PDA

Επιστροφή στο Forum : ZXV10 W300 port forwarding



eru777
06-12-15, 15:56
Γεια σας
Εχω ενα προβλημα με το ανοιγμα θυρων στο ZTE ZXV10 W300
Οταν οι ρυθμισεις ειναι αυτοματοποιημενες στο network settings (ipv4) το ιντερνετ δουλευει.
Οταν λεω αυτοματοποιημενες εννοω να παιρνει αυτοματα ip.
Οταν βαζω εγω ip και προσθετω απο κατω και τις επισημες (απο το σαιτ τους) dns διευθυνσεις, το ιντερνετ δεν παιζει.
Εχετε καποια ιδεα πως να λυσω το προβλημα μου;
Ευχαριστω τα μαλα

ΥΓ: Οταν προσπαθω να αλλαξω τις ρυθμισεις αυτες απο το ρουτερ οχι μονο δεν παιζει το ιντερνετ αλλα δεν μπορω να μπω καν στο interface του .
Αξιζει να σημειωθει πως το ρουτερ το ειχα απο οταν ημουν στον οτε, τωρα πια ειμαι στη wind.

EDIT:Ο σκοπος του να εχω στατικη ιπ ειναι να μπορεσω ευθυς αμεσως να κανω ανοιγμα θυρων. Το αστειο ειναι πως πριν αυτο το προβλημα εμφανιστει, το ρουτερ αυτο αρνουταν κατηγορηματικα να προωθησει τη θυρα. Δηλαδη, και οταν μπορουσα να βαλω στατικη ιπ, το προβλημα της κλειστης θυρας παρεμενε. Δεν εχω αντιβιοτικο στο λαπτοπ, δεν εχω πυρινο τειχος, εχω απενεργοποιησει το πυρινο τοιχος απο το ρουτερ επισης! XD

eru777
09-12-15, 21:27
Το προβλημα της μη ευρεσης του μοντεμ απο την ιστοσελιδα ηταν το οτι εβαζα το καλωδιο στην θυρα για την τηλεοραση διαδικτυου.

Μετα απο 3 μερες αναζητησης λυσης του προβληματος και αφου αγορασα καινουργιο modem router (Το port forwarding ειναι πολυ πιο ευκολο τωρα!)
Το αποτελεσμα ειναι πως η wind χρησιμοποιει NAT διευθυνσεις λογω του προβληματος με τις διαθεσιμες ipv4 και αφου τους ρωτησα μου απαντησαν πως ναι, οντως η διευθυνση μου ηταν private.
Μου ειπαν να κλεισω και να ξανα ανοιξω το μοντεμ σε 3 ωρες και πως θα εχω κανονικη διευθυνση τοτε.
Θα ενημερωσω το post αν οντως αυτο φτιαξει το προβλημα.
Ελπιζω πως θα βοηθησει καποιον αλλο αυτο το post!
edit: provlima lithike

@ ADSLgr.com All rights reserved.