PDA

Επιστροφή στο Forum : steam



las p
02-02-16, 14:14
παιδια ειμαι νεος στο steam αλλα δεν εχω πιστωτικη καρτα για να αγοραζω... τι προτεινετε να κανω ουτοσωστε να αγοραζω παιχνιδια απο το steam?
ποιος ειναι ο πιο ασφαλης τροπος απ αυτους που επιτρεπει το steam?

lmih
02-02-16, 20:59
Paypal απο τους πιο ασφαλεις τρόπους για ηλεκρονικές αγορές και ύστερα pre-paid κάρτες...

Banditgr
03-02-16, 13:19
Paypal απο τους πιο ασφαλεις τρόπους για ηλεκρονικές αγορές...

...το οποίο δεν παίζει λόγω capital controls, εκτός και αν έχεις χρήματα στο paypal balance με τους γνωστούς "πλάγιους" τρόπους που πλέον το Paypal κυνηγάει. Με τις χρεωστικές/pre-paid δεν ξέρω τι παίζει πλέον. Αυτό που σίγουρα παίζει (και από Ελλάδα) είναι πιστωτική (πχ Visa, Mastercard κτλ). Βεβαίως έχουν βγει και νέοι μέθοδοι τύπου (Skrill, Revolut κτλ) αλλά απαιτούν "ανεφοδιασμούς" μέσω τραπεζικού εμβάσματος (μέχρι το άνω όριο των 500 ευρώ ανά μήνα ανά φυσικό πρόσωπο) και άρα την ύπαρξη τραπεζικού λογαριασμού με δικαιούχο (ή έστω συνδικαιούχο) αυτόν που κάνει την αγορά.

Cosmonaut
03-02-16, 21:42
...το οποίο δεν παίζει λόγω capital controls, εκτός και αν έχεις χρήματα στο paypal balance με τους γνωστούς "πλάγιους" τρόπους που πλέον το Paypal κυνηγάει. Με τις χρεωστικές/pre-paid δεν ξέρω τι παίζει πλέον. Αυτό που σίγουρα παίζει (και από Ελλάδα) είναι πιστωτική (πχ Visa, Mastercard κτλ). Βεβαίως έχουν βγει και νέοι μέθοδοι τύπου (Skrill, Revolut κτλ) αλλά απαιτούν "ανεφοδιασμούς" μέσω τραπεζικού εμβάσματος (μέχρι το άνω όριο των 500 ευρώ ανά μήνα ανά φυσικό πρόσωπο) και άρα την ύπαρξη τραπεζικού λογαριασμού με δικαιούχο (ή έστω συνδικαιούχο) αυτόν που κάνει την αγορά.

Μια χαρά παίζει το paypal. Αγορά 29/01/2016 χωρίς ύπαρξη balance τράβηξε από την κάρτα κανονικά.

las p
03-02-16, 22:04
δεν θελω σε καμια περιπτωση πολυ μπλεξιμο με καρτες και τετοια....
κατι ειπες για pre paid? αυτες τις παιρνεις απο τραπεζα? ειναι απλη η διαδικασια? βαζεις λιγα μεσα για να εισαι σιγουρος οτι αν γινει κατι να μην χασεις πολλα ή εχει συγκεκριμενο ποσο που βαζεις?

Banditgr
04-02-16, 11:57
Μια χαρά παίζει το paypal. Αγορά 29/01/2016 χωρίς ύπαρξη balance τράβηξε από την κάρτα κανονικά.

Δεν ισχύει για όλες τις κάρτες. Με συνδεδεμένη VISA από Alpha, την ίδια περίπου χρονική περίοδο συναλλαγή δεν πέρναγε. Με σκέτη την κάρτα πέρασε μια χαρά.

las p
04-02-16, 23:55
Δεν ισχύει για όλες τις κάρτες. Με συνδεδεμένη VISA από Alpha, την ίδια περίπου χρονική περίοδο συναλλαγή δεν πέρναγε. Με σκέτη την κάρτα πέρασε μια χαρά.

gia prepaid milame panta etsi?

Banditgr
05-02-16, 09:26
Όχι για χρεωστική. Για τις prepaid θα πρέπει να απευθυνθείς σε όποιους τις εκδίδουν για να πάρεις ακριβείς πληροφορίες.

las p
05-02-16, 22:15
Όχι για χρεωστική. Για τις prepaid θα πρέπει να απευθυνθείς σε όποιους τις εκδίδουν για να πάρεις ακριβείς πληροφορίες.

παντως ενας γνωστος μου εκανε προσφατα αγορα με prepaid μια χαρα

Cosmonaut
05-02-16, 23:20
American Express της Alpha έχω στο Paypal

las p
06-02-16, 00:12
American Express της Alpha έχω στο Paypal
δηλαδη? ειμαι λιγο ασχετος με τις πιστωτικες...
το paypal τι ειναι?
οι prepaid ειναι αλλες?

las p
25-03-16, 19:14
ξερει κανεις πως απενεργοποιουμε την αυτοματη εκκινηση του steam οταν ανοιγουν τα windows?

tripkaos
25-03-16, 21:07
Steam>ρυθμισεις>διεπαφη εδω θα τα βρεις :)

las p
25-03-16, 21:44
χιλια ευχαριστω για την απαντηση σου φιλε

επι τη ευκαιρια φιλε αν αγοραζεις απο steam ή απο origin πως το κανεις? γιατι πηγα εβγαλα prepaid alpha bank mastercard και δεν μπορω μου το παν μετα απ την τραπεζα...

tripkaos
26-03-16, 10:48
Παρακαλω δεν κανει τιποτα :)
Βασικα εγω αγοραζω χρηματικα ποσα και μετα κανω την αγορα,δηλαδη τι εννοω πανω δεξια στο παραθυρο του steam εχει ενα ποσο (αυτος που δεν εχει βαλει λεφτα ποτε θα γραφει 0 προφανος) εκει πατας μια φορα,στο παραθυρο που βγαζει πανω δεξια γραφει προσθηκη χρηματων στο πορτοφολι steam,διαλεγεις ποσο στο επομενο και ακολουθεις τις οδηγιες...αμα δεις οτι δεν μπορεις προσπαθησε ξανα το βραδυ μετα της 12 μια φορα ετσι εκανα και πετυχε :) αν και τωρα τελευταια δεν παιζει θεμα εχω κανει και μεσημερι αγορα,χρησημοποιω prepaid visa της εθνικης.αν και κατι ακουσα οτι θα φερουν και εδω prepaid καρτες steam...

las p
26-03-16, 11:41
ααα μαλιστα... ναι και γω το ακουσα για τις prepaid του steam τελειαααααααα

mpirarxos
26-03-16, 13:54
Παίδες ήρθαν οι Steam wallet cards, επιτέλους ο προφήτης φρόντισε για τα παιδιά του

alekan
26-03-16, 18:29
Παίδες ήρθαν οι Steam wallet cards, επιτέλους ο προφήτης φρόντισε για τα παιδιά του

Πού ήρθαν;

mpirarxos
26-03-16, 20:54
http://www.enternity.gr/Article/Blogs/The-Greek-Way-%CE%A3%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%BF%CE%B9-Steam-Wallet-Cards/35993.html

las p
27-03-16, 14:38
τελειααααααααα τα νεααααααααααα για το steam

Υ.γ.: Μακαρι να βγαζε και το origin προπληρωμενες καρτες

mpirarxos
27-03-16, 18:58
τελειααααααααα τα νεααααααααααα για το steam

Υ.γ.: Μακαρι να βγαζε και το origin προπληρωμενες καρτες

Μακάρι να patchαρανε επιτέλους το fifa που έχει κάτι bugs ανεξήγητα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.