PDA

Επιστροφή στο Forum : 2 μηνες χωρις συνδεση



rankx
21-01-16, 12:53
Στις 25/12/2015 διακοπηκε η συνδεση μου (WIND) γιατι αντικαθηστουσαν στην περιοχη μας τα ΚΑΦΑΟ. Μου λενε σε 10 μερες θα λυθει το προβλημα. Τελικα αποκατασταθηκε η συνδεση στις 1/12/2015 καποια ωρα μετα το μεσημερι. Η χαρα μας δεν κρατησε πολυ ομως γιατι την επομενη ημερα 2/12/2015 στις 9:30 το πρωι ξανακοπηκε. Αντε παλι τηλεφωνα για να πουν παλι σε δεκα μερες.
Περασαν οι 10 μερες, περασαν 15 και φτασαμε σημερα 4 ημερες πριν το διμηνο, και παρα τις καθημερινες οχλησεις γραπτες και τηλεφωνικες, παρα τις καταγγελιες μου στο συναηγορο του καταναλωτη και στην επιτροπη τηλεπικοινωνιων, δεν εχει γινει κατι. ΕνδιαμεςΑ αμφιςβητηςαν ακομα κ οτι. Υπηρχε το προβλημα κ εςτειλαν τεχνικο να ελεγξει τις καλωδιωςεις μου (αρχικα μου ελεγαν οτι. Θα τον χρεωθω κιολας) και ο οποιος και γραπτως πλεον πιςτοποιηςε οτι το θεμα ηταν στο ΚΑΦΑΟ. Υπηρχαν διαβεβαιωσεις, κατανοηση του προβληματος κλπ κλπ (αλλα λογια να αγαπιομαστε, εσυ να μην εχεις τηλεφωνο κ ιντερνετ κ ο αλλος να δειχνει κατανοηση για το προβλημα). Επικαλουνται συνεχεια οτι εχει σταλει στον ΟΤΕ η βλαβη κ ο ΟΤΕ δεν ενεργει, ακατανοητο δεν ενεργει 1-2-3 εσυ τι μηχανισμο εχεις στη συνεχεια αν το θεμα κολλησε να το ξεκολλησεις?
Τελος παντων, σημερα μου ανακοινωσαν οτι δεν ξανασχολουνται αλλο με το τεχνικο θεμα, (λες και. Το ελυσαν) γιατι το θεμα εχει περασει στα νομικα κλιμακια. Δηλ σκασιλα μας αν εισαι πελατης με τεχνικο προβλημα, ας το λυσουν τωρα οι δικηγοροι?
Ουσιαστικα με σπρωχνουν να χασω τη γραμμη μου και αν αναγκαστω να κανω νεα αιτηση για νεα συνδεση. Δηλ ενω δεν ειναι δικο μου το προβλημα, να χρεωθω ξανα με τα τελη νεας συνδεσης, επειδη υπαρχει ανικανοτητα και ανευθηνοτητα.
Α ξεχασα να σας πω, ειμαι σε ενα χωριο μερικων δεκαδων χιλιαδων κατοικων, 10 χιλιομετρα απο την Ομονοια. Αν ημουν στη Γαυδο η στο Καστελοριζο ? θα χα πιο γρηγορη λυση?
Ελλαδα δεν υπαρχει σωτηρια.....

NiKapa
21-01-16, 23:05
Λυπάμαι για την περιπέτεια σου ,γιατί δεν κάνεις φορητότητα να πας ατελώς στον Οτε η αλλού ?

dreamer25
22-01-16, 00:46
Γιατι δεν θελει να πληρωνει τελη ενεργοποιησης και προφανως εχει παρει καλη προσφορα την οποια δεν βρισκει αν παει σε αλλο παροχο και για αυτο κανει υπομονη αλλα ως ποτε ομως.Μακαρι να επιλυθει συντομα φιλε...

NiKapa
22-01-16, 00:56
Τι να την κάνεις την καλή προσφορά αν είναι χωρίς αντίκρυσμα και χωρίς υπηρεσίες ? και την ταλαιπωρία που την βάζεις ? όχι εσύ dreamer25 ο καθένας ..
Πάντως μου κάνει εντύπωση πως Χριστουγεννιάτικα την πρώτη και μετά 1.12.2015?
εκτός αν οι ημερομηνίες δεν είναι σωστές που αναφέρει ο φίλος ..προφανώς..

rankx
23-01-16, 22:36
Με τις ημερομηνιες, πρωτη βλαβη 25/11/2015(οχι χριστουγεννα 1 μηνας πριν τα χριστουγεννα), προσωρινη αποκατασταση 1/12/2015 , νεα βλαβη 2/12/2015 9:30 το πρωι
Μεχρι τη βλαβη δεν ειχα θεμα,μαπεναντιας σε σχεση με αλλε; Εταιριες στην γειτονια μου ημουν πρωνομπιουος, διπλασια ταχυτητα απο CYTA, κλπ
Οσο αναφορα τη φορητοτητα, το συμβολαιο μου ληγει σε 2 μηνες, αν φυγω τωρα θα μου ζηταει η wind το υπολοιπο (σκασιλα μου ευκολα αντομετωπισημο αφου ειμαι 2 μηνες χωρις ) αν παω αλλου πρεπει να πληρωσω τη νεα συνδεση, σκασιλα τους για να μην πω κατι αλλο γαι τα προβληματα που εχω και με φορητοτητα σημαινει με ακολουθει ο αριθμος, δηλ ο βρογχος δηλ αφου εχει βλαβη κ δεν το. Φτιαχνουν εδω γιατι να τον φτιαξουν αλλου? υπαρχει εγγυηση? η ΦΟΡΘΝΕΤ ειδικα μολις τους εξηγησα το θεμα στο τηλ εκοψαν λασπη κ δεν ξαναπηραν καν τηλεφωνο να με πιεσουν να κανω τη συνδεση.
Το θεμα οπως το κατανοω με το λιγο μυαλο μου ειναι, δεν με νοιαζει το διαφορες εχουν μεταξυ τους ΟΤΕ και WIND , δικο τους θεμα, δεν εχω τηλ κ ιντερνετ, Ηταω νεο κομβο, δηλ νεο αριθμο δεν πληρωνω, να τα βρουν αυτοι και θα το τραβηξω μεχρι τελους ακομα κ αν χρειαστει να παω στα δικαστηρια τα οποια δεν γουσταρω καθαολου.
Εγω οσα χροναι ημουν ελευθερο; Επαγγελματιας πριν μας μαμησουν, κοιταζα πως θα εξυπερετησω τον πελατη να τον κερδισω, κ οχι πως θα τον διωκω. Κι αν εκανα καμια λαλακια φροντιζα να αποζημιωσω τιν πελατη με το παραπανω.
Επιτελους πρεπει να μας σεβαυν κ λιγο
Πληρωνουμε χρυσο για ταχυτητες υποδεκαπλασιες του εξωτερικου κ τελικα ουτε αυτες εχουμε

@ ADSLgr.com All rights reserved.