PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια στις ρυθμίσεις του Netmod



SiR_DreAm
26-05-03, 14:22
Έχω ενα προβληματάκι με το Netmod.Έχω 128ISDN και το netmod δεν ανοίγει με τίποτα τα 2 κανάλια.Στα advanced settings εχω βάλει atkas0b0 αλλα δεν γίνεται τίποτα!Ανοίγει και τα 2 για 10 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει το 1.Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

kinq1
26-05-03, 15:40
Νομίζω ότι η εντολή για να μείνει μόνιμα ανοιχτό το 2ο κανάλι είναι atb0kss0 αλλά δεν είμαι σίγουρος.

poussou
26-05-03, 16:00
Το setting είναι atb0kas0 αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει κολήσει το port απο τον server.Αυτό τουλάχιστον μου είπαν απο το support όταν του πήρα να τους ρωτήσω, γιατί και εμένα έκανε το ίδιο και μου είχαν σπάσει τα νεύρα.....Όταν μου έκαναν reset όλα ήταν ΟΚ.

istrios
28-05-03, 09:20
Έχω ενα προβληματάκι με το Netmod.Έχω 128ISDN και το netmod δεν ανοίγει με τίποτα τα 2 κανάλια.Στα advanced settings εχω βάλει atkas0b0 αλλα δεν γίνεται τίποτα!Ανοίγει και τα 2 για 10 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει το 1.Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

ΤΟ ΝΕΤΜΟΔ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΑ 128. ΤΟ MAXIMUM THΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 115.

bond
28-05-03, 10:43
ΤΟ ΝΕΤΜΟΔ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΑ 128. ΤΟ MAXIMUM THΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 115.

Το σειριακό και αυτό όχι λόγω περιορισμού του νετμοντ, αλλά των περισσότερων σειριακών που υπάρχουν στις μητρικές. Το USB δεν έχει τέτοιο περιορισμο. Έχει άλλα προβλήματα το USB βέβαια.
Καλύτερα είναι οποιος έχει συνδρομή ISDN128, να δώσει 50 € να πάρει ένα καλύτερο ISDN TA.

yiapap
28-05-03, 11:19
Το σειριακό και αυτό όχι λόγω περιορισμού του νετμοντ, αλλά των περισσότερων σειριακών που υπάρχουν στις μητρικές. Το USB δεν έχει τέτοιο περιορισμο. Έχει άλλα προβλήματα το USB βέβαια.
Καλύτερα είναι οποιος έχει συνδρομή ISDN128, να δώσει 50 € να πάρει ένα καλύτερο ISDN TA.

Τα πρώτα Netmod που κυκλοφόρησαν με USB ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ να έχουν τον περιορισμό των 115 ενώ όλοι περιμέναμε ότι το θέμα θα είχε διορθωθεί αφού φαινομενικά ο περιορισμός είναι στη σειριακή.
Για τα μετέπειτα μοντέλα/firmware δεν μπορώ να σχολιάσω γιατί μόλις το είδα και το τέσταρα, την ίδια μέρα, βγήκα και πήρα Fritz! και βρήκα την υγειά μου!!!

(να μην κάνω σχόλιο ΚΑΙ εδώ για τον ΟΤΕ και τους προμηθευτές τους, έτσι;)

poussou
28-05-03, 11:39
[ΤΟ ΝΕΤΜΟΔ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΙ ΤΑ 128. ΤΟ MAXIMUM THΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 115.

Καλώς ήρθες, αλλά καλύτερα να γνωρίζεις κάτι πρίν το εκθέσεις ώς συμβουλή γιατί κάποιος που δεν ξέρει μπορεί και να σε πιστέψει.....

bond
28-05-03, 12:06
Τα πρώτα Netmod που κυκλοφόρησαν με USB ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ να έχουν τον περιορισμό των 115 ενώ όλοι περιμέναμε ότι το θέμα θα είχε διορθωθεί αφού φαινομενικά ο περιορισμός είναι στη σειριακή.

Εισαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν το είχες περιορίσει εσύ μέσα από τα windows; Δεν θα επιμείνω, γιατί μπορεί όντως να υπήρχαν κάποια τέτοια μοντέλα. Πάντως εγώ προσωπικά δεν τα έχω πετύχει.

SiR_DreAm
28-05-03, 12:24
Το πρόβλημα δεν το είχα εξ'αρχής.Παρουσιάστηκε πριν καναδυο μερες!Μέχρι τότε πήγαινε μια χαρα.Στα settings εχω βάλει ATB0KAS0 και το netmod είναι usb.Πέρνω τηλ σε winweb αλλα λένε οτι το problem είναι σε μένα και όχι σε αυτούς!!Καμιά άλλη λύση?

yiapap
28-05-03, 12:38
Τα πρώτα Netmod που κυκλοφόρησαν με USB ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ να έχουν τον περιορισμό των 115 ενώ όλοι περιμέναμε ότι το θέμα θα είχε διορθωθεί αφού φαινομενικά ο περιορισμός είναι στη σειριακή.

Εισαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν το είχες περιορίσει εσύ μέσα από τα windows; Δεν θα επιμείνω, γιατί μπορεί όντως να υπήρχαν κάποια τέτοια μοντέλα. Πάντως εγώ προσωπικά δεν τα έχω πετύχει.

Πριν στάξω τις 80.000δρχ που έκανε το Fritz τότε... ναι, προφανώς τα είχα τσεκάρει!!!

troll
02-06-03, 18:04
Επειδή δεν ήθελα να ανοίξω καινούργιο topic ρωτάω εδώ αυτό που θέλω.
Μπορεί το netmod v.01 να υποστηριχθεί από το rvs-com όσο αφορά το fax????
Και αν ναι τότε τι ρυθμίσεις και ανανεώσεις λογισμικού χριάζονται???

holy
02-06-03, 19:17
ela min to psaxneis kai poli file 20 euro skase sto plaisio pare ena tornado isdn eswteriko kai kane thn douleia sou...

jimsliakas
02-06-03, 21:11
Έχω ενα προβληματάκι με το Netmod.Έχω 128ISDN και το netmod δεν ανοίγει με τίποτα τα 2 κανάλια.Στα advanced settings εχω βάλει atkas0b0 αλλα δεν γίνεται τίποτα!Ανοίγει και τα 2 για 10 δευτερόλεπτα και μετά κλείνει το 1.Μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Φιλε αν εχεις ακομα αυτο το προβλημα,παρε 134 και εκει θα σου δοσουν ενα τηλ που ειναι νομιζω κεντρο εξηπηρετησεις για γραμμες ISDN..Κατι τετοια....Ζητησε το τους

xtdcxdoom7
03-06-03, 01:10
EXOUN BGEI PROSFATA KAINOURGIOI DRIVERS GIA TO NETMOD KAI EPISIS EINAI MIA SELIDA POU EXEI DRIVERS F.A.Q.S. KAI ALLA POLLA POU THA SE BOITHISOUN GIA NA LISEIS TO PROBLIMA SOU. OSON AFORE GIA TIN SELIDA YOU KNOW PARE 134 ROTA GIA TIN KOLOSELIDA TOU NETMOD MPOUKARE KAI ENIMEROSOU....







PALI ME XRONIA ME KAIROUS PALI DIKIA MAS THA NAI ( ADSL )

@ ADSLgr.com All rights reserved.