PDA

Επιστροφή στο Forum : Τηλεφωνο απο δικηγορικο γραφειο για οφειλη



Skyliner
27-01-16, 10:18
Εφυγα απο τη vodafone πριν ενα χρονο περιπου αφου το σημα της τηλεφωνιας ηταν σχεδον ανυπαρκτο στη γειτονια μου και παραεξω. Λογω ποινης προωρης διακοπης ειχε ερθει λογαριασμος 150 ευρω περιπου που δεν πληρωσα. Τωρα με πηραν τηλεφωνο απο δικηγορικο γραφειο... παρακαλώντας με να παω να πληρωσω...

Εαν δεν πληρωσω, τι γινεται; Το ποσο ειναι πλεον 157 ευρω. :hmm:

anthip09
27-01-16, 12:45
Εαν το ποσο όντως υφίσταται και δεν το έχεις εξοφλήσει, τότε μπορούν απλά να το διεκδικήσουν δικαστικά. Το αν τελικώς θα το κάνουν είναι άλλο θέμα.

stratoss
27-01-16, 20:37
Εγω μια απο τα ιδια εχω με τον ΟΤΕ ομως και αυτο που ξερω ειναι οτι σε ποσα μικρότερα απο 500 ευρω δεν κανουν δικαστηριο. Και εγω δεν παιζει να τους δωσω τα λεφτα που μου ζητανε για την ποινη που εφυγα.

ela002
27-01-16, 22:25
Θα σε θυμηθούν στο μέλλον με τους τόκους.

Skyliner
27-01-16, 22:33
Θα σε θυμηθούν στο μέλλον με τους τόκους.

Ποιοί τόκοι υπάρχουν νόμιμα για να μπουν;;;

ela002
27-01-16, 22:53
Τόκοι υπερημερίας και το ποσό μπορεί να ανέβει αρκετά αν το πάνε δικαστικά μετά από χρόνια. Πάντως από 1000+ κυνηγάνε οπότε αφου δεν σε νοιάζει οκ. Τα χρήματα πες τα έχασε η vodafone δεν σε κυνηγάει ποτέ. Το χειρότερο είναι που θα δημιουργηθεί κάτι σαν τειρεσίας και όταν θα χρωστάς και μια δεκάρα σε άλλον πάροχο θα τρώς πόρτα δεν θα σε δέχεται άλλος.

Skyliner
28-01-16, 10:19
Τόκοι υπερημερίας και το ποσό μπορεί να ανέβει αρκετά αν το πάνε δικαστικά μετά από χρόνια. Πάντως από 1000+ κυνηγάνε οπότε αφου δεν σε νοιάζει οκ. Τα χρήματα πες τα έχασε η vodafone δεν σε κυνηγάει ποτέ. Το χειρότερο είναι που θα δημιουργηθεί κάτι σαν τειρεσίας και όταν θα χρωστάς και μια δεκάρα σε άλλον πάροχο θα τρώς πόρτα δεν θα σε δέχεται άλλος.

Mε τον αλλο παροχο δεν εχω θεμα, τον πληρωνω.

tiffany
28-01-16, 10:29
Mε τον αλλο παροχο δεν εχω θεμα, τον πληρωνω.

Θα μείνεις για πάντα εκεί? Είσαι σίγουρος? Αν σε ένα χρόνο δε σε ικανοποιήσει η προσφορά του και φύγεις? Όταν πας στον Μήτσος Telecom πως θα είσαι σίγουρος ότι είσαι καθαρός και δε σου βγάζει πιστωτικό.

SiliconManC
30-01-16, 20:03
Ένα φεγγάρι που δούλευα σε κατάστημα κινητής, όταν ήρθε πελάτης σταθερής το είδαμε στο σύστημα και του τα ζητήσαμε πίσω τα €€€ που χρωστούσε. Εκεί να βλέπατε τα πως αντέδρασε...χαχαχα

Όπως και να έχει, αν ο φίλος είχε θέμα με την περιοχή του ΟΚ. Γνωρίζω όμως αρκετούς όμως που το κάνουν συστηματικά για ποσά μέχρι 500 που συνήθως δεν σε κυνηγούν και αυτό δεν είναι ΟΚ. Αυτό που δεν καταλαβαίνουν οι τελευταίοι είναι ότι δεν θα ζημιώσουν ούτε την Χ εταιρεία ούτε τους μετόχους...άλλοι θα την πληρώσουν.
Όντως, αν φτιαχτεί σύστημα τύπου ΤΕΙΡΕΣΙΑ.... αργά ή γρήγορα θα το φτιάξουν πιστεύω γιατί στη μέση είναι αρκετά €€€€

no_logo
30-01-16, 20:55
Εφυγα απο τη vodafone πριν ενα χρονο περιπου αφου το σημα της τηλεφωνιας ηταν σχεδον ανυπαρκτο στη γειτονια μου και παραεξω. Λογω ποινης προωρης διακοπης ειχε ερθει λογαριασμος 150 ευρω περιπου που δεν πληρωσα. Τωρα με πηραν τηλεφωνο απο δικηγορικο γραφειο... παρακαλώντας με να παω να πληρωσω...

Εαν δεν πληρωσω, τι γινεται; Το ποσο ειναι πλεον 157 ευρω. :hmm:

γιατί δεν τιμάς την υπογραφή σου;:rtfm:

badweed
30-01-16, 21:12
γιατί δεν τιμάς την υπογραφή σου;:rtfm:
μα δεν ειχε σημα !


σε δικη μου περιπτωση (http://www.adslgr.com/forum/threads/118408-VIVODI-επιεικως-απαραδεκτη) παραιτησης απο την υποχρεωση των πληρωμων λογο της ασυνεπειας των υπηρεσιων τους και της τιμολογησης τους (vivodi ) ,εκλεισε η εταιρια πριν συμβει οτιδηποτε εναντιων μου .

@ ADSLgr.com All rights reserved.