PDA

Επιστροφή στο Forum : Δημόσια Ανοικτή πρόσκληση για κάλυψη της θέσης του προέδρου της ΕΕΤΤ



nnn
16-12-15, 19:33
Με δημόσια ανοιχτή διαδικασία, που διασφαλίζει διαφάνεια, αξιοκρατία και επιλογή προσώπου κύρους και υψηλών επιστημονικών προσόντων, ο Υπουργός Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων κ. Χρήστος Σπίρτζης υπέγραψε σήμερα και προωθήθηκε για ανάρτηση στο διαδίκτυο (www.opengov.gr), η «Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για την πλήρωση της θέσης του Προέδρου της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ)».

Ο νέος Πρόεδρος της ΕΕΤΤ, που θα έχει τετραετή θητεία σε καθεστώς πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης, προβλέπεται να είναι πρόσωπο εγνωσμένου κύρους και υψηλής επιστημονικής κατάρτισης, με επαγγελματική εξειδίκευση στις θετικές επιστήμες, την οικονομική επιστήμη ή νομική, ιδίως στον τομέα των τηλεπικοινωνιών και ταχυδρομείων.

Η επιλογή του Προέδρου της ΕΕΤΤ θα γίνει με εισήγηση του Υπουργού ΥΠΟΜΕΔΙ προς το Υπουργικό Συμβούλιο, το οποίο ύστερα από γνώμη της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής, επιλέγει και διορίζει τον Πρόεδρο.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να υποβάλλουν αιτήσεις εκδήλωσης ενδιαφέροντος με τα σχετικά δικαιολογητικά από τις 18 Δεκεμβρίου 2015 έως και στις 7 Ιανουαρίου 2016 (ώρα 5 μ.μ.) αποκλειστικά μέσω διαδικτυακού συνδέσμου. Στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος αναφέρονται αναλυτικά τα δικαιολογητικά υποβολής αίτησης συμμετοχής, τα προσόντα επιλογής του προέδρου, η διαδικασία επιλογής, η θητεία, τα κωλύματα διορισμού, οι υποχρεώσεις του Προέδρου ΕΕΤΤ κ.α.

Ο Υπουργός Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων κ. Χρήστος Σπίρτζης, σε δήλωση του, τονίζει ότι: «Για την πλήρωση της θέσης του Προέδρου της ΕΕΤΤ επιλέγουμε μια ανοιχτή, διαφανή και αξιοκρατική διαδικασία, η οποία θα συγκεντρώσει υποψηφιότητες υψηλής ποιότητας, έτσι ώστε να εξυπηρετηθούν οι τρεις βασικές μας προτεραιότητες, οι οποίες είναι:

• Μια πραγματικά ανταγωνιστική αγορά, που θα φέρνει αξιόπιστες τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες, με χαμηλό κόστος στον καταναλωτή.
• Η ενίσχυση των επενδύσεων με όρους διαφάνειας και προστασίας του δημοσίου συμφέροντος.
• Η προστασία του καταναλωτή και της υγιούς επιχειρηματικότητας.

Διασφαλίζουμε την ανεξαρτησία της ΕΕΤΤ, από όσους επιθυμούν να στρεβλώσουν ή να επηρεάσουν την Εθνική Ρυθμιστική Αρχή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων, με όρους, που έχουν ως στόχο την προστασία των συμφερόντων του δημοσίου και των πολιτών και όχι της διαπλοκής και των οργανωμένων συμφερόντων».

Σημείωση: Η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση της θέσης του Προέδρου της Εθνικής Επιτροπής Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (Ε.Ε.Τ.Τ.) έχει προωθηθεί από το Υπουργείο και θα αναρτηθεί άμεσα στο διαδικτυακό τόπο ttp://www.opengov.gr/home/<http://www.opengov.gr/home/> της Μονάδας Τεκμηρίωσης και Καινοτομιών του Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης και Αυτοδιοίκησης (ΕΚΔΔΑ).


Πηγή : Υπουργείο Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων (http://www.yme.gr/?aid=4621&tid=21)

emeliss
16-12-15, 19:51
Άντε να βγει να στείλουμε αιτήσεις. Πάντα ήθελα να γίνω κάπου πρόεδρος.

DVader
16-12-15, 21:04
Αφού σε 2 μήνες θα τον διώξουν πάλι ...το ψάχνουν ...

nnn
16-12-15, 21:17
Αφού σε 2 μήνες θα τον διώξουν πάλι ...το ψάχνουν ...

Τυπικά προσόντα

Yes Minister

:rolleyes:

Avvocato
16-12-15, 21:23
Ετοιμαζω βιογραφικο......προυπηρεσια "μελος του ADSLGR"

GrandGamer
16-12-15, 21:53
Να στείλω κι εγώ που έχω μεταπτυχιακό στην ασφάλεια αλλά 0 προηπυρεσία;

BTW τι πάει να πει "πρόσωπο εγνωσμένου κύρους"; δηλαδή τι κύρος πρέπει να έχεις και πως το μετράς;

intech
16-12-15, 22:47
Να στείλω κι εγώ που έχω μεταπτυχιακό στην ασφάλεια αλλά 0 προηπυρεσία;

BTW τι πάει να πει "πρόσωπο εγνωσμένου κύρους"; δηλαδή τι κύρος πρέπει να έχεις και πως το μετράς;

Μάλλον εμένα φωτογραφίζουν..:twisted::closed:(είπε το Avatar)

karetsos
16-12-15, 22:52
αυτό το "καθεστώς πλήρους και αποκλειστικής απασχόλησης" με χαλάει, γιατί δουλεύω και σαν μοντέλο χεριών... και δεν θέλω να χαλάσω την καριέρα μου... :cool:

tzelen
16-12-15, 22:59
Να στείλω; Χειρότερος δε νομίζω να είμαι :p

MIKU
16-12-15, 23:00
Πάω και γω!!!

DVader
16-12-15, 23:05
Τυπικά προσόντα

Yes Minister

:rolleyes:

:rofl:

eyw
16-12-15, 23:33
Μπορεί να είναι κάποιος που ξέμεινε απο τον ΟΑΣΑ ΣΤΑΣΥ κλπ και ψάχνει για δουλειά. http://www.kathimerini.gr/840297/article/epikairothta/politikh/prwtofanes-fiasko-sth-voylh-me-ton-spirtzh?utm_source=hootsuite

Πόσα δίνουν εκεί στην ΕΕΤΤ? η θέση είναι με μπλοκάκι ή με πρόσληψη και ένσημα?
Με κάνα €800 το μήνα καλά είναι, πάω και γώ.

giwrgosth
17-12-15, 09:59
Θα πέσω από τα σύννεφα αν δω σε αυτή τη θέση πρώην ΠΑΣΟΚο!

nnn
17-12-15, 11:36
Θα πέσω από τα σύννεφα αν δω σε αυτή τη θέση πρώην ΠΑΣΟΚο!

Φόρεσε το αλεξίπτωτο από τώρα :mrgreen:

spulse
17-12-15, 12:10
Προτείνω τον george94 για πρόεδρο.

Nikiforos
17-12-15, 12:14
Εγω προτεινω καποιον απο τους admin του forum με προτιμηση στον nnn και τον Sdikr. :oneup:

tzelen
18-12-15, 09:41
Εγω προτεινω καποιον απο τους admin του forum με προτιμηση στον nnn και τον Sdikr. :oneup:

Ωχ! Τώρα έδεσε το γλυκό! :twisted:

:p
please don't ban

Nikiforos
18-12-15, 14:14
Δεν το ειπα για να κοροιδεψω, αλλα γιατι ειναι καλα παιδια και τους εκτιμω. Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμε. :)

Artemius
18-12-15, 17:32
Εγω προτεινω καποιον απο τους admin του forum με προτιμηση στον nnn και τον Sdikr. :oneup:

(μην είσαι αφελής,τις κληρώσεις τις κάνει ο 3νης. α,εκτός και αν έβαλες τον sdikr για ξεκάρφωμα! :p )

Helene
08-01-16, 02:36
Θα πέσω από τα σύννεφα αν δω σε αυτή τη θέση πρώην ΠΑΣΟΚο!

Στο μυαλό μου είσαι... Κι εγώ!

@ ADSLgr.com All rights reserved.