PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαφορές μεταξύ Forthnet 2Play και Forthnet 2Play Soho???



axinosgr
17-04-07, 19:28
Καλησπέρα σε όλη την παρέα...

Μπορεί κάποιος να μου πεί ποιές είναι οι διαφορές μεταξύ Forthnet 2Play και Forthnet 2Play Soho ???

Γιατί το ψάχνω και δεν μπορώ ν' ανακαλύψω κάτι το διαφορετικό....:hmm:


Ευχαριστώ....:)

Akoulis
17-04-07, 19:32
Στο 2Play πληρωνεις 39.90 τον μηνα και εχεις Internet+απεριοριστο τηλεφωνο.
Στο soho πληρωνεις 24,90 τον μηνα για ιντερνετ και μετα με χρονοχρεωση πληρωνεις οσες κλησεις κανεις μονο.
Βασικα αν δεν χρησιμοποιεις το σταθερο σε συμφερει το Soho.

29gk
17-04-07, 19:53
Και μια ακομα μικρη αλλα σημαντικη για καποιους διαφορα.

Το SoHo απευθυνεται, κατ αυτους σε επιχειρησεις και για αυτο το λογο δινει καπως ελαφρυτερο παγιο αλλα εχει κανονικη χρονοχρεωση. Αν λοιπον εγω ειμαι περιπτερας με τηλεφωνο για το κοινο , μαλλον δεν θα με δεχτει στο απεριοριστο 2play καθως και θα το τσακισω αλλα και δεν θα παρουν φραγκο. Για αυτο διευκρινιζουν , λιγο αφηρημενα ειναι η αληθεια, "για οικιακη χρηση"

axinosgr
18-04-07, 17:29
Στο 2Play πληρωνεις 39.90 τον μηνα και εχεις Internet+απεριοριστο τηλεφωνο.
Στο soho πληρωνεις 24,90 τον μηνα για ιντερνετ και μετα με χρονοχρεωση πληρωνεις οσες κλησεις κανεις μονο.
Βασικα αν δεν χρησιμοποιεις το σταθερο σε συμφερει το Soho.


Και μια ακομα μικρη αλλα σημαντικη για καποιους διαφορα.

Το SoHo απευθυνεται, κατ αυτους σε επιχειρησεις και για αυτο το λογο δινει καπως ελαφρυτερο παγιο αλλα εχει κανονικη χρονοχρεωση. Αν λοιπον εγω ειμαι περιπτερας με τηλεφωνο για το κοινο , μαλλον δεν θα με δεχτει στο απεριοριστο 2play καθως και θα το τσακισω αλλα και δεν θα παρουν φραγκο. Για αυτο διευκρινιζουν , λιγο αφηρημενα ειναι η αληθεια, "για οικιακη χρηση"


Σας Ευχαριστώ Και Τους Δυό Σας....:oneup::oneup::oneup:

nrg_polini
18-04-07, 17:44
Και μια ακομα μικρη αλλα σημαντικη για καποιους διαφορα.

Το SoHo απευθυνεται, κατ αυτους σε επιχειρησεις και για αυτο το λογο δινει καπως ελαφρυτερο παγιο αλλα εχει κανονικη χρονοχρεωση. Αν λοιπον εγω ειμαι περιπτερας με τηλεφωνο για το κοινο , μαλλον δεν θα με δεχτει στο απεριοριστο 2play καθως και θα το τσακισω αλλα και δεν θα παρουν φραγκο. Για αυτο διευκρινιζουν , λιγο αφηρημενα ειναι η αληθεια, "για οικιακη χρηση"

Το SoHo ειναι και για οικιακους χρηστες.

A_gamer
18-04-07, 17:54
Οι απεριόριστες είναι προς σταθερά Ελλάδας μόνο.Κινητά και εξωτερικό χρεώνονται κανονικά και στο 2play.

NewMember21
15-05-07, 21:02
Το ερώτημα μου είναι ,αν το voip στο 2-play soho, λειτουργεί ικανοποιητικά, σε σχεση πάντα με τη λειτουργικότητα που έχει το κανονικό τηλέφωνο στο 2-play, ούτως ώστε να καταστεί προτιμότερο το πρώτο, από οικονομικής άποψης(κέρδος--> 15 ευρώ/μήνα).

skoupas
15-05-07, 21:49
Που το είδες ότι το soho είναι voip τηλεφωνία? Κανονική τηλεφωνία είναι και τα δύο προγράμματα.

NewMember21
15-05-07, 22:25
Που το είδες ότι το soho είναι voip τηλεφωνία? Κανονική τηλεφωνία είναι και τα δύο προγράμματα.

Εννοώ, να το κανω εγώ voip(για εξερχόμενες κλήσεις).

ogenikos
16-05-07, 23:52
Φίλε axinosgr βλέπω στην υπογραφή σου ότι σε 6 ημέρες μάλλον θα ενεργοποιηθεί η γραμμή σου(forthnet), η προηγούμενη γραμμή σου(ΟΤΕ) + internet, έχουν ήδη κοπεί, και απο πότε;

axinosgr
17-05-07, 15:07
Φίλε axinosgr βλέπω στην υπογραφή σου ότι σε 6 ημέρες μάλλον θα ενεργοποιηθεί η γραμμή σου(forthnet), η προηγούμενη γραμμή σου(ΟΤΕ) + internet, έχουν ήδη κοπεί, και απο πότε;

Φίλε ogenikos είχα μέχρι της 10.04.07 adsl over isdn με πάροχο την HOL και μέσω ΑΡΥΣ. Εγώ μετά ζήτησα από τη HOL να μου διακόψει το ίντερνετ πολύ πριν καταθέσω την αίτηση στη Forthnet. Τώρα απλά έχω isdn 64 και όλα τα υπόλοιπα τηλεφωνία και λοιπά στον ΟΤΕ. Και απλά αναμένω...;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.