PDA

Επιστροφή στο Forum : Προσοχή ο ΟΤΕ χρεώνει το 181818 ακόμα και όταν έχεις πρόγραμμα με απεριόριστα σταθερά



titan1
22-01-16, 21:01
Γεια σας,
Ήμουν συνδρομητής της cyta εδώ και πολλά χρόνια αλλά οι συχνές διακοπές με ανάγκασαν να μετακομίσω στην Cosmote επωμιζόμενος το επιπλέον κόστος των 150 και πλέον Ευρώ για τα δύο χρόνια δέσμευσης.
Στον πρώτο λογαριασμό είχα δύο δυσάρεστες εκπλήξεις.
Α) Αντί να πάρω το 13888 για εξυπηρέτηση πελατών (όντας νέος πελάτης στην cosmote) πήρα το 11888 και με το καλημέρα χρεώθηκα ένα ευρώ. Δικό μου λάθος αν και τα παρόμοια μεταξύ τους νούμερα ίσως είναι ύποπτα.
Β) Η εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικής έχει νούμερο 181818. Ενώ η χρέωση είναι αστική διαπίστωσα ότι δεν συμπεριλαμβάνονταν αυτό το νούμερο στα απεριόριστα σταθερά που έχω ως πρόγραμμα. Αν σκεφτεί κανένας ότι η αναμονή για εξυπηρέτηση από την Εθνική τράπεζα είναι πάνω από μισή ώρα καταλαβαίνει κανείς ότι η χρέωση είναι αξιοσημείωτη. Στη Cyta δεν υπήρχε επιπλέον χρέωση στο συγκεκριμένο νούμερο.
Προσοχή λοιπόν στα σταθερά νούμερα που η Cosmote δεν τα θεωρεί «σταθερά».

sdikr
22-01-16, 21:10
Γεια σας,
Ήμουν συνδρομητής της cyta εδώ και πολλά χρόνια αλλά οι συχνές διακοπές με ανάγκασαν να μετακομίσω στην Cosmote επωμιζόμενος το επιπλέον κόστος των 150 και πλέον Ευρώ για τα δύο χρόνια δέσμευσης.
Στον πρώτο λογαριασμό είχα δύο δυσάρεστες εκπλήξεις.
Α) Αντί να πάρω το 13888 για εξυπηρέτηση πελατών (όντας νέος πελάτης στην cosmote) πήρα το 11888 και με το καλημέρα χρεώθηκα ένα ευρώ. Δικό μου λάθος αν και τα παρόμοια μεταξύ τους νούμερα ίσως είναι ύποπτα.
Β) Η εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικής έχει νούμερο 181818. Ενώ η χρέωση είναι αστική διαπίστωσα ότι δεν συμπεριλαμβάνονταν αυτό το νούμερο στα απεριόριστα σταθερά που έχω ως πρόγραμμα. Αν σκεφτεί κανένας ότι η αναμονή για εξυπηρέτηση από την Εθνική τράπεζα είναι πάνω από μισή ώρα καταλαβαίνει κανείς ότι η χρέωση είναι αξιοσημείωτη. Στη Cyta δεν υπήρχε επιπλέον χρέωση στο συγκεκριμένο νούμερο.
Προσοχή λοιπόν στα σταθερά νούμερα που η Cosmote δεν τα θεωρεί «σταθερά».

Σε όλους τους παρόχους έτσι είναι, τα ειδικά νούμερα συνεχίζουν να έχουν χρεώσει χρέωση άσχετα αν εσύ έχεις απεριόριστα

dimitri_ns
22-01-16, 21:55
Σε όλους τους παρόχους έτσι είναι, τα ειδικά νούμερα συνεχίζουν να έχουν χρεώσει άσχετα αν εσύ έχεις απεριόριστα

Δεν ξέρω πως είναι τώρα, παλιότερα άλλοι πάροχοι χρέωναν τις κλήσεις προς 801χχχχχχχ (αστική χρέωση), άλλοι όχι, ακόμα κι αν είχες απεριόριστα σταθερά.

sdikr
22-01-16, 21:59
Δεν ξέρω πως είναι τώρα, παλιότερα άλλοι πάροχοι χρέωναν τις κλήσεις προς 801χχχχχχχ (αστική χρέωση), άλλοι όχι, ακόμα κι αν είχες απεριόριστα σταθερά.

Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, πάντα τα 801χ και τα 5ψηφία ήταν εκτός των αστικών χρεώσεων, είναι μάλιστα κατηγόρια με ονομασία μη γεωγραφικοί αριθμοί

dimitri_ns
22-01-16, 22:28
Δεν θυμάμαι κάτι τέτοιο, πάντα τα 801χ και τα 5ψηφία ήταν εκτός των αστικών χρεώσεων, είναι μάλιστα κατηγόρια με ονομασία μη γεωγραφικοί αριθμοί

Αχ βρε netone σ' αγαπάμε ακόμα

http://www.adslgr.com/forum/threads/282587-%CE%91%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%A7%CF%81%CE%AD%CF%89%CF%83%CE%B7?p=2726831#post2726831

ariadgr
22-01-16, 23:14
Γεια σας,
Ήμουν συνδρομητής της cyta εδώ και πολλά χρόνια αλλά οι συχνές διακοπές με ανάγκασαν να μετακομίσω στην Cosmote επωμιζόμενος το επιπλέον κόστος των 150 και πλέον Ευρώ για τα δύο χρόνια δέσμευσης.
Στον πρώτο λογαριασμό είχα δύο δυσάρεστες εκπλήξεις.
Α) Αντί να πάρω το 13888 για εξυπηρέτηση πελατών (όντας νέος πελάτης στην cosmote) πήρα το 11888 και με το καλημέρα χρεώθηκα ένα ευρώ. Δικό μου λάθος αν και τα παρόμοια μεταξύ τους νούμερα ίσως είναι ύποπτα.
Β) Η εξυπηρέτηση πελατών της Εθνικής έχει νούμερο 181818. Ενώ η χρέωση είναι αστική διαπίστωσα ότι δεν συμπεριλαμβάνονταν αυτό το νούμερο στα απεριόριστα σταθερά που έχω ως πρόγραμμα. Αν σκεφτεί κανένας ότι η αναμονή για εξυπηρέτηση από την Εθνική τράπεζα είναι πάνω από μισή ώρα καταλαβαίνει κανείς ότι η χρέωση είναι αξιοσημείωτη. Στη Cyta δεν υπήρχε επιπλέον χρέωση στο συγκεκριμένο νούμερο.
Προσοχή λοιπόν στα σταθερά νούμερα που η Cosmote δεν τα θεωρεί «σταθερά».

Να καλείς πάντα το αντίστοιχο 210 αν δημοσιεύεται. Π.χ. για την Εθνική, 210-4848484.
Όπως αναφέρθηκε, σε όλους τους παρόχους, "σταθερά" είναι μόνο αυτά που ξεκινούν από 2. Ούτε τα πενταψήφια, ούτε τα 801 θεωρούνται σταθερά.

athenaum
31-01-16, 15:22
Στα απεριοριστα ειναι μονο οι Γεωγραφικοι αριθμοι οτ αρχιζει απο 2 και με πολιτικη ορθης χρησης . Ολα τα υπολοιπα εχουν χρεωση εκτος αστυνομια πυροσβεστικη Εκαβ και 112

@ ADSLgr.com All rights reserved.