PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπη απο Tellas . Σε ποσο καιρο ????



Insomniac
22-09-04, 09:30
Ζητησα με fax διακοπη internet 384/128 dsl και μου ειπαν σε 30 μερες.Πηρα τηλ και μου ειπαν μετα σε 3-4 μερες....Εχει κανεις εμπειρια ???? Ευχαριστω. :D :D :D

limassol
22-09-04, 10:34
και εγω ξερω οτι για να στην διακοψουν θελουν 1 μηνα!!!LOL ελεος!!!σε πια σκεφτεσαι να μετακομισεις;;

Insomniac
22-09-04, 10:39
και εγω ξερω οτι για να στην διακοψουν θελουν 1 μηνα!!!LOL ελεος!!!σε πια σκεφτεσαι να μετακομισεις;;

Μαλλον ACN ή Forthnet λεω...Αλλα φοβαμαι μην την διακοψουν χωρις προειδοποιηση και μεινω χωρις internet ξαφνικα... :twisted: :twisted:

ermis333
22-09-04, 14:53
insomniac πάρε μια NETCARTA για να είσαι σίγουρος οτι δεν θα βρεθείς χωρίς Ιντερνετ

Insomniac
22-09-04, 15:04
Πηρα τηλ και θα την κοψουν αυριο.Ηδη εκανα συνδεση με ACN.Ευχαριστω :D :D :D :D

Hivlaher
28-09-04, 22:08
LoL

Εγώ έκανα αίτηση διακοπής Tellas τον Ιούνιο και τους πήρα τηλ τισ προαλες να τους ρωτήσω γιατί δεν έχει κοπεί ακόμη...

Ξέρεις τι μου είπανε ?

ΑΑΑ δεν έχει γίνει επικύρωση απο την αστυνομία για το όνομα, τον αριθμό ταυτότητας και το ΑΦΜ που μας δώσατε κλπ κλπ κλπ.

Φαγανε το εορτολόγιο στη μάπα και ηρεμίσανε

Μετακομίζω forthnet για να κάνω δοκιμές να δω αν φταίει το dslam

Insomniac
28-09-04, 22:22
Εμενα την κοψανε οπως ειπανε...Το email της την αλλη μερα δεν δουλευε...

ogenikos
28-09-04, 22:41
Εγω έκανα χρήση 1 μήνα παρά δύο μέρες (χωρίς να την ξαναχρησιμοποιήσω), τους έστειλα fax για διακοπή και το επιβεβαίωσα μέσω τηλεφώνου ότι το έλαβαν, και ενώ με διαβεβαίωσαν ότι θα χρεωθώ μόνο για όσο χρόνο έμπαινα με αυτο το λογαριασμό, με χρέωσαν 4 μήνες, και μετά απο πολλά μπινελίκια μου αφάιρεσαν 1,5 μήνα, οπότε απο έναν μήνα που την χρησιμοποίησα πραγματικά τώρα θέλουν να πληρώσω 2,5 :shock: :shock: με το εξής σκεπτικό:
1 μήνα που έκανα χρήση + 1,5 εβδομάδα να φτάσει το fax στους αρμόδιους για διακοπές + 1 μήνα που λένε ότι χρειάζονται για να κάνουν την διακοπή = 2,5 μήνες :twisted: :evil:
Εδώ και 4 μήνες τους έχω απλήρωτους, ζητώντας τους να μου στείλουν το σωστό πιστωτικό...κουφάλες...ντροπή...γι'αυτό μάγκες τον νού σας και απο μακριά
TELLAS = Aπαράδεκτοι απατεώνες (http://www.adslgr.com/forum/thread6579.html)

blizard
29-09-04, 04:45
Και εγώ ένα μήνα και κάτι πλήρωσα στην tellas.

Δεν με πειράξε ο χρόνος γιατί είχα ζητήσει διακοπή μόλις 3 μέρες !! από όταν έκανα την αίτηση :) ...την ήθελα για δοκιμή απλά .
Αλλά με ενόχλησε και με ταλαιπώρισε λίγο η όλη διαδικασία που έχουν, και θεωρώ την πολιτική τους απαράδεκτη.
(κατά τα άλλα σχετικά καλός isp είναι, και δεν θα έπρεπε να κάνουν τέτοια πράγματα)

BoGe
29-09-04, 10:16
Και εγώ ένα μήνα και κάτι πλήρωσα στην tellas.

Δεν με πειράξε ο χρόνος γιατί είχα ζητήσει διακοπή μόλις 3 μέρες !! από όταν έκανα την αίτηση :) ...την ήθελα για δοκιμή απλά .
Αλλά με ενόχλησε και με ταλαιπώρισε λίγο η όλη διαδικασία που έχουν, και θεωρώ την πολιτική τους απαράδεκτη.
(κατά τα άλλα σχετικά καλός isp είναι, και δεν θα έπρεπε να κάνουν τέτοια πράγματα)

Ούτε ο ISP θα έπρεπε να κάνει όπως λές τέτοια πράγματα, αλλά ούτε και εσύ.
Και πιθανόν αυτά τα πράγματα να γίνονται για να αποθαρρύνουν άτομα σαν και εσένα.

Φιλικά πάντα

ermis333
29-09-04, 11:55
Το ζήτημα είναι απλό,

Αν η σύνδεση ADSL είναι σε κοινό κωδικό με το συμβόλαιο για υπηρεσίες τηλεφωνίας Τελλάς τότε σε κόβουν μέσα σε 3-4 μέρες από όταν λάβουν το Φάξ.

Όταν ο λογαριασμός ADSL είναι ξεχωριστός τότε κάνει να κοπεί 30 μέρες.

lazar
29-09-04, 13:13
Το ζήτημα είναι απλό,

Αν η σύνδεση ADSL είναι σε κοινό κωδικό με το συμβόλαιο για υπηρεσίες τηλεφωνίας Τελλάς τότε σε κόβουν μέσα σε 3-4 μέρες από όταν λάβουν το Φάξ.

Όταν ο λογαριασμός ADSL είναι ξεχωριστός τότε κάνει να κοπεί 30 μέρες.


Με βάση ποιά λογική αυτό;

ermis333
29-09-04, 17:26
Με τι λογική του Μέγα Μέρμυγκα...

Αυτό ισχύει πάντως και εγώ απλά σας το μεταφέρω.

newbie
29-09-04, 17:55
Ζητησα με fax διακοπη internet 384/128 dsl και μου ειπαν σε 30 μερες.Πηρα τηλ και μου ειπαν μετα σε 3-4 μερες....Εχει κανεις εμπειρια ???? Ευχαριστω. :D :D :D
εγώ παντος ειχα πληρώσει το δίμινο αυγουστος-σεπτεμβριος τους εστειλα fax στις 16/9 και στις 20/9 μου κοψανε την προσβαση 384/128 ασχετα εαν ειχα πληρωσει μεχρι τελος του μηνα.

Koumooo
09-11-04, 17:02
εγω εκανα πριν 2 λεπτα, για να δούμε πότε θα την κόψουν!

Crosstalk
09-11-04, 17:17
Καλα, εκει αυτοι οι "μερμηγκες" δεν ανησυχουν με την συνεχιζομενο τερματισμο συνδεσεων απο τους συνδρομητες τους????!!!!
Εκτος και αν ειναι τοσο ικανοποιημενοι απο τον τομεα εταιρικων υπηρεσιων και τους απλους καταναλωτες δεν τους υπολογιζουν και πολυ!
Ευτυχως που τελικα δεν πηγα στην Τελλας για ISP γιατι αποτι φαινεται ολοι την "κανουν"!

guru
10-11-04, 04:55
Εγώ έμεινα στη μυρμηγκοφωλιά ( :lol: ), όμως αν στον επόμενο γύρο μειώσεων δεν μειωθούν σημαντικά οι χρεώσεις της, θα πάω αλλού.

Αλήθεια πότε θα γίνουν αυτές οι μειώσεις; (ρητορικό ερώτημα)

@ ADSLgr.com All rights reserved.