PDA

Επιστροφή στο Forum : Ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Τεχνικό Τμήμα ΟΤΕ Περιστερίου - Conn-x σε 24 ώρες -



Σελίδες : [1] 2

Jazzer
17-04-07, 21:35
Θέλω να ευχαριστήσω θερμά το τεχνικό τμήμα ΟΤΕ Περιστερίου για την άμεση τηλεφωνική ανταπόκρισή τους για νέα τηλ. σύνδεση και conn-x σε 24 ώρες.
Πιο συγκεκριμένα, λόγω σοβαρότατης ταλαιπωρίας μου από "ενεργοποίηση" της ΟΝ και καταγγελία σύμβασης με κοινοποίηση στην Ε.Ε.Τ.Τ. έμεινα χωρίς τηλ. και adsl, αφού ο αριθμός μου λόγω φορητότητας παρέμενε στην ΟΝ.
http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=87780
'Ετσι, προκειμένου να αποφύγω νέα ταλαιπωρία φορητότητας του αριθμού μου προς τον ΟΤΕ αυτή τη φορά, αιτήθηκα νέο αριθμό στις 2/4. Η ημερομηνία που δόθηκε ήταν 25/4, όμως με ένα τηλεφώνημα μου στο τεχνικό τμήμα του ΟΤΕ Περιστερίου, όπου τους εξήγησα τον "εγκλωβισμό" του αριθμού μου στην ΟΝ και το μεγάλο πρόβλημα που έιχε δημιουργηθεί, ήρθαν Κυριακή 15/4 και μου σύνδεσαν τηλέφωνο με νέο αριθμό. Την επόμενη μέρα, χθές Δευτέρα 16/4, αιτήθηκα στο 134 conn-x 2048 ώρα 08.30 πρωί. Τηλεφώνησα στους ίδιους ανθρώπους (προιστάμενος και ένας ακόμη τεχνικός ) τους οποίους σημειωτέον δεν γνωρίζω, και ζήτησα αν ήταν δυνατόν να πραγματοποιηθεί η σύνδεση adsl σχετικά σύντομα, αφού το internet χρησιμοποιείται για εργασία. Οι άνθρωποι αυτοί, τους οποίους ευχαριστώ θερμά, ανταποκρίθηκαν για δεύτερη φορά στο αίτημά μου, και σήμερα πρωινές ώρες, μετά από μόλις 24 ώρες από την αίτησή μου, έχω adsl σύνδεση και πάλι.Αποδείχθηκε λοιπόν στην περίπτωσή μου, ότι εισακούστηκε το πρόβλημα που αντιμετώπισα από άλλο πάροχο και εξυπηρετήθηκα ταχύτατα από τον ΟΤΕ, για τον οποίο πολλοί από εμάς είχαμε ή έχουμε παράπονα.
Να λοιπόν που υπάρχουν και εξαιρέσεις !

no_logo
17-04-07, 21:48
η εξυπηρέτηση των λεγόμενων εναλλακτικων είναι τόσο άθλια που πολλοί είπανε τον πΟΤΕ ΟΤΕ.
Μετά την δική μου ταλαιπωρία, όταν ξαναγύρισα στο ήσυχο λιμάνι του ΟΤΕ το μόνο που σκέφτηκα ήταν το στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα. Στον εναλλακτικό ακόμα και το απλούστερο αίτημα ή βοήθεια έπρεπε να περασει από χιλια κύμματα και πάντα υπήρχε ο απρόβλεπτος παράγοντας να πέσω σε ανόητο υπάλληλο της εξυπηρέτησης πελατών. Τώρα στον ΟΤΕ/ΟΤΕΝΕΤ οι άνθρωποι έχουν ονοματεπώνυμο, υπάρχει η θέληση να σε βοηθήσουν, αυτά που μου λένε (όσες φορές εχει χρειαστεί να πάρω) δεν αλλάζουν από τηλεφώνημα σε τηλεφώνημα, δεν με κοροιδευουν, δεν περιμένω πάνω από 10 λεπτά στην αναμονή.

:respekt: :respekt: :respekt: :respekt: :respekt:

απλά λογικά πράγματα που στους εναλλακτικούς δεν είναι αυτονόητα :down:
με λίγα λόγια το φθηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι ;)

nrg_polini
17-04-07, 21:52
Αααααχ αναπολω στιγμες 2005, τα πρωτα μου ποστ. Ολοι με βριζαν, με ελεγαν ποτετζη εγκαθετο το ενα το αλλο . ΔΙΚΑΙΩΣΗ :cry:

grandstyle
17-04-07, 21:57
σιγα τα αυγα..την δουλεια τους εκαναν.. ο οτε δεν ειναι για χειροκροτηματα .. για κατι αλλο ναι .

sdikr
17-04-07, 22:01
σιγα τα αυγα..την δουλεια τους εκαναν.. ο οτε δεν ειναι για χειροκροτηματα .. για κατι αλλο ναι .

Θα δείς οτι στο ποιο πανω μήνυμα δεν λέει πουθενά για ταχύτητες,
Βέβαια αν είχε ΟΝ (ρίξε μια ματιά στο subforum να δείς ταχύτητες )
Καταντάς κουραστικός ξέρεις ;)
Στην τελική ο ΟΤΕ την δουλεία του την εκάνε, αλλοι δεν την κάναν, σε εσένα πότε θά έχει Χ4;

rebeskes
17-04-07, 22:05
Για μένα μπερδεύετε τους ανθρώπους που δουλεύουν στον ΟΤΕ (ή στον πΟΤΕ όπως θέλετε) με τους άλλους που κανονίζουν το managment και γενικώς την οικονομική πολιτική του!!! Επειδή είχα μια εμπειρία μαζί τους στην πλειοψηφία τους είναι πολύ καλοί

Spanos
17-04-07, 22:06
Λογικό δεν είναι όταν γυρίζεις στον ΟΤΕ να τρέχουν να σε εξυπηρετήσουν όλοι και να στάζουν μέλι και όταν θέλεις να φύγεις να μη σε εξυπηρετεί κανείς; Το ίδιο θα έκανα και εγώ, αρα τι μπράβο;

Iannis
17-04-07, 22:11
Αααααχ αναπολω στιγμες 2005, τα πρωτα μου ποστ. Ολοι με βριζαν, με ελεγαν ποτετζη εγκαθετο το ενα το αλλο . ΔΙΚΑΙΩΣΗ :cry:


και εγω ενας απο αυτούς ήμουν το ομολογώ :(
Μετα απο 10 χρονια forthet τελος
Ο ΟΤΕ θα μιλήσει τελευταίος στα 16
Οι εναλλακτικοί με ξένα κόλλυβα έκαναν πάρτι τόσα χρόνια

α ρε ποRtnet

sdikr
17-04-07, 22:18
Λογικό δεν είναι όταν γυρίζεις στον ΟΤΕ να τρέχουν να σε εξυπηρετήσουν όλοι και να στάζουν μέλι και όταν θέλεις να φύγεις να μη σε εξυπηρετεί κανείς; Το ίδιο θα έκανα και εγώ, αρα τι μπράβο;

εεε κάνε αίτηση στην τελλας για διακόπη, όταν γίνει πάρε με τηλέφωνο, ααα συγνώμη δεν έχεις τηλέφωνο :p

wintech2003
17-04-07, 22:24
εεε κάνε αίτηση στην τελλας για διακόπη, όταν γίνει πάρε με τηλέφωνο, ααα συγνώμη δεν έχεις τηλέφωνο :p

Εγραψες!!!. :rofl::respekt:

grandstyle
17-04-07, 22:30
Θα δείς οτι στο ποιο πανω μήνυμα δεν λέει πουθενά για ταχύτητες,
Βέβαια αν είχε ΟΝ (ρίξε μια ματιά στο subforum να δείς ταχύτητες )
Καταντάς κουραστικός ξέρεις ;)
Στην τελική ο ΟΤΕ την δουλεία του την εκάνε, αλλοι δεν την κάναν, σε εσένα πότε θά έχει Χ4;


γιατι εγω μιλησα για ταχυτητες ? ειπα οτι απλα ο οτε εκανε την δουλεια του οπως οφειλει να εξυπηρετει τους συνδρομητες του.πιος μιλησε για χ4 ?χ4 δεν ξερω ποτε θα εχει.. ουτε ο οτε εχει .. και αν συγκρινεις τις υπηρεσιες που μας παρεχει τωρα φαντασου πως θα παρεχει τις 4αρες και τις 8 αρες στην Αθηνα παντα.. μπες στο subforum της hol και δες τι ταχυτητες πιανουν οσοι εχουν επι 4 :oneup:

No-Name
17-04-07, 22:32
γιατι εγω μιλησα για ταχυτητες ? ειπα οτι απλα ο οτε εκανε την δουλεια του οπως οφειλει να εξυπηρετει τους συνδρομητες του.πιος μιλησε για χ4 ?χ4 δεν ξερω ποτε θα εχει.. ουτε ο οτε εχει .. και αν συγκρινεις τις υπηρεσιες που μας παρεχει τωρα φαντασου πως θα παρεχει τις 4αρες και τις 8 αρες στην Αθηνα παντα.. μπες στο subforum της hol και δες τι ταχυτητες πιανουν οσοι εχουν επι 4

Μη συγκρίνεις 38 με 1000+ κόμβους ούτε το 1,2gbps με τα 8+ της ΟΤΕΝΕΤ;)

sdikr
17-04-07, 22:33
γιατι εγω μιλησα για ταχυτητες ? ειπα οτι απλα ο οτε εκανε την δουλεια του οπως οφειλει να εξυπηρετει τους συνδρομητες του.πιος μιλησε για χ4 ?χ4 δεν ξερω ποτε θα εχει.. ουτε ο οτε εχει .. και αν συγκρινεις τις υπηρεσιες που μας παρεχει τωρα φαντασου πως θα παρεχει τις 4αρες και τις 8 αρες στην Αθηνα παντα.. μπες στο subforum της hol και δες τι ταχυτητες πιανουν οσοι εχουν επι 4 :oneup:

Μπήκα και είδα εσένα να πιάνεις 30 με Hol και 100 με αλλον παρόχο, ποιος συγκρίνει τί;

grandstyle
17-04-07, 22:34
2,5 εχει η hol ..αν ειχε η χολ τοσους χρηστες θα ειχε πανω απο 20gbps:)

sdikr
17-04-07, 22:35
2,5 εχει η hol ..αν ειχε η χολ τοσους χρηστες θα ειχε πανω απο 20gbps:)


:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl::rofl::rofl::rofl::lol:

no_logo
17-04-07, 22:35
γιατι εγω μιλησα για ταχυτητες ? ειπα οτι απλα ο οτε εκανε την δουλεια του οπως οφειλει να εξυπηρετει τους συνδρομητες
όλοι οφείλουν να εξυπηρετούν τους πελάτες τους, μόνο που κάποιοι δεν το κάνουν
Διάβασε λίγο τα subforums των vivodi, on telecoms, tellas.

No-Name
17-04-07, 22:36
2,5 εχει η hol ..αν ειχε η χολ τοσους χρηστες θα ειχε πανω απο 20gbps:)

έχει επίσημα 2.5 αν ναι συγνώμη έχω μείνει πίσω :down:

Επειδή ποτε δεν πρόκειται η HOL να έχει πάνω από 100dslams δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσω εφόσον εγώ το άρχισα.

Και για να είμαι ΟΝ τόπικ απλά δεν νομίζω ότι μπορεί να συγκριθεί το support ενος παρόχου με του ΟΤΕ.

grandstyle
17-04-07, 22:36
Μπήκα και είδα εσένα να πιάνεις 30 με Hol και 100 με αλλον παρόχο, ποιος συγκρίνει τί;


το συγκεκριμενο προβλημα ηταν παροδικο και διορθωθηκε.. και οπως ειχα πει δεν γινοταν συνεχως αλλα γινοταν... α να σου πω και το αλλο οταν με την hol επιανα 30 και με forthnet 100 με otenet επιανα 15 :whistle:

wintech2003
17-04-07, 22:38
Παροδικό και διορθώθηκε, αλλα στην υπογραφή σου το κρατάς ακομα...

sdikr
17-04-07, 22:39
το συγκεκριμενο προβλημα ηταν παροδικο και διορθωθηκε.. και οπως ειχα πει δεν γινοταν συνεχως αλλα γινοταν... α να σου πω και το αλλο οταν με την hol επιανα 30 και με forthnet 100 με otenet επιανα 15 :whistle:

Δεν ανάφερες κάτι στα ποστ σου, τουλάχιστον κράτα και ενά προφιλ :evil:

grandstyle
17-04-07, 22:39
όλοι οφείλουν να εξυπηρετούν τους πελάτες τους, μόνο που κάποιοι δεν το κάνουν
Διάβασε λίγο τα subforums των vivodi, on telecoms, tellas.


ακριβως φιλε μου.. και γω πελατης του οτε ειμαι.. 6 μηνες δεν εχει αξιωθει να λυσει το προβλημα μου

σημερα πηρα στο 121 να ρωτησω αν εχουν απαντησει για τον ελεγχο που ζητησε η hol..

η απαντηση(προφανως φοιτητρια¨): τι να απαντησει δλδ ?καλησπερα τι κανετε? (με γελακι)
τι να πει κανεις πια !!

No-Name
17-04-07, 22:41
Μα δεν είσαι πελάτης του ΟΤΕ στο adsl, της HOL είσαι εαν έχεις ΑΡΥΣ

grandstyle
17-04-07, 22:42
Παροδικό και διορθώθηκε, αλλα στην υπογραφή σου το κρατάς ακομα...

παροδικο το προβλημα με τη διασυνδεση του εξωτερικου.. τωρα οτι μου δινει ο οτε παιρνω.. ταχυτητες 8 το πρωι για καμια ωρα σταθερες με οτι isp δοκιμασω 90-100 μετα απο καμια ωρα οτι και να δοκιμασω δεν αποδιδει με το bw του οτε...

sdikr
17-04-07, 22:43
παροδικο το προβλημα με τη διασυνδεση του εξωτερικου.. τωρα οτι μου δινει ο οτε παιρνω.. ταχυτητες 8 το πρωι για καμια ωρα σταθερες με οτι isp δοκιμασω 90-100 μετα απο καμια ωρα οτι και να δοκιμασω δεν αποδιδει με το bw του οτε...

εεε βάλε εναν εναλλακτικό να μην έχεις πρόβλημα

grandstyle
17-04-07, 22:45
ρε sdikr με δουλευεις ? δεν ξερεις που μενω ? αν ειχα επιλογη εναλλακτικου στον οτε θα ειμουν? ημαρτον ..
και ναι ειμαι πελατης του οτε. απο ποτε η hol διαχειριζεται τα dslam και τις πορτες ?

viron
17-04-07, 22:47
Tα συγχαρητήρια αφορούν ενέργειες για επιστροφή πελάτη από τον ανταγωνισμό.

Αναρωτιέμαι τι κατανόηση και τι χρόνους ανταπόκρισης στο αίτημα σου θα είχες από τους ΙΔΙΟΥΣ τεχνικούς αν επρόκειτο να αποσυνδεθείς από το δίκτυο του ΟΤΕ για να συνδεθείς σε κάποιο αλλης εταιρείας.

Βύρων.

grandstyle
17-04-07, 22:48
Tα συγχαρητήρια αφορούν ενέργειες για επιστροφή πελάτη από τον ανταγωνισμό.

Αναρωτιέμαι τι κατανόηση και τι χρόνους ανταπόκρισης στο αίτημα σου θα είχες από τους ΙΔΙΟΥΣ τεχνικούς αν επρόκειτο να αποσυνδεθείς από το δίκτυο του ΟΤΕ για να συνδεθείς σε κάποιο αλλης εταιρείας.

Βύρων.

πολυ σωστα !!ε φανταζομαι σε αυτην την περιπτωση θα συνεχιζαν το ξυσιμο αυτο που κανουν δλδ συνηθως ..

No-Name
17-04-07, 22:49
Μέσα σε 10 μέρες που είχαν φέρει το βρόχο της ΟΝ άλλος ξυνόταν μετά....

sdikr
17-04-07, 22:51
ρε sdikr με δουλευεις ? δεν ξερεις που μενω ? αν ειχα επιλογη εναλλακτικου στον οτε θα ειμουν? ημαρτον ..
και ναι ειμαι πελατης του οτε. απο ποτε η hol διαχειριζεται τα dslam και τις πορτες ?

Δεν σε δουλέυω, αλλοι βγάζουν ανακοινώσεις για πανελλαδικό δικτύο

Spanos
17-04-07, 22:55
Πάντως εδώ που τα λέμε γενικά όσες φορές έχω πάρει τον προιστάμενο στον ΟΤΕ Περιστερίου, ο άνθρωπος είναι πολύ εξυπηρετικός. Μέχρι για βρόχο της Tellas τον έχω πάρει και ήταν πρόθυμος να εξυπηρετήσει αλλα δεν ήξερα τον κωδικό του βρόχου.

Πρόβλημα υπάρχει όταν δηλώνεις μια βλάβη και καθυστερούν απο τα DSLAM που ειναι αλλού (οι υπεύθηνοι) να κοιτάξουν και να δούν αν είναι απο αυτούς ή να στείλουν τη βλάβη στο κέντρο Πειστερίου.

grandstyle
17-04-07, 23:00
Spanos δεν αμφιβαλλω ..υπαρχουν και υπευθυνοι εργαζομενοι στον οτε που ξερουν να κανουν την δουλεια τους.. το συνολο ομως δεν ειναι ετσι.δεν βλεπω κανεναν να σχολιασε την απαντηση της κοπελας απο το 121!! μηπως να της πουμε και αυτης ενα ευχαριστω τωρα που αρχισαν οι ευχαριστιες ?

No-Name
17-04-07, 23:02
Φίλτατε άσε το 13844,13800 και το 13880 έχει τη πρωτιά της βλακείας

grandstyle
17-04-07, 23:06
Φίλτατε άσε το 13844,13800 και το 13880 έχει τη πρωτιά της βλακείας

ισως ..τουλαχιστον ομως δεν ειναι αγενεις.εμενα στον οτε μου εχει τυχει να μου κλεινουν το τηλ :down:
και τετοιες βλακεις που εχω ακουσει εδω στα τοπικα του οτε ,134 δεν την εχω ακουσει πουθενα.. ενα θα σου πω στο 121 δεν ξερουν τι ειναι κομβος και μου λενε τι εννοειτε ?

νομιζω το θεμα εχει εξαντληεθ ..απο την μερια μου τουλαχιστον. ολοι ξερουμε τι ειναι ο οτε και τι επικρατει εκει μεσα.. καλο βραδυ

wintech2003
17-04-07, 23:08
To 121 δεν θα επρεπε καν να απανταει σε μη-πελατες του ΟΤΕ.

Ειναι σαν να πάρεις την HOL και να την ρωτήσεις για ποιο λόγο δεν παιζει το τηλεφωνο σου...

Α.. επισης το 121 απανταει αμεσως. Μην το ξεχναμε αυτο...

No-Name
17-04-07, 23:09
Η αναμονή πέρα των 40 δευτερολέπτων είναι τρελλή αγενεια.

@wintech δυστυχώς ο κακός,αγενής ΟΤΕ εξυπηρετεί ακόμα και αν έχεις πρόβλημα adsl ΑΡΥΣ

Jazzer
17-04-07, 23:15
Tα συγχαρητήρια αφορούν ενέργειες για επιστροφή πελάτη από τον ανταγωνισμό.

Αναρωτιέμαι τι κατανόηση και τι χρόνους ανταπόκρισης στο αίτημα σου θα είχες από τους ΙΔΙΟΥΣ τεχνικούς αν επρόκειτο να αποσυνδεθείς από το δίκτυο του ΟΤΕ για να συνδεθείς σε κάποιο αλλης εταιρείας.

Βύρων.

Φίλε Βύρων, δεν μπορούμε συνέχεια να κατηγορούμε ούτε μόνο τον ΟΤΕ ούτε μόνο τους εναλλακτικούς για όλα τα γνωστά σε όλους μας προβλήματα. Ευθύνες υπάρχουν, αλλά δεν είναι μόνο στη μια πλευρά. Οφείλουμε πρώτα από όλα στον εαυτό μας, να είμαστε αντικειμενικοί και χωρίς προκαταλήψεις. Έζησα γα 10 ημέρες μια "ενεργοποίηση βόμβας" της προσωπικής και οικογενειακής μου ηρεμίας από την ΟΝ. Τηλέφωνο και Internet ανύρπακτα, ώρες ατελείωτες στα τηλέφωνα με την ΟΝ με αποτέλεσμα μηδέν, αντί να παίζω με τον τετράχρονο γιό μου ή να ξεκουράζομαι μετά από μια δύσκολη ημέρα εργασίας.
Ο καθένας μας είναι ελεύθερος να επιλέξει όποιο πάροχο θέλει, στην περίπτωσή μου απλά κουράστηκα και επέστρεψα στα παλιά λημέρια.:)

andreasp
17-04-07, 23:30
Αρχιζω να πιστευω οτι , πέρα απο οτιδηποτε έχει ο καθένας ως απωθημένο με τον ΟΤΕ, οταν αρνειτε ακομα και σήμερα να παραδεχτεί οτι οι ενναλακτικοί είναι ΠΟΛΥ χειροτεροι σε εξυπηρετηση πελατών απο τον ΟΤΕ, πραγματικα ειναι περιορισμενης αντιληψης!

sexrazat
17-04-07, 23:30
σημερα πηρα στο 121 να ρωτησω αν εχουν απαντησει για τον ελεγχο που ζητησε η hol..
η απαντηση(προφανως φοιτητρια¨): τι να απαντησει δλδ ?καλησπερα τι κανετε? (με γελακι)
τι να πει κανεις πια !!

Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις αλλά το 121 καταγράφει απλά την βλάβη. Τι να σου απαντήσει η κοπέλα; Αν ο ΟΤΕ έχει απαντήσει στο αίτημα ελέγχου που ζήτησε η hol; Δεν μπορεί να δει τέτοιο πράγμα. Μπορεί να δει αν υπάρχει κάποια βλάβη που δήλωσες εσύ και αν έχει αποκατασταθεί ή εκκρεμεί ακόμα.

Με κάθε επιφύλαξη γιατί έχω χάσει επεισόδια και δεν ξέρω τι ακριβώς αίτημα υπάρχει από την hol.

no_logo
17-04-07, 23:33
Αρχιζω να πιστευω οτι , πέρα απο οτιδηποτε έχει ο καθένας ως απωθημένο με τον ΟΤΕ, οταν αρνειτε ακομα και σήμερα να παραδεχτεί οτι οι ενναλακτικοί είναι ΠΟΛΥ χειροτεροι σε εξυπηρετηση πελατών απο τον ΟΤΕ, οτι πραγματικα ειναι περιορισμενης αντιληψης!

μέχρι να τους δοκιμάσουν στην καμπούρα τους andreasp
μετά θα σκούζουν σαν να τους σφάζουν

A_gamer
17-04-07, 23:46
2,5 εχει η hol ..αν ειχε η χολ τοσους χρηστες θα ειχε πανω απο 20gbps:)

Ντιιιιιιιιν ντααααααααν ντοοοοοοοοoooooooν!
(Περίπου στα ίδια επίπεδα θα ήταν, αν όχι χαμηλότερα, η HOL είναι ονομαστή για το bandwidth εξωτερικού της.:rolleyes:)

grandstyle
17-04-07, 23:53
Ντιιιιιιιιν ντααααααααν ντοοοοοοοον!
(Περίπου στα ίδια επίπεδα θα ήταν, αν όχι χαμηλότερα, η HOL είναι ονομαστή για το bandwidth εξωτερικού της.:rolleyes:)


χρησιμοποιησα το 20 ωστε να δωσω εμφαση .. σιγουρα ισως να μην ειχε 20 αλλα θα ειχε οσο εχει η οτενετ ισως και κατι παραπανω.. αλλα πως μιλαμε οταν κατι δεν ισχυει ?!αν ειχε αριθμο χρηστων οσο της οτενετ τοτε θα ξεραμε

No-Name
18-04-07, 00:13
εγω δεν ξαναμιλάω κάτι έγινε και συγχρονίζω στα 612 :cry: (και κόπηκε και η isdn)

A_gamer
18-04-07, 00:21
χρησιμοποιησα το 20 ωστε να δωσω εμφαση .. σιγουρα ισως να μην ειχε 20 αλλα θα ειχε οσο εχει η οτενετ ισως και κατι παραπανω.. αλλα πως μιλαμε οταν κατι δεν ισχυει ?!αν ειχε αριθμο χρηστων οσο της οτενετ τοτε θα ξεραμε

Έχει ανακοινώσει 10 μέχρι τέλος του χρόνου, αλλά την ξέρεις τη HOL τώρα δα... πιο γρήγορα θα αναβαθμίσει η καπΟΤΕnet (κάποτε θα το κάνει), παρά η HOL μου φαίνεται:rofl: .Εδώ τα 2,5 ήταν για Φλεβάρη και ακόμα δεν τα έχει βάλει!:whistle:

Νικαετός
18-04-07, 00:33
εγω δεν ξαναμιλάω κάτι έγινε και συγχρονίζω στα 612 :cry: (και κόπηκε και η isdn)

ΛΟΛ, καλά ωρέ Νικόλα, ποιος σε καταράστηκε ??? (Ονόματα δεν λέμε ... ονίτη τονε λένε :rofl::rofl:)

(Για τους φίλους με ΟΝ, πλάκα κάνω μην έχουμε παρεξηγήσεις)

Η απίστευτη ιστορία όμως με τον ΟΤΕ, έτυχε με μένα τον Αύγουστο στον Ωρωπό...) κάπου την είχα γράψει, αν δεν βαριέστε ψάξτε θα σκάσετε στα γέλια, ειλικρινά το λέω...

Το αποκορύφωμα θα σας πω μόνο: Η τεχνικός του ΟΤΕ (η μόνη στο κέντρο) απευθυνόμενη σε μένα και στον σκαντζόχοιρο (aka Hedgehog) " Aααα, μη με πολυζορίζετε, γιατί ανοίγω την πόρτα και πάω για βουτιά και πέρα βρέχει..." ...

(Οι πρώτοι και μόνοι, τότε δύο που είχαμε κάνει αίτηση για adsl στον Ωρωπό.) :lol:

Από τότε είχα να γελάσω έτσι και έλεγα δεν θα ξαναγίνει αυτό, μέχρι που έμπλεξα πριν λίγο καιρό με γνωστή εναλλακτική εταιρία...:whistle:

(Αυτή βέβαια ξεπέρασε κατά πολύ τον "έρμο" ΟΤΕ)

Jazzer
18-04-07, 00:47
Από τότε είχα να γελάσω έτσι και έλεγα δεν θα ξαναγίνει αυτό, μέχρι που έμπλεξα πριν λίγο καιρό με γνωστή εναλλακτική εταιρία...:whistle:

(Αυτή βέβαια ξεπέρασε κατά πολύ τον "έρμο" ΟΤΕ)

Φίλε Νίκο, σκέφτηκες ότι ίσως ήσουν τυχερός που δεν ενεργοποιήθηκες τελικά ποτέ στην γνωστή εναλλακτική εταιρία ? Διάβασες τι πάθαμε μερικοί από εμάς όταν "ενεργοποιήθηκε η βόμβα" στο σπίτι τους !:)

A_gamer
18-04-07, 00:47
Νικαετέ, έγραψες!:lol::lol:

baltazar1999
18-04-07, 08:50
Πολυ χαιρομαι για τον ΟΤΕ Περιστεριου καθως θα με εξυπηρετει και εμενα συντομα.
Την Κυριακη μου συνδεουν νεα γραμμη απο ΟΤΕ και απο Δευτερα αιτηση για Conn-X.

Ελπιζω να εχω την τυχη σου και να ενεργοποιηθω συντομα Jazzer (aka Γιωργο.:) )

Νικαετός
18-04-07, 09:28
Φίλε Νίκο, σκέφτηκες ότι ίσως ήσουν τυχερός που δεν ενεργοποιήθηκες τελικά ποτέ στην γνωστή εναλλακτική εταιρία ? Διάβασες τι πάθαμε μερικοί από εμάς όταν "ενεργοποιήθηκε η βόμβα" στο σπίτι τους !:)

Δεν κατάλαβες...και εμένα μου έφεραν το πακέτο, το πλήρωσα κανονικά,αλλά είχαν ξεχάσει να βάλουν βόμβα μέσα. Από τότε (8 Μαρτίου) ακόμα την ψάχνουν. Φήμες ακούγονται πως την έστειλαν στο Κάιρο ή στην Ρώμη...μπορεί και στο Ναϊρόμπι, πάντως είναι κοντά "την ακούν" μου είπαν, (όχι φυσικά για να μου την φέρουν πίσω, αλλά για να της κόψουν τα πόδια και να μην ξαναφύγει:p).

PopManiac
18-04-07, 09:38
Πάντως, η εξυπηρέτηση πελατών ΟΤΕ στην Λαμία σε τηλεφώνημα ερώτησης για χαμηλές ταχύτητες σε 1024 γραμμή (για τι άλλο; ;)) έχει ως εξής (είναι 100% αληθινή ιστορία!):

- Πελάτης ρωτά για το πρόβλημά του (σε 1024 κατεβάζει max με 10 kb)
- Tεχνικός: "Άνοιξ' νέα σελ(το στερεοελλαδίτικο 'λι')ίδα στου Ιξπλόρερ και γράψ': βουβουβου, τελ(το 'λι' πάλι)εία, εφ τι πι, ουόα, τελεία τζι άρρρρρ). Δηλαδή, εφ τι πι, κάππα Ελληνικό..."
- Πελάτης: "Τι κάππα ελληνικό μου λες;":scared:
- Τεχνικός: "Του κάππα του μικρό, αυτό του γράμμα, του κάππα ωρέ"
- Πελάτης: "Το u μου λες;"
- Τεχνικός: "Ναι ωρέ, του κάππα του μικρό του Ελληνικό!":vava:

Καταλαβαίνετε πως ο πελάτης έχασε κάθε ελπίδα να βρεθεί λύση στο πρόβλημά του...:rofl: :rofl:

skapetis
18-04-07, 10:12
Εντάξει, ο καθένας έχει τον πόνο του ανάλογα με το που είναι συνδεμένος (βασικά με κάϊρο είμαστε όλοι, αλλά τέλος πάντων). Προσωπικά δεν μπορώ να πω μπράβο στον ΟΤΕ με τίποτα. Όταν προτοσύνδεσα ISDN το τερματικό έχανε το Link κάθε τρεις και λίγο. Η απάντηση του τεχνικού που ήρθε 1-2 φορές να το κοιτάξει ήταν του στύλ: "Κάνε υπομονή, κάποια στιγμή θα το βρούμε το πρόβλημα" (πάγιο όμως θα πληρώνεις κανονικότατα). Ο ίδιος τεχνικός όταν έδωσα βλάβη συσκευής ήρθε, την είδε, και μου είπε ότι ο ΟΤΕ δεν αντικαθιστά ασύρματες συσκευές γιατί ΔΕΝ πουλάει τέτοιες (στο oteshop.gr έχει μπει?). Μου μίλησε μάλιστα αγενέστατα μέσα στο ίδιο μου το σπίτι: "Νομίζω ότι έχεις πρόβλημα με τον ΟΤΕ?" και κάτι τέτοια.

Και το αποκορύφωμα oταν κάποια στιγμή το netmod μου έχασε το link, και δεν είχα ούτε τηλ, ούτε adsl (αρυς vivodi): Πέρνω το 121 (μέσω κινητού το αντίστοιχο νούμερο) και δηλώνω το πρόβλημα. Λέω ότι δεν έχω λινκ στο netmod. Η απάντηση:
- Βλέπω εδώ ότι έχεις adsl vivodi. Να πάρεις τη vivodi
- Μα δεν έχω λινκ στο netmod, τι δουλειά έχει η vivodi
- Άν σου στείλω συνεργείο και φταίει η vivodi θα σε χρεώσω.
- Μα το τηλ είναι ΟΤΕ, το DSLAM ΟΤΕ, πως να φταίει η vivodi? Και πότε θα έρθει το συνεργείο?
- Μμμμ, σήμερα είναι Πέμπτη, αν δεν προλάβουμε αύριο, πάμε από Δευτέρα.
- Καλά, σοβαρά μιλάς, και θα μείνω 5 μέρες χωρίς τηλ?
- Τι να σου πώ ...

Ανάλογα χάλια (μικρότερης έκτασης, κυρίως σε λογαριασμούς) μού έχουν τύχει βέβαια και από εναλλακτικούς (tellas, i-call).

Νομίζω ότι αν δεν ξεκαθαρίσει η κατάσταση με τέτοιο τρόπο ώστε οι αιτήσεις μας να μη εξαρτώνται από 2 πάροχους ταυτόχρονα, που ο ένας τα ρίχνει στον άλλο, ούτε μπορούμε να ξέρουμε ποιος ακριβώς φταίει, ούτε να κρίνουμε δίκαια.

@ ADSLgr.com All rights reserved.