PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιατί να πληρώνω υπηρεσίες που δεν μου παρέχονται;



Oakenfold_
24-09-04, 15:41
Επειδή ο Ο.Τ.Ε είναι καθεστώς;

2 εβδομάδες τώρα έχω κάνει επανασύνδεση στο κομμένο μου τηλέφωνο (με dsl μαζί) και ακόμα δεν έχω καταφέρει να συνδεθώ με επιτυχία στο διαδίκτυο. Μέρα παρά μέρα τηλεφωνώ στο 121 αλλά η καρτέλα μου είναι συνεχώς παγωμένη με 1 δήλωση βλάβης που ποτέ δεν λύθηκε. Σήμερα ξανατηλεφώνησα φοβερά εκνευρισμένος και μου δώσανε ένα τηλέφωνο συνεργείου στην Κοζάνη για να συνεννοηθώ μαζί τους. Παίρνω λοιπόν τηλέφωνο αρχίζω να λέω το πρόβλημα μου και μου απαντάει ένα παλικάρι:
-Και εμένα τι μου τα λες αυτά; Ποιος σου είπε να πάρεις τηλέφωνο εδώ;
-Από το 121 μου δώσανε το τηλέφωνο να συνεννοηθώ.
-Ναι, αλλά δεν είμαι εγώ για το dsl!
-Και ποιος είναι τότε, άλλο συνεργείο; Δώστε μου τηλέφωνο να πάρω.
-Αυτός που είναι υπεύθυνος λείπει με άδεια. Την δευτέρα θα έρθει.
... κτλ
Με λίγα λόγια το παλικάρι πως δεν με έβρισε που τον ενόχλησα στην δουλειά.. την οποία ΕΓΩ ΤΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ!
Είμαι σε απόγνωση, έχω αλλάξει 2 μόντεμ και πάλι τίποτα. Η τεχνική υποστήριξη της Forthnet λέει πως το πρόβλημα μου "ATM loopback test FAILL" οφείλεται στο δίκτυο του ΟΤΕ και ότι φταίει ο ΟΤΕ, γιατί τα ΑΤΜ DSLAMs στον ΟΤΕ δεν ανήκουν; Λογικό δεν είναι;
Τι πρέπει να κάνω δηλαδή για να έχω τις υπηρεσίες που πληρώνω και ουσιαστικά δεν μου παρέχονται;

Αυτή η εβδομάδα είναι η τελευταία που θα περιμένω (3η!). Αν δεν διορθωθεί το πρόβλημα σκέφτομαι να πάω στον ΟΤΕ και να ζητήσω να μου καταργήσουν το τηλέφωνο, όπως και να μην πληρώσω τις υπηρεσίες που δεν μου παρέχονται. Υπάρχει κάποιο έγγραφο που μπορώ να έχω μαζί μου ώστε να με αποζημιώσουν (εννοώντας να μην πληρώσω αυτά που δεν μου προσέφεραν); Υπάρχει εταιρία εκτός Vivodi που δίνει γραμμές τηλεφώνου και τις διαχειρίζεται η ίδια;

Όποια βοήθεια είναι Ευπρόσδεκτη!

Ducklord
24-09-04, 16:39
Και τι θα κερδίσεις;
Μιλα με ένα δικηγόρο, φέρε τον μαζί με άλλους για μάρτυρα και μετά απλώς ενημέρωσε τον ΟΤΕς πως "εκκρεμεί μύνηση για μη τήρηση όρων συμβολαίου και, επιπλέον, ψυχική οδύνη". Αμέρικαν Γουέη Οφ Λίβινγκ θέλουν, Αμέρικαν Γουέη Οφ Σούηνγκ δώστους. Για να μάθουν.

Αλλιώς, απλώς θα σε έχουν ταλαιπωρήσει 2-3 μηνάκια δίχως να κερδίσεις τίποτα. Χάλασες την ψυχούλα σου για το "ρε γαμώτο" που λέμε.

Τι να πω πάντως, καλή τύχη...

Φιλικά
Παπιάρχοντας

soupia
24-09-04, 17:50
Στην περίπτωση σου νομίζω οτι προκύπτει νομικό θέμα και καλά θα κάνεις να το κυνηγήσεις από αυτήν την οδό! Καλή τύχη!

Oakenfold_
24-09-04, 18:41
Μέσω του ΙΝΚΑ δεν μπορώ να κάνω κάτι;

Madness
25-09-04, 02:44
Στείλε καταγγελία μέσω email και ρώτα τους ...απαντάνε σε όλα!

potis21
27-09-04, 10:16
Κομμένο στο εχουν ακομα μεγαλε. Εμενα μου ζητανε 2 ΠΑΓΙΑ DSL που δεν μο εδωσαν ουτε ΒΙΤ και με εχουν κανει εξω φρενών... θα το κοψο τελειως. δεν αντεχω αλλη απάτη.

Μου λενε μ*λ*κιες οτι φταιω εγω που ειναι κομμένο, τους εξηγω οτι ηη καταβολή ΠΑΓΙΟΥ ειναι υποχρεωτικη και αφου την πληρωνω ουτως η αλλως πρέπει να εχω τις υπηρεσιες, και οτι γι αυτο τους ειχε πιασει τα μαλακά η ΕΕΤΤ που κοβανε τελειως το τηλεφωνο και τους υποχρεωσε να αφηνουν τις εισερχομενες και εξερχομενους αριθμους εκτακτης αναγκης...

Τι απατεωνες που ειναι...

JoKo
27-09-04, 19:58
Το λαμπάκι της DSL δηλαδή είναι αναμμένο, αλλά το εν λόγω τεστ δεν το περνάει;

Oakenfold_
29-09-04, 13:02
Λοιπόν, Γ@#!$324^$^2^%3#$77356756 την #$52#$43$#^25^4554!!!!
Θεέ μου, ένα μήνα λέω τώρα στα συνεργεία του ΟΤΕ ότι θα έχει κολλήσει η γραμμή απο dslam τους και μου λέγανε όχι και παπαρ...! Ξαναπαίρνω 121 σήμερα το πρωί για να δηλώσω άλλη βλάβη στο modem το παλιό και με παίρνει μετά ένας απο την τεχνική υπηρεσία και μου λέει:
"τώρα πρέπει να δουλεύει, έκανα reset την γραμμή απο εδώ"

παιδιά αν τον είχα μπροστά μου θα τον σκότωνα ειλικρινά. τι νεύρα θεέ μου. άθλιοι, άθλιοι τελείως. 1 μήνα να τους το λέω ρε παιδιά.. Πάω κατευθείαν για καταγγελία... πω... τι μαλάκες είναι...

@ ADSLgr.com All rights reserved.