PDA

Επιστροφή στο Forum : πρόβλημα με azureos bit torent client.



georarg
24-09-04, 02:31
ποιες πορτες πρεπει να ανοιξω εκτος απο την 6881 που ειναι και η μονη που λετε στο how to..
καποιος μου ειπε οτι πρεπει να ανοιξω παραπανω απο μια στο νατ speedtouche 530i grammh 512/128.
συνεχως εχω χαμηλη ταχυτητα μεχρι 9-10.kb
thanx.

zaranero
25-09-04, 12:38
Στο configuration wizard οταν σου ζηταει port και εχει default την 6881 κανε ενα test και κοιτα αν το περασει.

Edit: και αν περασει το test δοκιμασε να κατεβασεις το upload και αστο λιγο να δεις τι θα γινει

georarg
04-10-04, 14:39
λοιπον ενω περναει το τεστ.εχω παντα χαμηλες ταχυτητες.ειτε εχω κατεβασει uploading ειτε το εχω ανεβασει.καμια αλλη ιδεα κανεις?

Mut3
05-10-04, 13:25
Και εγω κατεβασα με 7-14 kB/s , μεχρι που εκατσα 2 ωρεσ και εκανα πειραματα.Κατεληξα σε default TCP/IP ρυθμισεις (Rwin default,MTU 1500).Στο Azureus upload εβαλα 5kB/s,για να εχω unlimited download.Connections εβαλα 20 per torrent, 40 globally.
Τωρα κατεβαζω με 25-35 κΒ/s και συνηθωσ πανω απο 30.

teopont
03-03-05, 04:50
εγω ενω εχω ανοιχτη την πορτα 6881 και για tcp και για udp μεσω νατ δεν περναει τα τεστ της δοκιμης τι αλλο μπορει να παιζει εχω και firewall αλλα το εχω αφησει για την πορτα 6881 . μου βγαζει οταν κανω την δοκιμη οτι η χρηση ειναι σε χρηση και να κλεισω ολα τα ενεργα torrent αλλα δεν εχω κανενα !!!

updated :

οκ μετα απο ενα ρισταρτ περασε το τεστ.

Lazy Dog
03-03-05, 05:18
Παιδες οι πορτες αυτες μπλοκαρονται απο τους καλους trackers(βλεπε TB2, ET, FL). Χρησιμοποιηστε ports απο 49152-65535.

Brolly-pro
06-03-05, 02:40
ρε παιδια και εγω εχω προβλημα δεν περναει το τεστ ... κανω forward την port 6881 (jetspeed 520) πηγενω services>natruleentry>add και βαζω flavour : RDR Protocl : TCP κανωνικα τα ip και μετα στα ports σε ολα 6881.Τι κανω λαθος ? βοηθηστε με

lukasbayern
06-03-05, 11:37
Παιδες οι πορτες αυτες μπλοκαρονται απο τους καλους trackers(βλεπε TB2, ET, FL). Χρησιμοποιηστε ports απο 49152-65535.
Πολύ σωστά οι πιο προχωρημένοι trackers συνήθως απαιτούν ports πέρα από τα default. Πάντως δοκίμασε και άλλα site (άλλουσ trackers). Φυσικά εννοείται οτι έχεισ διαβάσει το how to για Azareus. Άντε γερα ρε! :thumbsup1

xenos
06-03-05, 16:50
Πολύ σωστά οι πιο προχωρημένοι trackers συνήθως απαιτούν ports πέρα από τα default. Πάντως δοκίμασε και άλλα site (άλλουσ trackers). Φυσικά εννοείται οτι έχεισ διαβάσει το how to για Azareus. Άντε γερα ρε! :thumbsup1
ρε παιδια τι ειναι τα ΤΒ2,ΕΤ,ΚΑΙ FL ?kαι τα νουμερα που μασ δινεισ ειναι για να ανοιξουμε πορτες?καλησπερα απο θεσσαλονικη και εγω καινουργιοσ στην ADSL.τι καινουργιος σημερα την εβαλα και δεν αναιβαζει ταχυτητα το azureus .ευχαριστω.

lukasbayern
06-03-05, 17:26
Αν δε σου βγάλει ανθρωπάκι βάζελο δε πρόκειται να δεις άσπρη μέρα! :D Οι αριθμοί αυτοί είναι συγκεκριμένες δίοδοι που πρέπει να ανοιχτούν σε router kai firewall για να υπάρχει αγαστή επικοινωνία με τους trackers.Είπαμε διαβάζουμε τα posts του φορουμ :x

xenos
22-03-05, 03:03
Παιδες οι πορτες αυτες μπλοκαρονται απο τους καλους trackers(βλεπε TB2, ET, FL). Χρησιμοποιηστε ports απο 49152-65535.
καλισπερα θα μπορεσεις να μου πεις τι ειναι αυτα που γραφεις γιατι δνε τα καταλαβενω.Στο azureusμου πρασινισαν τα προσωπακια αλλα δεν κατεβαζω πανω απο 20 και εχω adsl 384 θα με βοηθουσες παρα πολι αν μου ελεγες τι να κανω.

lukasbayern
22-03-05, 11:50
Μήπως μπουκώνει η σύνδεσή σου; Αν σου βγάζει πράσινο ανθρωπάκι μείωσε λίγο το ul και περίμενε. Επίσης μείωσε τα κονέκσιονσ. Εγώ βάζω 30/torrent. έχω επίσης διαπιστώσει οτι αν κατεβάζω πολλά αρχεία ταυτόχρονα η ταχύτητα κατεβάσματος είανι μικρότερη από το να κατέβαζα λιγότερα (2-3). Πειραματίσου και διάβαζε τα how to.

xenos
22-03-05, 21:53
Μήπως μπουκώνει η σύνδεσή σου; Αν σου βγάζει πράσινο ανθρωπάκι μείωσε λίγο το ul και περίμενε. Επίσης μείωσε τα κονέκσιονσ. Εγώ βάζω 30/torrent. έχω επίσης διαπιστώσει οτι αν κατεβάζω πολλά αρχεία ταυτόχρονα η ταχύτητα κατεβάσματος είανι μικρότερη από το να κατέβαζα λιγότερα (2-3). Πειραματίσου και διάβαζε τα how to.
Όταν κατεβάζω δεν κατεβάζω πάνω από 2 αρχεία την φορά.Το ένα το κατεβάζει με ταχύτητα 20 και το άλλο με ταχύτητα 2!!!!Επίσης επειδή δεν καταλαβαίνω πες μου τι ακριβώς είναι το ul και το how to ποιού να διαβάσω;

@ ADSLgr.com All rights reserved.