PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή Συμβολαίου προτού εισέλθω στο Ιδιόκτητο



Vasilis_A
16-04-07, 14:17
Καταρχήν χαιρετώ όλα τα παιδιά μιας και είμαι καινούριος εδώ...

Είμαι ήδη πελάτης της ****ΤΕΛΛΑΣ και τρέχω ακόμα με τα 1024 που μου παρέχουν μέσω του ΟΤΕ. Θέλω να διακόψω πρίν μπω στο ιδιόκτητο και σκοπέυω να βάλω forthnet. Γνωρίζετε αν χρειάζεται κάποιο χρηματικό ποσό για την διακοπή. Τα συμβόλαια τα έχω χάσει και έτσι δεν μου είναι εύκολο να ανατρέξω σε αυτά. Για το 13800 δεν το συζητώ...και ήρεμος να είμαι, μετά απο μισή ώρα αναμονής -και βάλε- τους βρίζω...
Να σημειώσω ότι στην ενημέρωση που μου είχαν κάνει, μου είχαν πει, ότι το συμβόλαιο μέσω του ΟΤΕ δεν είναι ούτε εξάμηνο ούτε 12μηνο...12μηνο θα γίνει μόλις εισέλθω στο zisto.
Προς Θεού δεν θέλω να εισέλθω..
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας...

_stargazer
16-04-07, 14:22
Έτσι από περιέργεια πες μας και σε ποια περιοχή είσαι (η ρύθμισε το σχετικό προφίλ).

Vasilis_A
16-04-07, 14:56
Αιγάλεω φίλε μου.

Jim87
16-04-07, 16:43
Η ενημέρωση που έχω και ξέρω είναι ότι για να πληρώσεις τα 155€ πρέπει πρώτα να ενεργοποιηθεί η γραμμή σου.
Αφού δεν έχει ενεργοποιηθεί δεν πληρώνεις τίποτα...

Πρόσεχε όμως μην στείλεις fax και είσαι στις μέρες ενεργοποίησης όπως ο άλλος φίλος απο εδώ...

Vasilis_A
17-04-07, 02:12
Θα κοιτάξω να το διακόψω το συντομότερο δυνατόν, γιατί κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι κανουν
έναν μήνα να σε διακόψουν και κάτι τέτοια παράξενα..Ας ελπίσουμε μια φορά να κάνουν και κάτι σωστά...Δεν έχουν ανταποκριθεί ούτε στο 1% αυτών που υπόσχονται...

nrg_polini
17-04-07, 02:33
Αν εισαι με το προ-ζιστο συμβολαιο εχεις ΜΕΓΑΛΕΣ ρητρες αν εισαι στην αρχη του συμβολαιου. Μπες στο site της Τελλας να δεις τους ορους.

ermis333
17-04-07, 07:06
Θα κοιτάξω να το διακόψω το συντομότερο δυνατόν, γιατί κάπου στο φόρουμ διάβασα ότι κανουν
έναν μήνα να σε διακόψουν και κάτι τέτοια παράξενα..Ας ελπίσουμε μια φορά να κάνουν και κάτι σωστά...Δεν έχουν ανταποκριθεί ούτε στο 1% αυτών που υπόσχονται...

Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλες από τη 1024 που σου δίνει μέσω ΟΤΕ; Γιατί αν κρίνεις τις υποσχέσεις μέσω ΟΤΕ κάνεις ΠΟΛΥ μεγάλο λάθος.

Το πρόβλημα είναι μέχρι να ενεργοποιηθείς στο Zisto από εκεί και πέρα η υπηρεσία είναι πράγματι ότι σου υπόσχονται.

4Μβιτ καθαρότατα.

Vasilis_A
17-04-07, 19:50
Όταν η forthnet σου δίνει μέχρι 10 όμως με λιγότερα χρήματα...δεν είναι χαζομάρα να μείνω στην τελλάς που με την οποία έχω σοβαρά παράπονα???

JediMasterMANIAC
17-04-07, 22:02
Αυτό το συμπέρασμα το έβγαλες από τη 1024 που σου δίνει μέσω ΟΤΕ; Γιατί αν κρίνεις τις υποσχέσεις μέσω ΟΤΕ κάνεις ΠΟΛΥ μεγάλο λάθος.

Το πρόβλημα είναι μέχρι να ενεργοποιηθείς στο Zisto από εκεί και πέρα η υπηρεσία είναι πράγματι ότι σου υπόσχονται.

4Μβιτ καθαρότατα.
7 μαϊοιυ .... καλη θητεια φιλε θα περασεις καλα πιστεψε με :)

ermis333
19-04-07, 06:57
Όταν η forthnet σου δίνει μέχρι 10 όμως με λιγότερα χρήματα...δεν είναι χαζομάρα να μείνω στην τελλάς που με την οποία έχω σοβαρά παράπονα???

Tα παράπονα τα έχεις μέσω ΟΤΕ, όταν μπείς στο Zisto θα δείς....το θέμα είναι μέχρι να μπείς.

Θεωρητικά πάντως αυτήν τη στιγμή η προσφορά της Forthet είναι καλύτερη, για σταθερότητα και ταχύτητες το μέλλον θα δείξει.

Vasilis_A
25-04-07, 14:13
Ta parapona file mou ta exw apo thn Tellas...den yparxei kamia eksyphrethsh sto kentro tous, o kathenas asxetos ypallhlakos mou vgazei kai diaforetiko porisma kai ypotima thn nohmosynh mas. Gia na ginw pio sygkekrimmenos, se mia allh grammh pou exw tous exw kanei aithsh apo ton febrouario na mou kanoun thn grammh tou dsl isdn kai mou to pane apo mera se mera. Ekana prin 20 meres aithsh diagrafhs kai mou stelnoun ton logariasmo autou tou mhnos...Mhpws ftaiei o Ote kai giauto? De nomizw...:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.