PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με λογαριασμούς ΟΤΕ ΤV



kasi
15-01-16, 16:28
Γειά σας.

Είχα ForthNet + Nova στο όνομα μου , μία μέρα πήγα σε ΟΤΕ Shop και έκανα αίτηση για φορητότητα σε ΟΤΕ DoublePlay + OTE TV ,

Χωρίς να ξέρω τίποτα , την ίδια μέρα πήγε ο πατέρας μου σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και έκανε αίτηση για ΟΤΕ TV ΜΌΝΟ.

Όπως είναι φυσικό , ο ένας απο τους δύο έπρεπε να το ακυρώσει , οπότε πήγε ο πατέρας μου να ακυρώσει την αίτηση.

Στον γερμανο του έλεγαν πως αυτό ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ και πως τώρα που έκανε αίτηση ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΆΤΣΕΙ 12 ΜΉΝΕΣ στην υπηρεσία

Όταν ήρθε σπίτι , του είπα πως καταρχάς δεν έχει ενεργοποιηθεί και πως έχει δικαίωμα να κάνει ακύρωση ακόμα και 14 μέρες μετά την ενεργοποίηση (εκτός αν έχω καταλάβει λάθος)

Πήρε λοιπόν τον εξοπλισμό και ξανά στον γερμανο , του λένε τα ίδια και πως μάλιστα αν ακυρώσει την αίτηση θα πληρώσει πρόστιμο :evil:

Έρχεται σπίτι , μου τα λέει και του λέω πως για να μην πάω εγώ και τους τα σπάσω ΌΛΑ (και όχι δεν είμαι νταής , αλλά έχω προηγούμενα με το εν λόγο κατάστημα) να πάει και να τους πει πως αν δε πάρουν πίσω τον εξοπλισμό και ακυρώσουν την αίτηση θα τους κάνουμε καταγγελία.

Αντί αυτού , πήρε στα κεντρικά να ρωτήσει και του είπαν πως έχει κάθε δικαίωμα να κάνει ακύρωση της αίτησης.

Πάει λοιπόν ΞΑΝΑ στο κατάστημα , ζητάει να κάνει ακύρωση και του λένε πως ΔΕΝ γίνεται!!! Ευτυχώς ζήτησε να καλέσουν τα κεντρικά να μιλήσουν και τους είπαν να ξεκινήσει η διαδικασία της ακύρωσης.

Έκανε αίτηση ακύρωσης με τα πολλά και μετά από λίγο καιρό , τσούπ ο πρώτος λογαριασμός , παίρνει τηλέφωνο στα κεντρικά και του λένε πως δεν έλαβαν ΠΟΤΕ αίτηση ακύρωσης. :worthy:

από τότε έχουν μαζευτεί λογαριασμοί περίπου 190€ (στο όνομα μάλιστα της συχωρεμένης της μανούλας μου) και ο τελευταίος υπάλληλος απο τα κεντρικά είπε πως δε γνωρίζει τον λόγο που έρχονται αλλά πως έχουμε δίκιο και να μη πληρώσουμε τίποτα.

Είναι τραγελαφική η όλη φάση..... :down:

harris78
15-01-16, 22:22
Δυστυχώς κάτι δεν πάει καλά με τον ΟΤΕ και τους συνεργάτες του... Στον αδερφό μου του έκαναν προσφορά από ΟΤΕ να παραμείνει στο δίκτυο και την οποία όμως ποτέ δεν ενεργοποίησαν! Του έρχονταν φουσκωμένοι λογαριασμοί και του έλεγαν ότι είναι λάθος και να μην τους πληρώνει, μέχρι σήμερα που τον πήραν τηλέφωνο από εισπρακτική!!!! Αφού μια αναιδέστατη τον απείλησε για να πληρώσει χωρίς να καταλαβαίνει ότι από τον ΟΤΕ του είπαν και ακόμα του λένε ΕΠΑΝΕΙΛΗΜΜΈΝΑ να μην πληρώνει και να περιμένει να διορθωθεί το θέμα, ο αδερφός μου την έβρισε και άρχισε νομικές ενέργειες εναντίον όλων!!! Αυτό που πρέπει όλοι να κάνουμε με κάθε καρατζιόγη εκεί έξω...

terko
17-01-16, 03:36
Μην πληρώνεις τίποτα και άστους να τραβάνε τις κ@λ@τριχές τους.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως οι λογαριασμοί έρχονται σε λάθος όνομα.

kasi
17-01-16, 13:25
Μην πληρώνεις τίποτα και άστους να τραβάνε τις κ@λ@τριχές τους.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι το πως οι λογαριασμοί έρχονται σε λάθος όνομα.

Έρχονται σε λάθος όνομα γιατί όταν φύγαμε απο ΟΤΕ για εναλλακτικούς , φύγαμε με λογαριασμούς στο όνομα της μάνας μου.
Οπότε ο ΟΤΕ ώς κάτοχο γραμμής έβλεπε την μάνα μου , άσχετα με το αν είχε αλλάξει όνομα και ΑΦΜ η γραμμή.
Είναι όμως απορίας άξιο πώς έγινε αίτηση στο όνομα κάποιου που δεν είναι στη ζωή

kallinikos
25-01-16, 20:43
ΟΤΕ είναι ότι θέλει κάνει

@ ADSLgr.com All rights reserved.