετικά με την καταγγελία που είχα κάνει για παραπλάνηση από τη διαφήμηση της ''ρεζερβας'' της vodafone και μου απάντησαν ότι η διαφήμηση είναι ασαφής και πρέπει εντός 4 ημερών να την αλλάξουν αλλιώς απειλούνται με πρόστιμο!

dimangelid
23-12-15, 15:56
Μόλις μου απάντησαν από το Εθνικό Συμβούλιο Ραδιοτηλεόρασης(Ε.Σ.Ρ.) σχετικά με την καταγγελία που είχα κάνει για παραπλάνηση από τη διαφήμηση της ''ρεζερβας'' της vodafone και μου απάντησαν ότι η διαφήμηση είναι ασαφής και πρέπει εντός 4 ημερών να την αλλάξουν αλλιώς απειλούνται με πρόστιμο!

Με ποια αιτιολογία είχες κάνει την καταγγελία;

MIKU
23-12-15, 16:12
Με ποια αιτιολογία είχες κάνει την καταγγελία;

Είχε πει ένα μέλος ότι με διακοπή ρεύματος δεν δέχθηκαν να ενεργοποιήσουν την ρεζέρβα κάτι που φαίνεται ότι γίνεται στη διαφήμηση.Το ίδιο έγινε και σε γνωστό.

dimangelid
23-12-15, 17:38
Είχε πει ένα μέλος ότι με διακοπή ρεύματος δεν δέχθηκαν να ενεργοποιήσουν την ρεζέρβα κάτι που φαίνεται ότι γίνεται στη διαφήμηση.Το ίδιο έγινε και σε γνωστό.

Και είχε τόσο γρήγορη αντίδραση το ΕΣΡ; Εντύπωση μου κάνει!

MIKU
23-12-15, 19:02
Και είχε τόσο γρήγορη αντίδραση το ΕΣΡ; Εντύπωση μου κάνει!

Όντως.....

iznodur
29-12-15, 00:51
Επειτα απο διαφορα προβληματα που ειχα με hol,αποφασισα να κανω αιτηση φορητοτητας στην wind.
Πηρα τηλεφωνο στην hol και μου ειπανε οτι πρεπει να πληρωσω πεναλντι 70 ευρω περιπου για την προωρη ληξη του συμβολαιου.
Ενημερωνοντας τους οτι η ανακοινωση στις 2.12.2015 στο σαιτ της vodafone,αναφερει οτι οι συνδρομητες εχουν το δικαιωμα να καταγγειλουν το συμβολαιο,μου ειπανε οτι εχω χασει αυτο το δικαιωμα λογω του οτι ο τελευταιος λογαριασμος στις 16.11.2015 αναφερει την ανακοινωσει στην πισω σελιδα.
Φανταζομαι οτι ειναι τεχνασμα την vodafone να κρατησει πελατες.
Τεσπα τους απαντησα οτι θα προχωρησω σε φορητοτητα και οτι δεν προκειται να πληρωσω το πεναλντι.
Τωρα,την Τριτη μου ειπανε απ την wind οτι θα ερθει ο κουριερ να υπογραψω τα σχετικα.
Θα πρεπει να περιμενω αντιπροσφορα απο την hol?
Αν ναι και μου γινει καποια καλυτερη μπορω να ακυρωσω την φορητοτητα αφου εχω υπογραψει?
Τοπεναλντι θα πρεπει να το πληρωσω?
Να ειστε καλα!

Εγώ θα έγραφα σύμφωνα με την ενημέρωση στο site σας :
Αλλαγές Τιμοκαταλόγων - Υπηρεσιών
H hellas online (μέλος του ομίλου Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/1/2016 θα ισχύσουν οι παρακάτω τιμολογιακές μεταβολές:
i. Μειώνεται το τέλος αλλαγής τηλεφωνικού αριθμού σταθερού τηλεφώνου, από 18,90€ εφάπαξ σε 15€ εφάπαξ.
ii. Μεταβάλλονται οι χρεώσεις των εξερχομένων κλήσεων, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα οικιακά προγράμματα, καθώς και στα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα, ως εξής:
1. Για κλήσεις προς εθνικά σταθερά, η τιμή διαμορφώνεται σε 0,0780€/λεπτό (από 0,0595€/λεπτό).
2. Για κλήσεις προς εθνικά κινητά, η τιμή διαμορφώνεται σε 0,3400€/λεπτό (από 0,2600 €/λεπτό).
3. Για τους συνδρομητές Vodafone Home double play lite (old), οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:
Ζώνη 1, σε 0,0780 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,3000 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 2, σε 0,4700 €/λεπτό (για σταθερά) και σε 0,5500 €/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 3, σε 2,200 €/λεπτό.
4. Για όλα τα υπόλοιπα προγράμματα, οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής: Σταθερά Ευρωπαϊκής Ένωσης και Αλβανίας, σε 0,4400 €/λεπτό. Κινητά Ευρωπαϊκής Ένωσης σε 0,5800 €/λεπτό. Κινητά Αλβανίας σε 0,6400 €/λεπτό. Ζώνη 1, σε 0,5000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά). Ζώνη 2, σε 0,5900 €/λεπτό ((για σταθερά και κινητά). Ζώνη 3, σε 1,2000 €/λεπτό (για σταθερά και κινητά).
Σημειώσεις:
• Οι παραπάνω χρεώσεις εφαρμόζονται μετά την εξάντληση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας.
• Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%
• H ελάχιστη διάρκεια κλήσης και το βήμα χρέωσης διατηρούνται ένα (1) λεπτό αντίστοιχα.
Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές των προαναφερόμενων προγραμμάτων έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/home

Οπότε έχεις μέχρι 04/01/16 μην μασάς και μην φοβάσαι!

nikosnikolakis
29-12-15, 01:46
Εκανα φορητότητα και καταγγελια σύμβασης, αλλα μεχρι τώρα δεν επεσε καποια αντιπροσφορα απο την HOL...

prometheas
30-12-15, 11:33
Γιατι να πέσει ; Μην το εχετε δεδομένο..

manila
30-12-15, 14:54
Γιατι να πέσει ; Μην το εχετε δεδομένο..

Σίγουρα θα πέσει είναι στάνταρ, το θέμα είναι είναι αν θα είναι καλή....

@ ADSLgr.com All rights reserved.