PDA

Επιστροφή στο Forum : Κατάσταση Βλαβών



stellitsa1978
17-04-07, 21:34
Καλησπέρα σε όλο το Forum,

και πάλι εδώ να ζητήσω τη βοηθειά σας, γνωρίζει κάποιος/α αν υπάρχει η δυνατότητα να πάρω κατάσταση βλάβών από τον Ο.Τ.Ε. ???

Εννοώ από καποια χρονική στιγμή ( πχ 2 χρονια πριν ) μέχρι σήμερα , τί βλάβες είχα δηλώσει για τη γραμμή μου και τι έγινε για αυτές .

Αν ναι που πρέπει να πάω να την ζητήσω και πώς ???

:help: :help: :help: :help:
Στελλίτσα

deniSun
18-04-07, 10:32
Κάνε μια προσπάθεια να τους ρωτήσεις
Αν και μου φαίνεται τελείως απίθανο κάτι τέτοιο.
Μάλλον θα υπάρχει ιδική διαδικασία και όχι κάτι από τις συνηθισμένες.
Βλέπεις είναι και μεγάλο το διάστημα που ζητάς.

grandstyle
18-04-07, 19:03
αν δεν βαριουνται ισως σου πουν.. αν εννοεις σε εντυπη μορφη δεν νομιζω να γινεται αν και δεν το αποκλειω θα ελεγα οτι οφειλουν να το κανουν.

αληθεια σε τη θα σου χρησιμεψει να μαθεις ?

maik
18-04-07, 19:17
Τα στοιχεια κρατιουνται για ενα χρονο πισω. Αν το ζητησεις επισημα απο τον ΟΤΕ της περιοχης σου εξηγωντας και τους λογους που το θελεις θα σου τα δωσουν.

geobest99
18-04-07, 21:28
Άν πάρεις στον Ο.Τ.Ε. ( 134 - 121 ) θα σε παραπέμψοθν στον Ο.Τ.Ε. της περιοχής σου .

Εκει αν πάρεις τηλέφωνο θα σου πουνε ελάτε να σας τα δώσουμε , θα ρωτήσεις τι χρειάζεται και τηα σου πουν τίποτα απλά όποιος ερθει να τα ζητήσει να ξέρει το νούμερο του τηλεφώνου.

Μην πέσεις στην παγίδα τους.

Αν κάνεις το λάθος και στείλεις αλλο άτομο ακόμα και με το λογαριασμό , έχασες !!!

Θα πάς η ίδια με ένα λογαριασμό.Θα σου ζητήσουν να κάνεις αίτηση.

τώρα πως και ποτε στα δίνουν μετα την αίτηση δεν το γνωρίζω.

Φιλικα
Geobest


Υ.Γ. εκτός αν κάποιο παλικάρι ή κοπέλα από εδώ δουλεύει στο 134-121 και τραβήξει μια εκτύπωση αν μπορει και εχει τη δυνατότητα και στα δώσει να μην ταλαιπωρείσαι.

;) ;) ;) ;)

sdikr
18-04-07, 21:38
Άν πάρεις στον Ο.Τ.Ε. ( 134 - 121 ) θα σε παραπέμψοθν στον Ο.Τ.Ε. της περιοχής σου .

Εκει αν πάρεις τηλέφωνο θα σου πουνε ελάτε να σας τα δώσουμε , θα ρωτήσεις τι χρειάζεται και τηα σου πουν τίποτα απλά όποιος ερθει να τα ζητήσει να ξέρει το νούμερο του τηλεφώνου.

Μην πέσεις στην παγίδα τους.

Αν κάνεις το λάθος και στείλεις αλλο άτομο ακόμα και με το λογαριασμό , έχασες !!!

Θα πάς η ίδια με ένα λογαριασμό.Θα σου ζητήσουν να κάνεις αίτηση.

τώρα πως και ποτε στα δίνουν μετα την αίτηση δεν το γνωρίζω.

Φιλικα
Geobest


Υ.Γ. εκτός αν κάποιο παλικάρι ή κοπέλα από εδώ δουλεύει στο 134-121 και τραβήξει μια εκτύπωση αν μπορει και εχει τη δυνατότητα και στα δώσει να μην ταλαιπωρείσαι.

;) ;) ;) ;)

Με συγχωρείς αλλά δεν λένε κάτι τετοίο, λένε ο κάτοχος της γραμμης

geobest99
18-04-07, 21:46
Με συγχωρείς αλλά δεν λένε κάτι τετοίο, λένε ο κάτοχος της γραμμης

τουλάχιστον εμένα μια φορά ποθ είχα ζητήσει , εγινε όπως προείπα , μου ειπαν τηλεφωνικά από 134 και 121 να επικοινωνοίσω με τον Ο.Τ.Ε. της περιοχής μου , εκεί που πείρα τηλέφωνο το ρώτησα επισταμένος αν πρεπει να παώ εγώ που είμαι ο κατοχος ή καποιος αλλός , και μου απάντησαν ορθα κοφτά ότι το μόνο που χρειάζεται όποιος πάει να ξέρει το νουμερο του τηλεφώνου που θέλουμε την κατάσταση βλαβών !!!

Εστειλα λοιπών τον πατέρα μου ( με λογαριαμό ) και δεν του έδωσαν τίποτα του είπαν ότι πρέπει να πάω εγώ να κάνω αίτηση

στο τηλέφωνο δεν μου είχαν πεί για καμια αίτηση απλά πάω το ζητάω και το τυπώνουν και μου το δίνουν !!!

βεβαια εγώ δεν πήγα ποτέ λόγο φόρτου εργασίας και το πράγμα ξέμεινε .

Αυτή ήταν η δικιά μου εμπειρία και για αυτό την ανέφερα.


για το λόγο αυτό έγραψα και το υστερόγραφο , για να μην ταλαιπωρείται η κοπελια/κυρία

maik
19-04-07, 00:32
Εστειλα λοιπών τον πατέρα μου ( με λογαριαμό ) και δεν του έδωσαν τίποτα του είπαν ότι πρέπει να πάω εγώ να κάνω αίτηση


Δηλαδη βρισκω ενα λογαριασμο τυχαια , παω στον ΟΤΕ και ζηταω να μου δωσουν οτι στοιχειο εχουν και δεν εχουν απλα και μονο γιατι κραταω στο χερι μου ενα λογαριασμο. Η κοινη λογικη λεει οτι δεν προκειτε να παρω τιποτε.

geobest99
19-04-07, 09:23
Δηλαδη βρισκω ενα λογαριασμο τυχαια , παω στον ΟΤΕ και ζηταω να μου δωσουν οτι στοιχειο εχουν και δεν εχουν απλα και μονο γιατι κραταω στο χερι μου ενα λογαριασμο. Η κοινη λογικη λεει οτι δεν προκειτε να παρω τιποτε.

Μάλον φιλε μου δεν τα διάβασες όλα , τον εστειλα βάση αυτων που μου είπαν απο το κατάστημα , δεν διαφωνώ μαζί σου , αλλά οι υπάλληλοι του Ο.Τ.Ε. μου ειπαν ότι ετσι γίνεται δεν το εβγαλα απο το μυαλό μου.

Αυτο που θέλω να πώ ειναι ότι ουτε να πληροφορήσουν σωστά τους πελάτες τους δεν ξέρουν !!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.