PDA

Επιστροφή στο Forum : Router ZTE H108NS από ΟΤΕ σε νέα γραμμή Vodafone/HOL



manicx
20-12-15, 21:31
Καλησπέρα

Συγγενικό μου πρόσωπο έκανε μεταφορά από OTE DP σε Vodafone/HOL DP. Από ότι μου είπε δεν του έδωσαν router αλλά έχει το κλασσικό ZTE H108NS που είχε στον ΟΤΕ (μην με ρωτάτε αν είναι με χρησιδάνειο). Προς το παρόν αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν μπορεί καταχωρώντας στο H108NS username/password που θα λάβει από Vodafone/HOL να κάνει 'παιχνίδι'. Ή θα πρέπει να πάρει router από Vodafone/HOL. Ευχαριστώ

nyannaco
20-12-15, 21:52
Μπορεί να χρησιμοποιήσει το modem που έχει, ή και οποιοδήποτε άλλο. Και δεν χρειάζεται καν να ασχοληθεί με username/password, ακόμη κι αν αφήσει αυτά που έχει τώρα, πάλι θα λειτουργήσει.

cranky
20-12-15, 23:35
Ή θα πρέπει να πάρει router από Vodafone/HOL.
Όχι, δεν χρειάζεται.
Κι' εγώ, το δικό μου χρησιμοποιώ

manicx
21-12-15, 12:30
Μπορεί να χρησιμοποιήσει το modem που έχει, ή και οποιοδήποτε άλλο. Και δεν χρειάζεται καν να ασχοληθεί με username/password, ακόμη κι αν αφήσει αυτά που έχει τώρα, πάλι θα λειτουργήσει.

Εννοώ να βάλω αυτά που θα έχει για να πάρει IP από τη HOL, όχι για να έχει πρόσβαση στο UI του router.

Σας ευχαριστώ και τους δύο.

nyannaco
21-12-15, 12:35
Εννοώ να βάλω αυτά που θα έχει για να πάρει IP από τη HOL, όχι για να έχει πρόσβαση στο UI του router.Κι εγώ το ίδιο εννοώ. Δεν παίζουν πλέον κανένα ρόλο τα credentials, εγώ έχω ακόμη του προ-προηγούμενου παρόχου στο modem μου ;)

Green Dragon
21-12-15, 17:23
Κάπως παρόμοιο το ερώτημα μου με του φίλου manicx

έχω ένα αρκετά παλιό router ( αγορασμένο το 2009 ) το LINKSYS WAG54G2-EZ WIRELESS-G ADSL2+ GATEWAY ANNEX A
με χαρακτηριστικά:

Μοντέλο: WAG54G2.
Θύρες: DSL, Ethernet (1-4), Power.
Κουμπιά: Reset, Wi-Fi Protected Setup.
Ενδείξεις LED: Power, Ethernet, Security, Wireless, DSL, Internet.
Ισχύς RF(EIRP): 802.11g: 15 dBm, 802.11b: 17 dBm.
Κεραία: 1 εσωτερική με απολαβή 2 dBi.
Δυνατότητες ασφάλειας: VPN Passthrough (IPSec, PPPoE, PPTP, L2TP), DoS Protection, WPA2/WPA Personal and Enterprise, WEP, MAC Address Filtering, NAT, SPI Firewall.
Τροφοδοσία: Power DC 12V/1A.
Διαστάσεις: 202 x 34 x 160mm.
Βάρος: 340g.
Απαιτήσεις συστήματος: Για το Setup Wizard: Windows (Vista, XP, 2000 SP4) ή Mac OS X (v10.4.9 ή νεότερο). Internet Explorer 6.0, Firefox 2.0, ή Safari 3.0 για το web interface.
Προδιαγραφές: Certification FCC, IC, CE, A-Tick, IDA, Wi-Fi (802.11b/g), WPA, WPA2,Telepermit, Anatel.

μπορώ να το χρησιμοποιήσω σε μία καινούργια τηλεφωνική σύνδεση της HOL;;;
Δεν έχω απαιτήσεις ιδιαίτερες...το μόνο που θέλω είναι να έχω καλή ποιότητα στην τηλεφωνική γραμμή και σταθερό και γρήγορο internet.
Αν κρίνετε ότι δεν κάνει, τότε να δώσω τα 20ευρώπουλα και να πάρω αυτό της hol

ευχαριστώ!

nyannaco
21-12-15, 17:37
Μια χαρα κανει, το ιδιο εχω. Δεν θα εχεις προβλημα.

Green Dragon
21-12-15, 17:51
Μια χαρα κανει, το ιδιο εχω. Δεν θα εχεις προβλημα.
οκ...να είσαι καλά!

@ ADSLgr.com All rights reserved.