PDA

Επιστροφή στο Forum : Περί Bitcomet C++ Bittorent client...



Σελίδες : [1] 2 3

giorgosc61
23-09-04, 19:55
Εδώ παρακαλώ τα σχόλιά σας για τον Bitcomet Bittorrent client.

Για ρυθμίσεις του Bitcomet δείτε το Howto: Bitcomet Βittorrent client: http://www.adslgr.com/forum/thread11176.html

denial1
23-09-04, 21:56
Το ειχα δοκιμασει την προηγουμενη εβδομαδα.
Καλο,αλλα δεν με εντυπωσιασε και ξαναγυρισα στο azureus.
Εχει ομως ωραιο interface,δυνατοτητα επιλογης τι θα κατεβασεις απο την αρχη
σε torrent που εχει πολλα αρχεια απεναντιας στο "σπαστικο" do not download...
Aλλα δεν εχει statistics με γραφικα :(

giorgosc61
25-09-04, 08:14
Νέος Βitcomet v0.56.

Why use BitComet?

* Clean and free, without any adware or spyware. ( Please note: Spybot may misreport "Comet Cursor" [read here] )
* Completely new core written in C++, stable and fast, very low CPU usage. (detail)
* Multiple simultaneous downloads, ability to select download files in one torrent and set file priority. (detail)
* Ability to limit the upload speed as well as download speed. (detail)
* Intelligent Connection Optimize, Auto Optimization for different connections, runs well using all default settings.
* Intelligent Rate Control, optimize the upload distribution in order to get the max download rate.
* Intelligent Disk Cache, decrease the potential damage to the hard disk when high-speed downloading (>500KB/s) by decrease the read / write frequency, extra memory usage is the cost. (detail)
* Intelligent Disk Allocating, no long-time disk allocation, also decrease the disk fragment to almost zero.
* Intelligent Hash Scan, no time-consuming scanning when seeding / resume. (detail)
* Firewall and NAT Traversal, users behind differect NAT can now connect to each other (new in v0.55) (detail)
* Compatiable with Windows XP SP2 TCP/IP restriction (new in v0.55, more detail)
* Ability to block IP temporarily or permanently, compatiable with eMule ipfilter.dat.
* Ability to chat with other downloaders ( disabled by default )
* Using only one TCP listening port. (detail)
* Auto config ICF (Internet Connection Firewall) and ICS (Internet Connection Sharing) in Windows XP
* Auto config port mapping in router (UPnP support is required in router, Windows XP is required). (detail)
* Support Multi-tracker, and utf-8 extension, UDP tracker Protocol v2.
* Auto Update Checker. (detail)
* Muti-Language supported, support 20 language now(detail)
* No need to install, but install/uninstall packages are provided.
* [Please Note]: It is reported that Zone Alarm 5.0 conflict with BitComet (and other p2p maybe). (discussion here)

Είναι πολύ "ελαφρύ" σαν πρόγραμμα, δεν γονατίζει το σύστημά μου όπως το Azureus, έχει ίδια features, πιάνει καλές ταχύτητες...

giorgosc61
28-09-04, 21:46
Oι ρυθμίσεις του Bitcomet μεταφέρθηκαν στο Howto: Bitcomet Βittorrent client: http://www.adslgr.com/forum/thread11176.html

:D

apotsi
29-09-04, 09:01
Θα τις δοκιμάσω σήμερα τις ρυθμίσεις και θα πώ αποτελέσματα.
Αν κάποιος δεν έχει emule, από πού μπορεί να πάρει την τελευταία έκδοση του αρχείου ipfilter.dat ???

EvilHawk
29-09-04, 09:50
Αν κάποιος δεν έχει emule, από πού μπορεί να πάρει την τελευταία έκδοση του αρχείου ipfilter.dat ???
:arrow: http://www2.openmedia.info:8080/p27.html :wink:

apotsi
29-09-04, 10:13
Είσαι ωραίος, αλλά ποιό να βάλω από τα δύο;
Το Full ή το απλό...;

EvilHawk
29-09-04, 10:33
Εγώ χρησιμοποιώ το απλό!

Sofos
29-09-04, 10:45
!!!

spartacus
29-09-04, 11:48
Δεν χρειάζετε να βάλουμε το path για τα sp2 αν χρησιμοπούμε αυτό το πρόγραμμα; κατάλαβα καλά;

apotsi
29-09-04, 15:22
Το ποιό....; Ποιό path ???

spartacus
29-09-04, 15:44
Αυτό που χρησιμοποιείται για τα sp2 έτσι ώστε να μην περιορίζονται οι συνδέσεις σε 10, αν κατάλαβα καλά το πρόγραμμα λειτουργεί κανονικά και χωρίς αυτό;

apotsi
29-09-04, 16:25
Μάλλον δεν κατάλαβες καλά. Το PATCH (και όχι path) χρειάζεται, γιατί είναι περιορισμός του πρωτοκόλλου TCP/IP πάνω στο οποίο "πατάνε" τα πρόγραμμα για να χρησιμοποιήσουν το Internet... Δεν έχει σημασία ποιόν torrent client χρησιμοποιήσεις. Όποιον και να χρησιμοποιήσεις, ο περιορισμός (χωρίς το patch) θα υπάρχει κανονικά.

EvilHawk
29-09-04, 18:27
* Compatiable with Windows XP SP2 TCP/IP restriction (new in v0.55, more detail)

Υποτίθεται όμως ότι αυτό ο client έχει συμμορθωθεί με τα restrictions και δεν θα χρειάζεται το patch! Ανάλογη λύση εχουν δώσει και στίς τελευταίες εκδόσεις του μουλαριού!

georarg
12-10-04, 15:30
καλημερα evilhawk τελικα τι εχεις να πεις για το bitcomet ειναι καλυτερο απο το azureos?
σε ρωτω γιατι εχω τρομερο προβλημα με το azureos.αν και οπος λες ειναι ελαφρυτερο ποιο απο τα 2 να προτιμησω?και κατι τελευταιο ποια πορτα να ανοιξω στο νατ μου εχω 530ι alcatel.
σε ευχαριστω.

EvilHawk
12-10-04, 16:22
καλημερα evilhawk τελικα τι εχεις να πεις για το bitcomet ειναι καλυτερο απο το azureos?

Εγώ το μουλάρι μου δεν το αλλάζω !!! :wink:
θα πρέπει να μας μεταφέρει την εμπειρία του ο giorgosc61 που ασχολήθηκε με τον client!

giorgosc61
12-10-04, 17:50
Καλησπέρα.

georarg, καθημερινά τρέχει το Bitcomet στον υπολογιστή για 18 ώρες περίπου για πολύ καιρό τώρα(σχεδόν ένα μήνα). Πριν για torrents χρησιμοποιούσα το Azureus όπως και περίπου το 50% των χρηστών που κατεβάζουν torrents αν ψάξεις στο Internet. Επείδη όμως το Azureus είναι πράγματι πολύ απαιτητικό σε υπολογιστική ισχύ γύρω στο 23% CPU πλέον μόνο Bitcomet (0-2% CPU) και κατεβάζω πλέον με 32ΚΒ/s στην 256/128 σύνδεσή μου. Ανεβάζει γρήγορα ταχύτητα την οποία και δεν χάνει :) .
Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

Voldemort
12-10-04, 18:54
Το μουλαράκι μας όμως ανοίγει 100.000 συνδέσεις και βάλε και έτσι το sp2 των xp το μπουκώνει! :mrgreen: Για το DC++ τι λέτε; Εγώ χρησιμοποιώ το DC++ και βλέπω πως έχει μπόλικα πλαγματάκια. Εσείς τι λέτε για το DC++; (Για τον kazza δεν λέω τίποτα γιατί ψώφισε οριστικά :cry: )

apotsi
12-10-04, 20:27
Συνήθως οι πόρτες που πρέπει να ανοίξεις για τα bittorent download είναι από 6881-6999. Τελικά είναι πολύ, μα πάρα πολύ πιό ελαφρύ από το Azureus και εμένα μου παίζει τέλεια. Και έχω δοκιμάσει πολλά... (ABC, Azureus, TorrentStorm...) απ' όλα όμως το BitComet μου παίζει καλύτερα....

giorgosc61
12-10-04, 22:14
Για το Bitcomet δεν χρειάζεται να ανοίξεις πόρτες από 6881-6999 αλλά κάνε μία port (π.χ. 48678) forward στο router σου για TCP και UDP, δήλωσέ τη στο Bitcomet και είσαι έτοιμος.

suffo
13-10-04, 00:43
Voldemort πήγενε Max Peer. Connections και ρύθμισέ το στο 100 (όλοι οι clients έχουν τέτοια επιλογή) και αν έχεις πάλι πρόβλημα βάλτο στο 60 απλά πολλοί clients το χουν από μόνοι τους ρυθμισμένο στο 100 (azureus)...όσο για το dc++ το χρησιμοποιώ και εγώ για μουσική που δεν βρίσκω μέσω torrent και μπορώ να πω πως είναι φοβερό, βρίσκει μέχρι και τα πιο παρακμιακά μέταλ συγκροτήματα :P apotsi αυτές είναι οι "official bittorrent ports" και δεν είναι συνιστό να τις χρησιμοποιείς επειδή trackers όπως torrentbits.org τις έχουν μπλοκαρισμένες.

apotsi
13-10-04, 08:00
OK. Thanks. Τώρα το πρόσεξα ότι δεν ζητάει εύρος, αλλά μία μόνο πόρτα όπως έκανε και το Azureus.

Ευχαριστώ πολύ

georarg
13-10-04, 10:27
Καλημερα giorgosc61




Για το Bitcomet δεν χρειάζεται να ανοίξεις πόρτες από 6881-6999 αλλά κάνε μία port (π.χ. 48678) forward στο router σου για TCP και UDP, δήλωσέ τη στο Bitcomet και είσαι έτοιμος.

για να καταλαβω πρεπει απλως να να ανοιξω μια πορτα οποια θελω εγω?
Σε ευχαριστω και περιμενω την απαντηση σου...δεν εχει μια συγκεκριμενη οπως το azureus?

spartacus
13-10-04, 11:58
Αν το patch που επαναφέρει τις συνδέσεις σε 50 το ρυθμίσουμε σε 75 ή 100 θα υπάρξει πρόβλημα;;

suffo
13-10-04, 12:08
georarg δεν χρειάζεται να αλλάξεις το port στο bitcomet έχει ήδη μόνο του, αλλιώς πώς θα λειτουργούσε; (αν δεν έχεις πρόβλημα φυσικά με port forwarding,κοίτα το στο www.portforward.com αν έχεις...αν δεν έχεις router δεν νομίζω να χρειάζεται καν να το κοιτάξεις τεσπα) spartacus τις συνδέσεις και εγώ στο 100 το χω και δεν έχω κανένα πρόβλημα... :)

giorgosc61
13-10-04, 22:16
Στα preferences connections επιλέγει στο listen port οποιοδήποτε αριθμό θέλεις πχ 53234 τον οποίο κάνεις forward στο router σου για UDP και TCP.

newbie
14-10-04, 22:42
φοβερο.με την μια 39-41κβ.τερμα το azureus απο την μερια την δικια μου.
bitcomet και τα μυαλα στα καγκελα.

cosmos
15-10-04, 09:41
Άντε και με κανένα howto με το καλό! :)

looperX
17-10-04, 00:14
Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω και σε αυτό το topic και σε αυτό για το Azureus και στο Insomnia ότι πολλοί κατεβάζουν torrents με ταχύτητες 35+ kbytes. Έχω σύνδεση 384/128 με γραμμή ΟΤΕ, σύνδεση Vivodi και modem jetspeed 500. Το πρόβλημα μου είναι οτι έχω κανει τα πάντα, έχω ακολουθήσει όλες τις οδηγίες αλλά κατεβάζω με 5-10kb με το Azureus και 5-15kb με το bitcomet!!! To ίδιο συμβαίνει και σε 2 γνωστούς μου με συνδέσεις Forthnet και ACN και με modems Alcatel speedtouch 530 και Jetspeed 530. Έχουμε δοκιμάσει τα πάντα και έχουμε ακολουθήσει ολα τα How Tos και τις οδηγίες που έχουμε βρει!!! Τα αρχεία που β'αζουμε έχουν και πολλά seeds και peers αλλά το πολύ να πιάσουμε 15kb στιγμιαία. Ας βοηθήσει κάποιος :(

spartacus
17-10-04, 10:50
Δοκίμασε το torren topia, εκεί δεν κάνεις πολλά πολλά και είσαι ήσυχος από ρυθμίσεις, εγώ πριν με τα παραπάνω προγράμματα που αναφέρεις δεν κατέβαζα με καλές ταχύτητες και ας είχα κάνει όλες τις ρυθμίσεις, με το torren topia κατεβάζω άνετα από 30 έως και 35 kb/sec.

και κάτι άλλο, ρε παιδιά κατέβασα ένα αρχείο rar πάω να το αποσυμπιέσω και μου λέει ότι είναι κρυπτογραφημένο, πάω στις πληροφορίες που έχει το αρχείο και μου δείχνει την διέυθυνση του site η οποία δεν ανοίγει με τίποτα, κάποια άλλη πληροφορία δεν υπάρχει και ούτε φυσικά μου λέει ότι στο site θα βρω τον κωδικό καιμμιά ιδέα κανείς;; κανα προγραμματάκι που να σπάει κρυπτογραφημένα αρχεία;

looperX
17-10-04, 13:56
Δοκίμασε το torren topia, εκεί δεν κάνεις πολλά πολλά και είσαι ήσυχος από ρυθμίσεις, εγώ πριν με τα παραπάνω προγράμματα που αναφέρεις δεν κατέβαζα με καλές ταχύτητες και ας είχα κάνει όλες τις ρυθμίσεις, με το torren topia κατεβάζω άνετα από 30 έως και 35 kb/sec. Τίποτα δε γίνεται. Αυτό είναι ακόμα πιο αργό. :(

giorgosc61
17-10-04, 22:51
looperX, μήπως δεν έχεις ανοίξει την port που έχεις δηλώσει στο Bitcomet για TCP,UDP. Αν χρησιμοποιείς κάποα πόρτα από 6881-6889 μπορεί να μπλοκάρεται εξωτερικά. Βάλε μια μεγάλη π.χ. 53241 και ξαναδοκίμασε.
Δώσε μας στοιχεία: λειτουργικό, firewall μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.

savvasha
18-10-04, 14:30
και κάτι άλλο, ρε παιδιά κατέβασα ένα αρχείο rar πάω να το αποσυμπιέσω και μου λέει ότι είναι κρυπτογραφημένο, πάω στις πληροφορίες που έχει το αρχείο και μου δείχνει την διέυθυνση του site η οποία δεν ανοίγει με τίποτα, κάποια άλλη πληροφορία δεν υπάρχει και ούτε φυσικά μου λέει ότι στο site θα βρω τον κωδικό καιμμιά ιδέα κανείς;; κανα προγραμματάκι που να σπάει κρυπτογραφημένα αρχεία;

Δοκίμασε να βάλεις για pass το site που έχει στα info

looperX
19-10-04, 02:13
looperX, μήπως δεν έχεις ανοίξει την port που έχεις δηλώσει στο Bitcomet για TCP,UDP. Αν χρησιμοποιείς κάποα πόρτα από 6881-6889 μπορεί να μπλοκάρεται εξωτερικά. Βάλε μια μεγάλη π.χ. 53241 και ξαναδοκίμασε.
Δώσε μας στοιχεία: λειτουργικό, firewall μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε.Έχω ανοίξει την port 17295 που χρεισιμοποιώ και για UDP και για TCP connections. Έχω WinXP SP1 και Firewall Norton Internet Security. Το Norton Internet Security το έχω ρυθμίσει πολύ καλά. Γενικά έχω ψάξει τα πάντα, έχω δοκιμάσει 3 modems και 3 συνδέσεις αλλά κανένα αποτέλεσμα. :cry:

no_logo
19-10-04, 10:58
μια ερώτηση αν και μαλλον είναι εκτός θέματος :oops: . όταν κατεβάζω/ανεβάζω torrents ποτέ δεν είδα να συνδέομαι σε client bitcomet, βλέπω κυρίως azureus, bittorrent. πόσοι τον χρησιμοποιούνε;

denial1
19-10-04, 13:13
@xtouloyp

Αρκετοι,φαντασου οτι ειναι(σε ενα site) οι μισοι απο αυτους που χρησιμοποιουν azureus!

@giorgosc61

Τhanks για τις ρυθμισεις πολυ καλες.Εδω και 2 εβδομαδες το χρησιμοποιω και ειναι λιγο καλυτερο απο το azureus σε θεματα ταχυτητας

Καποιες :?:
Οι ρυθμισεις αυτες ειναι για μονο για "downloading"?
Γιατι σε ρωταω?
Θελω να κατεβαζω ενα torrent και να κανω seed ενα προηγουμενο ,ομως ταυτοχρονα, ετσι ωστε να κατεβαζω και να ανεβαζω το μεγιστο δυνατο ρυθμο.

Παρολο που οι ταχυτητες μου ειναι καλες παντα σε ενα active torrent μολις τελειωσει και μπαινει το επομενο στην σειρα αρχιζουν τα προβληματα.
Το download πεφτει στο μισο(δηλ κατεβαζει κανονικα για λιγο και μετα πεφτει αποτομα στο 0 το download,χανει καποια seeds-peers,...,τα ξαναπερνει και μετα απο λιγο
ξεκιναει και παλι τα ιδια απο την αρχη).Αρα ειναι σαν
να μπουκωνει η συνδεση...(jetspeed 520 εχω)

Οι ρυθμισεις μου ειναι ακριβως οι ιδιες με αυτες που δινεις.

Συμπερασματικα μηπως υπαρχουν αλλες ρυθμισεις για seeding-downloading :?:

giorgosc61
19-10-04, 18:41
looperx, πιθανόν το πρόβλημα να είναι to Norton Internet Security εφ' όσον σε όλα τα προγράμματα έχεις πρόβλημα. Εγώ χρησιμοποιώ Kerio Person Firewall το οποίο συστήνω ανεπιφύλακτα. Να έχεις υπόψη σου ότι τα port τα ανοίγεις και στο router και στο Norton Internet Security. Επίσης κοίταξε μήπως έχεις ανοικτό και to firewall των Windows!!

xtouloyp, μάλλον λίγοι είμαστε οι τυχεροί που έχουμε ανακαλύψει το bitcomet, αλλά αυτό μάλλον δεν δημιουργεί πρόβλημα :wink:

denial1, εφ' όσον στις ρυθμίσεις έχουμε βάλει συνολικό upload limit για όλα τα uploads το 10KB/s αυτό μοιράζεται σε seeds και σε αυτά που κατεβάζεις και τα οποία βέβαια κάνεις και upload. Αν ο tracker έχει Up/Dn Ratio τότε αφού αυτό που κατεβάζεις κάνει λίγο upload θα ρίξει το download (για να κρατήσει π.χ. το 1:2). Αν πιστεύεις ότι "μπουκώνει" το Jetspeed δοκίμασε max connections per task 50.

anaca
10-11-04, 21:21
Ας ειναι καλα αυτος που εγραψε για Bitcomet :D!!! Επιτελους ειδα download torrent με 35κβ\σ!! oxi oti φταινε τα αλλα προγραμματα που χρησιμοποιουσα απλα δεν εκατασα με κανενα απο αυτα να ασχοληθω με τις ρυθμισεις τους Ports ip κλπ.....

dlyk
11-11-04, 15:20
Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω και σε αυτό το topic και σε αυτό για το Azureus και στο Insomnia ότι πολλοί κατεβάζουν torrents με ταχύτητες 35+ kbytes. Έχω σύνδεση 384/128 με γραμμή ΟΤΕ, σύνδεση Vivodi και modem jetspeed 500. Το πρόβλημα μου είναι οτι έχω κανει τα πάντα, έχω ακολουθήσει όλες τις οδηγίες αλλά κατεβάζω με 5-10kb με το Azureus και 5-15kb με το bitcomet!!! (

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ, μήπως βρέθηκε καποια λύση τελικά ;;

dantouan
11-11-04, 15:41
Το bitcomet ουτε σε εμενα δουλευει καλα, πανω απο 15 kb/sec δεν ειδα ποτε :evil: :evil: :evil:

dlyk
11-11-04, 15:48
Το bitcomet ουτε σε εμενα δουλευει καλα, πανω απο 15 kb/sec δεν ειδα ποτε :evil: :evil: :evil:

Εμένα το ιδιο με Bitcomet, TorrentStorm, KAI bittorrent.
Ta 15KB είναι όταν είναι στα καλά του συνήθος εχω 4KB download 25 ' 30KB upload, αλλά δεν έχω δοκιμάσει ακομα τις ρυθμησεις που εχεί στην αρχή του threat, περιμένω να παω σπητι να τις δοκιμάσω.

apotsi
11-11-04, 16:55
Το bitcomet ουτε σε εμενα δουλευει καλα, πανω απο 15 kb/sec δεν ειδα ποτε :evil: :evil: :evil:
Εμένα πάλι ήταν το μόνο που είδα πάνω από 20ΚΒ.
Αφού ακολούθησα τις οδηγίες...

giorgosc61
11-11-04, 17:20
Καλησπέρα,
Εφ'όσον το ίδιο πρόβλημα εμφανίζεται σε όλα τα προγράμματα προφανώς δεν φταίει το Bitcomet. Αυτή τη στιγμή μετά από τόσο καιρό χρήσης απρόσκοπτα το Bitcomet είναι το ελαφρύτερο και πιο γρήγορο client και μακάρι και το εξίσου καλό Azureus να ήταν τόσο ελαφρύ από άποψη μνήμης και cpu και να το προτιμούσα.

dlyk
12-11-04, 10:23
Λοιπών πέρασα τις ρυθμίσεις που είναι στην αρχή του threat και άνοιξα πόρτα στο router (port forward) (ALCATEL 530i) οι ταχύτητα βελτιώθηκε αισθητά αλλά αφου δοκίμασα πως παίζει και το Shareaza είδα πως το Shareaza μου δουλεύει σε πολύ καλύτερες ταχύτητες.
Οπότε αναρωτιέμαι ποίος ο λόγος να χρησιμοποιήσω τα Torrent ;;;;;

dantouan
12-11-04, 11:17
Εμενα ακομα και μετα απο τις ρυθμισεις που του εδωσα, πηγαινει χειροτερα και απο kazaa... :mrgreen: :evil:

DiTz
14-11-04, 16:20
Παιδιά μπορώ να συνεχίσω τα downloads που έχω στο Azureus στο Bitcomet, και αν ναι πως;;;

Ευχαριστώ...

zavaras
17-11-04, 16:21
Μπορείς ανοίγοντας το torrent και ρυθμίζοντας ως save location το φάκελο στον οποίο είναι φυλαγμένα τα αρχεία/φάκελοι που κατέβασες.


Σχετικά με τις ρυθμίσεις, τι προτείνετε στα παρακάτω:

Connection> Use NAT traversal via UDP
IP rules> Max sessions per IP for downloading task
IP rules> Max sessions per IP for uploading task

Επίσης για ποιό λόγο ο αριθμός των,

Connection> Maximum connections per task,
Connection> Connections to keep per task,
Connection> Max simultaneus TCP connection attemps,

πρέπει να είναι (σύμφωνα με το how-to), ο ίδιος?

giorgosc61
17-11-04, 20:43
Καλησπέρα.
Σε όσα option δεν αναφέρω το έχω αφήσει default δηλ. έχω:

Connection> Use NAT traversal via UDP> Auto
IP rules> Max sessions per IP for downloading task>3
IP rules> Max sessions per IP for uploading task>1

Ο αριθμός 100 είναι ο αριθμός των connection που θέλεις να κάνει το bitcomet. Αν έχεις ισχυρότερο router βάλε περισσότερες. Εγώ επειδή έχω Jetspeed 520 και το τρέχω μαζί με lphant στο οποίο δίνω άλλα 100 connection και θέλω να μπορώ να σερφάρω παράλληλα στο web έχω μείνει στο 100. Πιστεύω όμως ότι και περισσότερα connection να βάλεις δεν θα δεις διαφορά στην ταχύτητα γιατί και με αυτά που έχω βάλει εγώ πάντα φτάνει στο μέγιστο της ταχύτητας download της σύνδεσής μου πολύ εύκολα αλλά και με πολύ λιγότερα από τα 100 connection.

kostas_y3k
25-11-04, 11:08
Ρε παιδιά εγώ έχω τρελαθεί. Κανένα δεν μου πιάνει μεγάλες ταχύτητες. Όλο 2-5kb/sec. Έχω δοκιμάσει τα πάντα αλλά τίποτα. Το pc δολεύει με ασύρματο δίκτυο και το καιντρικό ρουτερ είναι το alcatel 530i...

morpheous
27-11-04, 04:31
και γω εχω φάει φρίκη...ενω στο dc++ πιάνω και 40 καμια φορά στο bitcomet με το ζόρι να πιάσω 15....εχω κανεί τισ ρυθμήσεις...τι να πω...εχω απελπιστεί...

@ ADSLgr.com All rights reserved.