PDA

Επιστροφή στο Forum : Novago σε android πρόβλημα.



mikeluckyluke
12-01-16, 15:29
Καλησπέρα. εδώ και μέρες προσπαθώ να δω novago απο το tablet και δεν τα καταφερνω. Πριν είχα παλια version την 4.1 και όταν δοκιμασα να περάσω το addons Nova GO Tablet μου εβγαλε οτι δεν υποστηριζετε απο την version του Android. To αναβαθμισα και μετα πέρασα το Nova GO Tablet κάνω login με βάζει στο menu παω στο livetv και βλέπω όλα τα κανάλια και τι παιζει στο καθενα ξεχωριστά και μόλις πάω να ανοίξω πχ το Fox το addons κλείνει. Με το που πάω να ανοιξω κανάλι που δεν είμαι συνδρομητης μου ανοίγει το μηνυμα ότι πρέπει να επικοινωνίσω με ........... Έχω κοιτάξει και ις ρυθμίσεις στα γραφικά και τις έβαλα 1920Χ1080 αλλά και πάλι δεν έχει αλλάξει τίποτα. Υπάρχει κάποια λύση στο πρόβλημα μου;

Nikiforos
13-01-16, 10:34
καλημέρα! καταρχην εχουμε ηδη θεμα οποτε επρεπε να γραψεις εκει : http://www.adslgr.com/forum/threads/741964-NovaGO/page40
αν δεις στο FAQ http://portal.novago.gr:33200/EPG/jsp/webtv/index.jsp#IFRAMEINSET/t_0/main της nova λέει οτι θέλει android 4.2 και πάνω με 4.1 δεν παιζει, το ιδιο προβλημα εχω σε ενα 8αρι ταμπλετ μου με 4.1, επισης αν εισαι root παλι δεν παιζει ετσι κι αλλιως. Θελει ειδικη "cracked" εκδοση. Δεν εχει σχεση με την αναλυση. Καναλι που δεν εισαι συνδρομητης ειναι λογικο να μην παιζει και να σου λεει να επικοινωνησεις με την εταιρια.
Επισης στο nova gο δεν ειναι ολα τα καναλια που πακετου που εχουμε.
Τελικα τωρα τι εκδοση android εχεις? εισαι root ή οχι? ποιο ταμπλετ εχεις?



Tablets (Apple iPad, Android tablets).
Υποστηριζόμενες συσκευές:

Item Minimum requirements
Models Apple: iPad 1, 2, 3, 4, Air, Mini & Mini Retina
Android: Samsung Galaxy tab 3, Google Nexus 7 v1, Google Nexus 7 v2 (2013), κα.
Πλήρη λίστα υποστηριζόμενων συσκευών στο www.nova.gr/novago
OS iOS: 5.0 και άνω
Android: 4.2 (Jelly Bean) και άνω
Resolution Apple: n/a
Android: 1024x600 ή 1280x800 pixels και άνω
Rooted/Jailbroken devices are NOT supported

αν δεν βγαλεις ακρη :

22. Σε περίπτωση που αντιμετωπίζω κάποιο άλλο πρόβλημα που μπορώ να απευθυνθώ;
Για οποιαδήποτε ερώτηση μπορείτε να καλέσετε στο 18345 (αστική χρέωση/λεπτό από σταθερό δίκτυο) ή να αποστείλετε email στο info@nοvago.gr

mikeluckyluke
14-01-16, 13:49
Καλημερα. Το δοκίμασα και σε ένα tablet Samsung Galaxy Tab 3 και εκεί πάλι τα ίδια μου κάνει. Τώρα αν είμαι root ή όχι δεν το ξέρω γιατί στο Android είμαι νέος. Έχω δοκιμάει και με BlueStacks2_native σε Pc αλλά και από εκεί τα ίδια μου κάνει. Ερευνητικά είναι πολύ ωραίο θέμα αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω να δώσω λύση (πάντα με την βοήθεια σας) αλλά θα το κοιτάξω.

Nikiforos
14-01-16, 17:27
καλησπερα, αμα δεν εκανες εσυ κατι στο μηχανακι σου ή δεν το εδωσες αλλου να στο κανουν εφοσον εισαι αρχαριος αποκλειεται να ειναι root! αλλα αν θες να δεις κατεβασε απο google play ενα προγραμμα root checker ή check έχει πολλα.
Αν θα συνεχισουν τα προβληματα ενω εισαι οκ απο αυτα που πρεπει να εχεις δλδ android απο 4.2 και πανω και οχι root, τοτε προτεινω να γραψεις στο forthnet support.

@ ADSLgr.com All rights reserved.